policejní info o xenonech

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od mirpie »

kamaráda nedávno zastavili, co má Toyotu Celicu T20 (pro neznalce označení je to ta čtyřoká verze z roku 95), všude paraboly a dal si tam xenony 8k, takže hodně modrý. A tuhle jel po Brně a ostřeji projel křižovatku a někde se mu za prdelí najednou objevili policajti. Předjeli a zastavili. Tak prej mezitím přemýšlem, než jim stáhne okýnko, co proved, že tu křižovatku zas tak hulvátsky neprojel a policajt přišel a první co bylo, chtěl otevřít kapotu, kde kamarádovi to hned došlo. Svítili mu tam baterkou (byla už tma) a hledali ballasty, které našli, lehce, nijak schovaný je neměl. Tak dělal blbýho, že neví, co to je, že to tak koupil, že na STK s tím byl brácha (na to hned policajt, jaká je to STK, že tam byli určitě podmáznutí) a policajt chtěl vidět náhradní žárovky, přičemž teda kamoš sáhl do kufru a žárovky měl v tom origo balení od xenonů, takže průser, kde byla nálepka 8000K. Policajt prej: ,, ty vole, 8000kandel!", kde ho už chtěl kamarad opravit, že písmenko K nejsou kandely, ale neuřekl se. Takže policajti ví taky hovno, ale ví, že maj hledat trafa. Nakonec z toho vyvázl s napomenutím bez pokuty, ale o částce 2000CZK se zmínili.

Navíc v tom prvním článku v tomto vlákně bylo zmíněno, že se maj zaměřit hlavně na auta s parabolickými svěltomety, takže na ty, co maj čočky, asi budou kašlat.
A taky pujdou asi vyloženě po tom, najít ty trafa....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

Nic jineho nez hledat trafa jim nezbyva...mozna vedi, ze to jsou xenony, ale kdyz jim budu tvrdit, ze to jsou novy Philipsky za litr s xenonovym plynem, tak jim nezbyva nic jinyho nez mi to verit nebo hledat. U Elantry se daj ballasty dat pod svetlo. Ja je tam teda nemam, pac me policie nejak extra nezajima. Pristi tyden jdu na technickou bez xenonu, jen s foliema, pak to nejak vyresim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Borek »

Harde,stačí když ti řekne ať světla zhasneš,prolustruje ti doklady a za chvíli ti řekne,že zkontroluje světla,ať je rozsvítíš.Rozdíl v okamžitém náběhu plného výkonu světla u halogenů a postupného startování a měnění intenzity(barvy)světla u xenonů,snad nepřehlédne ani policajt.Jde jen vyloženě o to,na koho narazíš :!: Pokud to bude salámista,dobrák....,ale pokud to bude nějaký horlivý nováček nebo nekompromisní vykošťovák,tak xenony ve světlech kde nemají být,neuhádá nikdo.(I na sklech světel je napsán typ žárovky,tak si myslím,že i hloupý poliš se umí sehnout).
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Korálek »

Borek píše:Harde,stačí když ti řekne ať světla zhasneš,prolustruje ti doklady a za chvíli ti řekne,že zkontroluje světla,ať je rozsvítíš.Rozdíl v okamžitém náběhu plného výkonu světla u halogenů a postupného startování a měnění intenzity(barvy)světla u xenonů,snad nepřehlédne ani policajt.Jde jen vyloženě o to,na koho narazíš :!: Pokud to bude salámista,dobrák....,ale pokud to bude nějaký horlivý nováček nebo nekompromisní vykošťovák,tak xenony ve světlech kde nemají být,neuhádá nikdo.(I na sklech světel je napsán typ žárovky,tak si myslím,že i hloupý poliš se umí sehnout).
Borku neblbni přece takovej machr jako Hardcam tohle neveme a je dokonce schopen po bouračce vyndat xenony a dát tam halogeny.
Oni až začnou dělat pořádnej zátah a v jednom dni ho chytěj 3x tak si to rozmyslí
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

Borek: rikat muze co chce, podle nabehu to sice pozna, ale nechal bych se poslat do spravniho rizeni a to uz mu to bude prd platny.

Koralek: proc se do me navazis? Vymenit zarovku je otazka minuty. A vzhledem k tomu, ze to je zavada odstranitelna na miste a zarovky vozim s sebou, tak je klidne pred nima vymenim. Tak jako to budu delat ted na technicky. 8-[ :roll: [-X ](*,)

Xenony Ti nevnucuju, pro me za me si jezdit treba s potrolejkou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Korálek »

Tak to bych si rači nechal vystřeli pokutu než správní řízení,tam to dopadne ještě hůř.
Já neříkám že xenony nechci,bral bych je hned všema deseti ale není to schválený a toho se bojím.Ano uznávám že svítějí víborně ale když jsou už halogeny typu Philips Extreme nebo Osram Night Breaker tak dám rači tyhle.
Nemám rád když dostanu v noci palbu od H.I.D sady [-X
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

Ja taky nemam rad, kdyz dostanu palbu od neserizeny HID sady. Spravni rizeni u nas neni problem a hlavne co se tyce dukazu, je pro me mnohem prostupnejsi. A hlavne zapirt, zapirat, zapirat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Borek »

Hardcam píše: A hlavne zapirt, zapirat, zapirat.
Ty píšeš jako starý ženáč. :D
Používám předepsané H7 a se svítivostí xenonů se to nedá srovnat.Kdybych věděl,že nebude protijedoucí(nebo přede mnou jedoucí)řidič oslepeně sakrovat,tak jako ve většině případů já teď,když míjím většinu xenonystů,tak bych je tam dal.Lépe a dál vidět je přínos,ale na druhou stranu-oslňovat ostatní,ee.To se netýká jen dodělávaných sad,spousta origo xenonů i s ostřikováním :D a regulací,oslňuje jako prase.A oslnění z xenonů je rozhodně větší rána,než i byť oslnění rozštelovaných halogenů. :( Ale zatím se řídím heslem-co nemáš rád sám,nečiň druhým. :wink: Pokud tam někdo předělávkovou sadu má a neoslňuje mne,tak proti tomu nic nemám.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

Co mi vadi nejvic je nekolikrat zminena Fabie. Ten, kdo si do ni HID sadu koupi, na 99% si neupravi vysku sviceni. Radsi v noci mijim HIDky nez Fabky. To nepisu ze zapsklosti ke Skode, to je jen shoda okolnosti. Ja chapu, ze spouste lidem HID vadi uz jen z principu, ale kdyz jsem je nemel, casto me v noci na silnici nemile prekvapily prekazky, ktere ted i se sklopenyma HIDkama vidim. Sada me stala pres 3000Kc uz v dobe, kdy obdobne staly 1600Kc a je na ni Made In EU. Ve frekventovanejsim provozu svetla sklapim na c. 2, ted je mam na nule, ale snizene mechanicky sroubovakem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
delphino
**
Příspěvky: 202
Registrován: 30 čer 2008, 15:44
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od delphino »

Ja mam tedy osram night breaker, sviti a vypada to lip, ale zadna vyhra to neni, do xenonu casem pujdu, pac me nebavi vecer porad problikavat mezi dalkovymi a klasikou a to i na vice osvetlenych mistech.
Hyundai coupe 1.6 98 16V
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Korálek »

Hardcam píše:Co mi vadi nejvic je nekolikrat zminena Fabie. Ten, kdo si do ni HID sadu koupi, na 99% si neupravi vysku sviceni. Radsi v noci mijim HIDky nez Fabky. To nepisu ze zapsklosti ke Skode, to je jen shoda okolnosti. Ja chapu, ze spouste lidem HID vadi uz jen z principu, ale kdyz jsem je nemel, casto me v noci na silnici nemile prekvapily prekazky, ktere ted i se sklopenyma HIDkama vidim. Sada me stala pres 3000Kc uz v dobe, kdy obdobne staly 1600Kc a je na ni Made In EU. Ve frekventovanejsim provozu svetla sklapim na c. 2, ted je mam na nule, ale snizene mechanicky sroubovakem.
Z Fabii s tebou souhlasím,ale můžeš je u ní seřizovat jak chceš a stejně dostaneš pecku ať od xenonů nebo halogenů.
Fabie já jeden zásadní problém a přiznala to i fabrika a sere mě že to nikdo neřeší,jde o to že světla Fábie jsou špatně konstrukčně řešený a pořád budou oslňovat :evil:
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od DEDe »

K tem xenonum , ja treba mam osvetleny auto taky dost na hrane ale asi to zalezi fakt na tom jak to auto i vypada pokud je vcelku novy tak to nechaj byt ale kdyz by si to nakdo napalil na nejaky starsi nebo fabku vedi ze to tam byt nema. Moje coupecko asi ani nepoznaj co je za karu takze sami nevedi jestli tam xenony jsou nebo ne dokonce ani za angely ani to ze mi modre sviti predni znak me nezastavili . Zrovna vcera o pul jedny vnoci jeli naproti me pak to otocili a stali vedle me takze museli videt vsechno i to ze sviti predni znak modre no mel sem nahnano ale nic. Minuly tyden me staveli na dalnici protoze se jim zdalo ze jedu rychle :) (kontrolovali jen dalnicni znamky a ja si svistel v levym pruhu protoze v pravym to moc drnca :) Kolik sem jel nevim cca 150 tipuju radar nemeli. Policajt pokecal zasmal se zeptal se co je to za auto kolik stoji a ze to asi musi ficet ale at nespecham ze je 130 tka a taky me upozornil ze do mikulova kam sem mu rekl ze mirime se melo odbocit u tohodle sjezdu kde me zastavil ze mi pomuze to vycouvat at nemusim to otacet az na dalsim sjezdu. Zadny foliie xenony nic neprohlizel bud stasti nebo proste kdyz to auto vypada dobre tak se do toho neserou pokud to neni zavistivej polda :)

Jinak za ty xenony radeji budu 2 roky jezdit a pak dam 2 tis ale stejne si myslim ze spis to clovek ukeca dela bych blbyho ze to tam dal nekdo predemnou a nebo bych to na miste vymenil.

Co se tyka spravniho rizeni kamos ma pravnicku a pokazdy co ho zastavili poldove tak ji volal a to sem cumel z ceho se clovek muze vykecat. Zastavili ho jednou to jim rekl ze stojej na soukromym pozemku kde bez opravneni stat nemaj co delat , jak videli ze se vyzna nechali ho bejt :) Podruhy ho zastavili tak ze se poradne nevesel pred ne a nejaky auto tam chtelo vyjet. A on na ne vytahl nejakej paragraf ze pri kontrole nesmi clovek odjet z autem a musi ho mit celou dobu vyply tak jim rekl taky ze blbe stoji a ze jede pryc no haluz. Pak kdyz ho zastavili ze jel rychle na 90 tce a ze predjizdel kde nemel tak to nechal jit do spravniho rizeni a tam jim tvrdil ze to auto nepredjizdel ale ze objizdel prekazku ze to auto stalo policajti tvrdili neco jinyho ale bylo to slovo proti slovu takze vyvazl taky v poho.

No myslim ze znat poradne zakon clovek vyvazne z hodne veci. Trochu offtopic sry.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

Presne tak, jezdim s nima dva roky a i ta pokuta by se mi vyplatila. Nescetnekrat jsem ocenil, ze je tam mam a za bezpecnost si klidn priplatim. Je to to samy jako s gumama, nekoupim si Barumky, ale radeji si priplatim za bezpecnost.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Korálek »

Hardcam píše:Presne tak, jezdim s nima dva roky a i ta pokuta by se mi vyplatila. Nescetnekrat jsem ocenil, ze je tam mam a za bezpecnost si klidn priplatim. Je to to samy jako s gumama, nekoupim si Barumky, ale radeji si priplatim za bezpecnost.
No o Barumkách mi ani nemluv,věčí sráče jsou snad jen gumy z Chiny.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Limitz »

DEDe píše:ani to ze mi modre sviti predni znak me nezastavili
sice trochu off :) ale kde si sehnal ten svítící znak?? kdysi tu byl odkaz, ale teď ho nemůžu ani za boha najít :roll:
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Tuning“