automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od karelmrak »

To mi je ľúto, že máš takú smolu, ale prečo s tým ideš za mnou? Inak nechápem ako je možné, že by sa pri naštartovanom aute zrkadlá vyklopili sami po tom ako ich sklopíš vypínačom. Neviem si predstaviť ako by modul bol schopný fungovať naraz s pôvodným zapojením - teda použitím tlačítka. Reálne totiž nie je možné, aby sa zrkadlá naraz otvárali aj zatvarali.[/quote]

No já s tím přišel na toto fórum, jestli někdo netuší, čím by to mohlo být, údajně je to přece kopie Robertova modulu a sám nám sem dával odkaz. Zmačknu tlačítko při zapnutém motoru, zrcadla se sklopí, a asi tak za 20 vteřin se opět narovnají. To bylo zlé překvapení...
Reklama
 

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

karelmrak píše: ...No já s tím přišel na toto fórum, jestli někdo netuší, čím by to mohlo být, údajně je to přece kopie Robertova modulu a sám nám sem dával odkaz. Zmačknu tlačítko při zapnutém motoru, zrcadla se sklopí, a asi tak za 20 vteřin se opět narovnají. To bylo zlé překvapení...
To či je to kópia môjho modulu je len domnienka. Nikdy som ten modul nemal v rukách. Podľa popisu na aliexpresse sa späťáky sklopia po zamknutí auta za predpokladu, že ACC je off a odklopia sa keď príde ACC do on. Toto je presne funkcia môjho modulu a ten pracuje tak, že keď je ACC v stave on modul je odstavený a späťaky fungujú normálne pomocou tlačítka na vodičových dverách. Akonáhle príde ACC do stavu off, modul prevezme ovládanie späťákov a jediná jeho funkcia je sklopiť späťáky. Odklopiť ich nevie a je to tak urobené naschvál. V tomto stave tlačítko prestáva fungovať. Ak sa späťáky vyklopia pri stlačenom tlačítku, nie je to kópia môjho modulu. Vôbec si neviem predstaviť, že by ich modul vyklopil.

Funguje ti sklápanie aj vyklápanie použitím tlačítka, keď máš zhasnutý motor a ACC je off?
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 19 lis 2015, 21:35, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Darwin83
Příspěvky: 1
Registrován: 03 lis 2015, 17:50

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od Darwin83 »

Stal som sa majiteľom jedného z posledných kusov ix 35, ale výbava bola len comfort, a spätné zrkadla nemám ovládané cez tlačítko pri vodičovi. :cry: Dnes som rozobral krytku k spätnému zrkadlu spolujazdca a do zrkadla mi ide prívodný kábel so 6 káblami. Je možné takýto modul zapojiť aj na tieto zrkadlá? Len pre ten efekt? ďakujem za odpovede.
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

Darwin83 píše:.... Je možné takýto modul zapojiť aj na tieto zrkadlá? Len pre ten efekt? ďakujem za odpovede.
Blahoželám k novému autu. V späťákoch určite nie su motorčeky, takže nie.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od karelmrak »

robertbulko píše: To či je to kópia môjho modulu je len domnienka...

Funguje ti sklápanie aj vyklápanie použitím tlačítka, keď máš zhasnutý motor a ACC je off?
Asi tě, Roberte, rozesměju. Duch čínského obchodníka se uklidnil tím, že mi rozbil zrcátko. Včera jsem to zkoušel, a trvalo to už celou minutu, než se zrcadla sama při běhu motoru vyklopila, a od té doby drží sklopená a nevyklápí se. Bylo to asi očarované... :lol:
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

karelmrak píše:
robertbulko píše: To či je to kópia môjho modulu je len domnienka...

Funguje ti sklápanie aj vyklápanie použitím tlačítka, keď máš zhasnutý motor a ACC je off?
Asi tě, Roberte, rozesměju. Duch čínského obchodníka se uklidnil tím, že mi rozbil zrcátko. Včera jsem to zkoušel, a trvalo to už celou minutu, než se zrcadla sama při běhu motoru vyklopila, a od té doby drží sklopená a nevyklápí se. Bylo to asi očarované... :lol:
:) duchovia bývajú rôzny. Karel, asi som ťa nepochopil a tiež si neodpovedal na moju otázku.

1. čo to znamená, že to trvalo celú minútu než sa samy vyklopili? mali sa vyklopiť skôr? nemali sa vyklopiť?....
2. čo znamená, od tej doby držia sklopené a nevyklápajú sa? majú byť sklopené? alebo nemajú a sú?

Mal by si sa vyjadrovať jasnešie a prosím ťa odpovedz mi na moju otázku, ak to teda nie je problém. Funguje ti sklápanie aj vyklápanie použitím tlačítka, keď máš zhasnutý motor a ACC je off?
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od karelmrak »

Zopakuju to, když přijíždím domů, musím couvat do úzkého vjezdu a tak tlačítkem vždy sklopím zrcátka, samozřejmě při spuštěném motoru. Zrcátka se poslušně sklopila a já couval a koukal jsem dozadu, ale ona se za nějakou chvilku sama vrátila a já jsem to své rozbil. Když jsem to pak prověřoval při spuštěném motoru, tlačítkem se vždy sklopila a pak se asi tak za 20 vteřin sama vrátila. Když jsem ve čtvrtek vyjížděl z garáže, to už koukám dopředu, tak jsem je sklopil a během těch 20 vteřin jsem rychle vyjel, a jak jsem psal, tentokrát to trvalo něco přes minutu, než se vrátila. Jel jsem do Německa a zkoušel jsem to po cestě na dálnici, když bylo volno, zrcátka jsem sklopil. Ještě jednou se asi po 2 minutách vrátila, a od té doby vše funguje, zrcátka se vrací teprve poslušně, až když vrátím tlačítko. Vůbec nevím, proč, ale hlavně, že to funguje. Jak jsem psal, Číňan to očaroval a kouzlo už vyšumnělo... :P
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od karelmrak »

S důvěrou ve funkci jsem to přehnal, dneska jsem přijížděl k domovu a tlačítkem sklopil zrcátka - a takřka vzápětí ještě za jízdy se opět vrátila zpět. Kdybych si toho nevšiml, tak jsem popravil další zrcátko. Musel jsem vymáčknout tlačítko a zamáčknout znovu, pak to již sklopené zůstalo...
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

schéma ALT. 1 - tento modul je jednoduchý a veľmi spoľahlivý. V podstate sa na ňom nemá čo pokaziť. Nechápem ako funguje/nefunguje modul čo si kúpil karelmrak. Na mojom module je v podstate nemožné, aby sa späťaky vyklopili sami od seba a už vôbec nie keď je stlačené tlačítko sklápania :P
Přílohy
auto sklápanie,vyklápanie späťákov.jpg
auto sklápanie,vyklápanie späťákov.jpg (102.71 KiB) Zobrazeno 4080 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
čerťák
*
Příspěvky: 52
Registrován: 21 dub 2013, 20:32

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od čerťák »

Zdravim kolegáčkové,tak jsem podlehl a také koupil modul z číny. Chodí jak se říká na první našlápnutí.Demontáž čalounění(jednodušeji jsem to zatím u žádného auta neviděl) přilepil jsem modul v pravo nahoru vedle reproduktoru,propojil konektory a z modulu zelený drát (označený zamknutí dveří)k oranžovému od motorku zámku a hotovo.Mám 2.0 crdi slovenský model r.v.2010. Práce tak na třičtvrtě hodiny. čerťák.
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

čerťák píše:Zdravim kolegáčkové,tak jsem podlehl a také koupil modul z číny. Chodí jak se říká na první našlápnutí.Demontáž čalounění(jednodušeji jsem to zatím u žádného auta neviděl) přilepil jsem modul v pravo nahoru vedle reproduktoru,propojil konektory a z modulu zelený drát (označený zamknutí dveří)k oranžovému od motorku zámku a hotovo.Mám 2.0 crdi slovenský model r.v.2010. Práce tak na třičtvrtě hodiny. čerťák.
Zdravím čerťák, blahoželám k úspešnej inštalácii. :wink: Mohol by si prosím pre záujemcov zverejniť linku na kúpu modulu? Píšeš že máš slovenké auto, mám tomu rozumieť, že je to Kia? :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
čerťák
*
Příspěvky: 52
Registrován: 21 dub 2013, 20:32

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od čerťák »

Ne,mám na slovensku vyrobenou IX35ku.Já to uvedl pouze proto jestli se později nezměnily barvy kablíků.Jinak odkaz je tady
http://www.aliexpress.com/store/product ... 37511.html
Zatím čauky čerťák.
Pedro i30
*
Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2015, 08:56

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od Pedro i30 »

Caves robertbulko..prosim ta uz nemontujes automaticke sklapanie spatnych zrkadiel na i30 r.v. 2013?
Mam uzky prejazd do dvora a pomohlo by mi,keby si viem predtym automaticky stiahnut spatne zrkadla.
Ak montujes,aka je tam cena aj s montazou?

Vopred dakujem za odpoved. :wink:
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

Pedro i30 píše:Caves robertbulko..prosim ta uz nemontujes automaticke sklapanie spatnych zrkadiel na i30 r.v. 2013?
Mam uzky prejazd do dvora a pomohlo by mi,keby si viem predtym automaticky stiahnut spatne zrkadla.
Ak montujes,aka je tam cena aj s montazou?

Vopred dakujem za odpoved. :wink:
čau, buď som nepochopil ja teba, alebo ty si nepochopil čo to vlastne to automatické sklápanie je. Ak by si mal späťáky s elektrickým sklápaním, tak by si asi neriešil problém so sklopením pri prechode úzkym prejazdom. Môj modul nefunguje ako doplnok ku späťákom čo nie su v elektrike. Je to podpora práve pre späťáky s elektrikou. Ak nemáš späťaky od vyroby s motorčekmi, pomôžu ti asi len komplet nové späťaky.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Pedro i30
*
Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2015, 08:56

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od Pedro i30 »

Ok len som sa pytal ci robis aj take aby fungovali na vypinac..
Skusim sa obratit niekde inde..pekny den
Caf
Odpovědět

Zpět na „i40“