1. Garanční prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
dibarbora
*****
Příspěvky: 2088
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od dibarbora »

určite áno a určite to bude aj s poznámkou “vlastný olej” v servisnej knižke so všetkými potenciálnimi rizikami..
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Alf6 »

Přesně kvůli tomuto účelu jsem kontaktoval centrálu :hyu:. Jejich odpověď byla, že jim (jako centrále :hyu:) zalezi jen a pouze na tom, aby byly použité věci, které odpovídají specifikaci daným výrobcem . A tot vše. Co se týče věci donesenych majitelem a jejich akceptace autorizovaným servisem záleží jen na zákaznické politice toho či onoho servisu.
Takže když jeden servis bude tvrdit, že si nic přinést nemůžeš, protože bys přišel o záruku, tak si najdi jiný servis, který má v tomto zákaznický servis vstricnejsi. Byt třeba i za menší poplatek. Protože se to stále vyplatí.

PS:Rizika nejsou žádná. Přinesu si třeba například ten olej. Je uzavřený a doma mám schovanou účtenku. Olej odpovídá specifikaci dané výrobcem. Přinesl jsem ho zavřený a v nepoškozeném obalu. Do servisky ať si píší co chtějí, když to tak chtějí. Ty máš doma schovanou účtenku a v servise budeš mít jen napsáno, že... Zákazník si přinesl vlastní material, které odpovídá specifikaci dané výrobcem. 😉. Něco v tomhle smyslu. Takhle to tam mám já několikrát. Vše je OK. Pokud by se přece jen něco stalo, tak máš doma účtenku. Je pak už na nich, aby tě dokázali, že sis vlastně donesl v originálně zabalenem a nepoškozeném obalu něco jiného. To je ale sci fi. To už tě nikdo nedokáže. Takže asi tak. Jinak mezi servisy existují propastne rozdíly. A pokud můžeš, najdi si ten, který ti vyjde vstříc.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Boryš »

Vše je ok, pokud nebudeš reklamovat. To pak vytáhnou i ten přinesený olej, že byl falšovaný atp. A suď se. Nevím, jen to odhaduji. Já když se ptal na vlastní olej, tak ve dvou servisech řekli, že nic takového, že oni musí ručit za kvalitu a takhle nemohou. Třetí řekl že možnost je, se zápisem do garanční knížky a poplatkem 300 Kč. Ale nesouhlasili s jiným olejem než 5W-30 A5.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2088
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od dibarbora »

Všeobecne mi hlava neberie toto špekulovanie nad vlastným olejom. Radšej ako špekulovať a vypytovať sa po fóre, je lepšie otvoriť stránku s predajcami a servismi, určiť si rozumnú oblasť a všetkých obvolať s otázkou na cenu prehliadky, vždy sa dá nájsť niečo lacnejšie.... K tomu oleju asi taľko, mne servis účtoval pri troch predchádzajúcich prehliadkach olej total za cca. 15€ liter. Áno, viem tento olej kúpiť, za cca 5€. Takže pri každej prehliadke nechávam v servise 35€ (3,5l na faktúre) navyše za olej. Otázka znie, je toto veľa peňazí za to, že mám pokoj a servis nemá blbý argument v prípade problémov? Koľko je tá suma v porovani so spáleným benzínom medzi prehliadkami???
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Alf6 »

Když jsem jezdil do prvního servisu v Klatovech, kterému následně po dvou letech sebral :hyu: licensi na prodej a servis aut, tak nechtěl o ničem vlastním ani slyšet. Při garanční prohlídce nedělal ani diagnostiku, ač to měl dělat. Teď se chlubí tím, že za nového vedení :hyu: opět budou prodávat a servisovat.
Na zdejší doporučení jsem začal jezdit do Strakonic. Strakonice doporučuji i svým známým. Naprosto jiný přístup. Nikdy nebyl problém s vlastním materiálem od brzdové kapaliny po svíčky, olejové filtry po převodový olej. Vše totiž splňovalo specifikaci danou výrobcem. Žádné strašení ohledně záruky. Proč také? Takže sem do Strakonic jezd i po konci záruky a budu jezdit i nadále.
Všem můžu doporučit obvolat pár servisu a informovat se. Co se týče nasledneho dokazování pokud by s autem něco bylo, tak by s tebou museli jít do sporu a dokazování a následná špatná reklama by je stala víc, než vyjít vstříc někomu, kdo hraje podle pravidel.
Pri jakémkoliv problémů a nebo otázce (například ohledně mého materiálu) jsem kontaktoval centrálu. Co napsali oni bylo pro mě rozhodující. Email jsem si schoval jen pro případ, kdyby vyvstaly nějaké nejasnosti. Nikdy žádné nebyly.
Je dobře se naučit svá práva a nebýt ovce 🐑 a nenechat se tak lehce odbit. Takže kominukace s centrálou je klíč k tomu, aby mě pak nikdo nemohl tvrdit věci, které nejsou pravda.
Člověk pak může dost ušetřit. Navíc za stejnou cenu co si účtuje servis za svůj dodány materiál, si já následně mohu použít ten samý, ale výrazně levnější a nebo i kvalitativně lepší, byť třeba bych někde neušetřil. Byt třeba dnes chce servis někdy i poplatek v řádu pár stokorun, tak se to pořád vyplatí. Holt nic není zadarmo. 😉
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Rudolf Hary
*
Příspěvky: 30
Registrován: 17 led 2019, 22:17
Bydliště: Slaný

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Rudolf Hary »

TheCory píše: 07 led 2020, 09:59 Zdravím vespolek.
Během měsíce mne čeká 1. garanční prohlídka a toto vlákno mne teda nevyvádí z údivu. Ten propastný rozdíl v cenách je šílený. Divím se, že to nevadí třeba i Hyundaii.

Bydlím na Kladně, ale všude po okolí chtějí kolem 6 000. To se mi vyplatí dojet i do toho Liberce a udělat si tam výlet s rodinou do zoo. Má někdo tip, kde se dá dojet a absolvovat 1. garančku do 3-4 000 včetně oleje? Případně si dovést svůj? Tady ty praktiky opravdu nechci podporovat...

Díky :-)
Jinak najeto mám 13 000, průměrná spotřeba 7,2 a zatím auto šlape. Jen na těch našich cestách někdy lituji, že jsem nevzal menší kola, 16 palců by byl asi ideál :D
Ahoj, tak dnes jsem byl na Kladně na první garanční prohlídce. Cena 4530kč se vším všudy. Auto jsem tam dal špinavé jak prase. Auto předané umyté vysáté a vyčištěné Já jsem spokojenej. Byl jsem tam navíc v sobotu přez týden nemám kvůli práci čas. Nevím nedával bych si svůj vlastní olej, aby ti napsaly že potom neodpovídají za případné problémy. Jen když by odešlo turbo to je peněz. Oni potom můžou tvrdit že to bylo tím.
Hyundai i30 Style GO 1.4 T-GDI Kombi
Mazda 323F BJ
Fiat UNO 1.5i
Škoda 120 GLS
Škoda 100
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od TheCory »

Díky za info.

Z Kladna mi odpověděli:
Servisní prohlídka vychází do 4.500,--Kč vč. DPH
Doba trvání cca 3. hodiny
Pro rezervaci termínu je nutné potvrzení termínu formou odpovědi na tento e-mail nebo telefonicky na tel. č.: 800 150 151
Materiál nelze dodat vlastní.

Odpověď z Žebráku:
Dobrý den,
u nás 1 roční prohlídka vyjde cca na 3 700,- Kč.
Prohlídka trvá cca 2,5-3 hodiny.
Nejbližší volné termíny jsou začátkem února.
Nedoporučujeme dávat vlastní náhradní díly, pokud by jste si olej přivezl, měli bychom ho poslat na odzkoušení, zda má správnou specifikaci, ale veškeré náklady spojené s tím by jste hradil vy.

V Praze nacenění 5,5-6,5 tisíc. Ten rozdíl v cenách je šílený. Původně jsem si chtěl udělat výlet na Žebrák, ale hrady mají do března zavřeno. Tak ještě uvidím.
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Scaild »

Zkus ještě AutoPalace Butovice, tam mě vyšla na 4 213Kč
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Alf6 »

"Nevím nedával bych si svůj vlastní olej, aby ti napsaly že potom neodpovídají za případné problémy. Jen když by odešlo turbo to je peněz. Oni potom můžou tvrdit že to bylo tím"
Tvrdit si můžou co chtějí. Já mám v ruce doklad, fakturu o zakoupení oleje, který jsem přinesl uzavřený. Olej odpovídá specifikaci dané výrobcem vozidla. Nedokážou nic, protože tys postupoval zprávne a vše si dodržel. Snad jen je dobře nekupovat na internetu ten nejlevnější 😉 vše ostatní je jen strašení potencionálních zákazníků, kteří by chtěli použít vlastní materiál. A samozřejmě o prachy jde jako první, takže by si nemohli tolik napočítal 😂
I kdyby použili svůj univerzální sudovy olej a něco se ti s autem stalo tak chybu na jejich straně nepriznaji. Vždy se bude hledat chyba u tebe. Zajímavé je také udělat na olejové filtru třeba fixou značku. Já jen že se pak spousta lidí diví, že mají ten samý filtr, avšak na faktuře mají zapocitanej filtr novej 😂
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od petzl62 »

S poznačením filtru souhlasím- obzvlášť v některých autorizovaných :hyu: servisech běžná praxe, stejně tak vzduchový a obzvláště kabinový filtr.
A jinak Alfe, doba se bohužel změnila- konkrétně v tomhle směru v autorizovaných servisech značně k horšímu. Prostě se vlastní olej(nejen) neakceptuje [-X A zkus na centrálu napsat teď, co ti odpoví :wink: :?:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Alf6 »

Hyundai ve Strakonicích žádný problém. Vždy vyšli vstříc. Ve všem. 😉 Od svíček, brzdové kapaliny, chladící kapaliny, prevodoveho oleje, motorového oleje. Poslední rok si začali účtovat malý poplatek za doneseny materiál. Ty dvě, tři stovky jsou v pohodě. Ikdyž otevřeli servis :hyu: 500 m od mého baráku, budu pořád jezdit do :hyu: servisu do Strakonic. Jsem tam velice spokojený. Ikdyž mám po záruce, tak se auto dostane do systému a při případném prodeji dělá servisní historie v aut. servisu hodně. Navíc jsou na to vybavený, mají hodně náhradních dílů skladem. Jsem tam spokojený. Jen lituji, že sem tam nezačal jezdit od počátku, ale až od třetí garancky. Ne kvůli ceně, ale kvuli přístupu a byli vždy maximálně vstřícný. Nemám důvod jezdit jinam i po záruce
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od TheCory »

Tak při té ceně, kterou napsali z Žebráku (3700) nemám problém s tím, že použijí své díly a svůj olej. Ale když mi z Prahy uvedli cenu kolem 6000, tak tam už se mi opravdu nechce platit 550 korun za litr oleje.
Chápu, že v Praze mají dražší režii, ale sponzorovat to nehodlám. Mimoto, v dobrém servisu by vám měli ty staré díly (filtry) dát, je to váš majetek.
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Alf6 »

Filtry si snad každý soudný jedinec vymění sám. Vzduchový filtr zvládne každý vyměnit za 15 vteřin. Pylovy do 30 vteřin. Nehledě na to, že třeba ten vzduchový se dá sehnat v pohodě kolem 350 Kč a v autorizaku za něj účtují i víc jak litr. Je to holt dobrej kšeft. A věřím tomu, že 90% lidí je to úplně jedno kolik platí 🤝 😂
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Rudolf Hary
*
Příspěvky: 30
Registrován: 17 led 2019, 22:17
Bydliště: Slaný

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od Rudolf Hary »

Pánové řešíte tu stokoruny... Mě to připadá s tím vlastním olejem jak si přinést do hospody svoje ingredience a říci aby mi z nich uvařili jídlo. Protože na to nemám si tam dát dražší jídlo jak ho mají vedle v supermarketu...Jo beru když je to hodně předražený, ale když jde o stokoruny, bylo by mi snad i trapně.
Hyundai i30 Style GO 1.4 T-GDI Kombi
Mazda 323F BJ
Fiat UNO 1.5i
Škoda 120 GLS
Škoda 100
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: 1. Garanční prohlídka

Příspěvek od TheCory »

Pokud mi někdo účtuje 550 Kč/litr oleje, tak to opravdu podporovat nebudu. Co se týká cen v rozmezí 3,5-4,5 000 tak tam vlastní komponenty nepotřebuji.
Lehce nadsazená cena je ok, ale všeho s mírou. Pak už to nejsou stokoruny, ale tisíce. A to si raději zajdu do té lepší restaurace.
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Garanční prohlídky, servis“