Klepání od přední nápravy

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
CistiC
*
Příspěvky: 54
Registrován: 24 zář 2009, 19:51

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od CistiC »

Takze resume je takove, ze to opravdu delaji ty prachovky. Dneska je objednal, takze behem pristiho tydne pojedu znovu do servisu.
Hyundai i30 Classic Plus + ESP, 1.4 CVVT, Continental Silver, 07/2009, Nošovice, 75.000 km
Reklama
 

willy50
****
Příspěvky: 1097
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od willy50 »

Chlapi to co tu popisujete přesně odpovídá tomu co mi dělaly na Fabce tzv. kosti.
Klepání kov na kov různě se chovající při různém zatížení a taky v závislosti na venkovní teplotě.
Dlouho jsem to nemohl identifikovat, pomohl až kolega - škodovácký fanda - který hned věděl.
Ale možná jsem někde mimo.
Uživatelský avatar
libi
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 lis 2009, 15:21

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od libi »

Tak auto jsem před chvílí přivezl ze servisu. Prý byly spadlý prachovky na obou předních tlumičích. Vzhledem k tomu, že mám servis 2 km od domu, jsem zatím klepání nepozoroval. Uvidím zítra :?: .
i30cw, style, 1.6 CRDi, 94kW, champagne silver
mirisko2
*
Příspěvky: 61
Registrován: 01 bře 2009, 23:06

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od mirisko2 »

libi píše:Tak auto jsem před chvílí přivezl ze servisu. Prý byly spadlý prachovky na obou předních tlumičích. Vzhledem k tomu, že mám servis 2 km od domu, jsem zatím klepání nepozoroval. Uvidím zítra :?: .
neviem... #-o ale nezda sa mi, ze by "spadnute"prachovky mohli sposobovat klepanie akoby kov-na kov... prachovka ako taka ma celkom inu funkciu...
ale kiez by som sa mylil-a ty by si mal problem vyrieseny...drzim palce
i30 1.5 T-GDI 2023 PLAY, Bordový
+
i30 1.4 CVVT 2009 Confort ,Strieborny
KOBRA.CZ
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 črc 2009, 16:23

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od KOBRA.CZ »

libi píše:Tak auto jsem před chvílí přivezl ze servisu. Prý byly spadlý prachovky na obou předních tlumičích. Vzhledem k tomu, že mám servis 2 km od domu, jsem zatím klepání nepozoroval. Uvidím zítra :?: .
Bavim se s hlapama z Ruska. Ted tam pekna zima i klepani (spadlý prachovky) reshi desitki lidi.
karel78
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2009, 11:26

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od karel78 »

Zdar,tak jsem to přivezl ze servisu a řekli mi,že jenom přitáhnuli všechny spoje,šrouby atd. na přední nápravě a mělo by to být v pohodě.teď jsem najel asi 200km a zatím klid.Byl jsem v servisu Vista car Hodonín a musím říct,že mají dobrý přístup k zákazníkům.A jenom kvůli perfektně vyčištěnýmu autubych tam jezdil každý měsíc.
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od 89majlo96 »

Neviem ci je to normalne alebo nie, ale tak sa mi zda ze mi to robi stale uz od novoty. Prejazd napriklad kolajnic, alebo hrbolov na semaforoch od statia aut je doprevadzane buchotom ako od prednej, tak aj od zadnej napravy. Do teraz som si myslel ze je to normalne, ale dnes ma viezol kamarat na tricke made in CZ a jemu to tak nebuchalo. Chcem sa preto spytat korejskych kolegov ci je prejazd velkych hrbolov tiez doprevadzany buchotom. Viem ze sa tu riesi cela tato tema o buchote, ale mne to fakt robi od novoty a aj ked bol mazel na servisnej prehliadke tak ked bolo auto na zdvyhaku, tak ma zavolali dovnutra, pretoze som si vyziadal rozpravat sa s mechanikom. Ten mi povedal ze nenasiel ziadnu zavadu. Ja sam mam doma jamu a tiez obcas skocim pod auto a ziadne vady su neni viditelne a nic neni ani povolene. Je mozne ze CZ verzie maju nieco inak konstrukcne poriesene ?
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od matysekul »

Majlo,taky o tom už nějakou chvilku přemýšlím.Když jsem měl půjčené auto z půjčovny :hyu: ,tak to taky nedělalo tolik Mám to bouchání od všech tlumičů taky od nova.Doteď jsem myslel,že je to vlastnost. Teď záleží,jestli všichni slyšíme stejné zvuky.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od vlado1979 »

Tiež mi to búcha pri prejazde nerovností, takže asi navštívim servis.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
CistiC
*
Příspěvky: 54
Registrován: 24 zář 2009, 19:51

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od CistiC »

Presne jak pise matysekul, otazka je, jestli vsichni slysime stejne zvuky. To co popisujete jako bouchani od noveho auta, bych spis pripsal tvrdsimu podvozku a ceska i30ka to dela taky. Rekl bych mala dan za moznost rezat zatacky ponekud rychleji.
Ten problem s prachovkami (asi, stale cekam az prijdou) neni ani tak bouchani jako klepani. Popsal bych to jako kdyz neco visi na provazku a klepe to do kapoty. Kazdopadne se to projevuje podstatne vic, kdyz je auto lehci, nikdo nesedi na miste spolujezdce a v mem pripade se to neprojevi pri prejeti kratkych nerovnosti (prah, koleje), ale spis v prohlubni, kdyz se cele auto trochu zhoupne.
Hyundai i30 Classic Plus + ESP, 1.4 CVVT, Continental Silver, 07/2009, Nošovice, 75.000 km
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od SKV »

Na prachovky jsem se díval a zatím to vypadá, že stále sedí na svém místě. Mně tam bouchá nějakej těžší kalibr :wink: .
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
libi
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 lis 2009, 15:21

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od libi »

libi píše:Tak auto jsem před chvílí přivezl ze servisu. Prý byly spadlý prachovky na obou předních tlumičích. Vzhledem k tomu, že mám servis 2 km od domu, jsem zatím klepání nepozoroval. Uvidím zítra :?: .
Najel jsem asi 200 km od opravy a zatím dobrý [-o< . Pokud se to ozve znovu, budu referovat.
i30cw, style, 1.6 CRDi, 94kW, champagne silver
CistiC
*
Příspěvky: 54
Registrován: 24 zář 2009, 19:51

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od CistiC »

libi píše:
libi píše:Tak auto jsem před chvílí přivezl ze servisu. Prý byly spadlý prachovky na obou předních tlumičích. Vzhledem k tomu, že mám servis 2 km od domu, jsem zatím klepání nepozoroval. Uvidím zítra :?: .
Najel jsem asi 200 km od opravy a zatím dobrý [-o< . Pokud se to ozve znovu, budu referovat.
Tak to jsem rad libi. A davali Ti tam ty prachovky nove nebo jen nasadili ty stare? V patek jsem s nim mluvil a rikal, ze je zrovna objednava. Zatim se neozvali. Jen nechapu, v cem pomuzou novy prachovky, pokud znovu spadnou, coz evidentne nejak souvisi s nizkymi teplotami.
Hyundai i30 Classic Plus + ESP, 1.4 CVVT, Continental Silver, 07/2009, Nošovice, 75.000 km
Uživatelský avatar
jmicro
*
Příspěvky: 17
Registrován: 31 kvě 2009, 14:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od jmicro »

Včera jsem ty prachovky vyřešil - vzal sem černou elektrikářskou izolačku a obmotal vršek prachovky v místě, kde sedí v horní misce tlumiče. Pak jsem jí tam narval a drží tam fest :-) To bouchání už není tak výrazný... Ale pořád je něco slyšet, když vjedu do díry nebo na kanál, ale to už nehodlám řešit... :-) Důležitý je, že prachovky už zase plní svou funkci a držej na svém místě :-)
Hyundai i30 Classic 1,4i + A/C, Shine Red
Obrázek
CistiC
*
Příspěvky: 54
Registrován: 24 zář 2009, 19:51

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od CistiC »

jmicro píše:Včera jsem ty prachovky vyřešil - vzal sem černou elektrikářskou izolačku a obmotal vršek prachovky v místě, kde sedí v horní misce tlumiče. Pak jsem jí tam narval a drží tam fest :-) To bouchání už není tak výrazný... Ale pořád je něco slyšet, když vjedu do díry nebo na kanál, ale to už nehodlám řešit... :-) Důležitý je, že prachovky už zase plní svou funkci a držej na svém místě :-)
Jsem na auta uplne levej, je to moje prvni (teda druhy, kdyz nepocitam fabii, kterou mi ukradli za 40 dni po zakoupeni). Z autoservisu porad nic, tak bych to zkusil zatim nejak fixnout taky, ale nemam ani moc predstavu, jak to vypada. Je to pod manzetou, ktera sedi nahore na tlumici uvnitr pruziny? Puvodne jsem si myslel, ze ta manzeta je tam kvuli prachu, ale ta mi tam rozhodne sedi jak prikovana, teda pokud nema jak prikovana drzet spis nekde nahore, jak je ulozeni tlumice.
Hyundai i30 Classic Plus + ESP, 1.4 CVVT, Continental Silver, 07/2009, Nošovice, 75.000 km
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“