Spotreba vs palubny pocitac

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od jirikstbk »

suah píše:...ale celkom nerozumiem, co si tym myslel...
Myslel jsem tím toto:
příčina http://cs.wikipedia.org/wiki/Pohybov%C3%A1_rovnice (všimni si, že hmotnost je v čitateli)
následek http://www.nazeleno.cz/jak-snizit-spotr ... tnost.aspx (první nalezený odkaz jako příklad)

I při pohybu ustálenou rychlostí musí auto překonávat odpory. A pro překonání těchto odporů je nutné dodat nějakou sílu a čím vyšší hmotnost (to je ten čitatel), tím vyšší potřebná síla. Vyšší síla pak vyžaduje vyšší příkon a vyšší příkon je pak obvykle provázen vyšší spotřebou. Proto píšu, že fyzika funguje (a nedá se ošidit).
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od caruser »

Aby som ten Auris tak nechválil, dnes po meste som mal spotrebu krásnych 9 L podľa palubného PC. Zlatý trojvalec, s ním to zajazdím za 6 L. :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od suah »

jirikstbk, v tych rovniciach sa hovori o zrychlenom pohybe, nie o rovnomernom. Preto do toho vstupuje aj hmotnost, pisal som to vyssie..
Co sa tyka tych odporov, pri 90-ke v konvencnom aute je najvacsi odpor - odpor vzduchu. Ako mozes vidiet (http://cs.wikipedia.org/wiki/Odpor_vzduchu), do neho hmotnost nevstupuje.
A caruser-ova dnesna spotreba z mesta to len potvrdzuje :D/
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od jirikstbk »

Ta hmotnost tam vstupuje vždy. Ale to je jedno a není třeba to dále pitvat.

V každém případě, poslední dobou jezdím kolem 6 litrů a vyhovuje mi to. :-) Dlouhodobý průměr mi kazí jen začátek, kdy ten motor byl nějak abnormálně těsný. A nebýt toho mizerného odhlučnění (nástřik spodku Body Bitumem sice trošku pomohl, ale ne dostatečně) a k tomu i hlučného diferenciálu na zadní nápravě, tak bych byl s i20 docela spokojený. ;-)
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od caruser »

jirikstbk

Koľko km máš už na i20ke? Ešte stále ťa tá spotreba štve, alebo už sú to čísla bližšie k tabuľkovým hodnotám?

Som nevedel, že máš 4x4 :D
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od jirikstbk »

Klikni si na 6,6 a uvidíš. :-)

ad Som nevedel, že máš 4x4

Trefa. Já také ne. #-o :wink: Prostě tam něco furt vzadu hučí a mě to štve.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od caruser »

jirikstbk

To už bude mať i20ku takmer 4 roky, po 22.000 km už by mala byť zabehnutá :)
Nebude ten hluk od ložiska?

Ako by si zhodnotil i20ku po takmer 4 rokoch prevádzky?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od jirikstbk »

To auto se začalo chovat rozumně po cca 10 000 km. Zejména u spotřeby. Některé plasty také přestaly samy od sebe vrzat.

Hodnocení já moc neumím. Jsem asi profesně postižený tím, že když něco nefunguje na 100%, tak to prostě nefunguje. Auto jezdí, žádná porucha, kvůli které bych zůstal stát, se zatím nevyskytla.

Vadí mi spíše přístup (možná jen některých) servisů možná firmy jako takové ke stávajícím zákazníkům. U škodovek jsem byl zvyklý na vstřícnější přístup a nedělali ze mě vola. Jestli už od první garančky reklamuji hukot od zadní nápravy a i známý, který se s tím autem svezl se mě ptal jestli mi to hučení nevadí, tak asi na tom něco bude. Podle nich je to ale v normě. Kdo tu "normu" stanovil, nevím. Jít ale do sporu přes znalce a soud jsem příliš líný.
Výsledkem je to, že nejen z vlastní zkušenosti bezpečně vím, že příští auto už korejec nebude. Druhým důsledkem je to, že když se mě někdo na hyu ptá, tam mu popravdě řeknu, jak se fy k zákazníkům staví. Pár lidí už tak hyu z možného kandidáta na nové auto vyřadilo. Ne vždy a u všech je pořizovací cena na prvním místě.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od caruser »

jirikstbk

Ja som so spotrebou spokojný, ale pripúšťam, že na tabuľkové hodnoty je možné sa dostať len s veľkým sebazaprením.

Zhrnutie po 2 rokoch a 60.000 km sem hodím aj ja:
- auto ma 2x nechalo stáť nepojazdného, nešlo naštartovať, 2x odťah do servisu, samozrejme nič sa nezistilo
- unikal mi olej z prevodovky, vymenilo sa tesnenie a príruba tiahla riadenia
- monetálne mám problém, že studený motor absolútne nereaguje na zošliapnutie plynového pedálu, keď sa zohreje všetko je OK, ale ako som tu čítal, je to bežný problém i20ky, príp. i30ky
- vrzgotanie sedačky mi odstránili v servise
- hlučný motor a vrzgotajúce plasty ani nebudem spomínať

i20ka síce je len podpriemerné auto, čo sa týka kvality spracovania a spoľahlivosti, ale po prestavbe na LPG sa vozím lacno, na tie nedostatky akosi aj zabudnem.

Čo však musím pochváliť je prístup servisu, absolútne profesionálny. Možno je to tým, že okrem :hyu: servisujú aj Škodu.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od Poka »

jirikstbk píše: Prostě tam něco furt vzadu hučí a mě to štve.
Jo, to znám... ..to je tchýně! Ale dá se to řešit!!! :mrgreen:
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od jirikstbk »

Ale prdlajs. Má tchýně nehučí. Tu bych v dobrém přál každému ženáči. Manželce jsem už dříve sdělil, že když se se mnou rozvede, tak si tchýni beru sebou. :-)
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od Méďa Béďa »

caruser píše:To už bude mať i20ku takmer 4 roky, po 22.000 km už by mala byť zabehnutá :)
22 000 km za 4 roky, to je spíš nedoběhnutá :twisted: . Já to budu mít za rok...
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od Chasnik »

Poka: podívej se do svého podpisu: "Family plus" - tak to holt s tchýní musíš vydržet :mrgreen:
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od jirikstbk »

Méďa Béďa píše:
caruser píše:To už bude mať i20ku takmer 4 roky, po 22.000 km už by mala byť zabehnutá :)
22 000 km za 4 roky, to je spíš nedoběhnutá :twisted: . Já to budu mít za rok...
Nezáviď. Taky se jednou dočkáš. :-) Já jsem rád, že už v tom sedím jen když mě manželka vytáhne na nákup nebo když jedu na výlet nebo za svými koníčky. Doby, když jsem nalítal za rok kolem 40000 už jsou naštěstí pryč a doufám, že se už nikdy nevrátí.
Jo, není nad to moci chodit do práce pěšky. To je ta správná pohoda. ;-)
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Spotreba vs palubny pocitac

Příspěvek od caruser »

Trochu aj závidím, rád by som chodil do práce pešo, ale 100 km nezvládnem a sťahovať sa nechcem :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Odpovědět

Zpět na „i20 Ostatní“