Zápach z klimatizace,čištění

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od laufas »

Uz delsi dobu pozoruju podivny zapach z klimatizace. Kdyz se jede celou cestu se zapnutou A/C, je vse v poradku. Jakmile vypnu tlacitkem A/C, zacne z vydechu vychazet podivny vlhky smrad a nekdy se i rosi okna.
Na druhou stranu, kdyz jedu dlouhou dobu a od samotneho startu bez A/C, je vse v pohode. Pak staci na minutu zapnout A/C a hnedka vypnout a objevi se zminovany smradek a divnej vzduch v kabine...
Proste nejlepsi je jet celou cestu bez klimatizace nebo s ni. Ale stridat to behem cesty vede k zasmradeni vnitrku. Neni to extra zapach, ale ja ho citim :lol: Filtry se meni pravidelne, klima prochazi kazdy rok rukama origo servisu v hyundai :/
Nekdo zkusenosti co zkontrolovat, doplnit, vymenit, co a kam nastrikat? :-) Napada me neco takoveho http://www.loctite.as/?p=productsMore&i ... icky-sprej. Na druhou stranu me zajima, proc se to deje, kdyz se o klimu starame :/ Diky.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Reklama
 

sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od sedrik_7 »

Je to presne to isté, čo tu riešime asi všetci. Vo výparníku sa ti usádzajú baktérie a nečistoty, ktoré vznikajú pri premene vlhkého vzduchu na vodu, ktorá potom odtečie. Peľový filter ten smrad neovplyvní, nakoľko nesmrdí samotný filter.
Existuje niekoľko spôsobov ako to vyčistiť. Sprejom / penou alebo dať si to vyčistiť ozónom. Čo je lepšie, neviem, to sa snažím zistiť aj sám. Do autorizovaného servisu ale určite nepôjdem, pretože pred rokom mi to vyčistili asi tak, že mi to do týždňa zas smrdelo. Je potrebné hĺbkovo to vyčistiť, aby sa dezinfikovalo a vyčistilo úplne všetko od potrubí až po výparník.

Sprej / pena stojí cca 10 eur +- niečo a čistenie ozónom 20 eur. Neviem sa ale rozhodnúť do čoho sa pustiť.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od laufas »

Ja prave myslel, ze se servis o tohle postara. Ale smrdelo to pred garancni prohlidkou, i po ni. Klimu pred dojezdem vypinam, aby si telo zvyklo na normalni vzduch, ale ten smrad a nekdy mlzeni oken je fakt blby :-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od sedrik_7 »

Tak ja som sa rozhodol,že si dám vyčistiť klímu ozónom. Je to vraj najúčinnejšie možné riešenie a 20 eur raz za rok nie je nič strašné. Prečistí to vraj úplne všetko.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od 89majlo96 »

okna by sa ti zahmlievat nemali, niekde nebude nieco v poriadku
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od laufas »

kdyz prsi, tak samozrejme pokazde, ale staci ve vzduchu trosku vlhkosti a uz se to zacina behem kilometru mlzit :/ (oboji mam na mysli bez A/C)
Musi byt nekde neco spatne, stary auta nemely klimu a taky se nemlzily pokazde, kdyz se zvysila vlhkost
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od 89majlo96 »

Skus pozriet v akom stave je pelovy filter ci ho ozaj vymenili a skontroluj ci funguju klapky odvetrania pod zadnym naraznikom.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od 69pavel »

to laufas:
vypnuti klimy pred dojezdem nestaci, ano ty ji sice vypnes tak aby telo si zvyklo na okolni teplotu ale v okruhu vetrani a vyparniku zustanou kapky nasrazene vody kde pote buji mikroorganismy a plisne,tady by jedine pomohlo zapnout topeni a pustit teply vzduch aby to vse vysusil,samozrejme s dostatecnym predstihem.pak by se ale clovek upekl
pokud klimu pouzivas casto a pravidelne tak se doporucuje 2x do roka desinfikovat cele potrubi topneho systemu,
dalsi poznatek z vlastni skusenosti ,i kdyz mam perfektne ocistene a suche skla(zevnitr) a presto dochazi k zamlzovani tak je zanesen kabinovy filtr ktery zpusobuje mlzeni oken,osobne jsme menil na podzim pri garance vse(filtry) a po cca 4 mesicich nebo kolik to bylo,musel bych to hledat ve vlaknu accentu jsem musel menit jak kabinovy tak vzduchovy,nechapal jsem jak se mohly tak brzo zanest a to nemely najete ani km ani rok.takze skus vymenit kabinovy filtr a uvidis
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od enjoy »

Tyhle spreje co na 15 minut zavres do auta se zaplou klimou na vnitrni okruh jsou krasny,ale funguji 3 dny.mam to vyzkousene.konkretne ja jsem zkousel Sonax.
Vyhozene penize.jedine co funguje trochu lip je pena kterou pres hadicku nacpes do vydechu,ale to vyzkousene nemam.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od 69pavel »

tak tak jak pise enjoy,musis koupit penu na cisteni klimy, je u toho takova pulmetrova hadicka ktera zaleze vsude a postupne vytahujes a strikas penu do potrubi,nechas pusobit a pka se to profoukne ventilatorem a necistoty vyleti,
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od laufas »

Dik vsem:-) Majlo, jaky klapky prosim?
-Kabinovy filtr jsem si menil sam, nepomohlo. Vzduchovy filtr pravidelne cistim a ipmregnuju, taky zadny zmeny.
-Klimu pouzivam jen v nutnosti a nebo jen aby se projela. Radsi jezdim bez ni, nedela mi dobre. Ale zbytek rodiny s ni jezdi, takze jsem predpokladal, ze prave ke smradu a tak nedojde. Jeji dezinfekce jednou za rok mi prijde akorat. Navic jak jsem rekl, proslo to servisem a stejne to smrdi.
69pavel: mas pravdu a topeni zapinat je nemozny
Spreje s hadickou znam, ale obavam se, ze taky vydrzi jen par dnu/tydnu...
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od 89majlo96 »

Jeden clen z detailing fora mal mlzenie skiel kvoli nefunkcnym klapkam (mozno sa prilepili alebo neviem co) Ale ked ich rozbehal tak zahmlievanie prestalo. A ako pise 69pavel skontroluj najskor pelovy filter. Filter motora sa nijako nepodiela na vymene vzduchu v kabine auta. Su to tie klapky za zadnym kolesom a mali by byt tusim aj pod tym ocelovym naraznikom (ten cierny bazmeg nad vyfukom).
Přílohy
pds_photo_17257_2011090921463963275_1.jpg
pds_photo_17257_2011090921463963275_1.jpg (99.08 KiB) Zobrazeno 4207 x
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od 69pavel »

no ja pouzivam k cisteni prave tu penu ve spreji a delam to 2x do roka a zatim nikdy nebyl problem,ono mozna taky zalezi na znacce co koupis ne kazdy ma ty spravne vlastnosti co by mel obsahovat.
nekteri uvadeji ze tato ocista staci 1x zarok ale tim ze to udelas 2x nic nezkazis.

jeste me napadlo,nevim jak to maji vas typ ale nektere typy( i jinych znacek) maji ventilaci delanou tak ze aby sel dovnitr auta cerstvy vzduch,musi byt zaply ventilator na 1 stupen a vic ,kdyz se vypne do nuly tak se uzavre i klapka a tim privod vzduchu,pak nedochazi k ventilaci
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od Hardcam »

S klimou jsem zatim nemel problem, pouzivam Klima fresh z Lidlu za 49Kc a obcas vezmu potrubi penou. Filtry menim po trech mesicich, ty dve stovky beru jako dobrou investici do zdravi a funkcnosti klimy. V rodine jsem vsak nepochopeny exemplar, taky mame auta, ve kterych se nemenil dve-tri roky a pritom stoji polovic co na i30.
A co se mlzivosti tyce, tak pred rokem jsem na Aukru koupil cvicne 6 zazracnych nano-stribro-hyperpytliku proti vlhkosti a i kdyz prsi nebo vlezu zmoklej do auta, tak mam klid. Ale asi uz bude cas poridit novy, precejen to nemuze fungovat vecne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zápach z klimatizace,čištění

Příspěvek od laufas »

Dik majlo :-) Mrknu na ten kabinovej filtr, ale jak rikam... Menil jsem ho za ten od Harda a je to porad stejny... Nam ten problem trva uz dost dlouho, tedka jsem to jen semka napsal :-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“