1.servisní(garanční) prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
i30_DC
**
Příspěvky: 169
Registrován: 13 bře 2009, 20:19
Bydliště: Petrovice u UL
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garancny servis

Příspěvek od i30_DC »

Mr. Hyundai má pravdu. Záruka ti běží v podstatě ode dne který je uvedený na žlutém lístku v servisní knížce. Předprodejní servis je většinou ve stejný den nebo třeba den předtím, ale to nehraje už roli ten den třebas. V podstatě může být jiné datum prodeje na žllutém lístku třeba jen u předváděcích vozů
moje auto -> Hyundai i30 1,4 Made in CZ barva 7F Crystal white r.v. 09
Předchozí auta -> Fiat Punto 55S r.v.99, R. Clio 1,4i r.v.00, VW Fox 1,2i r.v.08
EXvedoucí prodeje salonu Hyundai a EXprodejce vozů:-)
Nové zaměstnání -> prodejce vozů Škoda
Reklama
 

Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: 1. garancny servis

Příspěvek od Laxius »

Ahojte,

takze prvu garancku mam uspesne za sebou. Bol som v TGA v Leviciach a s pristupom som bol spokojny. Prijmaci technik bol v pohode, spytal sa co este potrebujem na aute pozriet alebo doladit okrem prehliadky. Brzdy som nespomenul,kedze som ich testol predtym ako som siel do servisu a tentokrat to bolo v pohode, a netahalo auto ani do jednej strany. Povedal som mu,nech mi aktivuje automaticke zatvaranie dveri pri 40km/h a nech sa mi pozru na svetla, ze sa mi zdaju,ze svietia dost nizko.

Platil som:
Nastavenie svetiel - 3.32EUR
Vymena filtru klimatizacie - 4,71EUR
Casova norma prohlidky - 30,59EUR
Kontrola klimatizacie - 2,35EUR
Prohlidka karoserie - 11,77EUR

Filter olejovy - 4,85EUR
olej - 65,87EUR
vzduchovy filter - 33,60EUR

Ceny su bez DPH.
Dokopy 157,06 + 19% = 186,90EUR

Olej som dostal Shell Helix ultra 5W-30, pozeral som na shell.com v aplikacii ktoru tam maju na odporucenie oleja, vyhodilo mi to presne tento olej ako odporucany.

Inac mohol som kludne pockat, a v cakacej meistnosti som presne videl na auticko, co mi na nom v servise robia. Nie som moc technicky typ, tak som moc netuzil ist za technikom co robil prehliadku aby som si s nim pokecal, kazdopadne by to bolo podla mna v pohode mozne. Mna potesilo uz aj to, ze som sa mohol pozerat.

Takze tolko z mojich skusenosti, snad Vam to pomoze :)
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: 1. garancny servis

Příspěvek od De&d »

Věřím že to člověka uklidní když na to vidí.
i30 1.4 Cmf KimShit
Markus
*
Příspěvky: 94
Registrován: 21 zář 2008, 15:08

Re: 1. garancny servis

Příspěvek od Markus »

Laxius, presne tak ako to popisujes o servise v Leviciach - tak by som si to predstavoval.
Dufam - verim, ze to spravia aj v inych autozizovanych takto.
Alebo mozno clovek aj zajde do Levic :) ak je to takto ako pises, ze ta neokradnu, posluzia a vidis co za tie peniaze s autom robia.

Mate aj niektori dalsi konkretne skusenosti s garanckou v konkretnom servise?
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garancny servis

Příspěvek od 89majlo96 »

laxius, tak ty si mal fakt super prehliadku. Ja som chcel byt pri prehliadke osobne a nedovolili mi to. Musel som len cakat na gaucoch a citat casopisy. Navyse okno do dielne bolo polepene reklamami, cize som si na auto nevidel. Ziadnu kontrolu karoserie mi nerobili, ani mi nepozreli svetla, proste len vymenili olej, filter, filter klimi, ani ju nepremerali. A pristup bol taky ze ked sa vam nepaci tak dovidenia, aspon mi to tak pripadalo. Bolo to robene v Topolčanoch v motorhouse. Tak nedoporucujem tento servis, mam aj druhu zlu skusenost s nimi, ale to nebudem komentovat. Akoze predajca hyundai je super, to je moj znami, ale servis nic moc. :evil:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Markus
*
Příspěvky: 94
Registrován: 21 zář 2008, 15:08

Re: 1. garancny servis

Příspěvek od Markus »

Sila - tak toto presne je trapas - takyto pristup. #-o Servis ma v manuale predpisane co ma presne povinne skontrolovat, vymenit a nastavit. Je neskutocne, ze clovek moze byt bezmocny a nevidiet co mu robia z autom... Keby niekto fakt vedel odporucit servis ktory je isto tutovka dobry, tak by to mozno viacerym pomohlo. Dajme tomu pre oblast Slovensko - zapad, stred, vychod a Cesko tak isto... :?:
zaxi
*
Příspěvky: 11
Registrován: 19 dub 2008, 21:52

Re: servisní prohlídka

Příspěvek od zaxi »

[quote="89majlo96"]Topoľčany. v Tovarnikoch[/quote

čau
V Hodoníně jsem platil za první prohlídku i30 - 1,6 CRDi VGT 7000Kč
atim
Příspěvky: 4
Registrován: 04 dub 2009, 20:51

Re: servisní prohlídka

Příspěvek od atim »

tak jsem dnes absolvoval 1. servisní prohlídku po 20 000 km (po 4 měsících) a cena 5.033,-Kč. Docela bych řekl že to je dost, ale nevím. No alespoň je auto pěkně umyté a vyluxované :-). Trvalo jim to od 07:00 kdy jsem nechal auto v servise do 11:00, kdy mi volali že je hotové.
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: servisní prohlídka

Příspěvek od tatchwud »

atim píše:tak jsem dnes absolvoval 1. servisní prohlídku po 20 000 km (po 4 měsících) a cena 5.033,-Kč. Docela bych řekl že to je dost, ale nevím. No alespoň je auto pěkně umyté a vyluxované :-). Trvalo jim to od 07:00 kdy jsem nechal auto v servise do 11:00, kdy mi volali že je hotové.
A jak by řekli bratři Slováci - A v akom konkretnom servise si bol na garancke? (!!!!) [-o<
P.S. Chtělo by to trochu doplnit údaje v profilu. :-k
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: servisní prohlídka

Příspěvek od De&d »

atim píše:tak jsem dnes absolvoval 1. servisní prohlídku po 20 000 km (po 4 měsících) a cena 5.033,-Kč. Docela bych řekl že to je dost, ale nevím. No alespoň je auto pěkně umyté a vyluxované :-). Trvalo jim to od 07:00 kdy jsem nechal auto v servise do 11:00, kdy mi volali že je hotové.
Umyté a vyluxované!!!!!!!!!!!....to jsi byl na jiné planetě?
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: servisní prohlídka

Příspěvek od laufas »

De&d píše:
atim píše:tak jsem dnes absolvoval 1. servisní prohlídku po 20 000 km (po 4 měsících) a cena 5.033,-Kč. Docela bych řekl že to je dost, ale nevím. No alespoň je auto pěkně umyté a vyluxované :-). Trvalo jim to od 07:00 kdy jsem nechal auto v servise do 11:00, kdy mi volali že je hotové.
Umyté a vyluxované!!!!!!!!!!!....to jsi byl na jiné planetě?
ja bych bral jen luxovani, umyvat vubec
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: 1. garancny servis

Příspěvek od zello »

Tak som dnes absolvoval prvu garancku po roku.

Bol som v DS , pristup bol v pohode , do dvoch hodin bolo auto skontrolovane. Vely cas som sedel nedaleko prijimacieho technika s vyhladom na dielnu, s tym ze sme sa dohodli ze si chcem pozriet auto zospodu ked bude na zdvihaku. Nebol s tym ziadny problem. Olej som si dodal tiez vlastny. Neviem kolko by si uctovali za ich castrol,ale ja som si kupil 4 litre za 40 euro a jeden liter mi este neotvoreny nechali v aute.

nieco urobili aj s tymi nestastnymi ostrekovacmi lebo som ich na to upozornil a mam pocit ze po garancke kedsom ich skusal tak striekaju vyssie. Naopak som ostal prekvapeny ze mi nevymenili filter klimatizacie. Mozno preto ze som t vyslovne nepozadoval a servisak pri prehliadke asi skonstatoval ze je este v poriadku. Pozriet sa nan musel lebo som ich ziadal o dezinfekciu klimy a tu urobili.

A nerobili ani geometriu. Iba sa na zaciatku spytali ci mi auto taha a ze ci treba robit geometriu.

Myslim ze mozem tento servis odporucit.

A este zaverecny suhrn .
Přílohy
P1030484.JPG
(170.64 KiB) Staženo 596 x
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: 1. garancny servis

Příspěvek od štaflík »

Teda, to máš fakt zadarmo. Mě u nás připravují na cca 5 000,-Kč. :x
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: 1. garancny servis

Příspěvek od laufas »

štaflík píše:Teda, to máš fakt zadarmo. Mě u nás připravují na cca 5 000,-Kč. :x
CO? 1. garancku?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: 1. garancny servis

Příspěvek od zello »

štaflík píše:Teda, to máš fakt zadarmo. Mě u nás připravují na cca 5 000,-Kč. :x
Ale ked si k tomu priratas zhruba 2000 ci by si uctoval servis este za svoj olej a vzduchovy filter ktory mi nemenili za asi 1000 a na zaver este dajme tomu geometria od 600 do 1000 tak by to bolo u nas aj cez 5000. A u Vas niekde okolo 5000
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“