Dlhe cakanie na i30

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
pinokio110
*
Příspěvky: 81
Registrován: 17 dub 2009, 14:28
Bydliště: mělnicko

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od pinokio110 »

Za 3týdny že by auto nedorazilo?Nák dlouho,zaplatil jsem 20.4.a27.4.jsem si ho vyzvedl.Taky jsem se modlil,aby to bylo co nejdříve. :P
Reklama
 

Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od oKo »

My jsme si ve čtvrtek prohlídli, ještě večer rozhodli, v pondělí objednali, v úterý a středu čekali a ve čtvrtek zaplatili a odvezli. A teď už jenom čekáme, než dojde velký techničák nebo skončí platnost převozové značky. Jak dlouho jste na TP čekali vy?
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od vlado1979 »

Na technický preukaz som čakal 7 dní.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Radim Brožek »

Tak to mám hold asi smůlu, nebo ho někde vyklopili. Prodejce tvrdí, že má objednanou urgentní dopravu a že nestíhají. Vyrobené je min. 3 týdny a stojí v Mosolfu.
A to s tím techničákem je taky pěkná vykutálenost na zákazníka. Importér si ho bere jako rukojmí k tomu, aby mu prodejce zaplatil, přitom zákazník nemá jistotu, že to prodejce udělá.
Zrovna ve čtvrtek (14.5) bylo ve zprávách (Nova, 17:00), že u Škodovky zákazník zaplatil,tuším Roomster, prodejci mezi tím obstavili účty a zákazník má smůlu (někde ve středních Čechách).
Když už to takto praktikují, tak mají zákazníkovi umožnit platbu přímo na účet importéra.
A ještě k té převozce - už je to v jiném vláknu - zkontrolujte si pojistné podmínky u havarijního pojištění (minimálně AlliazDirect, Kooperativa a Uniqua mají v podmínkách, že pojistka platí pouze na auto s platným TP). U Allianz mi sice operátorka říkala, že to je myšleno na dovezená ojetá auta, nicméně co je psáno to je dáno a o ojetině v nich nic není.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od JoKo »

Radim Brožek píše:T
A ještě k té převozce - už je to v jiném vláknu - zkontrolujte si pojistné podmínky u havarijního pojištění (minimálně AlliazDirect, Kooperativa a Uniqua mají v podmínkách, že pojistka platí pouze na auto s platným TP). U Allianz mi sice operátorka říkala, že to je myšleno na dovezená ojetá auta, nicméně co je psáno to je dáno a o ojetině v nich nic není.
rodicia ked kupovali ich accenta, tak mali prevozne znacky asi tri tyzdne. zakonna bola uzavreta na auto a havarijnu poistku mal dealer uzavretu na prevozne znacky - tym padom na kazde auto, kde boli namontovane.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od oKo »

Já mám pojistku uzavřenou bez RZ na VIN. Až bude RZ, tak se to pojistky doplní (Kooperativa).
Naposledy upravil(a) oKo dne 17 kvě 2009, 05:24, celkem upraveno 1 x.
pinokio110
*
Příspěvky: 81
Registrován: 17 dub 2009, 14:28
Bydliště: mělnicko

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od pinokio110 »

oKo píše:Já mám pojistku uzavřenou bez RZ na VIN. Až bude RZ, tak se o pojistky doplní (Kooperativa).
přesně tak to funguje,po obdržení SPZ se smlouva přepíše
Uživatelský avatar
Bribonanzo
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2009, 14:20
Kontaktovat uživatele:

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Bribonanzo »

No v piatok som debatoval s predajcom a vyzerá to tak že auto tu bude najskôr v priebehu prvých dvoch júnových týždňov. (A to som auto objednal 13.3.2009 a malo byť dodané do 6 až 8 týždňov) čiže reálne auto bude cca 12.6.2009 a to je 13 týždeň od objednania. ufffff :cry: :oops:
Hyundai i30 1,4i CVVT
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od karel2 »

2 Radim Brozek: To je zvlastni, Ceska pojistovna pojisti auto na VIN. Po prihlaseni (s TP) vystavi novou zelenou kartu uz s pridelenou RZ. Nechce se mi verit, ze i kdyby po zaplaceni auta dealer zkrachoval, ze bych o auto prisel. Pokud mam kupni smlouvu, tak mi auto nikdo vzit nemuze ne? Jak je to pak s TP netusim, ale jima me hruza z toho, co se u nas muze dit. Nam nabidli, ze kdyz zaplatime predem na ucet dealera, tak nam auto dovezou na znackach atd.. To mi prijde docela nebezpecny, dealer muze krachnout a penize i s autem jsou fuc.
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Radim Brožek »

Je to prostě tak. Dokud prodejci nezaplatím, nepošle moje peníze importérovi a ten, dokud je nedostane, nepošle TP.
Pokud tedy prodejce z jakéhokoliv důvodu peníze zadrží, tak máte auto bez TP, což je tak akorát kupa náhradních dílů a otázkou je, jestli patří Vám, nebo jestli do zaplacení nejsou importéra, protože prodejce je jen zprostředkovatel, nikoliv vlastník.
Řešením je, že to prodejce zaplatí se svého a mě to dá kompletní včetně TP, což by znamenalo, že v tom má blokované statisíce, které buď nemá, nebo nechce na tohle dát. Navíc z ručky do ručky je to taky problém - platby nad 15tis euro nemohou být v hotovosti.
Je to moje první auto a zkušenost je to děsivá. Proč by to řešili, veškeré riziko nesu já a oni jsou v pohodě.
Příště si na to dám pozor a vyjasním si to ještě před podpisem. Teď můžu maximálně odstoupit od objednávky s tím, že zálohu už asi neuvidím. Začínám to zvažovat, protože to čekání se mi už nelíbí.
Asi jsem jediný, kdo to řeší, že dá X-set tisíc, aniž by měl záruky. U nemovostí už se lidi naučili být opatrní, existují notářské úschovy, zajištěné účty apod. Tady to nejde, i když chcete být opatrný.
K tomu pojištění - povinné bručení je platné. Havarijka jde bez problémů taky uzavřít na VIN, ale....
V podmínkách havarijky je napsáno že platí jen s TP. Sjednáno máte, ale když dojde ke škodě/krádeži, klidně se z toho můžou vykroutit. Nemusí, ale můžou. TP možná stačí velký (který stejně nemám a nevím, kdy je/bude vystaven). Nevím, fráze "pouze s platným TP" lze vykládat různě. U vozidla nezpůsobilého provozu Vám tuším seberou jen malý techničák.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od karel2 »

To ze se auta svazeji nekam ke Kolinu jsem slysel (nebo cetl tady na foru). Prijde mi logicky, ze nejdou primo z Nosovic k dealerum. Ty cekacky na auto jsou neprijemny, ale je to vicemene standardni vec, v podstate jsme na auta cekali vzdycky. Na Mazdu i pul roku, nez priplula z Japonska:-) Moc bych to nehrotil. Oni asi taky moc nevedi, kdy jim auta presne dorazi. Myslim, ze poptavka po i30 je obrovska. U prodejce Skodovek meli par skladovek a na noby Fabky, mi bylo receno, se ceka asi 3 mesice a cena se muze zmenit. Jinak jednani prodejcu se muze lisit. Na Sporilove chteli 15 tisic zalohy, v Olomouci 30 tisic - to uz si clovek trochu rozmysli to ruseni objednavky. Ve smlouve bylo neco jako, ze do konce mesice auto bude a bylo. Ale pokud by nedorazilo, tak si nepamatuju, co z toho plynulo pro prodejce, zrejme nic :-)
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od laufas »

karel2 píše:To ze se auta svazeji nekam ke Kolinu jsem slysel (nebo cetl tady na foru). Prijde mi logicky, ze nejdou primo z Nosovic k dealerum. Ty cekacky na auto jsou neprijemny, ale je to vicemene standardni vec, v podstate jsme na auta cekali vzdycky. Na Mazdu i pul roku, nez priplula z Japonska:-) Moc bych to nehrotil. Oni asi taky moc nevedi, kdy jim auta presne dorazi. Myslim, ze poptavka po i30 je obrovska. U prodejce Skodovek meli par skladovek a na noby Fabky, mi bylo receno, se ceka asi 3 mesice a cena se muze zmenit. Jinak jednani prodejcu se muze lisit. Na Sporilove chteli 15 tisic zalohy, v Olomouci 30 tisic - to uz si clovek trochu rozmysli to ruseni objednavky. Ve smlouve bylo neco jako, ze do konce mesice auto bude a bylo. Ale pokud by nedorazilo, tak si nepamatuju, co z toho plynulo pro prodejce, zrejme nic :-)
Nic no :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od De&d »

Radim Brožek píše:Je to prostě tak. Dokud prodejci nezaplatím, nepošle moje peníze importérovi a ten, dokud je nedostane, nepošle TP.
Pokud tedy prodejce z jakéhokoliv důvodu peníze zadrží, tak máte auto bez TP, což je tak akorát kupa náhradních dílů a otázkou je, jestli patří Vám, nebo jestli do zaplacení nejsou importéra, protože prodejce je jen zprostředkovatel, nikoliv vlastník.
Řešením je, že to prodejce zaplatí se svého a mě to dá kompletní včetně TP, což by znamenalo, že v tom má blokované statisíce, které buď nemá, nebo nechce na tohle dát. Navíc z ručky do ručky je to taky problém - platby nad 15tis euro nemohou být v hotovosti.
Je to moje první auto a zkušenost je to děsivá. Proč by to řešili, veškeré riziko nesu já a oni jsou v pohodě.
Příště si na to dám pozor a vyjasním si to ještě před podpisem. Teď můžu maximálně odstoupit od objednávky s tím, že zálohu už asi neuvidím. Začínám to zvažovat, protože to čekání se mi už nelíbí.
Asi jsem jediný, kdo to řeší, že dá X-set tisíc, aniž by měl záruky. U nemovostí už se lidi naučili být opatrní, existují notářské úschovy, zajištěné účty apod. Tady to nejde, i když chcete být opatrný.
K tomu pojištění - povinné bručení je platné. Havarijka jde bez problémů taky uzavřít na VIN, ale....
V podmínkách havarijky je napsáno že platí jen s TP. Sjednáno máte, ale když dojde ke škodě/krádeži, klidně se z toho můžou vykroutit. Nemusí, ale můžou. TP možná stačí velký (který stejně nemám a nevím, kdy je/bude vystaven). Nevím, fráze "pouze s platným TP" lze vykládat různě. U vozidla nezpůsobilého provozu Vám tuším seberou jen malý techničák.
To víš na 100%, že prodejce je jen zprostřekovatel a ne vlastník?
Mě se teda po tom pátrat nechce, ale podle toho jak tě to trápí bych ti
poradil aby se s, i mailem, zeptal na ČOIce. Vím, že na maily odpovídají.
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Radim Brožek »

Nevím, kdo je vlastník vozu, napsal jsem:
Radim Brožek píše:... a otázkou je, jestli patří Vám, nebo jestli do zaplacení nejsou importéra, protože prodejce je jen zprostředkovatel, nikoliv vlastník...
což asi špatně vyznělo že vím, že je prodejce jen zprostředkovatel. Nevím.
Byla to reakce na karla2, který si myslel, že mu to nikdo nevezme, když má kupní smlouvu. Když objednáváte něco u řemeslníka, má ve smlouvě, že je to jeho, dokud nedostane zaplaceno. Třeba je to tu podobně. Řemeslníkem je importér a prodejce může být jen zprostředkovatel. Nevím. Kdo máte kupní smlouvu, podívejte se do ní. Já chtěl vidět vzor, bohužel prý nic takového nemají.
Záleží na zákoníku, podle kterého je kupní smlouva uzavřena. Dle obchodního je to ok, protože se bere, že jste něco koupili v dobré víře že ... . Dle občanského nic takového neexistuje. Pokud se prokáže že ten, kdo Vám něco prodá nebyl majitelem, o věc přijdete.
Já ještě žádnou smlouvu nemám a jejich vztahy neznám.
A ČOI? K čemu by mi byla? Ta snad řeší až případné stížnosti.
Jsme opatrný, ty peníze nejsou pakatel.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od De&d »

Radim Brožek píše:Nevím, kdo je vlastník vozu, napsal jsem:
Radim Brožek píše:... a otázkou je, jestli patří Vám, nebo jestli do zaplacení nejsou importéra, protože prodejce je jen zprostředkovatel, nikoliv vlastník...
což asi špatně vyznělo že vím, že je prodejce jen zprostředkovatel. Nevím.
Byla to reakce na karla2, který si myslel, že mu to nikdo nevezme, když má kupní smlouvu. Když objednáváte něco u řemeslníka, má ve smlouvě, že je to jeho, dokud nedostane zaplaceno. Třeba je to tu podobně. Řemeslníkem je importér a prodejce může být jen zprostředkovatel. Nevím. Kdo máte kupní smlouvu, podívejte se do ní. Já chtěl vidět vzor, bohužel prý nic takového nemají.
Záleží na zákoníku, podle kterého je kupní smlouva uzavřena. Dle obchodního je to ok, protože se bere, že jste něco koupili v dobré víře že ... . Dle občanského nic takového neexistuje. Pokud se prokáže že ten, kdo Vám něco prodá nebyl majitelem, o věc přijdete.
Já ještě žádnou smlouvu nemám a jejich vztahy neznám.
A ČOI? K čemu by mi byla? Ta snad řeší až případné stížnosti.
Jsme opatrný, ty peníze nejsou pakatel.
Kolikrát mám pocit, že někteří lidi tady odpovídají dřív než si ten příspěvek pořádně přečtou.
Tak ještě jednou (je to o té ČOIce).
-Měl jem dotaz než jsem šel do jedné koupě
-napsal jsem jim mail
-odpověděli mně
-já měl jasno
......a nemusel jsem já ani oni nic řešit.
Já se jich prostě zeptal DOPŘEDU!
Na co tady je čoika jsem neřešil, ale věděl jsem, že mně (a těm co ji poradili mně) tak odpověděli.
i30 1.4 Cmf KimShit
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“