Autokozmetika na nove auto?

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od 89majlo96 »

no nazov mojich handriciek netusim :roll:
Na nanasanie vosku pouzivam handricku s malymi stetinkami, ktoru vzdy pred nanasanim navlhcim a na lestenie vosku pouzivam taku modru handricku ma take dlhsie stetinky a je skvela asi snad na vsetko, kupil som ju v tescu a super sa s nou lesti, utiera prach a nezanechava ziadne chlpy ani nic
na nanasanie vosku mozes pouzivat aj jemnu penovu spongiu, ale nezabudaj aj tu pred pouzitim navlhcit :!:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Reklama
 

Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od j.albi »

Na nanášení vosku používám obyčejnou houbičku na nádobí (samozřejmě tou měkčí stranou) a na leštění flanel. Autokosmetiku od Sonaxu.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Nestor.Kea
*
Příspěvky: 74
Registrován: 11 dub 2009, 14:09
Bydliště: Čadca

Re: Foto Vašich i30

Příspěvek od Nestor.Kea »

89majlo96 píše:
Nestor.Kea píše:sice to tu tak celkom nepatri ale ako voskujete tie autka....??? ja som kupil sampon s voskom za 10€ a myslel som ze to staci ale vysledok je [-X nie dobry :(
ja pouzivam vosk od turtle wax tekuty a plus sampon s voskom
a pouzivas nejaky konkretny alebo to je uplne jedno ........??? lebo turtle wax je siroky pojem ](*,) ](*,) a este sa chcem opytat kde ho kupujes lebo tu u nas na kysuciach este o takom niecom nepoculi :shock:
i30 1,4 "made in CZ Indigo Blue
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto Vašich i30

Příspěvek od 89majlo96 »

Nestor.Kea píše:
89majlo96 píše:
Nestor.Kea píše:sice to tu tak celkom nepatri ale ako voskujete tie autka....??? ja som kupil sampon s voskom za 10€ a myslel som ze to staci ale vysledok je [-X nie dobry :(
ja pouzivam vosk od turtle wax tekuty a plus sampon s voskom
a pouzivas nejaky konkretny alebo to je uplne jedno ........??? lebo turtle wax je siroky pojem ](*,) ](*,) a este sa chcem opytat kde ho kupujes lebo tu u nas na kysuciach este o takom niecom nepoculi :shock:
vosk pouzivam konkretne tento
http://tuning.autodoplnky.cz/autokosmet ... -s29720562
kupil som ho v mototechne v topolcanoch na namesti :lol:
mam ho uz druhy rok a este ho mam asi polovicu :wink:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Nestor.Kea
*
Příspěvky: 74
Registrován: 11 dub 2009, 14:09
Bydliště: Čadca

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od Nestor.Kea »

Tak dnes som kupil ten zazrak a uvidim co to bude :-k zajtra sa k tomu asi nedostanem ale ako nahle to prelestim starou flanelovou koselou :mrgreen: tak sem hodim fotky :D/
i30 1,4 "made in CZ Indigo Blue
Nestor.Kea
*
Příspěvky: 74
Registrován: 11 dub 2009, 14:09
Bydliště: Čadca

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od Nestor.Kea »

Tak dnes som umyl cele auto a snazil som sa to navoskovat ](*,) v zivote som sa tak nenadrel stale mi to robilo pri lesteni smuhy a neslo to rozlestit :evil: teraz neviem ci som tam dal toho vosku moc ...???ako to vlastne davkujete na tie handricky..........??
i30 1,4 "made in CZ Indigo Blue
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od Hardcam »

Nemelo by se to ciruou nahodou nechat zaschnout? Takhle jsem lestil poprve pred peti lety, koupil jsem lestenku za 4 kila a jel a jel a jel, furt jsem se to snazil rozlestit a furt samy smouhy. Kdyz jsem celou tu pixlu bez vysledku spotreboval, mrknul jsem na navod :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od amaize »

máš recht,99% vosků a leštěnek se musí nechat zaschnout, a pak rozleštit , však je to v návodu na každé "butelce" , ale pokud to dělal při 5° C tak to byl taky důvod, že to nemohl rozleštit, ale to nevíme nebyli jsme tam
já používám vosk formuli, :hyu: vesměs ale umyju den dopředu a pak dělám po částech střecha,kapota boky a zadek ,a pak ty malé prostory,jako prahy a pod. nanesu způsobem : rovná plocha poleju rozetřu,kolmá plocha nastříkávám na molitan 10x10x4 cm a roztírám,po těch rovných plochách už je ten molitan dost nasáklý ,jak to uschne přeleštím flanelem,švédská nebo i staré mako trika od ťamanů , no a ke vší spokojenosti musím na druhý den vyjet na mokrou cestu kde kua celou noc vozili bídu , a jsem tam než jsem to myl :mrgreen: , ale aspoň to mám na zimu navoskované
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Nestor.Kea
*
Příspěvky: 74
Registrován: 11 dub 2009, 14:09
Bydliště: Čadca

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od Nestor.Kea »

este aby som to doplnil auto som umyval pri teplote vzduchu 5 C vodou z potoka no a ked som ho konecne vyutieral do sucha boli uz len 2 C ale aj tak som to nababral voskom a asi o 1/2 hodiny som sa to snazil zalestit ..... a teraz mi povedzte ci som to urobil zbytocne a mozem si to zajtra zopakovat ](*,) ](*,) alebo je to ok.......?? a ten navod na tube je na H...O pretoze nieje tam napisane ze to treba robit za tepla a tiez tam nieje kolko sa toho dava ani ako dlho to ma schnut takze dokopy tam nieje nic ](*,) ](*,)
i30 1,4 "made in CZ Indigo Blue
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od 89majlo96 »

na tu handricku netreba naliat za kybel... Staci len polozit handricku na hrdlo flasky a otocit ju, to male mnozstvo rozotierat v kruhoch a nerobit s toho bielu nepriehladnu vrstvu, ale len taky matny povlak. Po zaschnuti to zase v kruhoch lestis az dokedy sa nezbavi vsetkeho vosku...
Asi natocim podrobny navod kamerou ako sa ma spravne lestit auto a hodim to na youtube ](*,) Kupil si ten co som ti poslal odkaz ?
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od matysekul »

Tak svoje udělala určitě teplota.Neměl bys voskovat na přímém slunci,ani v takové zimě.Já předpokládal,že máš aspoň garáž.Co se týče funkčnosti.Nemyslím si,že to nebude fungovat vůbec,i když si to udělal blbě.Ale s jistotou Ti to neřeknu.Hlavní je,že jsi se zbytečně nadřel. Pokud by šlo leštěnkou i za tepla hůř leštit,doporučuji přidat krapet silikonového oleje.Bývá součástí leštěnek a mně to bylo taky doporučeno.Ale jako se vším,s mírou.Kdyby se tam toho dalo moc,může se špína naopak lepit na auto.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Nestor.Kea
*
Příspěvky: 74
Registrován: 11 dub 2009, 14:09
Bydliště: Čadca

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od Nestor.Kea »

89majlo96 píše:na tu handricku netreba naliat za kybel... Staci len polozit handricku na hrdlo flasky a otocit ju, to male mnozstvo rozotierat v kruhoch a nerobit s toho bielu nepriehladnu vrstvu, ale len taky matny povlak. Po zaschnuti to zase v kruhoch lestis az dokedy sa nezbavi vsetkeho vosku...
Asi natocim podrobny navod kamerou ako sa ma spravne lestit auto a hodim to na youtube ](*,) Kupil si ten co som ti poslal odkaz ?
No aby som nevypadal ako totalne pako :shock: tak som to robil presne tak ako si to teraz opisal do detailu este som to aj lestil kruzivimi pohybmi :roll: jedina nevyhoda bola asi ta teplota ale co uz garaz nemam tak smola ozaj kolko to ma schnut na tom aute pred lestenim a anokupil som ten modry turtle wax =D>
i30 1,4 "made in CZ Indigo Blue
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od 89majlo96 »

ked na to svieti slnko tak to schne celkom rychlo, volakedy som lestieval tak ze som to robil po castiach a potom rozlestoval, ale teraz to robim tak ze navoskujem cele auto a kym dojdem na druhu stranu tak je to uz 100 % suche :wink:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od amaize »

100 hlav 150 návodů :mrgreen: aspoň to tady vidíte sami , chybu jsi udělal s tou teplotou, a schnout to má bych řekl pohledem oka to "zešediví" a pak už jen leštíš,leštíš,až to vyleštíš - jen na to myslím, a ruce mám vytahané #-o , a na slunci to nedoporučují,aspoň na těch voscích co používám, ostatně i na turtle vosku je to v návodu- byl přiložen český překlad, ale i to že jsi se "urobil" tak jsi :hyu: navoskoval,ono spíše šlo fakt o to že jsi se udřel,ale na příště bude výsledek stejný,akorát si to vychutnáš :lol:
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od Radim Brožek »

Taky přidám svoji zkušenost. Koupil jsem modrý Turtle wax na metalízu, v sobotu umyl normálním šamponem při cca 8stC, osušil a po cca hodině nanesl vosk tou houbičkou, co se tu radila. Nijak speciálně jsem na to netlačil. Vzhledem k tomu, že je v návodu nechat zaschnout do vrstvy, tak jsem tím ani moc nešetřil.
Hodil jsem to na slunko (cca 10stC), byť se to podle návodu nemá, ale není léto, tak si myslím že to neva. Až to zaschlo, tak celý auto bylo našedlý a švédskou utěrkou jsem to setřel.
Asi jsem toho dal zbytečně moc, protože se to odlupovalo v šupinkách (jako když lyže přejedete svíčkou) a zdálo se mi, že to jde dolů všechno. Na druhou stranu při nanášení jsem nechtěl moc tlačit, abych to nestíral. Šupinky vosku teď jsou všude :D .
Ráno pak po rozmrzutí se voda stekla do velkých kapek, takže něco zůstalo. :mrgreen:
Závěr: pokud nemrzne a nechá ze to pořádně zaschnout, tak to jde i při 5stC. Pokud to srovnám s voskováním Felicie tvrdým škodováckým voskem, tak ten držel víc a pokud se nechal dlouho schnout, blbě se to leštilo. Ale to je asi dáno novou karoserií, která ještě nemá tolik za sebou.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“