Spotreba vs palubny pocitac

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od caruser »

gmpm

Koľko km máš najazdených s novou i20kou. Na prestavbu LPG som zvedavý, aký systém tam budú montovať?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Reklama
 

Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od Méďa Béďa »

caruser píše:gmpm má verziu s variabilným časovaním, tá má podstatne nižšiu spotrebu ako stará verzia
Prodej nové i20 byl zahájen na konci července 2012. Jak píše, v létě ji ťukl a pak byla 3 měsíce v servise. A dneska je 20. listopadu. Takže kontrolní otázka zní, jak dlouho s ní jezdil a kolik s ní najezdil, aby ta spotřeba byla směroplatná [-X .

BTW když vyjedu od pumpy a pár km se držím, tak mi palubní počítač ukazuje nějakých 4,9. Do doby, než potřebuju předjet a vytočím trojku, pak to letí nahoru jak raketa.
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od bony »

ja s i30 se ve meste nedostanu pod 10,4l/100km a to vubec netocim... nechapu to jak to meri pri rozjezdu bez vytaceni to vyleti na aktual 15l.
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od caruser »

Méďa Béďa

Tak ja za ten čas stihnem 5 - 6000 km. Od pumpy keď nejdem rýchlejšie ako 90 km/h mám aj ja 3,9, ale dlhodobo sa takáto spotreba dá veľmi ťažko udržať. Za 4,9 podľa palubného PC jazdím teraz v zime.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od Méďa Béďa »

Jestli za 14 dní stihneš 5-6000 km, tak to seš fakt dobrej... Nebo si fakt nikdo nedokážete spočítat, co se tu píše? Prodej nové i20 od konce července, pak 3 měsíce v servise, dneska je 20. listopadu, tak japa dlouho se s ní asi jezdilo???
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
gmpm
*
Příspěvky: 39
Registrován: 13 črc 2012, 16:12

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od gmpm »

2764km, presne ... spotreba tezko pujde nahoru ... jinak za prvni 2 dny to bylo 1000 (a to jsem hned prvni den nedojel a auto slo rano do servisu ... vadna klapka privodu paliva, ci co ... opraveno behem dopoledne a zadaco), pak kdyz jsem to dostal ze servisu, mel jsem anginu, takze jsem s tim jezdil mozna 9 dnu (nepocitam couraky po plzni, kdy jsem linej si dojit do globusu nakoupit a jedu autem).
Auto jsem objednal na zacatku srpna a i tak nemeli vybavu co jsem chtel (inclusive plus, takze jenom inclusive), ale to me az tak netrapi ... neni problem dojit k dealerovi a zkusit si ji sam, nejlip na nejaky trase, kterou uz ma clovek zajetou, pozna hned, ze ten motor je jak vymenenej.
Jako nahradni auto jsem mel novou i30 1.4 a za jednoho nedelniho odpoledne se mi povedlo dat Cheb - Plzen (na majovku) za 4.7 PP pri prumeru 70km/h. Jak uz jsem psal do fora i30, celkove jsem se ustalil kolem 5.5PP realne trosku vic a s i30 jsem dal 17000km (v servisu neradi potvrdi, nemeli ze me radost). Nejezdim kratky trasy (az na vyjimky po plzni), vsechno alespon 100km a vic. Pokud clovek nechce jezdit 140 a vic po dalnici, je i20 dostacujici premistovadlo.
Hyundai i20 1,2 63kW LPG
atík
*
Příspěvky: 32
Registrován: 26 bře 2008, 19:44

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od atík »

většina tady udává hodnoty z PP. Můžu srovnávat víc PP , ale tento v i20 ( moje zakoupeno květen 2012 takže předchozí verze ) je naprosto k ničemu. Jediná vypovídající hodnota je zda mi spotřeba momentálně stoupá či klesá. Naprostá šílenost je, že se při tankování vynuluje. Proto jsou to nic neříkající hodnoty. Zkuste si poctivě zapisovat kolik natankujete a kolik ujedete. Výpočet lze dělat jen při dotankování do plné. A zkuste to sledovat řádově tisíce km. Teprve pak se dostanete na jakž takž relevantní hodnoty. Já jsem s íčkem spokojen až na tu spotřebu, ale PP měla oktávka určitě lepší a přesnější i když maličký a hehýřící barvami. Ale tvrdím na spotřebu nepotřebuji PP stačí tužka a kalkulačka. Jak jsem zde psal před tím moje spotřeba je aktuálně 6,5 ale jezdím mimo obce 90 -100, v obci 50 - 60 a rozhodně nepolouchám řadící asistent. Často dám v obci raději za 4 než bych to podtáčel. Možná kdybych jezdil podle asistenta byla by spotř. o nějaký půllitr nizší.
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od caruser »

Méďa Béďa

U nás sa predáva od polovice mája, ale neviem kedy presne gmpm kúpil i20ku :)
Ale už je to vyriešené, najazdil 2764 km a to už sa dá posudzovať spotreba, keďže o poklese spotreby po zábehu pri 1,2 Kappa nemá zmysel uvažovať.

atík

Súhlas, palubný PC v i20ke je naozaj zvláštny, hlavne ukazovateľ okamžitej spotreby je nepoužiteľný. Ako píšeš najlepšie spotrebu vypočítaš podľa dotankovaného benzínu, kým som jazdil na benzín za prvých 30000 km to bolo cca. 5,2 l/100 km.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
gmpm
*
Příspěvky: 39
Registrován: 13 črc 2012, 16:12

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od gmpm »

Od pulky kvetna, to u nas se objevila az v pulce prazdnin (ja ji bral v pulce srpna) ... PP sice ukazuje trosku zcestne, ale chyba se vzdycky vejde do 10procent ... s plynem me vylozene stvou, prestavba na fabce byla za den a oni maj auto od po a ze prej az zejtra, ze ten novej system delaj poprvy ... a jeste k te spotrebe, netankuju zadnej premium benzin, kus ode me je ONO a treba fabka uz na paliva (N95 / E85 / LPG) od nich najezdila pres 60K km a zatim zadna zavada.

To caruser: Kde mas danou rezervu, v kufru nebo v zadu pod sedackou? Ja vozim v kufru nemeckyho ovcaka a kdyz by se tam dala nejak prichytit na stojaka, nemusel bych ji davat za spolujezdce na podlahu ...
Hyundai i20 1,2 63kW LPG
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od caruser »

gmpm
Na stránke hyundai.sk je písané o 15.5.2012, ale reálne netuším kedy sa začala predávať. V mojom prípade prestavba trvala cca. 7 hodín, ráno som pristavil auto a popoludní bolo hotové. Pri LPG sa riadim heslom najlacnejšie je najlepšie, v mojom okolí sú rozdiely v cenách cca. 4 - 6 centov, pričom s najlacnejším LPG mám rovnakú spotrebu ako s najdrahším, na chod motora to nemá vplyv.
Rezervu vozím len ak idem na dlhšiu cestu, inak tam mám opravnú sadu.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od Méďa Béďa »

Nějak mně uniká, proč si při spotřebě 4,8 l benálu nechat dělat přestavbu na LPG... Ale nejspíš to máte promakaný, tak si to užijte.

Já dám přednost tomu, že můžu v práci parkovat v podzemních garážích. (Inteligenti, kteří mně poradí, že tam přece můžu jezdit i s LPGčkem, nechť se zdrží připomínek. Mám nějaké své zásady).

To caruser: njn, jsme holt na chvostu civilizace... U nás na přelomu července/srpna (júl/august), u vás od poloviny května (máj). Asi to byly nějaké prototypy.
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od caruser »

Méďa Béďa

Na benzín som mal spotrebu dlhodobú 5,2 l, a keď mesačne najazdím do 3000 km, tak si človek rozmyslí, či dá za palivo 225 EURO alebo 130 EURO v prípade LPG. Písal som, že neviem, či reálne sa facliftovaná i20ka začala predávať od 15.5., v cenníku je od tohto dátumu :)
A čo sa týka podzemných garáží, za posledné 4 roky som parkoval asi jeden krát v podzemnej garáži, v práci parkujem vonku a fanúšik nákupných centier nie som, ale ako píšeš niekedy sa inde nedá parkovať :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
gmpm
*
Příspěvky: 39
Registrován: 13 črc 2012, 16:12

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od gmpm »

Pri najezdu 3000km mesicne se to vyplati a druha vec je dvojnasobnej dojezd. Podzemni garaze se me netykaj. Z pohodlnosti jsem pouzival Avalon center v Plzni, ale jenom kvuli tomu, ze clovek snadno zaparkoval a mel 90min zdarma ... LPG budu mit original od Hyundaie a vcera vecer me dostali, ze prej vadna ridici jednotka, takze nejdriv v po ...
Vcera jsem mel tu cet poprve ridit htp a doufam ze naposled ... jsem si myslel, ze ten motor ze me vyklepe dusi, jak tohle muze nekdo bezne pouzivat nechapu a jeste bejt hrdej na to, ze ma echt auto za echt prachy.
Hyundai i20 1,2 63kW LPG
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od caruser »

gmpm

HTP som dostal aj ja ako náhradné auto, spotreba bola podstatne vyššia ako som bol zvyknutý jazdiť. Ten zvyšený dojazd pri kombinácii LPG/benzín je super ale povedzme si, kto bude jazdiť na benzín ak môže na LPG. Stačí mi štartovanie na benzín :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
gmpm
*
Příspěvky: 39
Registrován: 13 črc 2012, 16:12

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od gmpm »

Spotreba tak hrozna nebyla, tankoval jsem necelejch 15l a najel jsem 264km ... ja si ho ale platil sam, pac jsem nahradni vozidlo nechtel a kdyz to vcera nevyslo, uz ho pro me nemeli, jinak bych jel zase i30 ... k tomu dojezdu, kdyz jsem jel do portugalska, tankoval jsem v noci ve francii na dalnici E10 za 1.87E, po zkusenosti s dalsi francouzkou benzinkou jsem pri ceste z Portugalska nabral N98 (meli pak E10 za 1.47 a N98 za 1.52E ... dobrej kauf) i do kanystru a tesne pred Nemeckem jsem N98 nabral i ve francii, ale benzin redenej lihem uz tam nevezmu ... radsi na benzin z cech, nez pak v noci neco hledat a hlavne francouzky pumpy jsou pro me tabu. Auto nechtelo jet, nereagovalo na plyn a spotreba v i30 letela k 10l.
Na jare se chystam na roadtrip na Balkan a tam to bude opacne, nadrz a kanystry budu plnit nekde v srbsku ...
Hyundai i20 1,2 63kW LPG
Odpovědět

Zpět na „i20 Ostatní“