Politika a vše kolem ní

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Farrael »

Jo máš pravdu, že spousta lidí jsou prostě příživníci. Nicméně my jsme ti pracující a stejně si nepřipadám, že by pro nás něco vláda dělala. Naopak nám to dělá těžší.

Co se týče těch potravin, tak nemáš pravdu. Chodim do obchodu každej den, takže můžu ceny poměřovat. Přece jenom dělám přímo u zdroje. A ceny vylezly u některejch položek stoprocentně za poslední dva roky. Zdražilo úplně všechno. Takže opravdu není jídlo levnější než bylo. Ani to z principu nejde. Zdražilo DPH. Tím zdražily logicky všechny vstupy a tím podažily i výstupy - tj. produkty. Je to jednoduchá matematika. Nemůže to tedy být levnější. Z matematickýho i faktickýho hlediska je to blbost.

Pohoný hmoty jsou taky úplně někde jinde, než byly před pár lety.

Co se týče platů těch našich papalášů, tak jde v prvé řadě o princip a když se sečte veškerý provoz toho kolosu, tak to není tak malá položka, jak se zdá. Prostě a jednoduše celej systém je postavenej špatně. To co předváděj je hašení ohně benzínem. Nic jiného.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od lada 71 »

Tak jsem právě odvolil a můj hlas, stejně tak jako v kole prvním, dostal pan Karel Schwarzenberg. Neříkám, že to je ideální volba a že jsem nějakej jeho skalní příznivec, ale nějak Miloše s jeho historií a kamarády Šloufem, Kavanem, Grossem a Karlem Srbou, vážně nemusím. Myslím si, že Miloše už bylo v CZ skutečně dost a co pro dobro národa Českého udělat mohl, to udělal a teď už jen tiše zmizí v propadlišti dějin :-) Ale dcerušku má docela šik, to zase joó :-)
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od matysekul »

Hardcam@ To není jen o másle a pečivu.Zdražilo se vše snad kromě kávy a kakaa.Maso,mléko,zelenina.Prostě všechny produkty,do kterých se promítá zvýšená cena PHM a energií.O překupnících nemluvě.
Ty jsi mluvil o tom,že je vše levnější než v roce 2005 ,já pouze odporuji.Na LPG jsi přešel proto,že je drahý benzín.Mně sice auto stojí 14 dní,protože nemám potřebu nikam jezdit a snažím se šetřit.Ale stejně najedu 15 - 18k ročně.Levnější díly všichni kupujeme protože chceme někde ušetřit a to je všechno o tom,že ekonomická opatření této vlády(včetně KS) způsobují že musíme šetřit a ne utrácet a zlepšovat tím výkon ekonomiky....
Mimochodem tato opatření způsobují to,že mi reálná mzda klesá i když máme jako firma výborné výsledky.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Skyline »

Harde sorry, ale ty musis mit taky vymyty mozek, uznavat Karla a jeste k tomu Kalouska, takovy rozpocet, dokaze kde kdo, prestat stavet dalnice atd. zvednout DPH a litovat zivnostniky jaky jsou chudaci a pro jistotu je pokud mozno oprostit od dani. At plati jak fyzicke osoby a bude. KS mi jako clovek nevadi, ale jako prezident ano, i moji zenu to donutilo jit tam hodit Zemana, byt ma taky dost masla na hlave. Nemluve o spamech od Vetcheho na 4 ruznych uctech, verejne bych nikdy nepriznal koho volim, prijit kvuli tomi napr o praci to nee.
Naposledy upravil(a) Skyline dne 25 led 2013, 19:19, celkem upraveno 1 x.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Chasnik »

lada 71: předpokládám, že orlické kšeftování s Provodem a Mrázkem ti nevadilo ;)
A propos, Zeman a Gross kamarádi? Nevím nevím, Zeman sám důrazně ČSSD varoval před Grossovými ambicemi a jeho bezskrupulózní technokracii moci...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Hardcam »

Skyline píše:Harde sorry ale ty musis mit taky vymyty mozek
Svyho favorita nezapres uz v uvodni reci.
Ja bohuzel pro priznivce Zemana taky neumim najit pekny slova, nicmene vsechno ukaze cas.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7958
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mexican »

ja so skylinom suhlasim, aj ked by som to tak nenapisal. A Zemanovec nie som
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Skyline »

se zatnutymi zuby musim volit aby nevyhral knize, bohuzel radost z toho nemam. A ty jsi se zase ukazal jako typicky pravicovy levicak. Volici Karla nejsou taky zadny vykvet vzdelanosti a kultivovanosti.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Hardcam »

bravo, tys to poznal =D>
ano, je to tak, nebudu rozebirat povahy levicaku (na analyzu povah jsi expert ty), zas tolik jich osobne neznam, do zivota se mi vryl pouze jeden, zarytej socan, okradl me o desetitisice, nadaval na soucasnej system, ale strasne rad by taky byl korytar a je to neuviretlna svine. Jsem z pravicovy rodiny, tchan tu na vsi ODS pred dvaceti lety zakladal, mame dlouha leta skvelyho starostu (ODS), ktery se o mesto staral i v dobe, kdy prochazel nejtezsim obdobim rakoviny. Neudelas nic a myslis si o tom co chces :wink:
Paklize za nekulturni a nevzdelane povazujes lekare, ucitele, budovatele nadnarodnich firem (Ing. Frolik, Linet - Slany), vedce atp., pak je mi te lito. Asi by se od tebe meli ucit :wink:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7958
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mexican »

a si konzervativny pravicak alebo liberalny pravicak harde? ja len aby sme to mali v ordnungu. Pretoze s privretim oci by konzervativci (aka KDUCLS kedysi davno) mohlo u Schwarzenberga najst par bodov, liberali velmi malo (mozno to spoplatnenie skolstva)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od lada 71 »

Skyline píše: ...Volici Karla nejsou taky zadny vykvet vzdelanosti a kultivovanosti.
Děkuji. Dovolte abych se představil. Jsem přímo nekulturní hovado.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Hardcam »

Mexican: vidim se jako liberalne-konzervativni a co se skolneho tyka, sam jsem skolne na VS platil a platim ho i na skole, na ktere jsem ted od zari lonskeho roku. Cili jsem jednoznacne pro, pokud system bude nastaven tak, aby vzdelani zustalo dostupne i pro nadane socialne slabsi, kterym by socialni resp. prospechove stipendium dokazalo tyto naklady na studium pokryt + je samozrejme moznost ubytovaciho stipendia, ale to s tim neprimo souvisi. Skolnym by tedy odpadlo parazitovani na systemu a eliminovali by se vecni studenti (ano, tim jsem treba ja, neb se mi krome lenosti nedari praci zkloubit se skolou). Za tim si stojim a se Skylinem se klidne stavte na hlavu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2075
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od milosh »

Pratele, at vyhraje kdokoliv lidi stejne budou nadavat takze asi tak :P
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Martun »

Ono je to stejně jedno... Petr nebo Pavel, svět se bude točit dál... A myslím si že výrazně nebude líp ani hůř ať už je to tak nebo tak.. Pro mě teda není nikdo z nich koho bych preferoval.. A čím více jsem sledoval debaty, které byly v TV, nebo na Radiožurnálu, měl jsem v tom čím dál větší chaooos..
Mimochodem, dnes se KS opět vyznamenal, když dokázal odvolit bez obálky a tudíž neplatně... :mrgreen: ovšem můžem v tom vidět taky skvělý promyšlený tah.. Přeci nebudu volit sebe, a Zemanovi ten hlas nedám..Co kdyby vyhrál právě o ten jeden hlas... :lol:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Hardcam »

Dle jeho odiialniho vyjadreni na FB byl rozhorcen a spletl se, dale prosil ostatni, aby se alespon oni nespletli. Nerekl ale, jestli v ty obalce, kterou mel vlevy ruce, nemel prave svuj listek a do urny by tak hodil prelozenyho Milouse.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Pokec“