Parkovací asistent - senzory

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od laufas »

kowalski1410 píše:nevím :oops: nemám s tím zkušenost,ale vím kde bych dal ten monitor... do přihrádky na palubovce :wink: ...resp.ja ho tam nedám,protože já tu přihrádku mít nebudu :evil: (Made in CZ)
Tu prihradku stejne nevyuzivam. Klidne bych ji vymenil za ty svetla, ktery maj cesky i30 :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od kowalski1410 »

tak toto http://www.carmultimedia.cz/CM7018-+-pa ... hel/id/39/za ty prachy by byl slušný luxus..a kameru by mi neukradli :lol: ..jen fak nevím kam dát ten monitor :roll: ..vážně o tom začínám uvažovat...montáž bych si nechal udělat v servise,kvůli záruky

jinak origo parkovací senzory(4 ks) v hyundai dle ceníku + práce 6 429kč

pro laufas: z kšeftu asi nic nebude..budu mít white íčko a ty tmavá světla tam prostě musí být :lol: :lol: :lol: ...a přihrádku možná vyřeším takto http://www.carmultimedia.cz/Stinitka/cat/35/ :lol: :lol: :lol:
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od kowalski1410 »

Jardys dotaz na(nejen) tebe;musel jsi vrtat do plechu a nebo je u íčka nějaký méně destruktivní způsob protažení kabelů do kabiny...viděl jsem fotky ceedu a tam borci vrtali do plechu díry..

dík
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
Uživatelský avatar
Jardys
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2008, 15:21
Bydliště: Havířov

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od Jardys »

Dneska jsem to částečně zprovoznil.Displej mám zatím jenom položený pod klimou a přední senzory nechám na později.Zatím si myslím že to funguje dobře.Díry jsem dělal jenom do plastu.V karoserii jsem jenom propiloval jeden otvor pod plastovou hmoždinkou na 2 dráty.Stejně to je schované pod zadní svítilnou ,tak že nějaké koroze se nebojím.Tlačil mě čas ,určitě by to šlo udělat líp,ale manželka chce couvat,tak už couvá.Kdybych měl garáž ,tak to budu klidně dělat na kšeft.
Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od kowalski1410 »

Jardys píše:Dneska jsem to částečně zprovoznil.Displej mám zatím jenom položený pod klimou a přední senzory nechám na později.Zatím si myslím že to funguje dobře.Díry jsem dělal jenom do plastu.V karoserii jsem jenom propiloval jeden otvor pod plastovou hmoždinkou na 2 dráty.Stejně to je schované pod zadní svítilnou ,tak že nějaké koroze se nebojím.Tlačil mě čas ,určitě by to šlo udělat líp,ale manželka chce couvat,tak už couvá.Kdybych měl garáž ,tak to budu klidně dělat na kšeft.
prosím tě jak si tahal kabel k displeji...viděl jsem u těch ceedu ,že to tahají ve stropě vedle airbagu :shock: ...raději bych volil cestu v podlaze,ale nevím jak moc je to realné
dík
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od bushman »

kowalski1410 píše:
Jardys píše:Dneska jsem to částečně zprovoznil.Displej mám zatím jenom položený pod klimou a přední senzory nechám na později.Zatím si myslím že to funguje dobře.Díry jsem dělal jenom do plastu.V karoserii jsem jenom propiloval jeden otvor pod plastovou hmoždinkou na 2 dráty.Stejně to je schované pod zadní svítilnou ,tak že nějaké koroze se nebojím.Tlačil mě čas ,určitě by to šlo udělat líp,ale manželka chce couvat,tak už couvá.Kdybych měl garáž ,tak to budu klidně dělat na kšeft.
prosím tě jak si tahal kabel k displeji...viděl jsem u těch ceedu ,že to tahají ve stropě vedle airbagu :shock: ...raději bych volil cestu v podlaze,ale nevím jak moc je to realné
dík
kowalski 1410: ked nechces vrtat diery do karoserie skus toto: http://www.stualarm.cz/produkt/ps4cw3-b ... 3-monitor/ ma to bezdratove. Ja asi pôjdem prave do toho, tiez nemam odvahu tahat kabelaz cez cely voz.
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od matysekul »

To se na mně nezlob,to tě vyjdou slušné senzory s montáží i lakováním stejně,nebo levněji.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Jardys
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2008, 15:21
Bydliště: Havířov

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od Jardys »

Tak já ještě jednou cena s dobírkou 1300kč.Displej je opravdu malý ale dostačující.V navigaci mám větší ,a stejně ho nestačím sledovat.Na těch pár údajů pro couvání může být umístěný skoro kdekoliv.Mrknu kolik M jsem od překážky a myslím že to stačí.Kablík jsem vedl pod kobercem a ve finále displej bude max. na palubovce.Kamerka má možná význam pro větší vozidla ,jako třeba autobus.,nebo ty snobské sedmimetrové limuzíny,jestli třeba na silnici neleží hřebík ,když couvám.Pohled na holky ve zpětném zrcátku taky není špatný.
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od bushman »

matysekul píše:To se na mně nezlob,to tě vyjdou slušné senzory s montáží i lakováním stejně,nebo levněji.
Nic v zlom :wink: , jasne ze za "vymozenost" bezkablovej instalacie sa musi priplatit. Inac na http://www.kia-club.org/viewtopic.php?t=731 ma Jakub v svojom dennicku celkom pekne popisany a nafoteny postup tahania kablov od pristrojovej dosky (v A stlpiku, ponad stlpik B az dozadu) v tesneni dvier.
Naposledy upravil(a) bushman dne 03 pro 2008, 20:29, celkem upraveno 1 x.
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Uživatelský avatar
Jardys
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2008, 15:21
Bydliště: Havířov

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od Jardys »

bushman píše:
matysekul píše:To se na mně nezlob,to tě vyjdou slušné senzory s montáží i lakováním stejně,nebo levněji.
Nic v zlom :wink: , jasne ze za "vymozenost" bezkablovej instalacie sa musi priplatit. Inac na http://www.kia-club.org/viewtopic.php?t=731 ma Jukub v svojom dennicku celkom pekne popisany a nafoteny postup tahania kablov od pristrojovej dosky (v A stlpiku, ponad stlpik B az dozadu) v tesneni dvier.
Já jsem byl větší zbabělec,když jsem viděl na sloupku napsáno Airbac tak jsem si myslel že tudy cesta nevede .
Uživatelský avatar
Jardys
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2008, 15:21
Bydliště: Havířov

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od Jardys »

Včera jsem chtěl natáhnout dráty na přední senzory , ale kudy ,to fakt nevím pls. poraďte někdo.V paneláku se vezme příklepovka a jeto.........
Dan4975
*
Příspěvky: 50
Registrován: 29 pro 2008, 09:20

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od Dan4975 »

Přední sensory se většinou dají zapnout manuálně ,tlačítkem ,ale pokud nemáte auto typu Audi A8 s dlouhým čumákem ,uzávám názor ostatních ,že je to zbytečnost.
Tady jsou např. nějaké :http://www.levnealarmy.cz/eshop/parkovaci-senzory/
Uživatelský avatar
Jardys
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2008, 15:21
Bydliště: Havířov

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od Jardys »

No vidím že jsem se nevymáčkl dost jasně.Přední senzory byly v sadě,tak jsem je chtěl namontovat taky.Problém je v tom že nevím kudy protáhnout dráty z motorového prostoru do kabiny,dneska jsou to senzory zítra to může být nějaká jiná číčovina.Pochopil jsem ,že takové problémy mám jenom já.Ostatní raději vysypou peněženky nechají si to všechno namontovat a tváří se radostně a spokojeně.Patří mi to ,a už bych tady nějaké vlastní zkušenosti neprezentoval.Byl jsem přesvědčen že tyto stránky slouží k tomu ,aby jsme si vzájemně pomáhali.Tak všem dík ........i to je zkušenost!
merlin0205
Příspěvky: 3
Registrován: 26 bře 2009, 21:44

Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od merlin0205 »

Zdravim vsechny,

chci si pordit senzory do i30 a nevim jestli mam "vyhodit" penize za original nebo koupit nejake jine. Mate nekdo zkusenosti s neoriginal senzory a jejeich monzati v ramci zaruky? Diky
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od Tringi »

Jestli chceš originální za zlomek ceny, pořád jsem ty svoje neprodal
Což znamená, že s montáží zkušenosti nemám, ale mohl bych ti zkusit naskenovat návod, který k nim je. Technik kažodpádně říkal, že je to práce na tři nebo čtyři hodinky, sundávají se oba nárazníky, vrtá se, pak musí jít dolů i spousta plastů v interiéru, pod kterými se vedou káble. A zase se to musí nastrojit. Taktéž známý co pracuje v Hyundai říkal, že se při tom strašně rády lámou plastové úchytky, které ty plasty drží. Ale prý se dají levně sehnat nové.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“