Navigace-funkce

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5095
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od petzl62 »

Za oceánem je k dispozici aktualizace již od března mám ten pocit...
Asi EL Niňo... nemůže doplavat ](*,) ](*,) ](*,)
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Reklama
 

PeterOV
*
Příspěvky: 37
Registrován: 10 čer 2021, 10:04

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od PeterOV »

Tak my o vlku :D/
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od Stringo »

Mělo by tam být přinejmenším resetování (tlačítko)
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Broniq
*
Příspěvky: 27
Registrován: 08 říj 2020, 18:20
Bydliště: Košice

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od Broniq »

skúšal uz niekto dnešný update ? oplatí sa ? lebo mam taky pocit ze od updatu k updatu je to menej intuitivne . či to po****li este viac :?:
i30 kombi 1,4 T-GDi Style, DCT, Micron Gray, 12/2019
BMW e46 320d touring
dozir
*
Příspěvky: 62
Registrován: 18 led 2019, 12:33
Bydliště: Kralupy

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od dozir »

Jsem stáhnul,dal na SD kartu ale v autě k žádné nové instalaci nedošlo,tak nevim jestli tam nejsou třeba jen nové mapy...
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDi Stellar Blue
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 47
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od MichalFB »

Idem zajtra na preinštalovanie. Volal som do servisu, vraj mi daju najnovšiu dostupnú verziu. Budem informovať.
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
PavlikS
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2019, 12:22

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od PavlikS »

tak já jsem včera stáhl, po vložení SD karty zpět se opravdu nic nedělo. Dal jsem update ručně a oznámilo mi to, že takovou verzi již používám. Přesto jsem dal aktualizovat. Verze systému zobrazuje listopad 22, takže to vypadá, že jsou nové jen mapy
Hyundai i30III HB, 1.4T-GDi, DCT, Ultimate, White Sand 4/17
Sprite
**
Příspěvky: 251
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od Sprite »

Ahoj :-)

Mám prosím 2 otázky na věci, které mi nejsou úplně jasné :oops:

1) 10,25" má mapové podklady uloženy v nějaké vnitřní paměti, nebo na nějaké kartě (nenašel jsem na ni slot).


2) Pokud má uživatel možnost si sám provádět aktualizace, tak:

a) proč se Hyundai tak "chlubí" tím, že poskytuje mapové podklady na 10 let zdarma a ušetří tak zákazníkům cituji "Ve srovnání s ruční aktualizací mapových dat pomáhá program Lifetime MapCare ušetřit nejméně 40 tisíc korun v nákladech na mapy a software za celé období." - kdo by pak dobrovolně jezdil do servisu a nechával si to tam nahrávat za 4tis každý rok? Navíc ručně se ty aktualizace provádí pořád. Tak jak myslí to, že "ve srovnání s ruční aktualizací..."?

b) jak např. za 10 let to webové rozhraní pozná, že si z něj stahuji mapy do i30 z roku 2023 let a ne třeba už 13 let staré z roku 2020? Zkrátka jak mají ošetřeno to, že skutečně půjde zdarma aktualizovat "jen" 10 let, když si to mohou uživatelé stahovat a instalovat sami?

Čili opravdu buď něco špatně chápu, nebo mi není jasné, jak chtějí kontrolovat, že si to někdo nestahuje i 11, 12 let zdarma. Navíc ty aktualizace zdarma "podmiňují" návštěvami garančních prohlídek, přičemž si to tam každý může vesele nahrávat sám doma a po záruce už na servis jezdit jinam (pokud nejezdí jinam už v prvních 5 letech).
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 377
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od mozecek »

o způsobu uložení nic nevím, ale v tom druhém vidím především marketing :) v ceniku na tebe sviti cena auta 560tis resp. 500tis protože je aktuálně akcni sleva 60tis na všechny vozy + bonus 15tis jako zimni pneu + 30tis mapy apod. Když to pak porovnáš s konkurencí tak to vypadá lépe. Ve výsledku kupuješ auto jakoby v "hodnotě 605tis" a zaplatíš jen 500. Dneska zákazníkovi říct že garančka bude za 8tis a jestli chce mapy tak +3tis je fail. Na vestavěnou navigaci v době navigaci zdarma a s AndroidAuto by to stejně skoro nikdo nekoupil. Hodnota těch map taky není 3tis/rok .. Hyundai platí nějakou licenci mapám, možná i v milionech, ale rozpočteno na prodaná auta je to pár korun. Kdo ví co bude za 10let... jestli se toho auto vůbec dožije. Pak tě možná zkusí dřít o 3tis nebo ti to tam zase dají zdarma. Udělat nějakou i individuální ochranu je pár řádků kódu - stačí že aktualizace bude chtít být online, aby mohla pokračovat a pak oproti nějaké databázi ověří že sériové číslo tvého rádia má nárok na update. Samo to může být i tak že autorizovaný servis to s každou tvou návštěvou v databázi prodlouží. Co vidím jako větší otazník je přístup k online službám - dopravní info atd. V autě musí být SIM a ta stahuje data. Mám pocit že je to na 5 let, a potom možná řeknou že 100kč/měsíc. Já bych to třeba nedal .. jednak mám raději Waze a jestli odemykat auto přes mobil nepotřebuju, ale někdo možná ano.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 47
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od MichalFB »

Musím poznamenať, že vstavanu navigáciu používam a pochvalujem si ju. To, že bude neaktuálna o 3-5 rokov, to podľa mňa súvisí s celým infotaimentom. Nikdy som nebol fanúšik a ani nebudem, dotykových obrazoviek a tabletov v zornom poli vodiča. To je proste fakt, že o 5 rokov bude doba zase inde…. To už ale plánujem nové/ iné auto.
Navigácii pomáha spojenie s aplikáciou a prístup na internet (ktorý mi už hádam poriešia). Celé to dokopy ladí, netreba ťahať káble, človek sadne a ide.
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
Sprite
**
Příspěvky: 251
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od Sprite »

mozecek píše: 15 čer 2023, 15:34 Co vidím jako větší otazník je přístup k online službám - dopravní info atd. V autě musí být SIM a ta stahuje data. Mám pocit že je to na 5 let, a potom možná řeknou že 100kč/měsíc. Já bych to třeba nedal .. jednak mám raději Waze a jestli odemykat auto přes mobil nepotřebuju, ale někdo možná ano.
To s tou SIM kartou byl další z mých dotazů, ale už jsem se nechtěl ptát, abych nevypadal jak úplný blb :lol:

Přímo na stránkách hyundai, kde popisují funkce, tak v sekci časté dotazy je:


Využívá Bluelink můj datový tarif?
Ano, pokud ve svém telefonu aktivně používáte aplikaci Bluelink.
Ne, pokud ve svém voze Hyundai používáte služby Bluelink. Ve vozidle je nainstalována SIM karta.

Tak mě to zaujalo, kde v autě je ta SIM karta (předpokládám, že někde v rádiu) a jak funguje (předpokládám, že je jen datová) a jak ji bude možné případně platit po těch 5 letech, na kterou je Bluelink zdarma. Resp. pokud Bluelink nevyužívám, tak o co všechno bych tou deaktivací SIM karty po 5 letech přišel? Jen o Bluelink, POI v mapách, předpověď počasí a upozornění na radary? Nebo i nějaké podstatnější věci? :D
zopper
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od zopper »

Sprite píše: 15 čer 2023, 14:55 Ahoj :-)

Mám prosím 2 otázky na věci, které mi nejsou úplně jasné :oops:

1) 10,25" má mapové podklady uloženy v nějaké vnitřní paměti, nebo na nějaké kartě (nenašel jsem na ni slot).
Slot na kartu není, aktualizuješ strčením usb disku s aktualizací do usb díry vedle 12V zásuvky.
Sprite píše: 15 čer 2023, 14:55 2) Pokud má uživatel možnost si sám provádět aktualizace, tak:

a) proč se Hyundai tak "chlubí" tím, že poskytuje mapové podklady na 10 let zdarma a ušetří tak zákazníkům cituji "Ve srovnání s ruční aktualizací mapových dat pomáhá program Lifetime MapCare ušetřit nejméně 40 tisíc korun v nákladech na mapy a software za celé období." - kdo by pak dobrovolně jezdil do servisu a nechával si to tam nahrávat za 4tis každý rok? Navíc ručně se ty aktualizace provádí pořád. Tak jak myslí to, že "ve srovnání s ruční aktualizací..."?
Nejspíš
Asi to počítají oproti nějakému staršímu obchodnímu modelu, kde jsi do servisu prostě musel a platil ty 4k. :D
Sprite píše: 15 čer 2023, 14:55 b) jak např. za 10 let to webové rozhraní pozná, že si z něj stahuji mapy do i30 z roku 2023 let a ne třeba už 13 let staré z roku 2020? Zkrátka jak mají ošetřeno to, že skutečně půjde zdarma aktualizovat "jen" 10 let, když si to mohou uživatelé stahovat a instalovat sami?

Čili opravdu buď něco špatně chápu, nebo mi není jasné, jak chtějí kontrolovat, že si to někdo nestahuje i 11, 12 let zdarma. Navíc ty aktualizace zdarma "podmiňují" návštěvami garančních prohlídek, přičemž si to tam každý může vesele nahrávat sám doma a po záruce už na servis jezdit jinam (pokud nejezdí jinam už v prvních 5 letech).
Buď to budou počítat na 10 let od posledního vyrobeného kusu s daným infotainmentem a pak prostě přestanou poskytovat aktualizace. A nebo si ten infotainment řekne "od mojí aktivace uteklo 10 let, už novější updaty nedovolím nainstalovat."

Ohledně Waze a podobných: za těch 10 let nejspíš nepřipojíte na infotaiment obrazovku ani to - nové telefony budou chtít minimální verzi Android Auto/Car Play, staré auto nedostane aktualizaci téhle části software...
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
PeterOV
*
Příspěvky: 37
Registrován: 10 čer 2021, 10:04

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od PeterOV »

Asi bych to jeste doplnil takhle. Staci se podivat na aktualni info k cervnove aktualizaci. Kdyz si tam otevrete podporovane modely, tak tam treba na vas blikne model ix30 rocnik 2009. Dale i modely rok 2010. Celkove je tam podpora pro radia Gen1. Myslite si, ze to je na rok 2023 spatne? Ja myslim, ze hodne OK.

Dale SIM kartu v radiu opravdu nehledejte. Kdyz uz, tak urcite bude eSIM.

Takze pokud se podivame na posledni oblibeny model i30 udavany jako rok 2020, tak v pripade ukonceni vyroby treba v roce 2025 pocitejme s podporou do 2035. Ten co koupi drive, muze mit mozna podporu i 15 let.

Pravda je, budeme chtit za 15 let pouzivat tento typ navigace? Asi zvitezi nejaky iPhone 30 nebo Android 32 😀
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 47
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od MichalFB »

PeterOV píše: 15 čer 2023, 20:07 Asi bych to jeste doplnil takhle. Staci se podivat na aktualni info k cervnove aktualizaci. Kdyz si tam otevrete podporovane modely, tak tam treba na vas blikne model ix30 rocnik 2009. Dale i modely rok 2010. Celkove je tam podpora pro radia Gen1. Myslite si, ze to je na rok 2023 spatne? Ja myslim, ze hodne OK.

Dale SIM kartu v radiu opravdu nehledejte. Kdyz uz, tak urcite bude eSIM.

Takze pokud se podivame na posledni oblibeny model i30 udavany jako rok 2020, tak v pripade ukonceni vyroby treba v roce 2025 pocitejme s podporou do 2035. Ten co koupi drive, muze mit mozna podporu i 15 let.

Pravda je, budeme chtit za 15 let pouzivat tento typ navigace? Asi zvitezi nejaky iPhone 30 nebo Android 32 😀
Veľmi pekne zhrnuté…. Avšak vidím tam jeden fundamentálny problém- v 2035 to auto s najväčšou pravdepodobnosťou nikto nebude mať. Autá sa dnes robia na 100k km/ 5 -7 rokov.
(Podpultová informácia od známeho pracujúceho u Róbert bosch) do 2030 by som to videl reálne, potom to bude už zasekany a zastraralý systém, aj keď teraz je dostačujúci.
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od Mexican »

ked pocujem ze sa auta robia na 5-7 rokov tak sa musim pousmiat. pretoze to sa tvrdilo aj 10 a 15 rokov dozadu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“