Android Auto

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
sibelius
*
Příspěvky: 85
Registrován: 13 říj 2021, 21:47
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od sibelius »

Další krabička pro bezdrátové Android Auto

https://www.techfan.cz/l/zahodte-kabel- ... ezdratovy/
Hyundai i30 HB 1.5 T-GDi iMT N-Line (MY23 od 11/2022)
Škoda Octavia Combi 2 RS 2.0TDI
Škoda Octavia 2 1.6TDI*
Peugeot 308 1.6HDI*
Renault Megane IV 1.5DCI*
Renault Megane III 1.5DCI*
Škoda Fabia II 1.9SDI*
Škoda Fabia I 1.2HTP*
Škoda 105 L

*Služební
Reklama
 

goblinko
*
Příspěvky: 14
Registrován: 01 led 2022, 23:06

Re: Android Auto

Příspěvek od goblinko »

Zdarec, potrebujem pomôcť ako umožním cez AA púšťať video ? YouTube, VLC a iné. Neviem na to nijako prísť. V telefóne to mám všetko povolené, teda aspoň si to myslím.
Dík za radu
Auto je rok 12/2018 výbava style.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Android Auto

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Z bezpečnostních důvodů NIJAK! Naštěstí :!:
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od Stringo »

Bohužel to není možné a to ani při stojícím autě. Jde to neoficiální cestou, musí se "hacknout" navigace a potom přímo do ní nainstalovat přehrávač, pak to jde spustit... Ale oficiálně to není možné.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Android Auto

Příspěvek od stefanpilat »

Nevidím k tomu ani žádný důvod. Pro zabavení dítěte při delších cestách vozím v autě starý tablet. Na něm toho vidí víc, než by vidělo na displeji navigace a mě to neruší.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Android Auto

Příspěvek od XMira »

Hledej AAAD aplikaci pro android. Pak nainstaluj třeba Fermata auto nebo Car stream.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od Stringo »

Já jsem na to přehrávání byl zvyklý v Octavii. Hodně často čekám na děti na kroužku (3x v týdnu 1,5h) a většinou prostě sedím v autě a čekám, tak jsme si pouštěl na rádiu dokumenty. Nevidím důvod, proč by to nešlo při zatažené ruční brzdě používat. S ruční brzdou je AA spojený už dávno, např. vyhledávání cíle ve Waze, nastavení systému atd. V Octavii to za jízdy taky nešlo, pouze u stojícího auta.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od Stringo »

Tak se nám tu nejspíš rozjíždí další počin do auta, který přináší
(měl by přinést) plnohodnotný android do našich navigací.

Podmínka - mít v autě AndroidAuto

Po připojení přes USB a připojení přes AndroidAuto, se spustí plnohodnotný Android 9, bez omezení funkcí, tedy funguje na tom vše (včetně Netflix, YouTube, VLC atd.).

Někdo bude namítat, že je to nebezpečné, ale spoustu lidí tyhle funkce využijí jinak, než za jízdy a upřímně, seděl jsem v nové Octavii a nastavit za jízdy běžné věci kolem nastavení komfortu v autě je hodně stresující věc, oproti klasickému ovládání tlačítky na liště...

Takže uvidíme, jak si vývojáři povedou a jestli se jim Start Up povede. Předběžná cena vypadá zajímavě a není o moc vyšší, než za podobný donge v podobě zprovoznění bezdrátového AndroidAuto, tohle ale umí mnohem víc a není třeba připojovat telefon, vše je v zařízení nainstalované...


https://fdrive.cz/clanky/zapomente-na-a ... droid-8858
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Android Auto

Příspěvek od i30mpact »

To je zajímavé, takové zařízení se bude hodit za pár let, až Google označí Android Auto jako zastaralé a nahradí ho něčím novějším a přestane ho do telefonů dávat.
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Android Auto

Příspěvek od stefanpilat »

Ono bude stačit, až vydá verzi, která nepůjde se současnými infotainmenty spárovat. Pak takové udělátko může začít dávat smysl. V tuto chvíli to ale pro mě nemá smysl. Co potřebuji, to si pustím přes AA. Pro pouštění videí dítěti na dlouhých cestách s sebou vozím starý tablet. Moc místa v kapse na opěradle nezabere.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od Stringo »

Mě se spíš líbí, že všechno co budeš chtít v autě používat, si prostě jednoduše na ten donge nainstaluješ a kdykoli to můžeš vzít a dát do jiného auta, když přeinstaluješ telefon, můžeš tohle používat nezávisle na telefonu...

A to nemluvím o neustále se zhoršující aplikaci AA, samé bugy, zamrzání systému, nulová podpora ze strany Google... Tohle mi dává větší smysl, než krabička na předělání kabelového AA na bezdrátový za podobné peníze
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Srandista
**
Příspěvky: 242
Registrován: 22 led 2022, 20:16
Bydliště: Brno

Re: Android Auto

Příspěvek od Srandista »

GG, ak si myslis, ze henta krabicka bude nejak podporovana zo strany vyrobcu. O ich nadseni pre ten projekt hovori uz len to, ze pouzivaju Android 9, ktory je 3 (co chvila 4 verzie) pozadu za aktualnou verziou Androidu...
Hyundai i30 1.5 T-GDI iMT Family Smart 2022, 117kW/253Nm, Engine Red - od 12.4.2022
Toyota Corolla 1.8 VVTL-i MT T-Sport 2003, 141kW/180Nm, Red
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od Stringo »

To, že používají Android 9 není o tom, že by dělali něco starého jen tak, ale proto, že od Android 10 se výrazně zvýšilo omezení využití potenciálu pro třetí strany. Jinak v nové navigaci v i30 běží systém na Android 8 tuším a to samé je v Android TV, myslíš si, že tam probíhají aktualizace jako na telefonu? Navíc ani telefony 2 roky staré dnes už nebudou mít podporu Androidu 12... Je úplně jedno, na jakém Androidu to běží, důležitá je funkčnost.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Android Auto

Příspěvek od i30mpact »

Android 9 není problém, nečekám, že by Hyundai aktualizovat svůj infotainment tak, aby pracoval s nástupcem AA. Takže to sice obojí "zamrzne v čase" ale bude to fungovat.
Stringo píše: 26 dub 2022, 12:12 Mě se spíš líbí, že všechno co budeš chtít v autě používat, si prostě jednoduše na ten donge nainstaluješ a kdykoli to můžeš vzít a dát do jiného auta, když přeinstaluješ telefon, můžeš tohle používat nezávisle na telefonu...

A to nemluvím o neustále se zhoršující aplikaci AA, samé bugy, zamrzání systému, nulová podpora ze strany Google... Tohle mi dává větší smysl, než krabička na předělání kabelového AA na bezdrátový za podobné peníze
No radši se budu starat jen o telefon než o telefon a dongle, ale když nebude jiná možnost, tak co nadělám. Celkově jsem ale s fungováním AA (kombinace mapy.cz a Spotify) docela spokojený.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od Stringo »

Jo, když už to funguje, tak to je fajn, bohužel od asi posledních 6ti aktualizací po skončení hovoru musím telefon úplně odpojit a zase připojit, protože není slyšet žádný zvuk... Vyhledávání hlasem a celkově ovládání nefunguje vůbec, v tomhle ohledu neshledávám bezpečnost žádnou, naopak je to spíš nebezpečné si s tím pořád hrát...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“