Disky

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
endrju
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 kvě 2021, 10:19

Re: Disky

Příspěvek od endrju »

TN Silver vypadají taky hezky, ale nedělají se jen se 4 dírami? S 5ti jsem je neviděl.

Originály vhodné na zimu?
Obecný dotaz na aktuální disky z výroby - předpokládám, že jsou ošetřené a tedy i vhodné pro zimní provoz - přesto, kdo na nich máte už zimní sezónu za sebou, utrpěly nějak? Loupání laku, puchýřky atd...?
Mám na mysli tyto disky (nevím, zda se po FL montují od začátku pořád stejné, tak přikládám foto):
HYU 6.5x16 5x114.3 ET 50.jpg
HYU 6.5x16 5x114.3 ET 50.jpg (112.88 KiB) Zobrazeno 936 x

Černě lakované disky na zimu?
Z mého příspěvku výše vidíte, že chci pořídit druhou sadu ALU disků. Stále se ale rozhoduji, zda nová sada půjde na zimu nebo na léto a od toho by se mohla odvíjet i barva nových disků.

Bohužel nemám zkušenost s černě lakovanými disky a tedy ani s tím, jak vypadají po několika zimních sezónách. Výrobce u nich sice deklaruje, že lak je vhodný pro zimní provoz, ale realita může být po X sezónách jiná...
Takže stále váhám, zda jít do barvy, která se mi líbí DEZENT KS dark a risknout to klidně i na zimu nebo sáhnout po nabídce dealera a vzít na zimu DEZENT KS silver.

V neprospěch těch tmavých v zimě bude hrát asi bílé flekatění od posypové soli. To by asi ještě nebylo tak zlé, dá se to umýt, ale pokud by po několika sezónách měla zima disky poničit a tedy i vizuálně znehodnotit, tak bych raději volil světlou barvu.

Nebo originály obout na zimu - byla by to sice stejně barevná písnička, ale případné poničení zimou by se snad mohlo dát uhrát na reklamaci (nebyl bych první) a na léto bych mohl dát už "cokoli".

Jaké máte vy zkušenosti s tmavými disky v zimě?
Osobní doporučení, jak se k tomu postavit :)?
Hyundai i30 kombi 1.5 T-GDI MHEV DCT MY22, Smart, Sunset Red, 10/2021
Kia cee'd ED 1.4 MPI 81kW, EX (GLS), Casa White (WD), 2/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky

Příspěvek od Stringo »

Všeobecně černé disky na zimu jsou v pohodě, pokud koupíš upravené (vhodné pro zimní období) nijak extrémně se ničit nebudou, ovšem problém je v tom, že jakmile se povrchové poškodí lak (odřeniny z provozu), potom to začne podcházet úplně stejně jako disky z výroby neošetřené pro zimní provoz, takže stejně po pár letech to na nich bude vidět. Každopádně já měl disky na autě 10 sezón a nebyly vyrobené pro zimu a nebyly úplně špatné, v místech oděrků se mírně loupaly a to bylo všechno. Takže podle mě zbytečný přemýšlení, protože když dostanou kamínkem a odloupne se vrchní vrstva laku, stejně to budou od soli odnášet.

Černá barva je pěkná, ale od soli pokud nebudeš mýt auto pravidelně stejně bude vidět, že jsou špinavá, stříbrná barva je zase hned špinavá, ale po delší době už to není tak hrozné, ristjsou špinavé, ale neni na nich vidět ta sůl. Je to tedy na preferencích každého, v zimě bude vše špinavé, když se auto nebude pravidelně mýt :mrgreen:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1705
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Disky

Příspěvek od Maras »

Mám Rial Kodiak 6,5x16 v grafitového vzhledu a můžu za loňskou zimu říct, že na nich nejde vidět špína z cest. Pro letošní zimu navíc ošetřeny keramickým nástřikem. Líbí se mi víc než originály, nejraději bych je vozil na letních, jen se mi nechce dávat peníze 💰 za přehození. A v neposlední řadě jsou lehčí, což má příznivý vliv na komfort jízdy.https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 5%A1e+kola
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
Scharf
**
Příspěvky: 125
Registrován: 06 říj 2021, 19:08

Re: Disky

Příspěvek od Scharf »

Mám na léto koupeny 2 sady, ale za boha se nemůžu rozhodnout, který nahodím
Dotz Interlagos 7,5x18 - 10,1 kg
Proline PXF 8x18 - 9,6 kg
#-o
20211213_141349 (1).jpg
20211213_141349 (1).jpg (126.35 KiB) Zobrazeno 717 x
Norbík - Fastback N-Line - 1,5 T-GDi, MT, Polar white
www.instagram.com/fastback_norbik
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky

Příspěvek od Stringo »

Ty jsi koupil 2 sady a jenom jednu použiješ? :D
To jsi je sehnal za extra cenu, nebo co že jsi bral rovnou 2 sady?

Za mě ty Proline jsou hezčí :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Jarry
*
Příspěvky: 59
Registrován: 03 dub 2021, 08:38
Bydliště: Zlín

Re: Disky

Příspěvek od Jarry »

Uživatelský avatar
Jondre
**
Příspěvky: 117
Registrován: 03 říj 2020, 16:23

Re: Disky

Příspěvek od Jondre »

endrju píše: 31 srp 2021, 23:02 TN Silver vypadají taky hezky, ale nedělají se jen se 4 dírami? S 5ti jsem je neviděl.

Originály vhodné na zimu?
Obecný dotaz na aktuální disky z výroby - předpokládám, že jsou ošetřené a tedy i vhodné pro zimní provoz - přesto, kdo na nich máte už zimní sezónu za sebou, utrpěly nějak? Loupání laku, puchýřky atd...?
Mám na mysli tyto disky (nevím, zda se po FL montují od začátku pořád stejné, tak přikládám foto):
HYU 6.5x16 5x114.3 ET 50.jpg


Černě lakované disky na zimu?
Z mého příspěvku výše vidíte, že chci pořídit druhou sadu ALU disků. Stále se ale rozhoduji, zda nová sada půjde na zimu nebo na léto a od toho by se mohla odvíjet i barva nových disků.

Bohužel nemám zkušenost s černě lakovanými disky a tedy ani s tím, jak vypadají po několika zimních sezónách. Výrobce u nich sice deklaruje, že lak je vhodný pro zimní provoz, ale realita může být po X sezónách jiná...
Takže stále váhám, zda jít do barvy, která se mi líbí DEZENT KS dark a risknout to klidně i na zimu nebo sáhnout po nabídce dealera a vzít na zimu DEZENT KS silver.

V neprospěch těch tmavých v zimě bude hrát asi bílé flekatění od posypové soli. To by asi ještě nebylo tak zlé, dá se to umýt, ale pokud by po několika sezónách měla zima disky poničit a tedy i vizuálně znehodnotit, tak bych raději volil světlou barvu.

Nebo originály obout na zimu - byla by to sice stejně barevná písnička, ale případné poničení zimou by se snad mohlo dát uhrát na reklamaci (nebyl bych první) a na léto bych mohl dát už "cokoli".

Jaké máte vy zkušenosti s tmavými disky v zimě?
Osobní doporučení, jak se k tomu postavit :)?
Já jsem si koupil druhou sadu alu na léto, v zimě používám tebou focené originály a po jedné sezoně zimy nepozoruju sebemenší problém s lakem. Momentálně na originálech rozjíždím druhou sezónu.
Hyundai i30 kombi 1.5 DPI, Smart
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky

Příspěvek od Stringo »

Jarry píše: 19 pro 2021, 21:56 Ahoj, pasovalo by to na moje auto?
https://www.35r.cz/BARRACUDA-ULTRALIGHT ... d67827.htm
Podívej se do TP a tam máš jasně napsáno, co můžeš použít za disky, jde hlavně o ET. Pokud to budeš řešit zápisem do TP, tak si ověř u prodejce, zda k tomu má schválený typový list pro tvoje auto. Většinou při stejném J se do 10mm ET vejdou do blatníků, víc už je většinou třeba upravovat lemy, samozřejmě se změnou ET je nutné počítat s případnou změnou J to se pak všechno mění... Ideální je se obrátit na prodejce...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Scharf
**
Příspěvky: 125
Registrován: 06 říj 2021, 19:08

Re: Disky

Příspěvek od Scharf »

Jarry píše: 19 pro 2021, 21:56 Ahoj, pasovalo by to na moje auto?
https://www.35r.cz/BARRACUDA-ULTRALIGHT ... d67827.htm
bohužel nebudou, oproti normálu bys je měl vytažené ven o 27,7mm což je už hoooodně moc
dsadsa.jpg
dsadsa.jpg (64.69 KiB) Zobrazeno 672 x
maximum co by jsi měl hledat je 8x18 ET45 samozřejmě 5x114,3 - ale i těch ET45 je dost, tak si to chce pořádně rozmyslet


Stringo: no tak nějak se mi líbily jedny a po pár měsících se mi líbily další ](*,) :-k
Norbík - Fastback N-Line - 1,5 T-GDi, MT, Polar white
www.instagram.com/fastback_norbik
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky

Příspěvek od Stringo »

Máš na oboje typový list? Sháním nějaký pro 18" abych mohl koupit použitý disky originál N-line 18" ale potřebuju papír pro zápis... ](*,)
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Disky

Příspěvek od sarin007 »

Já osobně na Tucsona kupoval tuto sezónu kola v barvě grafit, původně jsem se bál, že to nebude vypadat hezky, ale nakonec mu sluší moc, není na nich vidět vůbec špína, na příští rok je plánuju koupit i na i30 FB. Teď jsou na FB původní originály a na obvodu je už vidět, že se začínají vlivem soli objevovat puchýřky a začínají se mírně loupat. Bojím se, že podobně dopadnou všechny lakovaný disky :-k .
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Scharf
**
Příspěvky: 125
Registrován: 06 říj 2021, 19:08

Re: Disky

Příspěvek od Scharf »

Stringo píše: 19 pro 2021, 22:55 Máš na oboje typový list? Sháním nějaký pro 18" abych mohl koupit použitý disky originál N-line 18" ale potřebuju papír pro zápis... ](*,)
nemám :)
Norbík - Fastback N-Line - 1,5 T-GDi, MT, Polar white
www.instagram.com/fastback_norbik
JackK78
**
Příspěvky: 104
Registrován: 08 srp 2020, 10:05
Bydliště: Liberec

Re: Disky

Příspěvek od JackK78 »

Já na zimu zvolil černé disky Rial Lucca. Hezčí sice byla ta černobílá varianta, ale ta zase není výrobcem určená na zimu jako její stříbrná a černá verze. Disky mají stejný rozměr jako originál, takže žádný problém. I zaprasené vypadají na autě stále dobře. Sice mohou na první pohled zapadnout oproti stříbrným, ale mě se líbí. A pokud by došlo k poškození, tak není problém vzít černou barvu a zalakovat to. U stříbrných by ty opravy byly vidět víc.
i30 original.jpg
i30 original.jpg (92.79 KiB) Zobrazeno 582 x
i30 Rial Lucca Black.jpg
i30 Rial Lucca Black.jpg (87 KiB) Zobrazeno 582 x
Hyundai i30 III Combi 1.5 DPI Smart, Silky bronze
Tucson 2015, 1.7 CRDi
Opel Astra Caravan 1.7 Dti
Okousaný rohlík
*
Příspěvky: 49
Registrován: 15 črc 2021, 12:09

Re: Disky

Příspěvek od Okousaný rohlík »

Ty originály se mi prostě líbí! Bohužel mi přijdou velikostně utopené. Neustále bloumám nad tím, zda na léto dát 17ky ale zase s tříhrnkem počítám, že akcelerace půjde značně dolů a to bych nerad. Otázka komfortu bude další věc :cry:
Hyundai i30 FB, family comfort, 1.0T-gdi, engine red
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Disky

Příspěvek od Stringo »

Pokud budeš mít pneumatiky stejně široké jako máš teď na 16" tak se se spotřebou ani dynamikou nic nezmění (ne tak abys to poznal)...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“