Druha garancni prohlidka

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
vipe

Příspěvek od vipe »

To se nepleteš, ale stejně si všechno zaplatíš. :x Záruční prohlídky jsou jen od toho aby ti běžela záruka nikoliv od toho aby ti něco dělaly zadarno. :wink:
Reklama
 

Háza
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2007, 07:06

Příspěvek od Háza »

Koukám samé pěkné částky. Mě to stálo 7.300,- :shock: Getz 1,5 crdi (65kW).

- kontrola brzd, seřízení, číštění ... 352,-
- výměna chlad. kapaliny ... 70,-
- kontrola klimatizace ... 35,-
- prohlídka karoserie ... 176,-
- časová norma prohlídky (2,80) ... 988,-

- arecal-clean ... 93,-
- těsnění zátky olej. vany ... 6,-
- filtr oleje ... 248,-
- filtr vzduchu ... 366,-
- filtr vložka CRDI ... 714,-
- olej 5W-40 shell helix ultra ... 1759,-
- filtr pylový A/C ... 1008,-
- antifreeze (2,9L) ... 268,-
- spojovací materiál ... 23,-

celkem cca ... 6137,-
+ 19% daň
Getz 1,5 CRDi 65kW
vipe

Příspěvek od vipe »

Háza píše:Koukám samé pěkné částky. Mě to stálo 7.300,- :shock: Getz 1,5 crdi (65kW).

...
- antifreeze (2,9L) ... 268,-
- spojovací materiál ... 23,-

celkem cca ... 6137,-
+ 19% daň
Člověče Háza tobě měnily chladící kapalinu? Kolik tam máš najeto? Ještě dodej kde to bylo. :wink:
mgl
*
Příspěvky: 27
Registrován: 05 říj 2006, 22:38
Bydliště: Benešov

Příspěvek od mgl »

Chladicí kapalina se má u dieselu měnit po 30.000, což odpovídá druhé garančce, když najedeš víc jak 15.000 ročně. Mně ji podle faktury nevyměnili, stejně jako vložku palivového filtru... Ale 7 klacků :shock: je stejně darda.
Hyundai Getz 1,5 CRDi VGT (65 kW) Champion Hiphop Red
vipe

Příspěvek od vipe »

mgl píše:Chladicí kapalina se má u dieselu měnit po 30.000, což odpovídá druhé garančce, když najedeš víc jak 15.000 ročně. Mně ji podle faktury nevyměnili, stejně jako vložku palivového filtru... Ale 7 klacků :shock: je stejně darda.
No právě měla by se měnit, ale neznám nikoho komu by ji vyměnily za 30 nebo u benzinu 45 měsíců nebo 2 roky. Prej mají delší výměnný interval už to tu někdo psal. :roll:
Háza
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2007, 07:06

Příspěvek od Háza »

jj chadicí kapalina se má u CRDI měnit na druhý garančce (i když mám jen 25000km). A bylo to u Háša Bohušovice.
Getz 1,5 CRDi 65kW
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

mgl píše:Chladicí kapalina se má u dieselu měnit po 30.000, což odpovídá druhé garančce, když najedeš víc jak 15.000 ročně. Mně ji podle faktury nevyměnili, stejně jako vložku palivového filtru... Ale 7 klacků :shock: je stejně darda.
Serviska na 30 tis KM na Accent CRDI VGT 7300,- SK ...to tám máte pekne drahé
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
haryk
**
Příspěvky: 107
Registrován: 12 čer 2006, 10:22
Bydliště: Chebsko

Druhá garance

Příspěvek od haryk »

Tak se tu pochlubím svou druhou garancí.Slíbil jsem servismanovi,že ho zde vychválím.Jedná se o firemní servis v Chebu, U Hilárie. Obsluha vzorná, práce čistá ocenil moje znalosti získané zde na chatu s vámi :D :D
Mám coby penzista málo najeto,takže nebylo děláno,co nemá ještě dostatek kilometrů...mám najeto 12950 km, tak mi dělali:
kontrola baterky na zimu........70 Kč
vyvážení předních Alu kol...Kumha přece jen stále házejí kolem 120km/h
........240 Kč
geometrie předních kol.....byla odchylka do červených na pravém kole,nyní je součet odchylek O:OO........546 Kč
prohlídka kastle,včetně vyčistění brzd a snad i umyli okna,jsou nějak čisté
.........227,50 Kč
a celá prohlídka všeho, motor,převodovka,hadice,kabely,atd...
..........728 Kč
materiál: zátka vany................65 Kč
Olej lacinější CA Magnatec prof. 10W-40 3,3 Litru
.........980,10 Kč
olejový filtr...................129 Kč
Takže sumasumárum za 3553 Kč.
Chladicí kapalina prý se dělá až kolem 40 tisíc km,nebo na třetí garanci...až zestárne věkem... :lol:
Mimochodem, dnes v pátek a zítra v sobotu dělají předváděčku nového H i 30, už jsem v něm seděl,ale je to veliké jako Accent,a já už si zvykl na mrňouse Getzíka,který se všude vejde...základní cena 349 700? teď si nejsem jistej, s motorem 1,4... ABS a airbagem řidiče...nástavby už pak lezou ke 400 tisícům....např.klima je + 20 000.....
Getz UG 1341
Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benedikt »

Getz 1.3 - po dvou letech, najeto 23000 - AutoBalvin Brno - II.garančka
Start:
Při telefonátu s jedním technikem mi byla sdělena cena 3800,- . Po příjezdu na garančku se mě ujal jiný a při sepisování mi řekl předběžnou cenu 4800,-. "Cože???, jak jsem se objednával, tak mi kolega řekl o tisíc míň?"...moment,..ťuk ťuk, klik klik, PC vyhodilo cenu 3542,-. "No víte, to záleží na tom, co bude potřeba dělat". .."Aha, jsem myslel že bude potřeba dělat druhá garančka, když jsem kvůli ní tady a pokud bude problém, tak mi snad zavoláte,ne?"..."No samozřejmě. Tak tam dáme předběžnou 4000,- a my se kdyžtak ozveme. Měl byste přání, kdy by měl být vůz hotový?"..."Vyhovovalo by mi po obědě, řekněme v jednu."..."To je moc brzo, bude to mezi 14-15 hodinou.".."Nechápu zpětně ten dotaz, ale pokud by to bylo k té 14, byl bych rád....Můžu se zeptat, co tam lijete za olej?"..."Plnou syntetiku."....hmmm, výborně, to je info...."A kolik?".."...to je benzín, že?..tak to je 3,8 litru."...už mlčím.
Výsledek:
Výsledek nakonec pozitivnější, než jsem původně měl obavy. Ve 14:00 jsem si přišel pro auto a bylo OK. Mám na dvě stránky úkonů "?které byly prováděny?" na autě, včetně přeměření bodu tuhnutí zimní směsi a bodu varu brzdové kapaliny. Opět obdivuji, jací jsou v servisech šikulové, že se jim podaří sundat všechna kola na čištění kotoučů a obložení brzd, aniž by zanechali sebenepatrnější šmouhu v té jednolité šedé vrstvě nánosu z brzdových destiček na plastových krytech kol :roll: , a nebo se umí prokouzlit do bubnů bez sundávání kol.

Celková cena 3699,-s DPH - v tom materiál filtry olej, vzduch, těsnění zátka, samotný olej, nějaké mazivo.

Pozitivní bombónek - nakonec nečekaně oleje správně 3,3 litru.
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
Uživatelský avatar
haryk
**
Příspěvky: 107
Registrován: 12 čer 2006, 10:22
Bydliště: Chebsko

Hleďme

Příspěvek od haryk »

Hmm...málem střet s aktivním blbcem,co? Tos mi připomněl,já mám ALU disky a fakt,jak byly kola dole,jsou... (ty přední,kde je nejvíc sajrajtu od bzdných destiček)...čisté, vytřené, takže aby je vytřel zevnitř,musel ty kola mít sundaný, no chebáci si nás skoro předcházejí,takže u mne spokojenost, už že jsem mezi řečí dával k lepšímu naše poznatky,co tu ventilujeme...čímž jsem byl považován za nebezpečně znalého :D na koho si je nutno dát bacha :lol:
Getz UG 1341
petrs
*
Příspěvky: 29
Registrován: 26 dub 2006, 14:06
Bydliště: Brno, Olomouc

Příspěvek od petrs »

v auto balvín je ten jejich přístup dost otřesnej...příští auto si u nich už nekoupím.
Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benedikt »

Asi všechny z nás štve, jak většina těch car-center má odlišný přístup při prodeji a při servisu. Když ptáčka lapají, tak by vám snad šli i nakoupit a domů uklidit, ale jak už auto máte, tak si připadáte, že je snad až otravujete.

Na první garančku jsem jel do Hyundai Autostyl Brno-Herčíkova a tři dny jsem se z toho léčil. Na druhou jsem změnil volbu na Brno-AutoBalvin a i po těch zkušenostech co jsem psal pár příspěvků zpět, to bylo proti Autostylu mnohem lepší. Aspoň výsledkem. Škoda, že jsou tam tak trochu "studení nevrlí čumáci". A do třetice - na třetí garančku?...na tu se asi už vy... :?
Třeba budu konečně klidně spát s pocitem, že má Getzik po vlastní výměně fakt novej filtr a skutečně 3,3l nového oleje vyměněného za tepla. Pravděpodobně k tomu ještě za méně než 384Kč/litr bez DPH. :roll: Stejně tak se rád sám přesvědčím při půlhodinové kontrole karoserie, že mi ještě neupadly některé dveře. :)
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
vipe

Příspěvek od vipe »

Neni nad to když si to člověk udělá sám :lol: .......jenom to razítko pro záruku nemá :cry:
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Benedikt: Jo jo, je to katastrofa. Ani Olomouc ani ted nove Vyskov nestoji za nic (vlastni zkusenost). Jedine snad Uherske Hradiste (Zlin) . . . nevim . . .
A na 3. gar. prohlidku jsem se vybodnul . . .
petrs
*
Příspěvky: 29
Registrován: 26 dub 2006, 14:06
Bydliště: Brno, Olomouc

Příspěvek od petrs »

Benedikt píše:Asi všechny z nás štve, jak většina těch car-center má odlišný přístup při prodeji a při servisu. Když ptáčka lapají, tak by vám snad šli i nakoupit a domů uklidit, ale jak už auto máte, tak si připadáte, že je snad až otravujete.

Na první garančku jsem jel do Hyundai Autostyl Brno-Herčíkova a tři dny jsem se z toho léčil. Na druhou jsem změnil volbu na Brno-AutoBalvin a i po těch zkušenostech co jsem psal pár příspěvků zpět, to bylo proti Autostylu mnohem lepší. Aspoň výsledkem. Škoda, že jsou tam tak trochu "studení nevrlí čumáci". A do třetice - na třetí garančku?...na tu se asi už vy... :?
Třeba budu konečně klidně spát s pocitem, že má Getzik po vlastní výměně fakt novej filtr a skutečně 3,3l nového oleje vyměněného za tepla. Pravděpodobně k tomu ještě za méně než 384Kč/litr bez DPH. :roll: Stejně tak se rád sám přesvědčím při půlhodinové kontrole karoserie, že mi ještě neupadly některé dveře. :)
mám výbornou zkušenost se servisem v Olomouci...pokud bydlíte poblíž...je to oproti Brnu nebe a dudy...auto jsem tam nekupoval...ale byli ochotní...milí, rychlí...levní...co víc si přát? ( ovšem je to taky možná taktikou " rozlobený medvěd"...tj. vytočenej jsem tam šel...pak sebou docela mrskali:o)))
Odpovědět

Zpět na „GETZ“