Zavady / problemy / kvalita TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Patrick Marek
Příspěvky: 4
Registrován: 19 led 2007, 21:48
Bydliště: Častolovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrick Marek »

Ano na 60000 neví si stím rady a odpověď stejná už půl roku kontaktují Koreu a nic.PM
Reklama
 

martin tuscon
*
Příspěvky: 43
Registrován: 27 srp 2006, 11:14
Bydliště: Praha západ

Příspěvek od martin tuscon »

Dělám v autech už nějakou dobu, takže jsem pochopil, že s tím už nikdo nebude nic dělat. 6-ti kvalty to už nedělají, benzínový kromě pár V6-tek taky ne. Pokud to nebrání provozu a v užívání tak jsi bezmocnej a kravál musíš poslouchat dál! Pořád se odvolavají na Koreu jako kdyby to byl důvod proč se s tím nedá nic dělat.
Tucson 2.0 CRDi 83kW Elegance. Klumpr, hnojůvka, nekvalitní Korejský výrobek!
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Taky se mi to stává, v otáčkách pod cca 2000 když trochu víc přidám nebo je motor při rozjezdu trochu podtočenej. Přijde mi to jako malá vůle v ložisku, ale nikdo neví jakym.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
martin tuscon
*
Příspěvky: 43
Registrován: 27 srp 2006, 11:14
Bydliště: Praha západ

Příspěvek od martin tuscon »

Dnes ráno sednu do auta, šlápnu na spojku a bylo to jako kdybych šlápl do velkýho kravskýho ho... :? Vůle v pedálu spojky je nějakých 8-10cm a včera jsem jel kolem 500km a vše bylo v pořádku i po příjezdu? V chytré knize píšou, že má být vůle 13mm, ale nedočetl jsem se a ani jsem nezjistil kde nebo jestli se dá seřídit. Nevíte o tom někdo něco? Mno už mě jaksi stejně došlo, že mě návštěva servisu nemine :cry: Teď přemýšlím, jestli to je vůbec návštěva, když jsme tam imrvere :wink:
Tucson 2.0 CRDi 83kW Elegance. Klumpr, hnojůvka, nekvalitní Korejský výrobek!
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

že by odešel spojkovej válec?
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Co nádobka spojkový kapaliny?Máš ji tam dostatek?
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
martin tuscon
*
Příspěvky: 43
Registrován: 27 srp 2006, 11:14
Bydliště: Praha západ

Příspěvek od martin tuscon »

Kapaliny je pořád stejně na max. Už jsem ho dal do servisu. Spojkovej válec to taky může být, ale já jsem zaskočen tím jak malý kilometrový proběh to má? Přední tlumiče vyměněny ve 40 000. je to auto celý nějaký fórový, uvidím co mě řeknou zítra no :( Jedno už vím zcela jistě, jakmile tomu klumpru skončí záruka jde do světa.
Tucson 2.0 CRDi 83kW Elegance. Klumpr, hnojůvka, nekvalitní Korejský výrobek!
Uživatelský avatar
seatik
*
Příspěvky: 20
Registrován: 02 říj 2006, 19:33

Příspěvek od seatik »

po 40 000 a tlumice v cudu? :? No koukam,ze Korea se nenaucila jeste delat auto :oops: Uvazoval sem o nem pomerne dost,ale jak ctu vase prispevky ohledne vrzani,ceny brzdovych desticek a kotoucu,ted tlumicu apod....menim pomalu na to nazor a jsem rad za to,co mam :D Treba tlumice sem menil ted po 6 letech,brzdy komplet vysli do 12 000 vrtane zimmerman s deskama ferodo ds2500,za 100 000km naprosto zadny problem,jen leju naftu a menim oleje,spotreba do 5.5l...no neni to parada? :D
je teda pravda,ze 4 kolku nemam,ale ty problemy u vas mi to vse naprosto kompenzuji :D
Jinak nic proti,aby mi nekdo nenarkl,ze sem zaujaty,ale vidite to sami :(
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Tak ja bych z toho dogma v žádném případě nedělal. Martin má nejspíš smůlu že se mu to tak všechno schází. To ale ještě neznamená, že Korejský = zákonitě šmejd.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

seatik píše:po 40 000 a tlumice v cudu? :? No koukam,ze Korea se nenaucila jeste delat auto :oops: Uvazoval sem o nem pomerne dost,ale jak ctu vase prispevky ohledne vrzani,ceny brzdovych desticek a kotoucu,ted tlumicu apod....menim pomalu na to nazor a jsem rad za to,co mam :D Treba tlumice sem menil ted po 6 letech,brzdy komplet vysli do 12 000 vrtane zimmerman s deskama ferodo ds2500,za 100 000km naprosto zadny problem,jen leju naftu a menim oleje,spotreba do 5.5l...no neni to parada? :D
je teda pravda,ze 4 kolku nemam,ale ty problemy u vas mi to vse naprosto kompenzuji :D
Jinak nic proti,aby mi nekdo nenarkl,ze sem zaujaty,ale vidite to sami :(
Seatiku musím tě zklamat:já mám tlumiče původní a co se týče brzd tak jsem na tom taky zatím lépe.Najeto 115000km Martin má prostě jeden z mála smůlu.Nevím jestli jsi měl to štěstí svést se třeba v nějakým Hyundai?Bohužel Seat už v mnoha věcech za Korejci zaostává.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
Vláďa
*
Příspěvky: 55
Registrován: 28 bře 2006, 20:24
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Vláďa »

martin tuscon píše:Dnes ráno sednu do auta, šlápnu na spojku a bylo to jako kdybych šlápl do velkýho kravskýho ho... :? Vůle v pedálu spojky je nějakých 8-10cm a včera jsem jel kolem 500km a vše bylo v pořádku i po příjezdu? V chytré knize píšou, že má být vůle 13mm, ale nedočetl jsem se a ani jsem nezjistil kde nebo jestli se dá seřídit. Nevíte o tom někdo něco? Mno už mě jaksi stejně došlo, že mě návštěva servisu nemine :cry: Teď přemýšlím, jestli to je vůbec návštěva, když jsme tam imrvere :wink:
Mohl odejít spojkový válec do věčných lovišť :evil: Ale skus to pořádně odvzdušnit a propláchnout brzdovou kapalinou, může tam být nečistota. Mě to pomohlo. Taky mohlo prasknout těsnění (těsnící gumička ve válci). Nejhorší varianta vydřený válec - potom výměna. Ale když jsi dojel v pořádku typuju první dvě varianty. Když projdeš vlákna najdeš víc, už se to tu řešilo.
Držím palce. :wink:
Mitsubishi Lancer Sportback 1,6
Accent 1,4I Dynamic Space Silver Mica r.v. 2008- prodán
Lantra 1.5 GLS 12V, r.v.1997 - 65 kW - prodána
Uživatelský avatar
Vláďa
*
Příspěvky: 55
Registrován: 28 bře 2006, 20:24
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Vláďa »

Omlouvám se za počet odeslaných odpovědí, nejak se mi zasek počítač a hlásilo mi to - Stránku nelze zobrazit
Mitsubishi Lancer Sportback 1,6
Accent 1,4I Dynamic Space Silver Mica r.v. 2008- prodán
Lantra 1.5 GLS 12V, r.v.1997 - 65 kW - prodána
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

:lol: :lol: Vládo to byl teda husardskej kousek :lol:
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

To se mi taky stane. Tak to potom za sebou pomaž :) .
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Vláďa píše:Omlouvám se za počet odeslaných odpovědí, nejak se mi zasek počítač a hlásilo mi to - Stránku nelze zobrazit
Smazáno :D
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“