BI-xenony

Úpravy od motoru až po plasty

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

oxigen
**
Příspěvky: 147
Registrován: 06 pro 2006, 22:57

Příspěvek od oxigen »

Koukám parta "profesiónálu" a netolerantních jedinců. Většinou to tady rychle z kouknu, ale tentokrát jsem měl chuť jsem střelit nějakej ten svůj blaf. Abych někoho popích a schital nějakou tu nadávku.

Názor:

Xenony bych dal do optiky, v parabole často oslňujou, ale otázka seřízení. Minimálně bych doporučil zajít na laserové seřízení světel a pak je tam prdnul.

Mexican:
Přesně tenhle typ lidí jako si ty miluju :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

mám xenony na Coupé, který maj čočku a když to mám dobře seřízený, což jsem udělal ihned, co jsem to tam dal, tak je vše ok.. Něco jiného jsou xenonové výbojky v klasické parabole...Do té bych to nedal.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

oxigen píše:Koukám parta "profesiónálu" a netolerantních jedinců. Většinou to tady rychle z kouknu, ale tentokrát jsem měl chuť jsem střelit nějakej ten svůj blaf. Abych někoho popích a schital nějakou tu nadávku.

Názor:

Xenony bych dal do optiky, v parabole často oslňujou, ale otázka seřízení. Minimálně bych doporučil zajít na laserové seřízení světel a pak je tam prdnul.

Mexican:
Přesně tenhle typ lidí jako si ty miluju :)
ohanas sa profesionalmi, ale mas hokej v pojmoch.. optikou si zrejme myslel tzv projektorove svetlomety (teda s cockou).. Optikou sa rozumie vsetko co suvisi so svetlom (nauka o ziareni).. tak si to eventuelne dostuduj a prid si znova pokecat
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
sonatista
*
Příspěvky: 19
Registrován: 25 úno 2008, 15:01
Bydliště: Detva

Příspěvek od sonatista »

Neda mi nereagovat: Mexican, prosim, uz sa tu nestrapnuj.
Optika=nauka o ziareni?! Prosim Ta... To Ty by si si mal urobit poriadok v pojmoch a nie tu kydat na druhych!!! Nastuduj si to lepsie ty, ale pochybujem, ze o tom si pokecas, ked uz teraz je vela veci nad tvoje chapanie...
S tou tvojou "prajnostou" suvisicou s policajtami si tu liecis nejaky komplex?
Ak ano, tak specialne pre teba existuju take zariadenia, kde sa o teba dobre postaraju taki ujovia a tety v bielych plastoch:)
Sonata Y-3 1997 2.0i-16V GLS
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

sonatista

ano, tych ferovych a nekorupcnych policajtov vam moc rad doprajem, pretoze nerozumiem preco ma absolutna vacsina tolerovat vystrelky par ludi. Je o nieco ak fajciar na zastavke autobusu. Takisto je to ignorant, ktoremu nevadi ze svojim spravanim sposobuje ostatnym neprijemnosti. Ohanate sa tu demokraciou ale slapete na prava azdravie nas ostatnych. A ano,ja tiez mozem suvislo zasvietit dialkovymi, ale nebudem to robit z jedneho dovodu - ste tak ombedzene individua ze tymi dialkovymi budete svietit naspat

Je to teraz velmi "In" byt egoista a nezaujimat sa o inych, ved co je na tom ze protiiducim vodicom sposobujem bolesti oci a hlavy. Ved je to jedno, je predsa dolezite aby som najma videl ja... ak to beriete tak, stojim si za svojim - dufam vo vyssiu moc a v to ze kvoli tym pseudo xenonom pridete o technicaky. A pre zdravie a bezpecnost nas sociek (co si nemozeme dovolit tak uzasnu a fantasticku vec za 3000 kc) dufam ze co najskor

BTW: http://cs.wikipedia.org/wiki/Optika cosi o optike
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
oxigen
**
Příspěvky: 147
Registrován: 06 pro 2006, 22:57

Příspěvek od oxigen »

Omlouvám se, optika nebylo přesné vyjádření. Samozřejmně jsem myslel čočku, ale to došlo všem s minimálně průměrnou inteligencí a znalostí dané problematiky.

Ve světě automobilusmu tim většinou myslíme čirou optiku přední ochrané a rozptylné části světlometu.
sonatista
*
Příspěvky: 19
Registrován: 25 úno 2008, 15:01
Bydliště: Detva

Příspěvek od sonatista »

Mexican, rob uz prosim aj nieco uzitocnejsie, daj si tam xenon, nastav si ho a uvidis!!! Nevytvaraj si nazor na zaklade par zlych skusenosti s inymi...Vlastna skusenost je na nezaplatenie. Vyskusaj si to, over si to, pojazdi, popytaj sa znamych, ci ich neoslnujes atd.
Ak sa Ti to nebude pacit a bude to proti Tvojmu presvedceniu, neskodne sa vratis k halogenom. Prestavbovy kit si zapzicaj, pripadne zakup, neskor ho mozes dalej predat v pripade nespokojnosti.
"dovrazdene xenony v parabole" je mytus. Zlu reklamu tomu robi par typkov, ktori su lahostajni a lajdaci, uznavam, je ich mnoho. Skoda, ze si to odnesie vzdy xenon a nie majitel, smutne...
Daj si 4100K-4500K teplotu svetla, su prijemnejsie pre oko, toto montuju aj origo automobilky a neprovokuje to tak ako 8000K a vyssie.
Mas asi H4, vsak? Tak to budes mat "vymalovane" aj s dialkacmi:)
Velmi ma mrzi, aku averziu mate voci tomuto typu zlepsovaku, je to mierne na hrane legalnosti, ale takychto uprav je viac a su tolerovane castokrat lepsie: väcsi priemer diskov, folie na prednych oknach, upravy motorov, neschvalene podvozky, aerodynamicke doplnky bez atestu atd.
Jasne, ze nezriadene svetlo rusi viac, ale nic to nemeni na fakte, ze je to len jeden z mnohych pripadov"vylepseni"...
Sonata Y-3 1997 2.0i-16V GLS
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

sonatista pozri.. ak si nejaky fakan nasrobuje na svoju 120 zehliacu dosku od mamky, je mi to jedno.. mna ani dalsich ucastnikov tym neohrozuje. To iste sirsie kolesa (ano priznavam, u mna tiez (ET mam o milimeter vacsie na kazdej strane)

s xenonmi som jazdil (P407), s HID nie.. a necham to tak. Stale som vsak presvedceny ze je to typ prestavby ktora je velmi citliva, pretoze zasahuje aj nas ostatnyx. Co ze si cipne niekto oktafku a ma emisie jak svina mu snad zistia na EK a nedostane nalepku (verim, ze to tak bude), tie HIDky vsak vidime aj my ostatni :-(
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Ahoj hosi, koukam ze se tady rozbehla vasniva debata :) No me by zajimalo, jakou zivotnost vlastne ty vybojky maji, vzhledem k cene ktera neni zrovna mala. I kdyz si koupim lepsi H4 treba od osramu, porad si za cenu vybojky koupim nekolik paru zarovek. Neporovnavam ucinnost, ani svetelnost a jine vlastnosti, jde mi ciste o zivotnost, nic vic.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
sonatista
*
Příspěvky: 19
Registrován: 25 úno 2008, 15:01
Bydliště: Detva

Příspěvek od sonatista »

Kokroff, u mna su vybojky zatial rok a uplna pohoda. O mojich skusenostiach so ziarovkami som uz do tohto vlakna pisal.
Nikdy mi ale nevydrzali viac ako 18mesiacov, jazdim vsak denne a svietim vzdy. Uvidim ako sa budu drzat vybojky. Mas pravdu, za cenu sady HID sa da kupit niekolko parov halogenou. Ak Ti ide o zivotnost vybojok, mozem Ti povedat len to, co mam overene. V praci (autorizovany predaj a servis automobilovej znacky, ktoru nebudem menovat), sa stretavam s vela autami, ktore maju od vyroby xenony. Vybojky vydrzia v priemere nieco cez 4 roky, potom sice svietia veselo dalej, ale uz s inou farbou svetla( ruzoveju). Mame vsak aj vozidlo, ktore chodi k nam na servis pravidelne a vybojky ma este povodne(svietia bezchybne) a auto jazdi uz sedem rokov.
Prestavbove sady su ale podla mna ine kafe: noname znacky casto trapia poruchove ballasty, resp. chybne vybojky. Aj ked to nie su velke polozky( radovo 1 000,- sk par nahradnych vybojok, ballast cca.to iste)prevadzka vyjde asi drahsie ako origo xenony.
Sonata Y-3 1997 2.0i-16V GLS
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

Panove co pak tu nikdo nechape POINTU :!: :!: :!: namontujte si tam ty Xenony, ALE KRUCI SE VSIM VSUDY :!: . (to ze si je nekdo seridi na 1 osobu v aute je naprosto KNICEMU, teda coz pochybuju, ze tam opravdu nesedi jenom sam). je to natolik nebezpecna vec, ze to tam proste bejt musi :!: a kdo tvrdi ze ne, TAK JE VAZNE VOCAS. taky sem porad jezdival s dodelavanejma mlhovkama a nejak si nezpominam, ze by me nekdo problikaval, ze mi to sviti naprd, ale jel sem na dovolenou a skoro kazdej patej kamion mi dal dalkovejma vedet, ze ho to sere :!: . od ty doby je nepouzivam ikdyz sem Sonatysto videl o 20% vic :idea: pac sou lidi. ktery pouzivaj silnice jako praci a ty po X kilometrech denne uz preztava bavit jakakoli vychilka, coz jako ridic plne chapu.
jinak to funguje asi takhle (a to myslim bude uvsech) :arrow: "no tomu to sviti C......I" ale malo kdo da vtakovym pripade dalkovy jako nesouhlas :idea:

beru ze si clovek kterej si to treba zodpovedne serizuje a mije, ale to si 1 ze 50 - minimalne. Mexikan mluvi "Globalne" nevim proc to nechapes.....

kdo chtel :arrow: pochopil, kdo ne .........
radsi prejit k Kokrhofove otazce, pac tohle nema konce

Kokrhof :arrow: dobrej smer :wink:
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Mno nick mam Kokroff ne Kokrhof, ale to je fuk, hlavne ze vime o koho jde ze :lol: No tak urcite ta zivotnost bude jina origo od vyrobce nez dobastlene, sice si mylim ze mnohdy je dodavatel stejny jak pro otevreny trh tak pro automobilky ale jde o to, ze tam je nejaka vstupni a vystupni kontrola ktera ma zarucit urcitou kvalitu, zatimco vyrobce xenonu to prodava za sebe, automobilka nechce prijit o dobre jmeno spatnyma vybojkama to je jasny.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

výbojky mám skoro rok a svítím denně a zatím drží. Co se u těhlech neorigo sad sere, jsou ballasty. Už jsem jeden měnil (prodejce v rámci záruky poslal bezlatně nový). Taktéž měnil kamarád.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

No tak když se vším šudy, tak už jsem se tu jednou ptal na to řešení toho naklápění, ale na to se tady nikdo nezaměří. A stále se tu jen hádáte, jestli ano či ne.
Nechcí do toho strkat desetitisíce a tak se tu ptám jestli někdo neví o rozumné cenově dostupné sadě na automatické seřizování.
Děkuji za pozornost.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

to jsem nikde jako samostatný komponent v prodeji neviděl..Ta část seřizovaní na světlě vlastně zůstane, chce to jen jako vstup místo potenciometru co je v kabině nahradit čidlem polohy se svou řídící elektronikou
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Tuning & Styling“