Štartovanie

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
markic
Příspěvky: 6
Registrován: 29 črc 2010, 21:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Štartovanie

Příspěvek od markic »

Ahoj,

tak to je úplně, jako bych to psal já - fakt symptomy ÚPLNĚ stejný. Před asi tak měsícem se mi to dělo FURT, a stále jsem nevěděl, co s tím. Podle toho, jak to nakonec dopadlo mi příjde, že to je fakt na 100% benzínem. Tankoval jsem v Čechách na jedný místní pumpě a stávalo se to občas (jednou jo, jednou ne), pak jsem vyrazil na cestu do Řecka, po cestě tankoval v Srbsku (kde jsem si dělal na pár dnů výlet) a během těch dnů se to stávalo taky pořád. Pak po natankování v Řecku to zázračně zmizelo, a moje Bluey nastartovala jak živ divá i poté, co šest dnů stála před hotelem. Při cestě zpátky a tankování v Srbsku jsem tankoval na LukOilu a už se mi to nestávalo. Ještě jednou jsem pak natankoval v Rakousku a ten benzín ještě pořád dojíždím - a ani jednou se nedusila. Takže, sečteno - podtrženo, změňte benzínku a sledujte, co to udělá.
Jo, pak mě v Čechách čekal první servis, kde to napíchli na diagnostiku a překvapivě,...nic nenašli :)
No nevím, ale jak někdo píše, že tankuje na Shellce nebo OMV, tak to zřejmě nemusí vůbec být zárukou kvalitní šťávy.
Zdravím z Budějc
Reklama
 

VladoM
*
Příspěvky: 48
Registrován: 25 dub 2010, 15:16

Re: Štartovanie

Příspěvek od VladoM »

Napíšme si všetci zúčastnení čo tankujeme a kde. Ak servis nič nediagnostikoval, tak treba hľadať každú drobnosť na odhalenie príčiny. Ja tankujem na OMV Senica , stále ten istý benzín Natural 95, nie N95 Carrera. Napíšte Vaše skúsenosti.
Ďakujem
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Štartovanie

Příspěvek od dj.brouk »

Vážení,mě to chytá furt napoprvé,ikdyž jsem byl 14 na dovči a auto stálo. :lol: No jinak beru na Lukoil Ostrava- Zábřeh skoro pořád,
tak nevím,jestli Vám to nějak pomůže. :wink:
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Štartovanie

Příspěvek od jirikstbk »

Většinou jsem tankoval u OMV a poslední 3 tankování jen Carrera. Faktem je, že teď, kdy tankuji Carreru, se to chybné startování vyskytuje méně často než dříve, ale vyskytuje se.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
VladoM
*
Příspěvky: 48
Registrován: 25 dub 2010, 15:16

Re: Štartovanie

Příspěvek od VladoM »

Už hľadám hlúposti, možno si to len vymýšľam, ale 2x som štartoval bez denného svietenia, a div sa svete na 1x. Ale to musí byť blbosť, hoci naštartovalo ihneď.
x-bat
*
Příspěvky: 81
Registrován: 11 dub 2009, 14:14
Bydliště: Brno

Re: Štartovanie

Příspěvek od x-bat »

Startuji vzdy s nohou na spojce nikdy jsem nemel sebemensi problem pri startovani/rozjezdu (auto rok, najeto 13tis.).
Co se tyce benzinu, tak vzdy obycejnou 95 a benzinky kvalitnejsi - nejcasteji OMV, pak nasleduji Shell, Benzina, Agip, Lukoil. Ale je fakt, ze jsem jedno obdobi bral asi 3x po sobe plnou u benzinky Hypernovy a auto vykazovalo jiste "benzinove neduhy" - lenivejsi, obcas priskoky atd. (ale ne problemy se startovanim, ktere se tady resi - ty nebyly nikdy). Bral jsem tam kvuli ceny (co si budeme namlouvat, automaticky tam maji minimalne o 1kc levneji + pri nakupu v Hypernove byla dalsi 1kc sleva - takze rozdil zajimavy) - ale proste to za ty problemy nestoji, prestal jsem tam jezdit a mam klid.
Old: i20, 1.4 Style, Ice blue + modry interier (budiž mu země lehká)
New: Renault Megane Grandtour III GT220, 2.0 (162kW)
Ygor
*
Příspěvky: 12
Registrován: 14 srp 2010, 07:44

Re: Štartovanie

Příspěvek od Ygor »

Mám ten istý problém o ktorom všetci píšete, tak isto mi nechce naštartovať na prvý raz, hlavne ráno tak približne po 8 hodinách státia pri dome. S autom som bol teraz v servise (3.8.2010), závadu nevedia zistiť, ak mi to bude robiť aj naďalej mám za opäť zastaviť, budú vraj informovať nejakého technika v Prahe, ktorý skúma takéto neidentifikovateľné poruchy a uvidíme čo vymyslia. Tankujem OMV benzín Carera95, už som tam nalial aj flašku aditíva STP, ale zaťiaľ nepomáha, stále sa problém opakuje

Hyundai I20 1.4 Style, 14500km , kúpené 3/2009

Doterajšie opravy : drnčanie vo vnútri vozidla, vyriešené v záruke, zistili že je chybné vnútorné spätné zrkadlo z ktorého sa vibrácie sa

prenášali na sklo a celú palubnú dosku
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Štartovanie

Příspěvek od jirikstbk »

Výměnu zpětného zrcátka potvrzuji. Také jsem reklamoval drnčení a dozvěděl jsem se, že důvodem je nějaká úchytka navíc. Zároveň jsem ale byl pozván k výměně zrcátka a je fakt, že teť už drnčení nevnímám.

K benzínu viz téma Aký benzín do i20?
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Štartovanie

Příspěvek od koloman.brutus »

[quote="Ygor"]
Hyundai I20 1.4 Style, 14500km , kúpené 3/2009
quote]

Skor som mal namysli datum vyroby a nie datum nakupu. Za auto si mohol zapltit 3/2009 ale dostal si seriu napr. 5/2009 a ta moze byt chybna pricom seria 3/2009 chybna nemusi byt.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
killimanjaro
*
Příspěvky: 48
Registrován: 28 lis 2009, 18:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Štartovanie

Příspěvek od killimanjaro »

tento problem nie je sposobeny zapnutym dennym svietenim pri startovani ani benzinom.
1. chyba sa prejavuje aj pri vypnutom dennom svieteni
2. pri roznych typoch benzinu (snad okrem zazracneho greckeho elixiru)
3. vytlacena spojka nepomaha (a v navode pisu startovat bez vytlacenej spojky v neutrale)

uz je nas tu celkom dost kto tento problem ma. niekto menej, niekto viac ale je zrejme, ze to bude vyrobna vada. Ja mam auto v servise prave teraz a spomenul som im to. Za par hodin snad bude po prehliadke a uvidim, co mi na to povedia. Predpokladam, ze nic, lebo sa mi to stalo zatial malo krat a u nich sa to na 100% nestane.
Neviem kto z nas, co sme tu, je na tom najhorsie, ale myslim, ze by s tym mal ist do servisu a trvat na odstraneni zavady. Kludne nech sa pozru na toto forum a uvidia, ze nie je jediny a paranoidny.
Ja by som to spravil, ale fakt sa mi to zatial stalo 5-6 krat a teraz uz dva tyzdne vsetko slape ako hodinky. Verim, ze ked v servise problem nevidia, je im tazko nieco riesit.
i20 Style 1.4
www.autosvet.sk
VladoM
*
Příspěvky: 48
Registrován: 25 dub 2010, 15:16

Re: Štartovanie

Příspěvek od VladoM »

Denné svietenie to nespôsobuje, už mi to robí s aj bez svietenia. Začalo to po prejdení cca 3000km. Dovtedy bolo všetko v poriadku. Zaujimavé je, že po prvom neúspešnom štarte naštartuje absolútne v poriadku. Je možné , že by RJ spolu so vstrekovaním dala zlú zmes, ktorá je nevhodná na prve naštartovanie studeného motora, a na druhý raz sa zmes obohatí ?
krči
*
Příspěvky: 39
Registrován: 18 srp 2009, 21:21
Bydliště: Žilina

Re: Štartovanie

Příspěvek od krči »

Dnes som odovzdal iííčko do servisu v Žiline. Zajtra ráno vyskúšajú a uvidia :shock: . Keď nie zajtra ráno tak pozajtra...popozajtra...v piatok napíšem výsledok.
Hyundai i20 1,4 73kW /100k Style, Diamond Black
krči
*
Příspěvky: 39
Registrován: 18 srp 2009, 21:21
Bydliště: Žilina

Re: Štartovanie

Příspěvek od krči »

Nazdar, tak tá moja závada štartovania sa prejavila až v piatok ráno. Mechanici už začali pochybovať o nejakej závade. Napokon vedúci servisu v piatok ráno naštartoval až na tretí krát. Začalo sa telefonovanie, faxovanie, mailovnie do centráli :hyu: v Prahe. O tomto probléme už vedia :shock: ale nechcú to rozširovať na verejnosť. Je to syndróm tzv.mestských áut, krátke jazdy v meste. Servisy /niektoré/ sú už oboznámené a pracujú na tom. Niečo popracovali aj na mojom íčku podľa inštrukcií z Prahy. Ak sa to zopakuje mám im zavolať do servisu. Vyskúšajú hádam niečo nové. To podstatné je, alebo chyba spočíva na 98% v zapaľovacích sviečkach. Rýchlo sa zanášajú a nemajú charakteristické sfarbenie aké majú mať........
Veď to íčko som kúpil hlavne do mesta a na krátke trasy. Kdo vedel ](*,) .Keď bude niečo nové tak napíšem. DoPo......
Hyundai i20 1,4 73kW /100k Style, Diamond Black
Uživatelský avatar
killimanjaro
*
Příspěvky: 48
Registrován: 28 lis 2009, 18:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Štartovanie

Příspěvek od killimanjaro »

mne to zacina nejako casto robit :(
aj truba prestala trubit. a to som bol minuly tyzden na servisnej.
tak som sa tam dnes zastavil a rovno dohodol novy termin. asi im ho tam tiez necham, nech sa hraju pokial sa zavada neprejavi aj u nich. kua, dufam, ze ten recept z prahy pomoze.

Krci, tebe sa to od opravy uz nezopakovalo?
i20 Style 1.4
www.autosvet.sk
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Štartovanie

Příspěvek od Amalfi »

Krci je super zprava ze se kolem toho neco zacina resit. Jak vidim snad vsechny problemy se startovanim se tykaji motoru 1.4 nevsiml jsem si vyjimky. Ja mam najeto 23000 a zadny problem ale jiny motor.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“