Žárovky pro i30

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od j.albi »

Narvat žárovku H4 do patice H7 snad ani nejde. Pokud chcete podobný efekt, zeptejte se známého na značku a nejspíše najdete správné i pro sebe. Potkávací jsou H7 a dálkové H1. Pohlídejte si výkon žárovek, aby nepřesáhl výkon stanovený výrobcem (pokud mě paměť neklame je to 55W). Při použití silnějších může dojít k poškození světel vlivem teploty.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Reklama
 

Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od j.albi »

Našel jsem ještě u Osramu i celkem přehlednou [url=http://am_application.osram.info/publish/index_en.html]konfiguraci světel[/url].
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od sedrik_7 »

No mne je úplne jasné, že H4 by som tam nenatlačil. Kúpil by som rovnakú značku, ale H7. Presne viem aký typ, výkon majú 55W. Ale známy mi nespomínal nič o tom, že by menil aj žiarovku v diaľkových svetlách, jedine mi povedal, že v sade k tým stretávacím mal aj parkovacie, ale tie stoja za prd, tak si dokúpil nejaké LEDkové.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od j.albi »

Pokud to byla H4, tak to je 2v1. Tlumený a dálkový v jednom. Je to dvouvláknová žárovka.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od sedrik_7 »

H7 také asi nie sú však ? Škoda :(
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od 89majlo96 »

Kto s tym ma skusenosti, alebo to nebodaj ma v aute ? Chcem to narvat do spiatockovych svetiel a zadnych blikrov. Ide mi o to aby to malo vyssiu svietivost ako klasicke vlaknove ziarovky. Alebo mi poradte nejake vlaknove s vyssou svietivostou. Dakujeeem :wink:
http://tuning.autodoplnky.cz/led-zarovk ... os-s702565
http://tuning.autodoplnky.cz/led-zarovk ... -s23847965
Tu je cely zoznam su tam kusky aj okolo 700Kc a to uz je riadna palka za ziarovky :shock:
http://tuning.autodoplnky.cz/led-zarovk ... s/smid-99/
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od Josef »

[-X Ani jedna nemá homologaci pro silniční provoz [-X A jinak, žádná sláva [-X Kdyby jsi byl blíž, tak ti je :lol: věnuju
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od 89majlo96 »

Aspon tie spiatockove by som chcel, tam ma homologizacia netrapi. A ktore konkretne si mal ?
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od sedrik_7 »

myslíte si, že by policajti boli schopní riešiť pokutu za žiarovky ? pokiaľ to nejak brutálne neoslepuje,tak to neriešia. Však ani nevedia rozoznať xenóny od obyčajných halogénových žiaroviek so svetlým efektom :D
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od 89majlo96 »

to rozozna hravo, staci aby ti nakazal vypnut a zapnut svetla a xenon je nahraty :wink:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od sedrik_7 »

Chcem sa Vás opýtať jednu vec. Je "nezákonné" ak si dám tieto žiarovky do svetiel ?
H7 : http://www.fusion.sk/katalog/product/23360/
H1 : http://www.fusion.sk/katalog/product/23357/

V popise tovaru sa píše,že nie sú na Slovensku schválené, ale myslíte si, že to fakt niekto riešil, keďže to nie sú xenóny, ale iba žiarovky ?

A taktiež ako parkovačky si chcem nahodiť tieto :
T10 : http://www.fusion.sk/katalog/product/16903/

Odôvodním Vám, prečo som sa rozhodol práve pre túto značku a konkrétne kusy. Ako som už na tomto fóre spomínal, jeden môj známy, si nahodil do Octavie túto značku ale H4. Svietia mu perfektne. Držia mu už vyše 2000 kilometrov, čiže niečo vyše mesiaca a pol. Zatiaľ žiaden problém a skutočne robia xenónový efekt. Taktiež ak si všimnete, sú k tým balíčkom aj parkovačky zadarmo. Bolo mi povedané, že sú to iba obyčajné žiarovky s nafarbeným sklíčkom na modro, čiže efekt žiaden, preto vyberám LED parkovačky. Efekt 100% krásny.

Taktiež som riešil so servisom cenu výmeny žiaroviek. Tehcnik mi odpísal, že by to malo byť niečo okolo 8,50 eur. Ja to rátam takých 10 eur, pretože to bol iba jeho odhad.
Chcem sa Vás opýtať, či ste niekde nevideli návod na výmenu žiaroviek. Viem, že je najlepšie je asi demontovať celé svetlá a vybrať ich von, ale ani na to som akosi návod nenašiel a som v tom amatér, čiže sa do toho nechcem púšťať iba tak. Pokiaľ to nie je nič zložité, tak by som si to vymenil aj doma sám bez toho, aby som musel zájsť do servisu.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od oKo »

Můj pohled: Pro mě je rozhodující to, že to není schválené. Pro hlavní světlomety je předepsaná bílá barva žárovky, takže se nebudu poohlížet po namodralé ani žluté. Nejde jen o to, jak se používání neschválených tuningových nesmyslů jeví mi, ale taky jak je mohou vnímat ostatní.
Mimochodem, který z návodů v sekci JakNaTo je tady pro i30 nejpodrobnější? Napovím: ten poslední. A čím se zabývá? Nenapovím...
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od sedrik_7 »

No ide o to, že tie žiarovky neoslepujú tak, ako niektoré "nepodarky". Keby ti šlo auto, ktoré má takéto žiarovky oproti, vôbec by ťa nenaštaval tým, že ťa oslepuje akoby mal zapnuté diaľkové. Predpísaná je biela farba ? Keby tie svetlá boli biele, tak by som nechcel žiadne nové. Možno niekto tú farbu nazval bielou, ale ja tam vidím žltú !
A keďže chcem dostať bielu so slabým tieňom modrej, tak musím kupovať žiarovky.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od oKo »

sedrik_7 píše:... A keďže chcem dostať bielu so slabým tieňom modrej, tak musím kupovať žiarovky.
Omlouvám se supům ;-) sledujícím dodržování pravidel fóra, ale reaguji jen na tu citovanou větu. Existuje mnoho namodralých žárovek, které homologaci mají. Podle obrázku na původním odkazu ty žárovky, o kterých se bavíme jsou modřejší než namodralé, a proto snaha o jejich homologaci dopadla jak dopadla. Pokud se snažím upravit barvu světla z přirozené barevné teploty vlákna filtrem (=barvou skla), snižuji světelný tok, takže žárovka svítí méně. Mám-li nepřekročitelný příkon žárovky (55 W), pak ten pokles nejsem schopen kompenzovat bez vlivu na další parametry žárovky - např. životnost. Ale proti gustu žádný dišputát. Jak jsem psal: jen můj názor.
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od sedrik_7 »

Tak ešte jedna otázka : Ako policajti zistia, či mám "legálne - povolené" žiarovky alebo nie ? To, že nemám xenóny si vedia rýchlo overiť, ako mi už bolo napísané, ale ako zistia, či sú tieto iba trošku alebo viac modré ?
Bol by s tým zrejme problém aj na STK však ?

Ďakujem za odpovede :)
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“