spokojenost s i30?

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Borek »

vlado1979 píše: Šaty nerobia človeka ?
Jen hlupák může soudit lidi podle hadrů nebo auta :? .To,jestli jezdíš ve Fiatu Panda a koupíš si bouchačku od BMW,z tebe lepšího člověka neudělá :!:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od vlado1979 »

Mne to nemusíš hovoriť, ale realita hovorí o inom.

Z vlastnej skúsenosti.
Išiel som zo skúšky v obleku do obchodu a predavačky sa išli pretrhnúť. Zrazu boli pri mne 3 a pýtali sa či niečo nepotrebujem a ochotne mi urobili nákup. Keď som prišiel v civile, tak si ma nikto ani nevšimol. Kde je chyba ? Skús prísť do obchodu v obleku, veste a uvidíš správanie ľudí. Zmena o 180 stupňov. Bohužiaľ je to tak. Nevymyslel som to, a nemalo by to byť tak, ale osobná skúsenosť ma v tom iba utvrdila. Chorá doba toto...
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od S0T0 »

vlado1979: naprostý souhlas, bohužel :? a proto chodím teď na přednášky v obleku :D
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Smrťák »

AMWAY OPEN :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od alarm »

Pred mnohými rokmi som bol s manželkou v obchode, potrebovala nejakú "róbu"-večerné šaty.
Predavačky jej ukazovali nejaké modely....Na manželke som videl, že sa jej nepáčia, a že chce z obchodu odísť, ale keďže si vynútila moju prítomnosť pri nákupe, tak som jej to osladil...
Znudene som postával...až prišli ku mne predavačky a .."no nie sú pekné...akurát...perfektne jej pristanú", na čo som odpovedal:Ja som Edvard(film pretty women), mňa nehýčkajte-ju!!!
To ste mali vidieť, koĺko modelov šiat sa naraz objavilo pred manželkou, ktorá sa snažila z obchodu odísť. :mrgreen: Doteraz na to spomíname, ale vtedy by ma bola prizabila.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Koroze i30 ?

Příspěvek od pietro32i »

vlado1979 píše:...Kvalita išla dole, nielen v Európe (Nošovice), ale už aj v USA, čo je na pováženie. Odkaz som pripojil v inom vlákne, ale opakovanie je matka múdrosti:
http://www.novinky.cz/auto/238860-v-ame ... undai.html
Kokso, si ten článok aj čítal, či len titulku? Zacitujem z neho len 2 veci, lebo sa ani viac nedá, taký je krátky:
Na posledním místě mezi hodnocenými automobilkami skončil jihokorejský Hyundai, protože některé jeho modely nebyly americkými zákazníky dobře přijaty a nejnovější modely se do průzkumu nedostaly.
Fakticky, že to hovorí o zníženej kvalite značky :shock:, lebo američanom sa niektoré modely nepáčili a ostatné neboli hodnotené.
O značné subjektivitě těchto průzkumů svědčí i fakt, že podle červnového průzkumu J.D. Power and Associates byla kvůli zvýšenému počtu hlášených problémů značka Ford z loňské páté příčky až na 23. místě.
Toto už asi ani nepotrebuje komentár.

Vôbec nechcem obhajovať hyundai ako značku, tiež si o nej už po svojich istých skúsenostiach myslím svoje, a moje ďalšie auto už nebude s vysokou pravdepodobnosťou hyundai (do 100.000 km a viac ešte môžem zmeniť názor, nehovorím), ale také články preboha ma majú orientovať? Veď si len klikni na ten odkaz na konci tohto článku a pozri si rebríček z nemecka v článku vydanom 3 týždne pred týmto - VW je tam až na 12-tom mieste. Ako sa teda chceš zorientovať na základe takých prieskumov, ak sa len nechceš zosmiešniť? Nakoniec, v samotnom článku sa píše, že štúdia je založená na SUBJEKTÍVNOM prieskume u xxx majiteľov áut, ktorí hodnotili kvalitu, spoľahlivosť, príťažlivosť, prevádzkové náklady a služby predajcov. Kedysi vychádzal v nemecku tiež taký rebríček spoľahlivosti značiek áut, zosumarizovaný z väčšiny (možno všetkých, neviem) nemeckých servisov. Aj toto sa dá odrbať a prispôsobiť si podľa potreby - hlavne značkové a autorizované servisy budú mať snahu pod tlakom dovozcov a predajcov trochu upravovať údaje "svojich" značiek - ale podľa toho by som sa predsa len viac orientoval, ako podľa subjektívneho hodnotenia motoristov. Sám vieš, čo človek, to názor.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od standas »

tady se teda spamuje jak sviňa, ale zpět k věci!!

I30 je dopohody, ale
I30cw je mnohem lepší a hezčí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a škodovky se vůůůůbec nechytaj
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Smrťák »

TEĎ SI TO ZAZDIL. TEN spam ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
gul
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 črc 2011, 20:08

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od gul »

Jelikož jsem krátce novým majitelem i30cw 1.6, dovolím si po prvním tisíci kilometrech několik poznatků. Nebudu tu chválit, určitě si i30 zaslouží mnoho pochval v různých oblastech, ale chtěl jsem si trošku zastěžovat na věci, které mě více méně nemile překvapily.
1. Spotřeba nezajetého motoru 8,2l/100km při celkem klidné jízdě (řazení při 3tis.ot/min). Hodně doufám, že půjde dolů, protože jinak by to bylo opravdu velké zklamání.
2. Při vyšších rychlostech na dálnici 130 a víš. mám pocit, že auto si tak trochu plave. Držím volant v jedné pozici a mám pocit, že se to stáčí chvilku doleva, chvilku doprava. Ve své 17 let staré Hondě jsem mohl naprosto spolehnout na řízení a klidně i pustit volant a jelo to rovně. Tady prostě musím stále dorovnávat pohyby volant.
3. Měl jsem původně za to, že 6. rychlost je dálniční. Tady mě to nutí řadit už v 80 km/h. Takže ve městě se furt kvedlá a nad 80 můžu zařadit 6tku až jet třebas do 170. To mi připadá trošku nelogické.
4. Drobnosti, které se vyskytli třeba jen jednou: odklápím elektricky ovládaná zrcátka a hle pravé zrcátko je stále sklopené, při opakování vše ok.

Upřímně nejvíc mě trápí bod č. 2, takže kdyby měl někdo podobné zkušenosti, uvítám radu, jak to vyřešit. Třebas se to moc nezdá, ale auto se mi líbí a zatím jsem s koupí spokojen.
Naposledy upravil(a) gul dne 25 črc 2011, 21:24, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 CW 1.6 CVVT
ex: Honda Civic 3D 1.3 55kW, r.v.93
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Smrťák »

Spotřeba půjde rapidně dolů. To máš vidět kolik žere nezajeté Punto 1,2 8V . 6ti kvalt ještě neznamená,že šestka je dálniční rychloběh. Punto má stejnou 5 jako 6 u šestikvaltu. Jen poskládané více k sobě.
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Ruska.ruleta »

To gul:
máš recht, jak to píšeš, včetně bodu 2. Ten pocit mám i já, přesněji měl jsem, jakoby auto nedrželo jízdu přímo, stále to nutí "korigovat" volantem. Je to paradox, ale chce to nahustit kola dle tabulky co máš ve dveřích u řidiče (2,5 At už je moc) a přestat kroutit volantem. Po 10 000 km to bude OK. Bud to přestalo, nebo jsem si už na :hyu: zvykl :)
6-ka je dálniční pouze na CRDI 2 000 ot = cca 100 km/h
RR
Naposledy upravil(a) Ruska.ruleta dne 25 črc 2011, 21:15, celkem upraveno 1 x.
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Smrťák »

Je to otázka zvyku
Uživatelský avatar
walach
**
Příspěvky: 225
Registrován: 05 led 2011, 22:34

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od walach »

Hoši nebuďte zmlsaní,když jsem jel po dálnici se svým starým favoritem to bylo ve 130-ti jinší rodeo :D , :lol:
Hyundai i 30 comfort 1,6i (93 kw)šestikvalt, glowing red, 03 2011
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Borek »

GUL
To plavání můžou dělat i pneumatiky-s Michelin Pilot Sport jsem si také připadal jako kormidelník záoceánského parníku.Zlatá Čína :!: :D
Spotřeby se nelekej-do 10000km bude neustále klesat.Za 8,2l/100km jezdím "sportovně" s 2,0l. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od lada 71 »

standas píše:...I30 je dopohody, ale
I30cw je mnohem lepší a hezčí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Věc osobního vkusu. Mě se teda zase daleko víc líbí krátká i30. V delší verzy se mi víc líbí Kia Ceed. Když vidím dlouhou i30-ku z boku nebo zezadu, tak mám pocit, že přede mnou stojí koncepčně 10 let staré auto. Krátká i30 mi přijde daleko víc elegantnější a sportovnější.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“