Zimné pneumatiky

Zimní, letní, disky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
gustavo
*
Příspěvky: 75
Registrován: 09 led 2012, 12:38
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od gustavo »

tak došlo i na mě - přezul jsem na Bridgestone Blizzak LM-30 a ověřil si, že se nijak nezvýšila hlučnost oproti letním Continentalům
Hyundai i30 FB 1,5 T-GDi 02/22
Hyundai i30 1,4, 01/14 - 02/22
Hyundai Accent MCT 1,5 CRDi Elegance, 12/08 Wine Red RIP 06/17 .... 287.000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Taky už mám přezuto. Letos naposledy jsem obul Klebery Krisalp HP. Budu s nima začínat 6. zimu :) a co jsem meřil, tak mají ještě 5,5 mm. Na jaře je dojezdím a nejspíš koupím někde v akci nové HP2. Na služební octavii je mám a zdají se být OK, jenom více hučí oproti HP :-k
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
lukasp
*
Příspěvky: 58
Registrován: 10 srp 2010, 10:59

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od lukasp »

miroska píše:no já letps obul Barum Polaris 3.Za tu cenu myslím supr.Letní mám Bravuris a podstatně lepší,než P6000.Předtím jsem měl zimní Matador MP52 a nemůžu říct proti nic.
Co poviete? Ktore si mam vybrat? Cena je viacmenej rovnaka akurat by som si rad vybral tie lepsie ;)
Matador MP54 Sibir Snow 185/65 R14 86T Verzus BARUM Polaris 3 185/65 R14 86T


http://pneumatiky.heureka.sk/barum-pola ... ecifikace/
Verzus:
http://pneumatiky.heureka.sk/matador-mp ... ecifikace/

PORADITE? ;)
Hyudai Accent 1.5CRDi 81KW 2007
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od mikodim »

ja osobne by som bral Barum. Matadorky som mal asi 3 druhy a kazde dost hucali.. Aj Barumky som mal a boli tihsie.. No nie tieto konkretne co si dal na vyber takze neviem posudiť ..no za mna hlasujem za Barum :lol:
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od 69pavel »

lukasp ja osobne bych sel do techto http://pneumatiky.heureka.sk/nokian-wr- ... e/#section

na Acciku jsem u zimnich pneu zustal u nokianu a nikdy nezklamaly at uz hlucnosti,vlivem na spotrebu ci zaberovymi vlastnostmi

sice jso o par ecek drazsi ale ve vykonu pneu se to vrati
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
lukasp
*
Příspěvky: 58
Registrován: 10 srp 2010, 10:59

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od lukasp »

lukasp ja osobne bych sel do techto http://pneumatiky.heureka.sk/nokian-wr- ... ecifikace/
je to o 10eur na pneu viac, takze 40eur je uz dost drahsi nakup :(
Hyudai Accent 1.5CRDi 81KW 2007
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od 69pavel »

lukasp píše:
lukasp ja osobne bych sel do techto http://pneumatiky.heureka.sk/nokian-wr- ... ecifikace/
je to o 10eur na pneu viac, takze 40eur je uz dost drahsi nakup :(

mas pravdu ale vykonove nokiany jsou uplne nekde jinde nez barumky ci matadory,nesahaji nokianum ani po paty
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od mikodim »

Spokojne kúp Matador alebo Barum, nic tým nepokazis a budes spokojny..Sú nove takze par rokov mas pokoj. V zime je dolezitejsie to co je medzi volantom a sedackou ako nejaka znacka pneu. A na bezne jazdenie uplne stacia...
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od 69pavel »

mikodim píše:Spokojne kúp Matador alebo Barum, nic tým nepokazis a budes spokojny..Sú nove takze par rokov mas pokoj. V zime je dolezitejsie to co je medzi volantom a sedackou ako nejaka znacka pneu. A na bezne jazdenie uplne stacia...

pravdu dis,v zime do mesta to skutecne staci :D :D
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
lukasp
*
Příspěvky: 58
Registrován: 10 srp 2010, 10:59

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od lukasp »

mas pravdu ale vykonove nokiany jsou uplne nekde jinde nez barumky ci matadory,nesahaji nokianum ani po paty
No podla toho niesu az tak uplne inde: http://pneu-test.cz/zimni-195-65-r15/
Hyudai Accent 1.5CRDi 81KW 2007
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od 69pavel »

lukasp píše:
mas pravdu ale vykonove nokiany jsou uplne nekde jinde nez barumky ci matadory,nesahaji nokianum ani po paty
No podla toho niesu az tak uplne inde: http://pneu-test.cz/zimni-195-65-r15/

jezis marja,podivej jaky rozmer porovnavali a jaky ty potrebujes, jsou ruzne rozmery kde treba i micheliny vyhorely ale jsou zas jine rozmery kde na micheliny nikdo nema,,zimni guma je od rozmeru specificka i kdy zma stejny vzorek tak treba na 195 bude ok ale na 185 je fail,

to co pisi ohledne nokianu tak mam na svem CRDi odzkousene,a nikdy jsem nepotreboval retezy(i v horskych oblastech) oproti jinym znackam aut a jinych pneu kdy nasazovali retezy aby vyjeli do kopcu
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od mikodim »

69pavel píše:
mikodim píše:Spokojne kúp Matador alebo Barum, nic tým nepokazis a budes spokojny..Sú nove takze par rokov mas pokoj. V zime je dolezitejsie to co je medzi volantom a sedackou ako nejaka znacka pneu. A na bezne jazdenie uplne stacia...

pravdu dis,v zime do mesta to skutecne staci :D :D




80% jazdim kopce , 20% mesto. Na Fóbii som mal Polaris 2 a nikdy nikde som nemal problem, či po kopcoch okolo Popradu,v Tatrach atd.. všade no problem či bola cesta upravená alebo nie. Aj ked stale mam retaze v aute tak nikdy som ich nemusel pouziť na žiadnom aute ktore som mal a ani na jednom som nemal nejake "špičkove , kvalitne, drahé " pneu.. No nejaku činu a ine šmejdy nekupujem.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od MICHAL77 »

Již několik let používám značku Good Year, začínal jsem před deseti lety na Vektoru 5 a pak pořídil Ultra Grip, nyní máme na accentu 8 a vzadu 7 a naprostá spokojenost (zimní mám rozměr 165/65 R14), už jsem je používal v tomto rozměru na R19.

S renoltíkem jsem se pustil neuváženě do experimentování a jeden rok koupil Ceat - druhým rokem děsný jak ta guma ztvrdla, pak jsem zkoušel Polarisky, také druhá sezóna horší, na třetí šlapaly dozadu.
Takže návrat k Ultra Gripům a spokojenost.....

Ještě se mi osvědčily Semperit Top Austria, ale to se snad už ani nesežene :).

Na nokiany bych si dal nyní pozor, část výroby přesunuli do ruska a odtud jsou s gumama problémy, jsou nevyvážitelný!
.........
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od petr.s »

Jen pro zajímavost, pár kousků kde všude se také vyrábí: Nokian- made in Rusia, Goodyear- made in Turkey+ made in Poland, Barum- made in Romania, Michelin- made in Rusia atd., atd. Pak tedy nevím proč si dávat pozor jen na Nokian.... :D :-k Prostě to tak je, všichni přesouvají výrobu tam, kde to je pro ně levnější a tvrdí, že to nemá na kvalitu vliv, ale to jsou jen řeči.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od JoKo »

co si spominam, tak najhorsie skusenosti som mal so zimnymi matadorkami {predchadzajuci accent lc}. smykali sa snad vzdy a vsade... letne kumho mi prisli stabilnejsie aj v zime ako tie matadorky.
milo som bol prekvapeny so semperitkami {accent mc}a ako najlepsie hodnotim michelinky alpin {clio}... podla ocakavani hodnotim zimne pneu znacky yokohama {accent mc}.

odporucam nesetrit na pneumatikach, tie jedine ta drzia na ceste. ale zas chapem, ak clovek vela nenajazdi, tak mu mozno bude luto {a zbytocne} vrazat 2x tolko za zimne pneumatiky...

samozrejme, teraz uz niektore pneumatiky sa mohli posunut dalej, predsalen som nejazdil s tymi pneumatikami v rovnakej sezone a hlavne je to subjektivne...
s tymi pneumatikami co som uviedol som najazdil xx 000km na autach ktore som pouzival... kratke jazdy s inymi autami a pneu neratam, pretoze tam to nejako objektivne zhodnotit neviem...

p.s.: testom neverim a uz vobec nie nemeckym a specialne pod znackou adacu...
http://autobild.cas.sk/clanok/194317/au ... v-troskach

Kód: Vybrat vše

 Odvolával sa totiž na miestoprísažné vyhlásenie bývalého vysoko postaveného manažéra nemenovaného výrobcu pneumatík. Podľa jeho informácií sa výrobcovia, ktorí mali veľmi dobré vzťahy s ADAC, dozvedeli, aké pneumatiky sa budú testovať a v ktorých predajniach ich klub nakúpi. Technici sa následne pustili do úprav, aby pneumatika dosiahla počas testu výborné výsledky. To, že v žiadnom prípade nešlo o bežný sériový produkt, je jasné každému.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pneumatiky a kola“