i30 vs Rapid

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od copper5252 »

Co se týká motoru 1.2 tsi a rapidu :) tak maji stejný problem pořát co se týká řetězu a napinaku ! nic se nezmněilo ! akortá autorizované servisi v tichostí mněni jak řetěz tak napinák a dekl řetězu nový typ deklu má nalitek protí "přeskočení " ale ten funguje jen dokud se neobrou sí :)

A ža škodovka tvrdí že od najkého data už motory 1.2 tsi nemaji problem z řetězem :) je jenom kec !
musejí napřed vyprazdnit sklady puvodních ,řetězu ,napinaku a deklu řetězu ! do ty doby než jim dojdou na skladech tak si nic nezmnění !!!

spiše je problem jinde nejspiše v tom jak kdo z tím motorem jezdí , ja jsem mněl rapida 1.2 tis jednoho prvních , a nemněl jsme problem ani z řetězem ani z napinákem ! tedy krom toho že praskl dekl řetězu :) a to jsem najel 38 tkm
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Reklama
 

runner
*
Příspěvky: 51
Registrován: 05 bře 2015, 13:18

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od runner »

moc se mi libi jaci jsou zde odbornici na slovo vzati... samej konstrukter a pracovnik reklamacniho oddeleni.
Holt se nam diskuze opet zvrhla... ja jsem se snazil psat co se mi na Rapidu libi z vlastni zkusenosti a naopak nelibi na I30 dle zdejsiho fora. Ale co tady predvadite vy, a pritom vam vadi "zaujate" recenze v casopisech nebo poradech.... ??? Jednoznacne se zde vyjadrujete o lidech, kteri si skodu koupi, jste mnohem horsi nez ti, ktere kritizujete. A duvod muze byt dle meho jen jeden... pamatuju si to ze skoly... prece "to co mam ja je nejlepsi".
Obdivuju vas za to jak dokazete verejne ze sebe delat takove trubky. Cest tem co diskutuji jako lidi.
hurvinek
*
Příspěvky: 55
Registrován: 10 pro 2014, 21:49

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od hurvinek »

+1 =D>
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od Dalin »

Diskuze je dobrá k tomu, že se objevují různé názory a můžeme se obohatit o zkušenosti ostatních. Pochopitelně se diskuzí zúčastňují různí lidé s různými názory, ti hloupější mohou brát jiný názor jako útok a proto reagují tak jak reagují.
V tomto vlákně se jedná o srovnání dvou cenově konkurenčních aut, které stojí nemalé peníze a někteří museli hodně šetřit nebo vynaložit nemalé úsilí aby si jej mohli koupit. Teď někdo přijde z něčím co jejich koupi zpochybňuje i když to bylo myšleno jako debata o výhodách jednoho či druhého může se jich to dotknout a tak reagují nevrle.
Můj názor je ten, že je potřeba se nad to povznést(jaké mám zrovna auto) a zkusit se na to podívat také jinýma očima.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od idam.i »

runner píše:moc se mi libi jaci jsou zde odbornici na slovo vzati... samej konstrukter a pracovnik reklamacniho oddeleni.
Holt se nam diskuze opet zvrhla... ja jsem se snazil psat co se mi na Rapidu libi z vlastni zkusenosti a naopak nelibi na I30 dle zdejsiho fora. Ale co tady predvadite vy, a pritom vam vadi "zaujate" recenze v casopisech nebo poradech.... ??? Jednoznacne se zde vyjadrujete o lidech, kteri si skodu koupi, jste mnohem horsi nez ti, ktere kritizujete. A duvod muze byt dle meho jen jeden... pamatuju si to ze skoly... prece "to co mam ja je nejlepsi".
Obdivuju vas za to jak dokazete verejne ze sebe delat takove trubky. Cest tem co diskutuji jako lidi.
Runner,pokial ne teba niekto útočil,že sa ti páči Rapid ,tak je blb a za neho sa v pohode ospravedlním.Tých čo útočia na iných za ich výber auta je tu viac. #-o
V podstate tu ide o to ,že TSI majú stále problém,napriek tvrdeniam ,ze EA 211 budú bez problémov.Je možné,že tých problémov je menej ako v minulosti,no za bezproblémový by som ich neoznačil. [-X No pokial to nie je tvoj problém,tak som rád a prajem ti veľa spokojných kilometrov.Verím,že neprestaneš prispievať na fóre. :wink:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od Dalin »

No jo neodpustil jsem si vůči tobě menší rýpanec. Když jsme u toho. tak se ti taky omlouvám i když nemám rád nepodložené tvrzení, neměl jsem reagovat takovým způsobem.
Ještě k tomu co píšeš "v podstate tu ide o to ,že TSI majú stále problém,napriek tvrdeniam ,ze EA 211 budú bez problémov.Je možné,že tých problémov je menej ako v minulosti,no za bezproblémový by som ich neoznačil."
To by podle tebe bezproblémový nebyl žádný motor. Promiň ale vaříš z vody! To je jako kdyby jsem si tady na fóru přečetl, že někomu měnili motor a okamžitě by jsem ho označil za problémový. Nebo když tu mělo pár lidí korozi, taky by jsem nemohl napsat že i30 hnijou i když v tomto konkrétním případě a po útoku některých zdejších inteligentů mne svrběli prsty.
Jinak se měj, těším se na tvůj další objev nějaké jobovky. :D
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od Martinsp »

No stejně je to takový divný že se výrobci (ne jen škoda) nepoučí a hned pro to neudělají vše aby si nepoškodili značku. Je to snad naschvál a je to docela škoda. Třeba 1,4 tsi bych si klidně dovedl představit v octavii a 1,2 v něčem menším. Spotřeba slušná, výkon stačí. Ale zatím jim prostě nevěřím.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od Alf6 »

V podstate cely tento topic je zbytecny, protože Rapid není konkurent i30 a naopak. To, ze se prodavaji za cca stejne prachy je věc jina. Konkurent I30 je Oktavie. Jsou ve stejne tride. Taky mne tu někdo tvrdil, ze Rapid je konkurent Elantry.
No hadat se tu nebudu. Ale musel bych si nafackovat a denne se trestat bambusovou holí přez záda jestli bych si místo Elantry pritahnul domu Rapida :D Kor když Rapid vysel ve stejne vybave před 2 lety ještě draž. Ale zase bych mel doma Skodovku. A ten socialni status, který ziskate od sousedu je jiste k nezaplaceni. :)

Aby to zase nevyznelo, ze sem proti Skodovce. Tak bych si ji také koupil, ale je proste predrazena. Rapida bych si koupil v odpovídající motorizaci a výbavou tak za 250 000 a umel bych stim zit. Reci ohledne toho, ze si clovek priplaci za kvalitu moc neobstoji, protože dnes vesmes všechna auta ve stejne tride jsou cca stejne kvalitni. Zijeme v době, kdy auto je brano jako spotrebni věc a ma vydrzet jen záruku. Zadny výrobce dnes nechce aby vam vec - auto, sloužilo treba 10 -15 let. Takova je bohužel doba :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od vorlajz »

dovolím si tvrdit, že právě díky ceně je Rapid konkurentem i30...

před 3 roky jsem neměl auto... žádný... bral bych cokoliv... dneska jsem rád, že mám i30 a vím, že bych menší auto s menší výbavou nechtěl... tudíž... Rapid je pro mě příliš drahý, na to jak je malý a Octavka je pro mě už zase příliš drahá... a neříkám, že je špatná, ale to vlastně neříkám ani o Rapidu... každý má svoje...

Rapid i30tku asi převálcuje velikostí kufru a možná i spotřebou u benzínových motorizací... a čím převálcuje i30tka Rapid všichni víme... ;)

ať vám to jezdí borci :)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
runner
*
Příspěvky: 51
Registrován: 05 bře 2015, 13:18

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od runner »

Dalin: no vidis a treba prave z toho ja vychazim. Na skoda foru neni jediny pripad problemu u Rapidu s motorem, rozvody, atd... tak nerozumim tomu z ceho zde vsichni vychazeji, kdyz pisou jak je TSI nespolehlive... ? kdybych si vybiral ciste podle zdejsiho fora a skoda fora, tak si nikdy I30 nevyberu. citse podle tohoto srovnani je proste I30 problemova v zasadnich vecech.
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od Alf6 »

Vorlajz: Chtěl si napsat predrazene cene, ale toho nedela ještě kvůli tomu konkurentem. Kdyby se za stejny prachy jako i30 dala sehnat Citigo, tak to pak budou taky konkurenti? Protože stoji stejne? :-k :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
hurvinek
*
Příspěvky: 55
Registrován: 10 pro 2014, 21:49

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od hurvinek »

Alfe svata pravda tento topic je naprosto zbytecny presneji receno 22 stran totalne o hovne slusne receno :D A nezlob se na mne nebo zlob to necham na Tobe,ale co je to za blbost s tim socialnim statusem u souseda.Opravdu nechapu proc tady nekterym lidem lezi koncern tak silene v zaludku!!!Dalina tady nekteri slusne receno dementni jedinci mnohokrat napadli ze tady prudi s koncernem,dokonce byl i sulinem od nejakeho blba nazvan a pritom od nej jsem tady nenasel jediny utok proti komukoliv.Cokoliv napise ma nejakou uroven a hlavne hlavu a patu na rozdil od nekterych tady.Sam jsem Skodu mel a zadny socialni status od kohokoliv jsem nevidel a zrovna tak ho nepozoruju u nikoho kdo ji ma z okruhu mych znamych.A bohuzel z nekterych hanlivych prispevku smerem ke koncernu doslova tryska zavist tim stylem,ze dotycny na nej zkratka nema tak ho alespon poplive jak typycky ceske ze ano!!Je mne to prakticky jedno at si pise kdo chce co chce ovsem kabaret a prehlidka demence je to nekdy opravdu kardinalni :D Na tuning foru ma jeden clen zajimavy a velmi vtipny a zaroven trefny citat v podpisu:Vitezstvi v hadce v internetove diskuzi je stejne jako vitezstvi na paralympiade,sice jsi vyhral,ale stejne zustanes dement :D :D Lip bych to nerekl :D
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od idam.i »

Hurvinek,zjavne si sa fundovane vyjadril k téme. #-o
P.S.Prekukol si ma :shock: Tajne túžim si kúpiť Škodovku. ](*,) ,no keďže na ňu nemám tak aspoň závidím. :mrgreen:
P.S. II.citujem : "Vitezstvi v hadce v internetove diskuzi je stejne jako vitezstvi na paralympiade,sice jsi vyhral,ale stejne zustanes dement .Lip bych to nerekl" . Podla teba je víťaz parolympiady dement , To snáď nie?!
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od 69pavel »

abych pravdu rekl mi koncern nevadi ale uvedu jednu zkusenost,Fabia mesic a pul po akonceni zaruky a uletely rozvody,motor na odpis,auto melo najeto 34500km nebot stim jezdi stary pan v podstate do kostela a obchodu do kaufliku hlavne na ty akce :mrgreen: :mrgreen:
a ted k motoru,dalo nam spousty prace z nich vymlatit novy motor nebot ti kreteni operovali ze zaruka skoncila a musime si ho kouipit novej nebo udelat GO ale jak byva zvykem poukazali jsme na media a ze je nechame v tom postourat a coze se to stalo,najednmou byl novej motor a dokonce nechteli ani nic zaplatit v servisu,ze prej to je gratis jako dobri zakaznici koncernu,toto je jako normalni jednani,pochopil bych kdyby motor mel najeto 400.000km tak pak by se dalo rict ano opotreben ale v 34500 km nenechte se vysmat,
a dalsi pripad byl jak jsem psal s Rapidem
navic ja potrebuji spolehlive auto ktere mi slouzi kazdy den a mit na nej spoleh a ne ze abych se modlil kde zrovna mi uleti rozvody a jestli dojedu do prace ci z prace
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
hurvinek
*
Příspěvky: 55
Registrován: 10 pro 2014, 21:49

Re: i30 vs Rapid

Příspěvek od hurvinek »

Idame proc reagujes jak ublizeny dite????Vidis nekde ze bych Te obvinil ze touzis po Skode???Ja ne a cetl jsem si to po sobe nekolikrat.A tu paralympiadu komentovat nebudu snad jen asi tak,ze to absolutne nema nic spolecneho s paralympioniky.Nikdy bych si nedovolil o nich rict byt jen pismenko negativniho.I obcas vyvencena polodementni opice pochopi ten vtip,ktery v tom vyroku puvodni autor schoval :roll:
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Pokec“