Spotreba 2.0 CVVT benzin TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Plni spotreba vasho Tuc 2.0 CVVT Vase predstavy?

vobec nie
21
46%
50/50
12
26%
ano
13
28%
 
Celkem hlasů: 46

Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

V servise ma tak akurat polutuju a dookola opakuju, ze s tym musi nieco vyrobca spravit, takze suma sumarum same jalove reci o nicom. Je to logicke - nechce sa im to riesit, ale na 2. strane aj nelogicke, kedze klientov by si mali udrzat...
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
Reklama
 

DYK

Příspěvek od DYK »

Každý jeden z vás má možnost si nechat udělat tzv. litrovou zkoušku a zjistit tak skutečnou spotřebu.Bohužel to něco stojí, ale budete mít v ruce posouzení od nez. instituce a nebude nikdo vymýšlet že máte těžkou nohu a tp. Předmět dokazování je bohužel na vaší straně. Je třeba prokázat svoje tvrzení. Pak už každý autosalon Hyundai musí bojovat s dovozcem. No a pak už můžete bojovat každý sám za sebe a nebojte že se to nerozkřikne.
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

Mam 15500 km, spotreba neklesa, ale mam pocit, ze dost ozil, len teraz neviem ci ho prebrala 1 nadrz 100 oktan. benz. (teraz uz normal 95 okt.) , alebo skutocne suciastky sadli.
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

Co se stalo všichni jste umřeli??? . Mám zprávy, že pokud celková průměrná spotřeba se pohybuje kolem 10 l je to v pořádku, zle je ,když se začne trvale pohybovat okolo 11-12 l. Udajně prvním
takovým záchytným bodem je kontrola zařízení - měříč hustoty nasávaného
vzduchu. Dle sdělení technika dovozce-cituji:
"Pouze předem upozorňuji, že z celkem cca 10 řešených spotřeb pouze
jeden případ skutečně vykazoval vyšší spotřebu, která byla způsobena
vadnými údaji váhy vzduchu, ostatní případy byly vyšší spotřeby
způsobené zákazníkem." Uvidíme na jaře, třeba to bude lepší a všichni budeme mít najeto více km a motor bude více sedlý. čau BEN
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

tak rpi tom merani by som xel byt. Ale nakoniec mna nezaujima meranie v servise...nech si so mnou sadnu alebo ja s nimi do auta a podme sa previest....ta spoteba je ovela vyssia!!!
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

máš pravdu, ja teď měl spotřebu 13,4 no fuj
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
DYK

Příspěvek od DYK »

Bene mám dotaz. I benzín. nepřeplňovaný motor má tzv. vzduch. váhy?
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

Ahoj Dyku, já přesně nevím. Je to něco speciálnějšího, přesně to ví asi jenom servisáci. Toto je odpověď mého prodejce. Cituji:: Jinak se obávám, že zařízení na kontrolu hustoty vzduchu bych Vám asi
přesně nevysvětlil, ale můžete se obrátit na našeho servisního technika,
p. Krůčka na tel.
577 158 241 nebo 606 605 832 a on Vám to popíše.

Já se na to ptal, protože taky přesně nevím, ale půjdu brzo na prohlídku tak jsem to dál nezjišťoval. Zkus štěstí. ahoj BEN
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
pohodar

spotřeba

Příspěvek od pohodar »

zdar Tusconisti,
nejsem jeden z vás, ale chvíli byla i varianta Tuscon živá...
Když vás tak čtu, tak je mi smutno za vás. Jestli vám 2.0 žere tak jak popisujete při +- standardním provozu tak vás lituju. To je od Hyundai normální podvod. Držím vám palec při boji - i když asi bude spíš připomínat ten s větrnými mlýny.
Docela mě zarazilo, jak je Tuscon těžký - téměř 1,8t prázdný....
Já jsem nakonec šel do Subaru Outback 2,5 AT a jsem velmi spokojen. Spotřebu mám u úplně nového auta mimo město do 9, v městě do 11.
No když pojedu jako prase tak i 15 ale to je opravdu max využívání 121kW a kickdownu. Když jedu podle předpisů, tak se dostanu lehce pod 8l. Rychlá dálnice to žene vysoko, ale do 130 jedu do 9.
Docela mě překvapilo, že velký Outback je o 200kg lehčí než Tuscon.
Tak vás zdravím a přeju ať vám to pěkně jezdí.
čau pohodář
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

Len take medziinfo:
V tejto snehovej kalamite mi to momentalne zere 13-14 litorv v meste a mimo mesta 11. Sakra to by mohlo mat aspon 200 koni :-(
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Bene, ten tvůj benzíňák žere jako buldozér. Pokud Ti to nespráví, tak jim ho vrať. Koupil sis pěknou šunku. Měl sis vzít nafťák, byl bys v pohodě. Teď jsem absolvoval plně naložený a s rakví Alpy, najel jsem asi 1000 km a spotřeba byla kolem 10l/km. A to mám najeto 6000 km. FIN.
Arnie
Příspěvky: 6
Registrován: 01 bře 2006, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Spotreba

Příspěvek od Arnie »

No tiez ma ta spotreba moc netesi - v Pondelok idem na garancku po 15k tak uvidime co povedia.Ale ako tu citam su tu ludia co sa na tom o dost horsie ako ja - v lete priemer 10v zime 11,5l - vsetko ale kombinovana.
Tucson 2.0 CVVT 16V 04/2005
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

dej vědět jak to dopadlo, já jdu v dubnu. Těch 13,4l byla poslední nádrž a to jsem jezdil pouze ve městě, v kopcích, kratké starty a bylo i -25 stupňů. tak to tak neberu. Celková průměrná za 1 rok 10,3l no uvidíme.
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Arnie
Příspěvky: 6
Registrován: 01 bře 2006, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Po servisnej prehliadke

Příspěvek od Arnie »

Takze po servisnej po 15000 sa toho moc nezmenilo.
Menilo sa tam fakt dost vela veci - na druhu stranu som si to aj pekne zacvakal :) filtre,olej a pod.
Uvidime jak si to cele sadne po tych 15k - co sa bude diat zo spotrebou.

Inak.
Komunikoval som ohladom tej spotreby s tech.riaditelom hyundai - povedal mi ze o tom vedia a ze ta papierova spotreba sa merala podla nejakych inych metodik a ze keby sa to zmeralo znova vyjde to rovnako.
V hyundai priamo o tej vyssej spotrebe tiez vedia ,ale zatial ziadna uprava SW nieje.Jedine co mi slubil bolo že mi da potvrdenie pre danovy urad že spotreba je fakt realne vyssia ako je papierova :)
Tucson 2.0 CVVT 16V 04/2005
Peter LM
Příspěvky: 4
Registrován: 14 bře 2006, 14:44

SPOTREBA - Hyundai Tucson 2,0i CVVT

Příspěvek od Peter LM »

Od 04-2005 vlastním Hyundai Tucson 2,0i CVVT
Od začiatku reklamujem spotrebu (+ cca 30%vyšsiu),
ktorá vychádza 10,5 litra, v zime viac. Mám najazdených 24000 km.
Naposledy upravil(a) Peter LM dne 23 bře 2006, 19:22, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“