Kdo tady má Trajeta?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kanal
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 zář 2010, 16:15
Bydliště: jižní plzeňsko

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od kanal »

Ja ja, Jiří, u trajetů mrtvo... 8-[ Nějak se to poslední dobou nesere, tak ňák neni co psát. Ale zase s chválou musim opatrně, aby mi to pak Trajet nedal sežrat :mrgreen: Ba ne, za poslední půl rok jen výměny oleje, filtrů a pohoda, trajet slouží bez chyby. Jen mě trápí koroze lemů zadních podběhů a s tím bych potřeboval poradit. Už před zimou jsem pravej nechal opravit- důkladně vybroušeno, trošku vyvařeno, kit, vystříkáno bodíkem, pak přelakováno v barvě vozu, nádhera. Ale teď po tý mokrý zimě to zase vylezlo a bohužel i na druhý straně. Rozhodl jsem se, že nechám lemy komplet vyměnit. Je mi to líto, jezdit rezavým autem, když ho udržuju v perfektní kondici za nemalý prostředky a nakonec pořád ještě vypadá vcelku k světu. Musí ještě aspoň dva roky jezdit, aby vydělalo na nový vůz (líbí se mi H1, nebo nový Transit Custom, co teď přišel na trh, ale na to je ještě brzo :lol: ).
A tady je můj problém: nemůžu ty náhradní lemy zadních podběhů sehnat, ACI i jiní zklamalo, v :hyu: mi nabídli jen komplet zadní blatníky, jeden za 11000,- a to nedám. A teď babo raď... Co s tim, Jiří a jiní věci znalí?
Trajet 2.0 CRDi, 2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Kanal:mno asi myslíme stejně,taky už jsem se sháněl,jen celý blatník za 11 000,-kč jak jsi psal.Na hjondé ty lemy prostě nikdo nedělá.Já jsem to loni taky opravil a nechtěj vědět jak to vypadá po zimě.Ted rozmýšlím být či nebýt :-k ,výměna auta nebo lemů,když lemy tak už rovnou celolak at to stojí za to,když auto tak už mám taky adepta,ale problém je,že se rozvádím,takže dokud nebude majetkové vyrovnání nechcu nic kupovat,takže to vidím na ty lemy.
Jinak mne napadla zajímavá varianta,možná si budeš klepat na čelo,ale už si si někdy prohlídl pořádně přední blatník :idea: Já bych to viděl např. vzít pravý přední blatník,uříznout lem trochu víš a napasovat ho na levou stranu vzadu,co nápad :idea: ,mohlo by to vypadat zajímavě :-k ,blatník koupím na vrakáči za 2-3000 kč,oříznu si potřebný kus a nechám ho opískovat,pozinkovat a naboduju ho tam,při dobrém zalití resistinem vnitřně a pořádném laku z venku by to mohlo pár let dát pokoj.Mezitím se rozvedu,něco našetřím a pak najdu nějakého adepta na výměnu :mrgreen: .
images.jpg
images.jpg (8.22 KiB) Zobrazeno 3406 x
V lednu jsem ho mohl mít v plné palbě za 200 000,- kč tuklej na předek,rok 2009,prostě nádhera ](*,)
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
kanal
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 zář 2010, 16:15
Bydliště: jižní plzeňsko

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od kanal »

Díky za reakci, Jiří. Myslel sem si, ze ty lemy nebudou k sehnaní :-k , i ten frajer, kterymu chci tu opravu svěřit, je nikde nesehnal. Ale navrhnul podobný řešení jako Ty, že vezme podobné lemy z jinýho auta, semtam to přivohne, pobouchá, nařízne, vyvaří a bude, takže to neni zas tak blbej nápad. Trochu tim ve mně ale vzbudil nedůvěru ve výsledek, tak sem se jal je shánět sám, bohužel neúspěšně. Ujišťoval mě, že to dobře dopadne, to teda asi zkusim [-o< a nechám to na něm.
K tomu Chrysleru: Dobra volba, je fakt nadhernej a obrovskej, ta dylka skoro 5,2m je bezkonkurencni, prostoru pozehnane, ale na me a moji cinnost uz prilis velkej luxus, navic ta vaha a velky objemy motorů... Budes za frajera v takovym brku! Až budu velkej kluk taky si ho poridim, nebo Siennu od Toyoty, ta taky nevypada věru zle...
images.jpg
images.jpg (7.47 KiB) Zobrazeno 3389 x
Trajet 2.0 CRDi, 2003
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Tak na Siennu jsem taky koukal,motorově taky dobrá,nevím proč,ale nějak mě chytla ta hranatá krabice :mrgreen: ,pak ještě koukám na Hondu Odysei,ale za tu chtějí pořád moc peněz,jinak mě chytil Dodge,je stejný jako Chrysler,akorát má hezčí vnitřek,ale až rok 09.
S těmi lemy je to běžná praxe,že se najde něco přibližného a upraví se.Když je člověk šikovný,není to poznat.Starý opravíš a za rok je to znovu venku,takže jedině pořádně.Já uvažuji o těch předních,že je dám obráceně a že tím ty lemy i trošku vytáhnu,navíc to mohu říznout výše,takže menší riziko koroze ve sváru.Připadají mi nejvíc tvarově nejblíž,že by se nemusely moc upravovat.Pak pořádně zalít a mohlo by to vydržet.Pokud to stihnu dřív hodím foto,pokud ty,zkus hodit foto :mrgreen: .Auto je zatím super a odpálit ho jen kvůli lemům mi zatím příjde škoda,zbytek auta je zatím ok,plechy,nápravy,agregáty.A to pořád něco převážím,tahám vlek,vozím rodinu,fotbalisty,takže pořád v pernamenci.Navíc když ho láknu celé tak bude jak nové,dělam si to sám,takže jsem v tom jen za matroš,ta si myslím,že je to i finančně snesitelné :-k
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Trnkas7
Příspěvky: 2
Registrován: 14 čer 2013, 21:07

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Trnkas7 »

Zdravím Vás,
tak jsem přešel od koncernu na Hyundai Trajet 2.0 CRDi r.v. 2007, prozatím musím vychyta mouchy a pak si myslím, že mi bude minimálně sloužit dva roky....
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Tak ježdění zdar Trnkas :D/ ,já jsem spokojený =D> .
Ale těch příspěvků zde,chlapi hněte s tím trochu,jak sem nepřijdu já tak tu nikdo není :cry: Už jsem opravil šrámy zimou vzniklé,ještě to hodit do laku a bude to zase lahodit oku mému,zadní lemy a celolak asi nechám napřesrok,nějak času nezbývá :-k ,ale děti mi radost dělají,válčíme spolu již půl roku a zvládáme to.Těším se na nějaký sraz zde plánovaný,určitě přijedem :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Mám dnes radost a musím se o ni podělit :D/ :D/ :D/ Byl jsem na burze na Kladně a cestou zpět jsem se tam stavil na vrakáči korejců.Měl tam dva rozstřelený trajety :cry: .Jen jsem se chtěl zeptat na přední blatníky a hlavně na cenu.Nabídl mi dva krásné přední blatníky =D> ,jen je sundat za super cenu 1000 kč kus :shock: ,hned jsem je vzal aby si to náhodou nerozmyslel :-$ .Ovšem když jsem zjistil,že na jednom trajetu je zadní křídlo a chce za něj taktéž 1000 kč byl jsem radostí bez sebe :D/ :mrgreen: (nové od hyundai 7500 bez DPH a bez laku,zjištoval jsem před třemi roky).Hned jsem to vše vzal.Jinak přední blatníky rozřežu,nechám nazinkovat a udělám si nové lemy na zadní blatníky(koroze svina).Celé auto je úplně zdravé :D a jen ty zadní lemy kvetou dole u prahů,pravá obvzlášt nejvíce,typuju že za to mohou krajnice a uvnitř umístěná klimoška,takže se to tam asi více rosí :-k
030820135131-001.jpg
030820135131-001.jpg (145.12 KiB) Zobrazeno 3017 x
030820135132-001.jpg
030820135132-001.jpg (140.58 KiB) Zobrazeno 3017 x
Jsem s mazlikem spokojen,tak do něj pustím trochu peněz,udělám celolak a pár let si ho ještě nechám =D> :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

to: jiri.vacha
To zadní křídlo Jiří na Tvém Trajetu Ti moc sluší a máš ho dokonce za tak skvělou cenu =D> . Kéž by jsem ho našel i já za takovou cenu jako Ty :wink:
Naposledy upravil(a) tr2700automat dne 08 srp 2013, 05:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Veliká spotřeba na mém Trajetu 2.700cc
Už je to dosti dlouho co měřím na mém šestiválcovém miláčku velikou spotřebu (mezi 12-15lt/100km :shock: ) a to i na dlouhých tratí na dálnici, přestože pro menší spotřebu používám tempomat nastavenej nanejvíc na 120km/h. Čím to je źe mám tak velikou spotřebu na mém Trajetu? :-k
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Špatné palivo(neřeš to),stav svíček-vyměnit,filtr vzduchu-vyměnit,něco na vstřikách-to by jsi ale poznal na chodu motoru.Jinak já jezdím normálně těch 14 na benzín,16 na plyn.Je to velké těžké auto :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

jiri.vacha píše:Špatné palivo(neřeš to),stav svíček-vyměnit,filtr vzduchu-vyměnit,něco na vstřikách-to by jsi ale poznal na chodu motoru.Jinak já jezdím normálně těch 14 na benzín,16 na plyn.Je to velké těžké auto :mrgreen:
Diky za informaci Jiri. Vetsi spotreba je i tim ze pouzivam celoročně zimni pneumatiky jelikoz nepouzivam casto Trajeta.

Ted mam otazku co se tyka STK. Mam na Trajetu xenony ktere nejsou od matičky Hyundai. Budu mit problem na STK? Mam radeji pred STK odmontovat xenony? Jak na mem Trajetu mohu odmontovat xenony a napojit puvodni zarovky? Je to snadne? Jestli nedelam chybu zarovky jsou H7
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Ahoj kucí :D/ ,mám ho :shock: ,já ho mám :D/ ,mám ho tam :D/ namontovaný :D/ :D/
230820135196-001.jpg
230820135196-001.jpg (149.36 KiB) Zobrazeno 2863 x
240820135199-001.jpg
240820135199-001.jpg (132.51 KiB) Zobrazeno 2863 x
240820135203-001.jpg
240820135203-001.jpg (152.98 KiB) Zobrazeno 2863 x
Po pěti letech jsem ho sehnal a dnes konečně namontoval :D/ :D/

tr 27..:jestli nejsou zapsané tak asi problem,když si nevšimne projdeš,všimne= máš problem :-k ,v tomto ti neporadím,je to dost sledovaný.
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
kanal
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 zář 2010, 16:15
Bydliště: jižní plzeňsko

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od kanal »

To jiri: Křídlo paráda! Blahopřeju =D>
Potřeboval bych info, prosím Tě, kam to jezdíš na ty vrakárny? Odešel mi jeden motorek ostřikování, v :hyu: chtěj zas moc peněz :-k
Trajet 2.0 CRDi, 2003
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

kanal: http://www.vrakovisteaut.cz/ :wink: Jezdím sem,zatím jsem tady vždy dobře nakoupil,ted tu má dva trajety na rozebrání,oba byli v naftě,jeden šel na předek a přes střechu,druhý myslím jen na předek.Pak ještě jezdím sem,taky jsem zde vždy dobře nakoupil, http://www.hyundaivrakoviste.cz/,má tady vždy všechno,ale ceny jsou trošku někde jinde :( ,byznys je byznys :-$ ,Kladno je pro mne blíž a když nemají jedu do Úval.Jinak moturek jsem už taky řešil,normálně mi praskl,kupoval jsem nový asi 700 kč v hyundai ústí n/lab.Nevíš kolik má nalítáno a jak dlouho vydrží,já bych asi neriskoval :-k .
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Halo halo halo lo je tu někdo kdo kdo do :mrgreen: Sakra asi jsem tu sám :-k ,to je teda úroven #-o kam se všici poděli :-k ,že bych tak dokonalé auto měl už jen já,hmm,nebo že by :-k ,ale to ne, vzácného veterána ještě nemám :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Odpovědět

Zpět na „TRAJET“