Spojka

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Kalasnikov
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2009, 11:05

Re: Spojka

Příspěvek od Kalasnikov »

Všechna auta vyrobená v nošovicích mají převodovku z nošovic z vyjímkou aut se 4st. automatem a nafty 2.0.

Spojky jsou korejské Seco, do Ceedu se chvíli dával Sachs ale teď už taky Seco.

A když je špatná várka tak hážou klidně v řádu milimetrů ve všech osách. Z pohledu obyvatele evropy - podprůměrná kvalita.
Reklama
 

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Spojka

Příspěvek od matysekul »

Zajímavá informace.Netušíš náhodou,jestli se nepřemýšlí o změně?
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Luniq
*
Příspěvky: 21
Registrován: 13 kvě 2009, 17:20

Re: Spojka

Příspěvek od Luniq »

matysekul píše:Stačilo přečíst příspěvek nad tebou.Mrkni do podpisu a zjistíš,že je to už Nošovická i30 :lol: Ty problémy se spojkou jsou,objevují se i u jiných korejců(KIA),ale zatím neznám nikoho,komu by shořela.
Díky za odpověď, nicméně z příspěvku nademnou jde vidět, že kolega ma auto z 1/2009. Ať už to je datum nákupu nebo výroby, pořád je to jak uvádím "relativně brzy vyrobeno v Nošovicích". Jestli se tam auta začala montovat v listopadu, tak je klidně možné, že tam ty 2 nebo 3 měsíce ještě převodovky nedělali a dováželi je, aby splnili plán rozjezdu továrny na 130% / tedz montovací linka jela, ale převodovky se ještě nedělaly :) . Proto se na to ptám, jestli nemá někdo informaci o tom jestli se v začátcích převodovky nedovážely, ať už z Koreje, nebo ze Žiliny... :-k Zdá se že problémy nemají všichni. Ale jak říká Kalasnikov, možná jsou to prostě zmetky...
Kalasnikov
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2009, 11:05

Re: Spojka

Příspěvek od Kalasnikov »

V Žilině převodovkárna není tam mají pro změnu motorárnu.

Jinak viz můj horní příspěvek pokud máš auto z nošovic a nemáš tam 2.0 nafta motor nebo automat. převodovku tak máš i převodovku z nošovic.
Naposledy upravil(a) Kalasnikov dne 13 kvě 2009, 19:08, celkem upraveno 1 x.
Kalasnikov
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2009, 11:05

Re: Spojka

Příspěvek od Kalasnikov »

matysekul píše:Zajímavá informace.Netušíš náhodou,jestli se nepřemýšlí o změně?
vzhledem k tomu že v zájmu cost-cutting přešla na seco i kia bych s tím nepočítal.
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Spojka

Příspěvek od matysekul »

I kdyby se nasbíralo víc stížností na zápach?Je fakt,že pokud nebudou hromadně odcházet,tak to asi moc reálné není.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Kalasnikov
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2009, 11:05

Re: Spojka

Příspěvek od Kalasnikov »

matysekul píše:I kdyby se nasbíralo víc stížností na zápach?Je fakt,že pokud nebudou hromadně odcházet,tak to asi moc reálné není.
na reklamačním nedělám takže tohle směřuj jinam, ale myslím že je pro ně jednodušší ti namontovat jinou spojku a tentokrát doufat že to bude O.K.
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Spojka

Příspěvek od Tudy »

Luniq píše:
matysekul píše:Stačilo přečíst příspěvek nad tebou.Mrkni do podpisu a zjistíš,že je to už Nošovická i30 :lol: Ty problémy se spojkou jsou,objevují se i u jiných korejců(KIA),ale zatím neznám nikoho,komu by shořela.
Díky za odpověď, nicméně z příspěvku nademnou jde vidět, že kolega ma auto z 1/2009. Ať už to je datum nákupu nebo výroby, pořád je to jak uvádím "relativně brzy vyrobeno v Nošovicích". Jestli se tam auta začala montovat v listopadu, tak je klidně možné, že tam ty 2 nebo 3 měsíce ještě převodovky nedělali a dováželi je, aby splnili plán rozjezdu továrny na 130% / tedz montovací linka jela, ale převodovky se ještě nedělaly :) . Proto se na to ptám, jestli nemá někdo informaci o tom jestli se v začátcích převodovky nedovážely, ať už z Koreje, nebo ze Žiliny... :-k Zdá se že problémy nemají všichni. Ale jak říká Kalasnikov, možná jsou to prostě zmetky...
Auto mám vyrobené na konci ledna 2009. Momentálně mám najeto 2 000 km a spojka se mi pálila jen jednou (jak jsem popsal v předchozím příspěvku) - takže za běžného používání je spojka OK.
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Luniq
*
Příspěvky: 21
Registrován: 13 kvě 2009, 17:20

Re: Spojka

Příspěvek od Luniq »

Tudy píše: Auto mám vyrobené na konci ledna 2009. Momentálně mám najeto 2 000 km a spojka se mi pálila jen jednou (jak jsem popsal v předchozím příspěvku) - takže za běžného používání je spojka OK.
Tak to je fajn. Přeju ti ať ti to tak dlouho vydrží. Na zkušební jízdě s úplně novým autem (4km a ještě mělo igelit na sedačkách) mi přišla převodovka v pohodě. Nebyl žádný problém, křižovatky, kruhový objezd, rozjezd z brzdy (ne ruční, ale klasicky drženou pedálem - viz jiné téma) do mírného kopce, prostě vše bez problému, žádné pálení, žádné cvakání při zařazení. Takže snad bude vše OK.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Spojka

Příspěvek od laufas »

Mne uz se taky pekne dlouho nesmazila. Ale vim, ze kdyz budu chtit, zasmrdi (couvani, couvani do kopecka,gumovani,dlouhe drzeni spojky....) Pri beznem jezdeni je v pohode.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Spojka

Příspěvek od štaflík »

No, vypadá to, že tady soudruzi z Koreje udělali dost chybu. Navíc pětiletá záruka se na spojku (logicky) nevztahuje. Doufám, že na tom autě není víc podobně očůraných věcí..... [-o<
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Spojka

Příspěvek od laufas »

Mne neprijde jako ocurana. pokud se nepali pravidelne a casto, nedelal bych z toho vedu
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Spojka

Příspěvek od štaflík »

laufas píše:Mne neprijde jako ocurana. pokud se nepali pravidelne a casto, nedelal bych z toho vedu
Jenže já bydlím v dooost kopcovitém městě a parkuji typicky tím, že se v kopci cpu s autem do mezery o deset čísel delší, než auto :roll:
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Spojka

Příspěvek od laufas »

štaflík píše:
laufas píše:Mne neprijde jako ocurana. pokud se nepali pravidelne a casto, nedelal bych z toho vedu
Jenže já bydlím v dooost kopcovitém městě a parkuji typicky tím, že se v kopci cpu s autem do mezery o deset čísel delší, než auto :roll:
Tak ses prvni pokusnej kralik na spojku no :mrgreen: Kdo s koho
i30 1.4 + kn, 12/2007
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Spojka

Příspěvek od SKV »

štaflík píše:
laufas píše:Mne neprijde jako ocurana. pokud se nepali pravidelne a casto, nedelal bych z toho vedu
Jenže já bydlím v dooost kopcovitém městě a parkuji typicky tím, že se v kopci cpu s autem do mezery o deset čísel delší, než auto :roll:
Občas s tím zažívám docela stresové situace. Navíc mám pocit, že je zpátečka zbytečné rychlá a slabá. U předešlého auta jsem všechny tyto manévry řešil na volnoběh a bez stresu a spojka se pálila třeba při rozjíždění v kopci přes pangejt.
Třeba soudruzi z Koree použili na spojku jen nějaké speciální, u nás netradiční, materiály...
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“