spotřeba diesel

Moderátor: Moderátoři

rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od rastos »

Co by si plakal, spotreba je dobra.
Svagor teraz obisiel Taliansko na Stile 1.9 JTD so spotrebou okolo 5,5. Treba si uvedomit, ze Matrix ma vyssiu stavbu a teda vyssi odpor vzduchu, navyse je tu vysoky vykon vyzdimany z maleho motora. Takze v poho.
Matrix 1.6
Reklama
 

Vrajn
Příspěvky: 2
Registrován: 02 lis 2009, 10:04

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od Vrajn »

Na pozicanom matrixe 1.5 CRDi, 81 kw r. 2007, najazdene 16 tis. km od sestry som v BA tankoval plnu az po hrdlo.

Trasa februar 2009: teplota cca - 10 st., zimne pneu.

Ba - Slovenska Volova, okr. HE, ztade do Porubky - okr. SO ztade spat do Slovenskej Volovej.

Slovenska volova - Zilina - Trencin - Trnava - Ba.

Celkom najazdene 1190 km a az potom som tankoval do nadrze voslo 54,7 litra po hrdlo.

Priemerna spotreba 4,59 l/100 km.

Cestou na vychod sme sli 2 v aute a spat po Nove Mesto nad Vahom 5, ztade zase 2 do Ba.

Rychlost neprekrocila 110 km a slo sa prevazne podla predpisov.

Velmi, ale velmi zalezi ako sa moc tlaci na plyn.

Doteraz som vzdy vedel urobit na kazdom aute, ktore som mal v ruke mensiu spotrebu ako udava vyrobca.

Zaklad je vediet ako ten onen motor pracuje a zohladnit to v pevadzke.
Uživatelský avatar
kabin
*
Příspěvky: 92
Registrován: 28 lis 2008, 21:43
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od kabin »

WAW si čaroděj =D> to je fakt hezká spotřeba přímo scifi ale je fakt že já když jedu po dálnici tak pod 130 nejdu nejspíš to bude tim
:roll: kdybych jezdil trochu jako důchodce ..... možná je i trasa do práce krátká ,33 km to se tak akorát stihne ohřát motor :-k
Matrix 1.5 CRDi VGT
Vrajn
Příspěvky: 2
Registrován: 02 lis 2009, 10:04

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od Vrajn »

Momentalne jazdim na renault thalia 1.2 16 V 55 kw.

Dlhodoby priemer vacsinou v meste 2/3 mesto mam v lete ked je teplo priemer 5.7 / 100

Ked je zima tak to stupa na 6.2.

Inac vyrobca udava mesto so studenym startom 7.7., priemer 5.9, mimo 5

Mimo mesta jazdim aj za 4.8.

Jazdim plynulo do max. 3 tis. ot., a ked idem uz 60 tak pekne na 5 - motor toci nejakych cca 1900 ot.

Proste na spotrebu.
kaartr
*
Příspěvky: 35
Registrován: 31 bře 2008, 20:00
Bydliště: praha

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od kaartr »

tak najeto 45tis. spotřeba stále stejná - 7,51 l .Svižná jízda po Praze.
1.5CRDI (98kW)
Uživatelský avatar
pagy
*
Příspěvky: 43
Registrován: 15 zář 2008, 15:46
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od pagy »

ahoj všichni,
zajímalo by mne kolik múže zústat nafty v nádrži při rosvícení kontroky rezervy,případně kolik ještě najedete kilometrú.
dík pagy
HYUNDAI MATRIX 2009 1,5 CRDI-VELVET RED
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
pyrone
*
Příspěvky: 65
Registrován: 16 kvě 2009, 16:18
Bydliště: Spiš/Tatry
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od pyrone »

mam sice benzin ale osobna skusenost je taka ze ked zacne svietit kontrolka tak tam dam maximalne 40-45 litrov.
naposledy mi blikla kontrolka a po prejdeni asi 30 km tam voslo 47 litrov... takze rucicka je dost orientacna...
Hyundai Matrix 1.6 (novy model 2008) - ostalo pre rodinku
Hyundai Matrix 1.6 (stary model 2002) - mamina
Peugeot 407 2.0 100kW - moja laska
Uživatelský avatar
apac
*
Příspěvky: 10
Registrován: 30 dub 2010, 20:09

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od apac »

Zdravím, najel jsem na novém Matrixovi zatím tři nádrže. Denně udělám okolo 80 km, z toho tak 20 km město. Řek bych klidná průměrná jízda, občas zapnu klimu. Na nádrž najedu 1000 km a beru 55l do plné, takže 5,5l/100km. Naftu beru zatím U Shell a OMV, časem se pokusím přejít k někomu levnějšímu. Do úplně nového auta jsem nalil i 60l nafty, takže by snad bylo možné na nádrž najet i 1100 km ale nemám odvahu, žíznivé oko svítí aji tak proklatě dlouho. Zatím spokojenost, spotřeba dobrá a když je potřeba vyškolit nějakýho toho frajera, dostatečný výkon se vždycky najde :)

Matrix 1,5CRDi VGT
kaartr
*
Příspěvky: 35
Registrován: 31 bře 2008, 20:00
Bydliště: praha

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od kaartr »

Tak spotřeba mírně klesá. Najeto 62tis. 7,46l/100km
1.5CRDI (98kW)
gongo
*
Příspěvky: 19
Registrován: 17 kvě 2010, 19:10

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od gongo »

Tak a prvých 1000 km mám už za sebou a všetko iba po meste. Spotreba 6,4 l, takže zatiaľ spokojnosť :D .Tankujem iba na slovnafte a do nafty nepridávam nič!
MATRIX 1.5 CRDi VGT
Uživatelský avatar
pagy
*
Příspěvky: 43
Registrován: 15 zář 2008, 15:46
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od pagy »

tak rok a púl,najeto 19 000 km a spotřeba dlouhodobě těsně pod 6,4 l.
tankuju v makru a přidávám VIF,občas AGIP.
HYUNDAI MATRIX 2009 1,5 CRDI-VELVET RED
ObrázekObrázek
postai
*
Příspěvky: 26
Registrován: 08 lis 2008, 18:40
Bydliště: Lišany

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od postai »

Zdravím mám najeto 26 000 matrix crdi 81kw 10/2008 baští 6 l nijak se neomezuji naposled když jsem vyrazil jsem doma zapoměl natankovat ,myslím tím z domácího zdroje :mrgreen: a projel jsem červené světlo o 110 km dotankoval jsem 50 litrů do nafty přidávánm super diesel aditiv ,protože se z nafty stává skoro řepkový olej a kdysi když jsem měl passat tdi tak jsem natankoval omylem bio a bylo po střikách nevěřte a to nedělám reklamu a dávejte aditiv v zimě v létě těch pár kaček na nádrž už Vás nespasí ale vaše střiky jo. a od začátku co ho miláška mám tankuji jen u jediné pumpy ,tedy kromě jedné dálkoviny do Itálie v v Rakousku , Němce dělám v poho na otočku 750 km a levně lidi pomlouvají ONO a ono je to asi v něčem jiném kdyby prodával sračky tak ho asi ČOI přegumuje jak tužku když tam byli naposledy celníci nabírali vzorky 14 dnů u každého stáčení a nocovali tam aby jim nic neuteklo.To víte závist je veliká čechy malý udavačů jak máku. :mrgreen:
Robert_Kania
*
Příspěvky: 31
Registrován: 25 dub 2008, 13:17

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od Robert_Kania »

Tak aditivum žádné neliju, ale kdybych měl nové auto, resp. nový motor, asi bych o tom přemýšlel víc. Ale už mám 110 tisíc, takže to teď asi už nemá smysl řešit. Je fakt, že zelená loby s řepkou nadělá víc škody než užitku a kdoví, jak ještě víc se to v budoucnu negativně projeví, viz: http://kolarj.blog.idnes.cz/c/143491/Re ... adrzi.html. Jinak u ONO tankuju pravidelně delší dobu a zatím žádný problém i v extrémních zimních dnech. Myslím si, že oni dohánějí zisk z levnějších PHM velkým obratem, protože u nich je, narozdíl od prázdných pump v okolí, věčně fronta. V kvalitě to myslím nebude, možná bychom se divili, u jakých renomovaných pump se míchaj sračky. Škoda, že je ČOIka tak neprůstřelná. Když někdo koupí nazelenalý salám v Kauflandu, ví to celá republika večer ve zprávách, ale kde jsou mizerné PHM, to nesmí říct? Nechápu...
Matrix 1,5 CRDi 60kW 2003
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od rastos »

No praveze na tvojom mieste by som s tym aditivom rychlo zacal. Nam sa zacal sluzobny Matrix, rovnaky model ako tvoj, kazit pri cca 120-130.000 km. Najskor vstrekovacie cerpadlo, potom vstreky... Ak chces najdi si to v starsich temach. Nikdy sme tam ziadne aditivum nedavali. Myslim, ze tebe moze este pomoct.
Matrix 1.6
Robert_Kania
*
Příspěvky: 31
Registrován: 25 dub 2008, 13:17

Re: spotřeba diesel

Příspěvek od Robert_Kania »

No nevím, jestli přidané aditivum je tak všemocné, ale je fakt, že nejsem motorář odborník. Já spíš věřím na šetrné zacházení s motorem a citlivý způsob jízdy obecně. Tam si myslím, že je velký prostor ovlivnění poruchovosti, či životnosti motoru, resp. celého auta. Čím jezdím poslední léta klidněji a plynuleji, tím méně servisuji. V servisu jsem nebyl vlastně posledních 6 let vůbec, když nepočítám jednou výfuk, což je spotřební věc. Nedivím se, že se jakýkoliv služebák sype, protože se k němu většina šoférů prostě neumí chovat. Kolikrát neumí zacházet se svým, natož s cizím. A čím víc šoférů se na autě střídá, tím větší je jeho zkáza. Vím z vícero osobních zkušeností. Jinak poslední měření spotřeby kombinace 1/3 město, 1/3 okresky, 1/3 silnice 1.třídy a to vše na 1/2 s klimatizací a s typickým chalupářským zatížením většinou na max :-), za 6,26l/100km.
Matrix 1,5 CRDi 60kW 2003
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“