Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od 89majlo96 »

fuuha no to len pozeram ake veci sa vam deju. Nemoze to byt sposobene tym mrazom ? Ze by sa niekde dostala vlhkost, zmrzlo to a nejak to blblo ?
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Reklama
 

hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od hlobilp »

Vcera jsem si vyzvedl auto ze servisu, krome jineho i upravili strikani ostrikovacu, asi nejlip, jak to slo, ted uz jsem o neco vic spokojen, ale porad je to slabina v tomto provozu. Ale aspon to uz ostrikuje do pulky skla. A i cena kapaliny me prijemne prekvapila... do minus 30 plna nadrzka za 120kc.
Mimo jine mi i slicovali kapotu motoru, uz mi nedrnci zrcatko /puvodne jsem si byl jisty, ze je to palubovka/ a taky mi sami od sebe upravili nejaky krytky na tlumicich?, pry to je casta zavada predFL.
takze spokojenost s Hyundai Ceska Trebova
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Radim Brožek »

Jakým způsobem ty ostřikovače upravili?
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od hlobilp »

to jsem se neptal, ale je to lepsi, o dost....
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Nedokoncene veci na i30, chyby ...

Příspěvek od laufas »

zapalkac píše:zapalkacove nizsie uvedene body
Dovol, abych ti napsal muj nazor na tvuj prispevek:
Jako prvni vec bych prejmenoval nazev tematu.
A tedka muj nazor k tem tvym postrehum:
1) Dik za radu, mam tam bryle a ty zatim drzi svuj tvar :mrgreen:
2) Sam sem tam vypinam posviceni. S roznutim pri manipulaci s radiem pocitam, jsem ucenlivej, oci zdravy, takze me to fakt netrapi.
3) Prilep je nebo zkoordinuj sve pohyby. Taky je tam mit nemusis ;-) Na zadnich sedackach vozim lidi porad a nikdo nic neukop.
4) Jj filcka je nesmrtelna, proto je na ceste nova generace :mrgreen: Nicmene nekdy me to taky zamrzi.
5) Nesklapim - nevim.
6) Tak s tim si hraju jen kdyz se nudim na semaforech. Nedokazu posoudit, protoze me radio zatim vzdy uspokojilo podle mych predstav.
7) Nechapu tvuj postup. Proste je pak zase zapnu, az nastartuju a budu odjizdet. Navic pri vytahnuti klicku by mela zhasnout palubka,ne?
8 ) Toto je mi zahadou :mrgreen:
9) Chapu. Ale u nas se to haze na zem. Bud pred navigatora nebo pod predni sedacky.
10) To me taky pobavilo :mrgreen: Ale kazdej ma jiny pozadavky no.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
zapalkac
*
Příspěvky: 65
Registrován: 28 črc 2010, 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedokoncene veci na i30, chyby ...

Příspěvek od zapalkac »

laufas píše:Ale ale. Treba by prislo jeste neco.. Nahodou mne to vykouzlilo usmev na tvari :D
Ja som taky veny detailista. Ale treba uznat, ze niektore veci su nedoriesenie ako to stahovanie oknien, ze sa nezotru okna po stiahnuti. A ten doraz som myslel, ze to strasne buchne ked sa okno vytiahne hore. Mohlo to byt aj tichsie
Hyundai 1,4 T-GDI 103kw, Family, Ara blue
Uživatelský avatar
zapalkac
*
Příspěvky: 65
Registrován: 28 črc 2010, 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od zapalkac »

Takze po polroku som nasiel zopar chyb na i30cw, takych praktickych.

1 - Ak mas skrinku na GPS, tak v nej nenos cukriky, aleob nejake sladkosti. Teplo od palubkovky alebo od radia ti to roztopi.
2 - ak idem v noci a stisim si podvietenie komplet celej palubkovky, tak mi prekaza svetlo z radia. To sa da ale vypnut, ale teraz nastava prakticka chyba. Ak chcem pridat hlas tak sa svetlo na radiu rozsvieti na plne pecky, co je dost oslnujuce a nevypne sa. Nemalo by sa rozsvieti pokial ho ja nerozsvietim znova s tym istym tlacidlom.
3 - Plastove krytky srubenia sedaciek, cize predne sedacky su prisrubovane ku karoserii. Krystky ktore su ale na zadnych srubach prednaych sedaciek su dost nachylne pri nastupovani. Stale nejaku odkopnem, ked sa jej co len dotknem.
4 - Podla mna najnedomyslenejsia vec je, ked vonku prsi a ja niekde potrebujem ist, tak sadnem do auta a vsetky okna su od kvapiek dazda. Stiahnem aspon predne okna cez elektriku a hned vytiahnem. NIC sa nestane. Ked som mal Feliciu tak obe okna ostali krasne ciste. Tesnenie na Hyundai nic nezotrie. Nic.
5 - Spatne zrkadielka, vonkajsie, v zime nemozem sklopit, lebo mi zamrznu ( ale to je asi v kazdom aute s tym to systemom )
6 - Rozdiel medzi nastavovanim prednych a zadnych reprakov, cize hlasitost, sa da nastavit na asi 7 cisel? cca. Co sa mi zda malo. kedze napr. na 6-tke je to ok v predu a slabe v zadu a na 7-cke je to slabe v predu a ok v zadu. Takze nieco medzi chyba.
7 - Pridete na parkovisko a cakate pri nastartovanom motore a rozsvieenymi svetla mi na niekoho. Ten vsak nechodi, ta vypnete motor ale svetla ostanu svietit, tak ich date do polohy OFF a cakate, zrazu na vas kamarat, na ktoreho ste cakali zavola, ze pod mi pmoct a vy zapnete svetla, cim sa rozsvietia len stretavacie. Zapnete ich preto aby ste potom pri nastupovani a odchode nemuseli zapinat svetla. Takze svietia nam parkovacky. Vystupite, zamknete auto a teraz sa to stane. Svetla zhasnu, teda parkovacky ale PALUBOVKA ostane svieti. komplet cela ziari ako stromcek na vianoce. Tak tento postup ked dodrzite tak sa vam vybije baterka tak ako mne. Samozrejme ak sa nevratite do auta ani po celej noci. To parkovisko bol len priklad.
8 - Hlucne dorazy pri zatvarani elektrickych okien.
9 - chyba mi odkladaci priestor na dazdnik. Vo fabii kombi je to vyriesene takto. ked sedite v zadu tak za hlavou mate stahovaciu roletku do kufra, ale ta sa nezacina hned pri sedacke, ale asi 4 cm od nej, cize vidiet do kufra. A tam kludne mohol byt priestor napr. na darzdnik.Nejak takto to vyzera ale je tam stahovacia roletka: http://forum.skodahome.cz/uploads/post- ... _thumb.jpg
10 - ked sedi clovek v zadu, tak si nema kde polozit ruku napr. Priestor, kde je gombik na stahovanie okna mohol byt kludne dlhsie a vysunuty do predu.
11 - vo felicii som mal elektricke stahovanie okien ale take, ze ked tuknem raz do tlacidla tak mi smao zide dole a ked tuknem znova tak vybehne zasa hore. V Hyundai to je len na vodicom okne. To je tiez nedoriesene.

najviac mi vadi to podsvietenie radia a nezotieranie okien
Hyundai 1,4 T-GDI 103kw, Family, Ara blue
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od N2DRFT »

mám uplně stejný problémy jako ty, akorát jsem nepochopil to se šroubama na zadních sedačkách nebo co to bylo, rádio mi to co tobě nedělá a světla i palubka zhasnou vždy když zamknu. mám model 2010 hatch
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
be.sport
**
Příspěvky: 330
Registrován: 30 lis 2009, 20:19
Bydliště: Brno

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od be.sport »

zapalkac píše:Takze po polroku som nasiel zopar chyb na i30cw, takych praktickych.

1 - Ak mas skrinku na GPS, tak v nej nenos cukriky, aleob nejake sladkosti. Teplo od palubkovky alebo od radia ti to roztopi.
2 - ak idem v noci a stisim si podvietenie komplet celej palubkovky, tak mi prekaza svetlo z radia. To sa da ale vypnut, ale teraz nastava prakticka chyba. Ak chcem pridat hlas tak sa svetlo na radiu rozsvieti na plne pecky, co je dost oslnujuce a nevypne sa. Nemalo by sa rozsvieti pokial ho ja nerozsvietim znova s tym istym tlacidlom.
3 - Plastove krytky srubenia sedaciek, cize predne sedacky su prisrubovane ku karoserii. Krystky ktore su ale na zadnych srubach prednaych sedaciek su dost nachylne pri nastupovani. Stale nejaku odkopnem, ked sa jej co len dotknem.
4 - Podla mna najnedomyslenejsia vec je, ked vonku prsi a ja niekde potrebujem ist, tak sadnem do auta a vsetky okna su od kvapiek dazda. Stiahnem aspon predne okna cez elektriku a hned vytiahnem. NIC sa nestane. Ked som mal Feliciu tak obe okna ostali krasne ciste. Tesnenie na Hyundai nic nezotrie. Nic.
5 - Spatne zrkadielka, vonkajsie, v zime nemozem sklopit, lebo mi zamrznu ( ale to je asi v kazdom aute s tym to systemom )
6 - Rozdiel medzi nastavovanim prednych a zadnych reprakov, cize hlasitost, sa da nastavit na asi 7 cisel? cca. Co sa mi zda malo. kedze napr. na 6-tke je to ok v predu a slabe v zadu a na 7-cke je to slabe v predu a ok v zadu. Takze nieco medzi chyba.
7 - Pridete na parkovisko a cakate pri nastartovanom motore a rozsvieenymi svetla mi na niekoho. Ten vsak nechodi, ta vypnete motor ale svetla ostanu svietit, tak ich date do polohy OFF a cakate, zrazu na vas kamarat, na ktoreho ste cakali zavola, ze pod mi pmoct a vy zapnete svetla, cim sa rozsvietia len stretavacie. Zapnete ich preto aby ste potom pri nastupovani a odchode nemuseli zapinat svetla. Takze svietia nam parkovacky. Vystupite, zamknete auto a teraz sa to stane. Svetla zhasnu, teda parkovacky ale PALUBOVKA ostane svieti. komplet cela ziari ako stromcek na vianoce. Tak tento postup ked dodrzite tak sa vam vybije baterka tak ako mne. Samozrejme ak sa nevratite do auta ani po celej noci. To parkovisko bol len priklad.
8 - Hlucne dorazy pri zatvarani elektrickych okien.
9 - chyba mi odkladaci priestor na dazdnik. Vo fabii kombi je to vyriesene takto. ked sedite v zadu tak za hlavou mate stahovaciu roletku do kufra, ale ta sa nezacina hned pri sedacke, ale asi 4 cm od nej, cize vidiet do kufra. A tam kludne mohol byt priestor napr. na darzdnik.Nejak takto to vyzera ale je tam stahovacia roletka: http://forum.skodahome.cz/uploads/post- ... _thumb.jpg
10 - ked sedi clovek v zadu, tak si nema kde polozit ruku napr. Priestor, kde je gombik na stahovanie okna mohol byt kludne dlhsie a vysunuty do predu.
11 - vo felicii som mal elektricke stahovanie okien ale take, ze ked tuknem raz do tlacidla tak mi smao zide dole a ked tuknem znova tak vybehne zasa hore. V Hyundai to je len na vodicom okne. To je tiez nedoriesene.

najviac mi vadi to podsvietenie radia a nezotieranie okien
Mozna to vyzni trosku podrazdene a ze obhajuji i30 potazmo :hyu: ale tyhle poznatky me prijdou tak trosku divny...
ze je v schrance na palubce teplo a nepatri tam bombony? sranda ne?
plastove krytky jsem za celou dobu mel dole 2x..a to kdyz jsem daval ven sedadla a to v zadu dost casto vozim dve deti + min 1x tydne nejakyho dospelyho...
stirani kapek ze skel system nahoru dolu a je cisto mi prijde tak trosku naivni...odkladaci misto na destnik?...kdekoliv v kufru ne? treba sit..ja zas vozim v aute boty a taky tam nemam prihradku na boty kdyz jsou treba od bahna...
nastavovani repraku? 7 stupnu je malo? OK..to je kazdyho vec ale prijde mi to jako naprosta pitomost...
nastaveni podsviceni palubky jde prece stlumit ..vcetne radia.. to stejny auto okna..v plne vybave je to na vsechny 4 okna..( ted jsem sedel v kii sportage..v aute za 750 tis a svete div se...taky jen auto down pouze u ridice..)

pred i30 jsem mel fiat stilo.. v temer plne palbe( esp,asr, dualni digi klima, automaticke stahovani oken na dalkovem ovladani, vyhrivani sedadel, tempomat, palubni pocitac se dvema pametmi, omezovac rychlosti, zatmavovaci zrcatko, pri couvani se jedno nebo dve zrcatka samy naklapely smerem dolu, elektricke ovladani sedadla s pameti atd..)
a kdyz jsem vybiral dalsi nove auto, tak jsem si i30 prohledl, projel, podival se na pro me dulezite veci a rekl si ano chci to auto, popripade jako u megana ne nechci to auto...
nechapu proc si kupujete neco, co vam nevyhovuje? protoze je to levny? to ale neni argument...to auto samotne za to nemuze ze nevyhovuje, problem je jinde..:)
uz jsem odridil snad 50 ruznych druhu aut od skodovky pres fabie, octavie, passaty, peugeoty az po audi, volvo nebo mazdy...na kazdem aute je neco co se cloveku nelibi nebo mu nevyhovuje, je to jen na vyberu pri koupi...tak proc se tu na foru dokola ometaji pripominky jak nosovice stoji za ho..., jak v te zakladni vybave nejsou pozlaceny kliky?

ani jeden z uvedenych bodu nepovazuji za zavadu auta...a myslim, ze se mnou vetsina clenu bude spis souhlasit...
I30 Sport 1.6 CRDi 116 Hp - 6.st
50 500 km
11/2009
6,5 l/100 km

Shell Diesel Extra + Vif
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od vlado1979 »

Súhlasím, závady to nie sú, ale subjektívne poznatky.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Radim Brožek »

No ty skla bych docela za závadu považoval. Pokud okno stáhnu a vytáhnu a ono je v podstatě stále stejně mokré, co to značí? Že tam snad ani žádné těsnění není. Podle mne by mělo těsnění k oknu přiléhat, aby bránilo pronikání vody do dveří. Nepřiléhá = nebrání. I při slabém dešti se do dveří dostává voda, která tam vydrží i několik dnů, hlavně pokud auto stojí. Co to za pár let udělá, každý asi ví... . A to jsou odtoky z dveří volné. Prostě je uvnitř nějaký asi vodorovný díl, žlábek,... kde ta voda je a i 2/3 dny po dešti zamokří okno, pokud jej stáhnete. Můj nekonečný příběh jsou ostřikovače a nezájem :hyu: to řešit. Prostě pitomosti za jednotky korun, které na autě za 400kkč znepříjemňují život ale i ohrožují bezpečnost. Kdyby trošku :hyu: chtěl, mohl by si zlepšit pověst. Ale asi mu to za to nestojí.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od adam221 »

V tom okne nevidim ziadny problem.... Vzdy sa dostane do dveri voda, ktora samozerejme vytecie cez otokove kanaliky von.
Kanaliky su najnizsi bod na dverach.
Zapalkac> skor by si mohol pridat foto tvojich dveri a tvojho problemu...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Radim Brožek »

adam221 píše:V tom okne nevidim ziadny problem.... Vzdy sa dostane do dveri voda, ktora samozerejme vytecie cez otokove kanaliky von.
Právě že nevyteče. kdyby vytekla, tak bych ty okna neměl za dva dny při stažení mokrý. Podobně když otevřu po 2 dnech dveře, čímž s nimi pohnu, tak voda teprve vytéká.
Už jsme to řešili jinde - pokud stojí auto na rovině, voda se ve dveřích drží. V případě mého CW v předních dveřích, nejvíc u řidiče.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Skyline »

Jsou to jen drobnosti, které někoho otráví a někomu jsou ukradené.

To stírání by mi asi taky vadilo, u skodovek to bylo lepší, na druhou stranu u Almery to bylo stejně jako u I30 a prezil jsem to (a s autem jezdí žena), jinak u almery dveře po 13 letech naprosto ok.

Prihradka na deštník je fajn, ale já stejně mokrej hodil vždy na zem a až suchej jsem uložil do schránky, takže nezavazel.

Každej by si měl auto nejdřív 5x projít a podumat jestli jo nebo ne. Nelze očekávat např. u Patriota výbavu jako u Octavie v Eleganci.....
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
be.sport
**
Příspěvky: 330
Registrován: 30 lis 2009, 20:19
Bydliště: Brno

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od be.sport »

K tem ostrikovacum...otazka je co tam kdo dava za kapalinu...takovy ty sracky z tesca opravdu hur strikaji (dokonce vyschnou) a z vlastni zkusenosti uz je tam ani nedavam ..zkus origo napln co tam je z vyroby nebo od dealera..rozhodne to lepe strika..
I30 Sport 1.6 CRDi 116 Hp - 6.st
50 500 km
11/2009
6,5 l/100 km

Shell Diesel Extra + Vif
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“