Vstavana navigacia v NX4

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Dareba
*
Příspěvky: 22
Registrován: 06 črc 2023, 12:53

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Dareba »

Já už vestavěnou navigaci taky nepoužívám. I po aktualizaci nezná některé silnice, posílá mě pořád do protisměru v jednosměrkách a dokonce mě poslala do slepé silnice, ktrá najednou v polích končila hromadou štěrku. To byl poslední moment, kdy jsem ji zapnul. Je to hnus velebnosti.
Tucson 1,6 GDI HEV Freedom Plus
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

Tak měsíc od aktualizace se mi povedlo konečně projet usekovým měřením... a teda ještě že jich tady kolem Brna je sporadicky... protože co myslíte.... samozřejmě že bug není opraven ani v nové verzi... ](*,) po projetí úsekem, zmizne z budíků informace o max. povolené rychlosti a svítí jen na mapě... to stojí za potlesk pro vývojáře... =D> =D> =D>
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Martinsp »

Úsekové měření mi funguje od začátku. Na displeji se zobrazí i kamerka. Na začátku i konci se mírně přerušení i rádio a je drobně slyšet i cinknutí. Alespoň to tedy zaznamenávám na místě kterým pravidelně projíždím.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Mexican »

musim to usekove otestovat u Tucsona. v Stonicu (ten isty system) od posledneho update dokonca v usokovom merani pise priemernu rychlost v danom useku, co je celkom okay. Stale tam tych radarov je dost malo a tak sa na to neda moc spolahnut.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

jj, úsekové měření funguje od minulého update vpořádku... vjedeš do něj, začne ukazovat průměrnou rychlost i zbývající délku useku, cinkne na začátku i konci.... ale jakmile jím projedeš, tak z hlavního display zmizí načtená max. povolená rychlost.... a vrátí se tam buď v dalším usekovém měření, nebo po vypnutí a novém nastartování auta..... :-) nespraví to ani např. načtení značky na ulici atd...

Např. v Pohořelicích je na obou koncích města, takže vjedeš do prvního, ukazuje krásně, vyjedeš z něj... a černá díra mezi budíky (pod rychlostním stupněm).... vjedeš do nového měření, opět naskočí vpořádku, a vyjedeš z něj... a černá díra opět.... nepomůže ani 70tká před dálnicí, ani nájezd na D52 prostě až do konce jízdy máš mezi budíky černé místo (zajímavé že třeba zákazy předjíždění se tam na druhé pozici zobrazují) a stejně tak systém načítání dopravních značek jako takový reálně funguje, protože na mapě se ta max. povolená rychlost zobrazuje a "správně" mění.... :-)

tak schválně koukněte někdo další jak bude mít možnost... :-)

Asi to zkusím napsat nějakému Indovi na helpdesk :-)
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
hudyss77
**
Příspěvky: 107
Registrován: 07 dub 2023, 06:11
Bydliště: Liberec

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od hudyss77 »

Proto já třeba v rámci CarPlay nejradši používám TomTom, jednak skvěle plánuje a tyhle fičurky jako usekové měření tam má taky.
Tucson 1,6 T-GDi Smart - 07/2021
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

Tak jsem si pokecal s nějakým Ahmed Abdelhamed :-) a prej na první dobrou ticket tohoto tipu nenašel... a chce doplnit jako třeba foto či ideálně video atd... tak zapojím manželku až zas pojedeme kolem aby to natočila.... tak zatím nic... jen jestli kouknete či je to problém jen u mě.. nebo i obecný problém... :-) díík :mrgreen:
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Mexican »

hudyss77 píše: 19 pro 2023, 10:27 Proto já třeba v rámci CarPlay nejradši používám TomTom, jednak skvěle plánuje a tyhle fičurky jako usekové měření tam má taky.
tiez sa na vstavanu navi moc nespolieham - najradsej mam Sygic a pripadne Google.maps, oboje cez AA
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

já to se Sygicem vzdal... používal jsem ho ještě v původní i30, kde jsem ho měl jen na telefonu... zaplatil si Premium... aby to bylo čerstvý atd... no a když si AA hodili pod Premium Plus, s ročním poplatečkem... tak jsem je smazal.... Waze mi nešmakuje, tak aleternuju jen s Googlem, ale protože až na drobné neduhy mě integrovaná nikdy nenavedla do zdi ale vždy do cíle, tak preferuji ji...a snažím se pány vývojáře pošťuchovat k cíli...

Nevím proč v Korei dokážou ročně 5 aktualizací map (a funkcí) a v EU s bídou 2....to je asi největší bolest... rychlost s jakou se (nedostávají) změny do map...
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Mexican »

jj bohuzial bezny "premium" na AA nestaci. Musi byt premium+. Cez vikend mi odisla pravidlena rocna platba na 11 Euro, co mi prijde celkom okay. Mal som stastie ze jednorazove Premium world lifetime ma stalo snad 20 Euro cca okolo 2015.

v origo navi tych POI je proste malo, casto potrebujem narychlo napocitat trasu k Tank Ono (ako priklad) a ma ich tam zufale malo a prave tie ktore jazdim (zadverice alebo brest) tam nie su. Fail v odpocivadlach som uz popisoval, u KIA je ten system ten isty a tam mi tiez pred Zilinou ukazovalo ze najblizsi parkac / pumpa bude o 200km na Rohlenke ignorujuc 3 pumpy v Ziline a len cca 5 v Zline a okoli. A system o nich vie, pretoze pri prejazde pise cenu paliva, ale proste to neoznaci ako miesto na oddych/tankovanie.

U Sygicu sa mi paci, ze si clovek moze fakt vela veci na zobrazenie nastavit
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

Pedro76 píše: 19 pro 2023, 10:44 Tak jsem si pokecal s nějakým Ahmed Abdelhamed :-) a prej na první dobrou ticket tohoto tipu nenašel... a chce doplnit jako třeba foto či ideálně video atd... tak zapojím manželku až zas pojedeme kolem aby to natočila.... tak zatím nic... jen jestli kouknete či je to problém jen u mě.. nebo i obecný problém... :-) díík :mrgreen:
Po dalších dvou týdnech, kdy asi až na 3tí pokus byl Ahmed a další operátoři schopeni poslané video stáhnout a ukázat vývojářům, mi přišel result od nich že je to normální chování.... což nechápu a že je to blbost nějak nepobírali, ale dál nemám sílu to s nima řešit (vzkazovat si to přes operátora chatu). Je to za mne minor bug, víc se mi tím nechce pálit čas, třeba se to časem s nějakou novou funčností opraví samo....

Tady je nahrávka co jsem jim posílal, jestli prosím někdo máte náladu kouknut jestli se to stejně blbě chová i u Vás... že prostě na konci usekového radaru zmizí symbol max. rychlosti a do nového nastartování se objevuje jen na navigaci, na hlavním display mezi budíky čtení značek se nezobrazuje (ale zjevně funguje)

Dík

https://youtu.be/9kioD0qJK20
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
cvaldik
*
Příspěvky: 27
Registrován: 31 bře 2022, 13:34

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od cvaldik »

Pedro mám to úplně stejně, jsem z východních Čech tak tady jsem to zaznamenal když jsem jel směr Trutnov ale v Praze to mám na denním pořádku, přesně stejné chování, ani po updatu to neopravili..
Hyundai Tucson (NX4) N Line 1.6 T-GDi HEV 169kW/230k
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

dííík....
popsal jsem to ještě jednou "po lopatě" poslal a poslal přes chat na hyundai update helpdesk, jako doplnění k tomu ticketu, ať se na to podívají pořádně... tak třeba se někdy opravy dočkáme... :mrgreen: že samo se to... :-)
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

Ahoj,

tak včera jsem zamířil do Tatier... a od domu stavel poprvé až v Mekáči pri Žilině... takže jsem projel zajímavou kombinací s úsekovým měřením... -
- ve Veselí byl úsekový radar, kde na konci dle předpokladu vypadlo zobrazení max. povolené rychlosti (na běžné silnici bez radarů)
- u Iľavy je na dálnici normální radal, symbol s kamerkou naskočil dopředu... a světe div se, po projetí tohoto standard radaru už se zase vrátilo zobrazení max. rychlosti :-)
Tak ať mi kluci německý netvrdí že černá díra po usekovém radaru je vpořádku... :)
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

Mexican píše: 16 lis 2023, 07:35

vsimnite si ze ukazuje najblizsi parkac/pumpu Rohlenku o 109km. Fail je, ze ze po ceste su benzinky, ktore stoja 20 rokov (a u niektorych ma navi este tu drzost aj ukazat cenu benalu, takze ju zjavne pozna) a system ich proste nezobrazi ako moznu zastavku / POI. Ide o cestu e50 od Drietomy do Brna (cez U Brod)

OMV Stary Hrozenkov
OMV UBrod
Orlen/Benzina za U.Brodom
atd atd

tak včera mě cestou na Tatry pobavilo přesně něco podobného co popisuješ ty.... Já jezdím většinou z Brna na Břeclav, a přes Strážnici na Nové mesto nad Váhom a pak už dál po dálnii na sever/východ (nemám rád přetlačovanou s kamiony na Buchlovských kopcích a časovo a km je to minimální prdlužka).... no a když mě po projetí kolem benzinky u Břeclavy řekla navigace že další odpočívka je až odpočívka Beckov na SK D1.... no fakt nechápu... podle mě to ukazuje jen dálniční odpočívky a občerstvovny,... ale když zadám hledat např. Benzinky, tak je ukáže jako možné většnu v okoli a po trase.... asi nějaký geniální nápad :hyu: vývojářů ](*,)
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Elektronika“