ELANTRA 2011

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od XMira »

vado: Mě to vysvětlovat nemusíš. Já důvody ke koupi naprosto chápu. Sám jsem míval sedan a kdyby i30 existovala ve verzi sedan, byla by vážným kandidátem. O Elantře jsem vážně uvažoval a skoro si ji i koupil. Nakonec rozhodl poměr ceny a výkonu ve prospěch i30. Ale kdybych se rozhodoval jen podle designu, Elantra vyhraje. Konec konců, objem kufru má Ela větší než i30.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Reklama
 

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Farrael »

Já to vzal z pohledu průměrného čecháčka. Ne z pohledu nás :-D Pro mě je sedan taky to pravé. Hatch mne neosluvuje a combi mi nesmí přes práh domu :mrgreen:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od XMira »

Farrael: Ta moje představivost - úplně vidím, jak rveš Sonatu přes práh do dveří :D
Ale chápu, co chceš říct. Proto taky bude Rapid 1.2 TSI vlhkým snem půlky národa. Už tam vidím 225ky kola, mračítka a nápisy Octavia :mrgreen:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od vado »

@XMira: ja som za zivot jazdil uz kadecim. Od 1000MB, cez 100, 120, 125, ziguliky, ..., az po mazdu, audi, kiu, oktavku. Neviem si pomoct, ale sucasne skodovky su take nejake zvolkswagovatene, roky sa v podstate nic nezmenilo a su na moj vkus za takuto vybavu predrazene. Ja chapem, ze skodovice su este stale povazeovane tak v CZ, ako aj v SK za "domace" auto. Pre mna su nezaujimave. Tiez nechapem, ako moze niekto vysolit kopu penazi za HTP, ci TSI a povazovat to za rodinne auto :?:
Hej, mam sny, ale tie maju v cene minimalne o jednu nulu na konci (v eurach) viac, ako staci moj rozpocet. A barak aj so svokrou dvakrat za tyzden stahovat naozaj nemienim :mrgreen:
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Farrael »

2Mira: Bych vzal flexu a bylo by :mrgreen: Ale to bych jí nikdy neudělal. S tím rapidem máš pravdu. Přesně podobný scénář rovněž očekávám. Já těmhle těm turbo maloobjemovým uživatelům říkám sadomasochisti co se časem zasebevražděj, až se to pos*** :twisted:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od PPP »

Zdravím vespolek.
Nedivte se že El (divné slovo :-k ) tady moc nejezdí, většina lidí totiž ani nemá tušení že to auto existuje,natož pak že je autem roku Severní Ameriky nebo východní Evropy a druhým nejprodávanějším autem USA. Do minulého týdne včetně mě. Na cestách jsem ji taky ještě nepotkal.
Reklamy na ni nejsou, všude jen samá i30,i40,ix35...já na Elantru narazil zcela náhodou na webu Prima autosalonu,když jsem hledal nějaký videotest na ix35. No a výsledkem toho je,že už SUV nechci a mám nového favorita,teda favoritku. Včera jsem byl Elu prolézt a musím přiznat že mě chytla ještě víc. Nádhera, když to srovnám např. s novým Rapidem,Fabii tak teda nevím...ty lidi tu v Čechách snad hromadně hulí nějaké sfinstvo,jinak to nechápu [-o<
Co jsem zatím stačil zjistit, tak ano,Ela má rozvodový řetěz který se nemění,jen od určitých najetých km pravidelně kontroluje - tak je to popsáno v EN manuálu (český jsem na netu nenašel,majitelé zkuste to ověřit).
Já teď mám jiný problém,přesvědčit sám sebe, že můj 6,5letý Megane Sedan s 70tis.km je již zralý na výměnu,jsem s ním spokojený jezdí od počátku bez poruchy a pokud bych měnil za Elu tak si (pragmaticky vzato) vůbec nepomůžu-sedan,rozměry,kufr...jsem z toho docela rozpolcen :cry:
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od enjoy »

Je to až dětsky snadná otázka... mám na to,kupuju.. Nemám na to,jezdím dál Renaultem :D
Fakt někdy je nejlepší věci řešit jednoduše,člověk má pak čistou hlavu :D
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Skyline »

S řetězama je čím dál více problémů, i 1,6 od BMW Peugeot má problémy řetězem.
Neporovnávat Elu s Fabií ani s OII to je o 8 let starší produkt (a o tolik horší není) Rapid je levnější produkt a hranatý styl se mi líbí, více než OII po facelftu.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od XMira »

Porovnávat ji můžeš s čímkoliv, co je na trhu. A pokud máš pocit, že to je nefér, tak bys měl nadávat spíš na koncern, že má tu drzost prodávat 8 let starý model za tak vysokou cenu.
Já, jako zákazník porovnávám nabídky, jaké mi automobilky dělají. A hledám, dle svých měřítek, nejlepší poměr cena/výkon. Takže otázku férovosti si můžou klást motorističtí novnáři ale mě zajímá, kdo co za stejnou cenu nabízí který výrobce.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Hardcam »

ppp: dnes jsem zrovna Megane sedan obdivoval (ta predchozi generace nez je ted), stribrny, uplne cerny okna a 17ky, tak jsem si rikal, ze to je takovej "stačák" - tzn., stacil by:) nevypada to, ze bys mel duvod zmenit povoz, ale jestli je to silnejsi nez ty, tak do Ely jdi :mrgreen: ze nejsou reklamy me ani neprekvapuje, Hyundai preferuje ickovou radu, Santa, Ela, Veloster a Genesis reklamy nemaj a zrovna to jsou takovy zajimavy kary a ne obycejny konzumni pixly jako icka.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Limitz »

Hardcam píše: ze nejsou reklamy me ani neprekvapuje, Hyundai preferuje ickovou radu, Santa, Ela, Veloster a Genesis reklamy nemaj a zrovna to jsou takovy zajimavy kary a ne obycejny konzumni pixly jako icka.
jenže o ten konzum jde především :)
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
pepak
*
Příspěvky: 14
Registrován: 13 dub 2005, 18:54
Bydliště: Brno

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od pepak »

Na fotu přikládam Elantru 2011, kterou vlastním od února 2012.
Najeto cca 3000 km, plná spokojenost a bez závad.
Přílohy
ELANTRA 2011.jpg
ELANTRA 2011.jpg (31.79 KiB) Zobrazeno 1141 x
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Hardcam »

3000km za 6 mesicu? To ses jeste moc nepovozil...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od vado »

Dnes dostala moja Ela listy na dvere. Aspon (dufam) nebude auto take obuchane, ako je zvykom na BA parkoviskach :lol:
Fotky nabuduce, dnes uz bolo celkom sero na fotenie.
p.s.: na listach je aj pekne strieborne H-cko. Ale ta cena: 150E v znackovom servise (aj s montazou) + 2 hodiny cakania. Ale ako premiu aspon umyli a odmastili cele auto, vratane celneho skla.
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Hardcam »

posilam trochu inspirace :) mne osobne se to velmi libi, i takova malickost jako je samolepka Elantre velmi prospelo

karbonová střecha
karbonová část předního nárazníku
karbonové víko kufru
zatmavení speciální fólií předních světlometů
zatmavení speciální fólií mlhovek
zatmavení speciální fólií zadních světel
tónování autoskel s atestem
Přílohy
e3.jpg
e3.jpg (252.09 KiB) Zobrazeno 994 x
e2.jpg
e2.jpg (215.75 KiB) Zobrazeno 994 x
e1.jpg
e1.jpg (260.82 KiB) Zobrazeno 994 x
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“