Xenony

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
pikolo
Příspěvky: 8
Registrován: 26 črc 2006, 03:53

Re: Xenony

Příspěvek od pikolo »

ám dotaz nainstaloval jsem si na í30 xenony nejen že to byla pěkná pakárna ale svítí divně jakoby svítí víc do strany než dopředu zkoušel jsem sklápění ale svítí moc dolů a navíc do strany takže v noci úplně na nic. Neví tady někdo jestli se to dá ňák poštelovat aby to svítilo normálně rovně a do dálky? předem díky
Reklama
 

kubow
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2010, 08:46

Xeonove svetla v CR

Příspěvek od kubow »

http://www.novinky.cz/domaci/196036-dod ... u-stk.html

Neviem ci to bude platit aj na nas ale asi hej :(.
i30 CRDi 85Kw r.v.2008, ~30000Km
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Xenony

Příspěvek od Hardcam »

No to je novinka...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
devill505
*
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008, 11:57
Bydliště: Hradec Králové

Re: Xenony

Příspěvek od devill505 »

Ahoj, neskutečně mě serou kutilové co si kupujou a montujou HID xenony, ale na silnici to nepatří,jezdím často a v noci a nic nevidím, většina přestaveb je k smíchu, na minulém autě A6 jsem měl samozřejmě originální xenony a ty svítí úplně jinak musím se smát :), když pominu to, že musí mít auto automatické naklápění světlometú, dále ostřikovače tak stále tu zapomínáte na na jednu podstatnou věc. Světlomety samy o sobě musejí mít homologaci na xenon a ta se uvádí přímo na světle. Byl bych moc rád kdyby za HID xenony brali technické průkazy. Asi sem teď spoustu kutilů nasral, ale je to můj názor a většiny normálních řidičů. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Xenony

Příspěvek od Hardcam »

Me jsi nenasral...me zase prijde k smichu, jak se rozcilujes. Me HIDky oslnily jednou v zivote, kdyz to mel idiot blbe nastaveny, naproti tomu me oslnuje kazda druha Fabie obycejnyma zarovkama. S chuti bych si do i30 HIDky dal, jako jsem je mel v Elantre, ale k tomu musim sehnat krytky na ostrikovace, ty nechat nalakovat a to uz jsou dalsi vydaje navic, coz se mi nehodi a musel bych to kvuli kazdy garancce vyndavat a zvlast poridit dalsi krytky, ktery budou provrtany na kabelaz.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
devill505
*
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008, 11:57
Bydliště: Hradec Králové

Re: Xenony

Příspěvek od devill505 »

No tak to ti gratuluju, jak jsem psal jezdím dost kolem 50 000 km ročně a převážně se vracím v noci a není nic hroznějšího než když za mnou vedle mě a nebo proti mě jede trouba s nenaštelovanejma H.I.D. sadama pak nic nevidím. :) Samo psal sem do Hyundaie jak by se to dalo vyřešit origo, dostal sem odpověď dobrou cena taky nebyla tak závratná cca 25000 ale to je normál cena u jiných aut za xenony z výroby. Osrtřikovače bosch ty byly cca za 9.000,- naklápění Hella 7.000,- + výbojky osram nebo philips a startér. Všechno by to šlo jen je problém fatální, že naše světla na I30 nemají homologaci na xenon, tudíž se nedají přesně nastavit a v německu bych měl určo dost velkej problém, jako již párkrát. :) Takže sme v ...., jedinná možnost je vykuchat naše světla a zakoupit nějaká co by tam pasovala a byl by klid. :) A opravdu potkal jsem jen pár lidí co mají xenony nastavené.
Uživatelský avatar
be.sport
**
Příspěvky: 330
Registrován: 30 lis 2009, 20:19
Bydliště: Brno

Re: Xenony

Příspěvek od be.sport »

Vsimli jste si nekdy napriklad aut infinity atd co jsou dotazeny z USA ze o nejakych ostrikovacich svetel si muzou nechat zdat??? co si tak matne vybavuju tak ve statech xenonu moc nebylo a kdyz tak urcite nemely ostrikovace..Holt jiny kraj jiny mrav ale prijde mi ze rozumny opodstatneni to moc nema.naklapeni je vec jina otazka jestli je vzdy dynamicke nebo spis pouze pri startu se to nastavi a hotovo..napr koncern to mel pouze pri startu..( beru golf 5 atd) jak to maji novy netusim..kazdopadne se uz ted daji sehnat vybojky s 4300k ktery uz na prvni pohled poznat nejdou..
I30 Sport 1.6 CRDi 116 Hp - 6.st
50 500 km
11/2009
6,5 l/100 km

Shell Diesel Extra + Vif
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Xenony

Příspěvek od Hardcam »

Vsimli :) me tohle tema bavi. Jak jednoduse svest vsechno na HIDkare, ale Fabie je v poradku, ona to tak ma od vyroby a ze oslnuje, to uz se neresi. Ale kdyz neco funguje, je to spravne nastaveny, ale nema to ten blbej atest, tak je to spatny. A TUV? Co to je? To my tady nezname. V nekterych statech dodelavany xenony byt muzou, v tech samych autech, ve kterych my jezdime. A oslnuji i nektera auta s opigo xenony, jenze zase - je to origo, ma to tam bejt, tak o tom budu mlcet a svedu to na HIDkare, ty to mit nemaj a ja zase nemam lepsi argument. Tak se chova odpurce HID. Ja si je v Ele nastavil dobre, stavelo me nekolik hlidek a ani v Nemecku je to nezajimalo. Nikdo me neproblikaval, zadny ostrikovace, zadny cocky, ale zvolil jsem barvu, ktera se pouziva v prvovyrobe u vsech znacek - 4300K (tedy do zluta).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od 89majlo96 »

ja chcem HID 8000 K spravite mi taky zakon ze ich mozem mat ? :mrgreen:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
be.sport
**
Příspěvky: 330
Registrován: 30 lis 2009, 20:19
Bydliště: Brno

Re: Xenony

Příspěvek od be.sport »

Souhlas s Hardcamem:
i origo xenon pekne sviti zvlast kdyz se do nej clovek diva a pak si muzu zanadavat jak to ma blbe nastaveny ze nic nevidim..:) dal se uz k HID asi vyjadrovat nebudu protoze si o tom myslim svoje a urcite by se na me snesla kritika :)

89majlo96: zakon je takovy- udelej to tak aby to co nejmin provokovalo - timpadem zapomen na 8000k
I30 Sport 1.6 CRDi 116 Hp - 6.st
50 500 km
11/2009
6,5 l/100 km

Shell Diesel Extra + Vif
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od 89majlo96 »

ja zakon poznam, len som si robil srandu. Viem ze ich na auto nedam, ale keby to predsa len zakon dovoloval tak jedine tie 8000 :wink:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Xenony

Příspěvek od havros »

Hardcam píše:... ale Fabie je v poradku...
A to si představ, že každé ráno potkávám jednu echt naloženou votuzenou Fóbii, která mě každé ráno oslňuje svými nebeosvětlujícími světlomety doplněnými o HID xenony 8)
Toho člověka bych s chutí nakopal do ... :-#
devill505
*
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008, 11:57
Bydliště: Hradec Králové

Re: Xenony

Příspěvek od devill505 »

Ale jo však když to máš nastavený tak jak to má být to je super nic proti tomu nemám, ale kolik Vás je co to mají a dali si s tím práci to nastavit, to je věc druhá :)
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Xenony

Příspěvek od sedrik_7 »

Prosím Vás,
budem mať problém pri servisnej kontrole alebo na STK ak si nahodím tieto žiarovky do svetiel ?

H1 : http://www.fusion.sk/katalog/product/23357/
H7 : http://www.fusion.sk/katalog/product/23360/

T10 (pakrovačky) : http://www.fusion.sk/katalog/product/16903/

Pri tých H1 a H7 je síce napísané, že nie sú schválené oficiálne, ale myslím, že viac by policajtov štvalo, keby som tam mal xenóny nie ? Však toto sú len obyčajné žiarovky...
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Xenony

Příspěvek od lukis01 »

a ono exituje ještě nějaké jiné schválení - neoficiální? někde na autoburze tzv. per huba, ne? sorry, dělám si srandu... pokud žárovka není schválená, homologovaná pro provoz na pozemních komunikacích, tak si s ní můžeš svítit akorát tak v noci pod peřinou, postě NE

a myslím, že policajty by to sralo tak jako tak..

Můj názor k HIDkám je víceméně ten, že mám bojara, jaxe na to budou koukat za hranicema....u nás nevím...ballasty schovám, kapotu neotevřu a pokud orgán nevyhodnotí 4300K jako oslňující, su v klidu..no možná časem :)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“