Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
zulyk
**
Příspěvky: 329
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od zulyk »

s autom sa treba najprv poriadne previezt a zistit, ci ti vobec vyhovuje, pokial nie, je tu konkurencia. aby sa potom zbytocne nestalo, ze sa tu clovek docita veci ako ze zadok niektorym "strelcom" uskakuje 10 m a podobne hluposti, dalej sa tu objavil nejaky nezmyselny adapter a dalsie "uzasne" veci :wink:
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Reklama
 

Vaial
Příspěvky: 8
Registrován: 21 úno 2012, 11:50

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Vaial »

Ahoj, sem taky majitelem vozu Hyundai ix20, benzín 1.6, najeto necelých 5000 km, projeté různé typy silnic, povrchů. Toto téma sleduji. Za tu dobu sem zjištoval dynamické schopnosti vozu, at už motoru nebo podvozku. Podvozek se mi zdá na třídu vozu, jeho výšku 1.6 m a zimní pneu - 15 velmi slušný, myslím tím agilitu. Auto dokáže velmi dobře a rychle projet sérii zatáček bez rozhození s rychlostí mnohdy vyšší než konkurenti nebo auta z nižší střední třídy. Auto nemá primární tendenci opuštet zvolenou stopu a jde si za svým. Velké rozhození nastalo při rychlosti asi 110 km/h kdy sem projel velkou dlouhou hlubokou louži vody vyjetou po kamionech, ale to není standartní jev. Ani na kočičích hlavách v pze sem nějak nepozoroval, že by auto házelo zadkem. Co se týče komfortu, je také slušný, problém mi přijde že mají spíš přední tlumiče, velké díry odmění silnou tupu ranou, zadek mi přijde v tomhle lepší. Zlepší se to po zatížení, ale ne výrazně. Přece jenom je to auto vysoké a docela krátké. Ani mi nepřišlo že by se auto vlnilo při prudkém brzdění, brzdy jinak velmi schopné. Zlepšovák se mi líbí, ale asi by museli pohovořit o změně ti co ho nainstalovali. Ještě bych řekl, že při srovnání konkurentů vlastně moc konkurentů není. Jen Opel Meriva má lepší komfort, ale je znatelně těžší a taky nemá takovou agilitu díky svým proporcím. Takže vždy se jedná o nějaký kompromis.
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

Ix20káry...ako sa vám prejavilo tlmenie v silnych mrazoch cez -15°C a teraz ked sa trochu relativne oteplilo...mam pocit,ze u mna dost...
1,6 AT
40500km
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

iggyno píše:Ix20káry...ako sa vám prejavilo tlmenie v silnych mrazoch cez -15°C a teraz ked sa trochu relativne oteplilo...mam pocit,ze u mna dost...
ahoj,jak píše airwaves :o) : "Olivový olej" v tlumičích zimou tuhne! Má pravdu,změny teplot se projevují hodně. Na vině však nemusí být jen okolní teploty. Stačí si povšimnout rozdílů v útlumu na začátku a ke konci delší jízdy. Přetížený tlumič se mařením energie při krátkém zdvihu zahřívá a jeho schopnost tlumit klesá tak jak je to u tlumičů obvyklé. U kvalitních méně,u horších více. A právě u ix20 je kombinace špatné konstrukce a "olivového oleje" v nepříliš kvalitních tlumičích ukázkou toho,jak to být nemá. Neuděláš s tím nic :( F.
Ale možná už s tím výrobce něco dělá,dostal jsem zajímavé foto,bohužel není moc kvalitní,ale zdá se,že tlumič je tam,kde by měl být,dokonce v místě,kde ho mám po úpravě já. Lepčí foto mám slíbené....uvidíme
Přílohy
Pořízeno v jednom autosalonu v SRN.???
Pořízeno v jednom autosalonu v SRN.???
Foto Oberajtr.jpg (49.44 KiB) Zobrazeno 3038 x
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od XMira »

Franta: Netvrdím, že přehrátí tlumiče může vést k jeho selhání, ale v tomhle případě bych řekl, že je na vině spíš zpěnění nekvalitního oleje.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
zulyk
**
Příspěvky: 329
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od zulyk »

prikladam test novej kie rio III: skuste si tipnut, ake zavesenie ma vzadu?

a ze to funguje, nieje pochyb :wink:

http://auto.pravda.sk/testy/clanok/2573 ... ny-zaklad/
Přílohy
kia-rio_03-clanok.jpg
kia-rio_03-clanok.jpg (48.89 KiB) Zobrazeno 2908 x
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

zulyk píše:prikladam test novej kie rio III: skuste si tipnut, ake zavesenie ma vzadu?

a ze to funguje, nieje pochyb :wink:

http://auto.pravda.sk/testy/clanok/2573 ... ny-zaklad/
ANO! To je dobrý postřeh,takovou nápravu bychom si do svých ix20 přáli! Samozřejmě jsem ji přímo na Kie důkladně prohlédl a poměřil. Nejen,že je celá nápravnice zcela jiná,bez zkrutného stabilizátoru,který nápravě u ix20 propůjčuje vlastnosti tuhé nápravy,protože se jedná o bezcharakterní trubku! Celá nápravnice Ria je viditelně vyztužená,ramena jsou proti příčce lépe "zavětrovaná" uhlopříčnou výztuhou přez roh a navíc jsou ramená jak je i z tohoto snímku také vidět vedená přímo do středu náboje kola. Zmizela tedy ona nadstavba ramene,která má na svědomí kroucení ramene a změny odklonu kola se všemi negativními důsledky. Rameno také není otevřený svařenec dvou plechových U profilů vhodné tak na přívěsný vozík. Z této fotografie není možno bod uchycení tlumičů objektivně posoudit,ale všchny mohu ubezpečit,že má Kia Rio tlumič víc vzadu,někde na 2/3 toho jak ho mám po úpravě já. Myslím,že,když porovnáte úhel sklonu podle mých fotografií neupravené ix 20,zde na fóru,rozdíl uvidíte sami. Na závěr bych se rád znovu opakoval a připomněl svůj původní záměr. Ne vyrábět a prodávat adaptéry,ale prokázat jimi chybu konstrukce a dosáhnout toho,že ve svorné jednotě přinutíme výrobce,aby nám tuto vadu odstranil! Bohužel,pro vás všechny,se mi to nepodařilo,není jednota,jsme prostě v čechách :o(( Proto jsem také svou účast na tomto fóru ukončil.já už totiž žádný problém nemám :D Franta. PS: Víte,že na vývoji vozů Kia a Hyundai se podílejí ti samí lidé v Technickém a vývojovém centru v německém Rüsselsheimu? Dokonce ve stejné budově? Jednou jim to jde a jindy zase ne a přitom to mají před očima každý den! Dělají z nás blbce,protože vědí,že se nikdy na nic nezmůžeme,že se nikdy nedáme díky všelijakám kecalům dohromady. To je celé,nezbývá než se stydět přátelé. :oops:
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Tady je ještě text pod fotku zadní nápravy Rio:

Trochu mimo motorovej témy, ale všimnite si spodné uchytenie zadných tlmičov. Je zaujímavé, že ich konštruktéri posunuli tak výrazne dopredu. Dosť im to totiž zhoršuje podmienky pre dobré tlmenie. S tlmičmi uchytenými viac vzadu by Rio pravdepodobne jazdilo ešte lepšie.
Autor: Václav Lipavský
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
zulyk
**
Příspěvky: 329
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od zulyk »

no a k tomu este treba dodat, ze ziadne "pravdepodobne, mozno, asi" od autora ma nezaujima, staci si precitat akykolvek test na nove rio a podvozok je tam stale hodnoteny velmi dobre. a este lepsie je ist sa na tom aute previezt :wink:

k tomu co napisal frantaservis, iba sa mi potvrdilo to, co som tvrdil uz na zaciatku, k tomu, aby ste na ix20 dosiahli lepsi komfort pruzenia, lepsie jazdne vlastnosti, k tomu vam ziadne presunutie tlmica a ziadny adapter nepomoze (stale si za tym stojim), chce to komplexnu zmenu celej napravy, pruzenia a tlmicov, tak ako sa to prejavilo pri novom riu :wink:
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
ravie
Příspěvky: 1
Registrován: 27 úno 2012, 21:25

Vrzání od zadní nápravy

Příspěvek od ravie »

Zdravím diskutéry,
mám novou ix20 (najeto 500) a pozoruji zvuk od zadní nápravy - viz http://www.uloz.to/xmGxAHb/ix20-zvuk-wav. Objevuje se pouze ve velmi nízkých rychlostech, cca 5-10 km/h, jak při rozjezdu tak dobržďování. Před zimou i v mrazech, rychlost opakování zvuku je přímo úměrná otáčkám kol, jako by někde lehce drhnulo něco kovového (?).
Dokážete někdo odhadnout, o co by se mohlo jednat? Do servisu jsem nahrávku poslal (relevantní jsou 2 výskyty v prvních 25 sekundách, kdy mobil ležel na zadním sedadle), ale zatím bez reakce.
Děkuji!
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

500 km? Pak vůbec nic neposlouchej a uháněj krajinou ať se práší za kočárem.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od enjoy »

Hadam desticky...
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
hawkeye
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2012, 19:45

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od hawkeye »

tak jsem pročetl celou diskuzi a můžu říct, že ač jsem byl téměř rozhodnutý si tohle auto koupit, tak teď je to zcela jinak. Design auta je pěknej, ale k čemu je to dobrý když podvozek auta nebo spíš umístění zadních tlumičů stojí za prd. By mě zajímalo, zda s tím tedy Hyundai teď skutečně zkouší něco dělat, nebo je to jen plácnutí do vody a ve skutečnosti se tím kromě lidí zde a pár novinářů, nezajímá ? Divím se fakt lidem, kteří tuhle nepřijemnou "vlastnost" při jizdě zažili, že netrvají o nějakém řešení ze strany Hyundaie, prostě je to tak se vším, když se lidi neozvou, jakýkoliv výrobce si myslí, že je všechno v pořádku a nemá důvod něco řešit.
Franto, jak to teď vidíš ty, máš nějaké novější informace o tom, zda by se v :hyu: něco ohledně tohoto začalo dělat, když už i Kia to má posunuté blíže ?
Naposledy upravil(a) hawkeye dne 09 bře 2012, 19:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

Treba si to auto vyskusat...to ze sem niekto napise,ze auto mu skace 1m v 40ke neznamena,ze to tak aj je. Nehovorim,ze to je dokonale...ale lahko si porovnas s inym autom.
1,6 AT
40500km
hawkeye
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2012, 19:45

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od hawkeye »

koukám že problém s odskakování zadní nápravy no horší vozovce mají i vozidla podstatně dražší, třeba audi tt, nicméně to stále neomlouvá konstrukční chybu v umístění tlumičů u IX20

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... y/#t=6m20s
Odpovědět

Zpět na „ix20“