Zimné pneumatiky

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Mexican »

vlado1979 píše:Napriek tomu, že je ešte celkom teplo, prezuli ste už na zimné pneumatiky ?
este tyzden-dva vydrzrime... ale pozor si musia davat vodici v CR kvoli novym znackam "zimna vybava".. Minimalne do konca vikendu ma byt fajn a teploty cez den nad 10 stupnov.. ved ono napr v Brne ani v noci teplota posledne dni neklesla pod 8 stupnov a to sa mi teda zda skoda prezuvat.. resp, ak ma clovek cas tak preco nie.. tie moderne zimaky sa opotrebuvavaju pomalsie ako kedysi a bezny vodic pri beznom jazdeni beztak nespozna rozdiel
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Haer »

vlado1979 píše:Napriek tomu, že je ešte celkom teplo, prezuli ste už na zimné pneumatiky ?
Prezouvam pri zmene casu, takze pred dvema tydny. Po prisernych zkusenostech, kdy me na letnich Kuhmo gumach chytil prvni snih, tak prezouvam radeji driv.
Mexican píše:ved ono napr v Brne ani v noci teplota posledne dni neklesla pod 8 stupnov a to sa mi teda zda skoda prezuvat.. resp, ak ma clovek cas tak preco nie..
Dojizdim do Brna asi z 25 km vzdalenosti a v utery to u nas trosku podkluzovalo. Dneska dokonce cesta za Rosicema vypadala v jednom miste namrzle a to i presto, ze kdyz jsem z domu vyjizdel, tak bylo pekych par nad nulou. :(
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Mexican »

Haer: no neviem odkial dochadzas, ale pozri na toto, je to teplota v Brne za poslednych 48 hodin
Přílohy
hodiny.png
hodiny.png (17.79 KiB) Zobrazeno 2705 x
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Haer »

Mexican píše:Haer: no neviem odkial dochadzas, ale pozri na toto, je to teplota v Brne za poslednych 48 hodin
Bydlim kousek za Zastavkou. V Brne je to pohoda, kdyz je u nas 5cm snehu, tak v Brne jsou suche cesty.
Dnes rano u nas bylo docela teplo, rekl bych, ze vzduch mohl mit mezi 8-10 stupni, misty trosku mlha. Ale na privadeci nad Rosicema to nevypadalo nejlip. Zrejme tam byla i vetsi zima, protoze behem kratke chvile mi zacalo mlzit predni sklo, az jsem musel zapnout klimu. Mozna je to tim, jak tam vyfukuje, tak pri vlhkosti, ktera pres noc je, to ochlazuje zem. Tedy moje teorie :)
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od bushman »

Tak dnes som v garazi prehadzoval zimne plechace namiesto hlinikovych letnych. Bol uz najvyssi cas, vcera v KE prvykrat snezilo. Plechace som kupil 15" a po nahodeni som u predneho kolesa (väcsi priemer kotucov) si vsimol, ze medzera medzi diskom a brzdicom (ci prasiatkom aj tak sa tomu nadava) je tak cca 3 mm. Najprv som mal obavu, ci to nebude driet o disk, koleso vsak slo pretocit bez akychkolvek pazvukov. Dufam, ze je to v poriadku (ved sa dodavaju i30 v nizsich verziach na 15" diskoch).
Este sa chcem opytat na to, cim ste zakrytovali stredovy otvor na plech. disku. Na hlinikacoch su v strede plastove krytky s logom H, mozno by to slo vybrat a prehodit. Jedna sa mi o predne naboje, je tam matica so zavlackou a bolo by skoda ju nechat zhrdzaviet. Ci myslite, ze postacia plastove puklice?
+
Plechace mam bez specialnych ventilkov na snimanie tlaku, a tak som ocakaval, ze po prejdeni par km (garaz-pumpa-domov takych cca 4km) zacne svietit kontrolka TPMS na palubke. Nic sa vsak nedialo. Niekde na vlakne sa to uz riesilo a nie som si isty, ci svietit chybu v TPMS nezacne az po prejdeni isteho poctu km.

Ake mate skusenosti?
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Dire »

Ano, uz sa to tu riesilo. TPMS zacne svietit asi po 20km a potom uz svieti furt :(
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od bushman »

Dire píše:Ano, uz sa to tu riesilo. TPMS zacne svietit asi po 20km a potom uz svieti furt :(
Super, takze system TPMS sa mi coskoro prejavi.
Dik

Ozaj mas Style vybavu takze letne mas hlinikove a co si nahodil na zimu? Plechace?
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od tatchwud »

bushman píše:
Dire píše:Ano, uz sa to tu riesilo. TPMS zacne svietit asi po 20km a potom uz svieti furt :(
Super, takze system TPMS sa mi coskoro prejavi.
Dik

Ozaj mas Style vybavu takze letne mas hlinikove a co si nahodil na zimu? Plechace?
Též jsem včera přehodil lité s letními za plecháče se zimními.Páč nemám na plecháčích spešl ventilky,tak se mě projevilo svícení na palubce (TPMS) po asi 24 km.Ještě snad údajně má zhasnout vždy po asi 60 km.Tak uvidím. Jinak cena kompletu s ventilkama je v odpovědi ze servisu:

Hyundai nabízí na vozy i30 dva druhy plechových disků. Konzultoval jsem co tedy dát na i30, aby k tomu pasovaly ventilky a při tomto jsem byl jsem pracovníky Hyundai CZ přesvědčován, že na oba druhy jdou ventilky s čidly tlaku. Jeden druh ráfků jsme objednali po vašem dotazu a odzkoušely, s negativním výsledkem, ventil přidělat šel, avšak čidlo nesedělo na ráfku, kývalo se a docházelo by setrvačností a odstředivými silami k jeho pohybu, klepání o ráfek a poškození. Na druhý ráfek čekali pracovníci Hyundaie do současnosti, než dorazil z Koree. Odzkoušeli jej s ventilkem TPMS a sestava funguje.
Plechový ráfek k montáži TPMS stojí 2.190,- Kč, ventilek se snímačem 1.401,- Kč, matka ventilku 100,- Kč. Ceny jsou MOC vč. DPH za jeden kus. Komplet sada bez pneumatik stojí 14.764,- Kč. Díly máme do 3-4 dnů od objednání. Je nutno provést programování jednotky, aby znala nové ventilky, časová norma cca 0.5 h, hodina za 780,- Kč. Pozor na závěr jednotka TPMS, není v každém voze, je dobré nejprve vědět zda ji ve voze máte, poté objednávat další díly. Dodělat tento systém do vozu nelze.
Ještě jednou se vám omlouvám za dlouhou odezvu, snažil jsem se Hyundai urgovat jak to šlo.

S pozdravem

Marian Němec
ND Auto Palace Butovice
Bucharova 16
155 00, Praha 5
tel: 251 025 145
mail: nemec.marian@apbutovice.cz
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Dire »

bushman píše: Super, takze system TPMS sa mi coskoro prejavi.
Dik

Ozaj mas Style vybavu takze letne mas hlinikove a co si nahodil na zimu? Plechace?
Na leto mam alu, na zimu plechace z www.azpneu.cz + poklice. TPMS svieti furt, mne doteraz nezhaslo ani po 1400 najazdenych km, len po prehravani firmware v servisu, ale po cca 20km sa znovu rozsvietilo ...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od zello »

Dire,

Napojim sa na tvoje oblubenu temu pipania nepipania.

Myslim ze v tomto pripade budeme vsetci majitelia i30-ok vo vybave style po prezuti na zimne pneu
viac ako spokojni ked nam bude svietit iba kontrolka hlasenia chyby TPMS, miesto nejakeho neustaleho
pipania. Aj to som uz totiz zazil v autach francuzskej vyroby.

Takze dalsia vec kedy sme radi ze nam to zase raz nepipa :D

A aby som nebol uplne OT, tak by ma este pani zaujimalo ci ste pri prezuvani z alu na plech davali aj iny typ
matic, alebo ste pouzili tie co boli na alu diskoch.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od bushman »

zello píše:Dire,

Napojim sa na tvoje oblubenu temu pipania nepipania.

Myslim ze v tomto pripade budeme vsetci majitelia i30-ok vo vybave style po prezuti na zimne pneu
viac ako spokojni ked nam bude svietit iba kontrolka hlasenia chyby TPMS, miesto nejakeho neustaleho
pipania. Aj to som uz totiz zazil v autach francuzskej vyroby.

Takze dalsia vec kedy sme radi ze nam to zase raz nepipa :D

A aby som nebol uplne OT, tak by ma este pani zaujimalo ci ste pri prezuvani z alu na plech davali aj iny typ
matic, alebo ste pouzili tie co boli na alu diskoch.
Kupil som v pneuservise obycajne otvorene matice M12x1,5 60°kuzel. Pôvodne k alu si chcem chranit a vo vlakne k maticiam som sa tiez dotazoval na ne. Po premerani pôvodnych mi vychadza, ze pôvodna matica by bola pri dotahovani nadoraz. Tak som radsej kupil sadu ku plechacom. Inac kolegovia od ceed'ov takisto v prevaznej väcsine menia pôvodne matice za sadu pre plechace.
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od tatchwud »

zello píše:Dire,

Napojim sa na tvoje oblubenu temu pipania nepipania.

Myslim ze v tomto pripade budeme vsetci majitelia i30-ok vo vybave style po prezuti na zimne pneu
viac ako spokojni ked nam bude svietit iba kontrolka hlasenia chyby TPMS, miesto nejakeho neustaleho
pipania. Aj to som uz totiz zazil v autach francuzskej vyroby.

Takze dalsia vec kedy sme radi ze nam to zase raz nepipa :D

A aby som nebol uplne OT, tak by ma este pani zaujimalo ci ste pri prezuvani z alu na plech davali aj iny typ
matic, alebo ste pouzili tie co boli na alu diskoch.
Ano,při koupení plecháčů jsem dostal i matky.Jsou delší a mají jiný "kužel" na konci.Mám také pojistné matky,u kterých je zase jiný klíč,než u origo matic. Svět je víc a víc složitější. :roll:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od Dire »

To by este tak chybalo, aby kontrolka TPMS pipala ! Nestraste :D Mozno im uz nezvysili pipaky, vsetky spotrebovali na pasy :?
Zas si ale rypnem - ked auto pozna, ze mu chybaju vsetky 4 kontrolky tlaku v konkretnej peumatike (pretoze nesvieti silueta auta s vyznacenym vadnym senzorom tlaku), tak preco svieti TPMS ? Resp. nech zasvieti pri starte na par seknud a zhasne. Keby tu kontrolku vyuzili radsej na senzor namrazy :idea:

A zaujimalo by ma, co asi robi baterka v senzoru v sklade pneuservisu, ked marne kontaktuje riadiacu jednotku. Dufat, ze ako Bluetooth u mobilov prejde na nejaky sleep/standby mod, je asi naivne, ze ? Asi pravidelne vysiela signal a vybija sa ... Niekde pisali, ze cca 3-5 rokov vydrzi ?

Matky som dostal zadarmo stare kovove otvorene, ale 19mm, na alu boli 21mm (alebo obratene ?, uz neviem).
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od tatchwud »

Dire píše:To by este tak chybalo, aby kontrolka TPMS pipala ! Nestraste :D Mozno im uz nezvysili pipaky, vsetky spotrebovali na pasy :?
Zas si ale rypnem - ked auto pozna, ze mu chybaju vsetky 4 kontrolky tlaku v konkretnej peumatike (pretoze nesvieti silueta auta s vyznacenym vadnym senzorom tlaku), tak preco svieti TPMS ? Resp. nech zasvieti pri starte na par seknud a zhasne. Keby tu kontrolku vyuzili radsej na senzor namrazy :idea:

A zaujimalo by ma, co asi robi baterka v senzoru v sklade pneuservisu, ked marne kontaktuje riadiacu jednotku. Dufat, ze ako Bluetooth u mobilov prejde na nejaky sleep/standby mod, je asi naivne, ze ? Asi pravidelne vysiela signal a vybija sa ... Niekde pisali, ze cca 3-5 rokov vydrzi ?

Matky som dostal zadarmo stare kovove otvorene, ale 19mm, na alu boli 21mm (alebo obratene ?, uz neviem).
Matky mám na oboje disky zavřené - na ALU jsou kratší,na plech delší. Klíč mám na oboje snad 19 a na bezp. matky snad 20. Co se týče senzorů,tak vysílají nepřetržitě zhruba prý po dobu 4 let. Mají v sobě zalitou baterii,která se bohužel nedá vyměnit a tak je třeba poté koupit senzory s ventilkama nové (náklady viz níže) TPMS svítí asi proto,že jednotka nezachytí žádný signál a tak signalizuje poruchu TPMS. Kdyby zůstalo 1 kolo na autě,tak si myslím,že zareaguje jak popisuješ. Jinak senzor námrazy mám v sobě,když ráno vyjdu ze dveří a jdu k autu.Pokud mně překvapí uprostřed "léta" v lese,tak už je na pípání dosti pozdě. :lol:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zimné pneumatiky

Příspěvek od matysekul »

@Dire:S tebou bych chtěl mít dvojdomek.Když ti něco pípá,tak ti to vadí,když ti něco nepípá,tak ti to vadí taky :shock: :lol:

Ale teď vážně,co se týče těch ventilků.Moc tomu sice nerozumím,ale nefunguje to spíš tak,že se snaží připojovat jednotka v autě a ventilky vysílají permanentně?

Edit:Tatchwud byl rychlejší.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“