HYUNDAI - Nošovice

Diskuze o továrně, zaměstnancích atd..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Kalasnikov
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2009, 11:05

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Kalasnikov »

Josef píše:Malé připomenutí pro ty, co to viděli na vlastní oči =D>
a obrazová prohlídka fabriky pro ty co tam nebyli :shock:

http://aktualne.centrum.cz/fotogalerie/ ... cid=649636
ad obrázek 6 M6 GF2 tedy převodovku pro 2.0L diesel skutečně nošovice nevyrábí, dokonce je zákaz ji vyrábět pač nikdo včetně korejců nebyl schopný nastavit ty zastaralé stroje tak by se ty převodovky nerozpadaly.
Reklama
 

Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od DEDe »

Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Lichotivé to není, ale ledacos to říká.
Například to nádherně ilustruje rozdílnou mentalitu Evropanů a Asiatů. Proč asi byli Korejci tak překvapeni? Protože vše funguje úplně stejně jako u nich v Koreji a nikdo si tam na nic nestěžuje. Že přestávky nejsou placené není nic neobvyklého ani ve vyspělé Evropě, ale že by zaměstnanci nepomohli firmě potřebnými přesčasy je pro Korejce nové, v Koreji prostě řekneš, že je potřeba pro firmu něco udělat a zaměstnanci se mohou přetrhnout. Je to otázka mentality, výchovy, "společenského ovzduší". Podobné problémy řeší každá asijská firma, která vstoupí do evropského pracovního prostoru. Mě spíš překvapilo, že na to nedošlo už dřív. My totiž pojmy jako loajalita, identifikace se s firmou apod. vůbec neznáme :cry:.
Nemůžu si pomoct, ale vždycky, když čtu něco takového, tak mám nezřízenou chuť parafrázovat slavný výrok JFK. Neptejte se co může vaše firma udělat pro Vás, ptejte se co můžete udělat Vy pro ni :mrgreen:.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od David PLEVA »

Mr. HYUNDAI píše:Lichotivé to není, ale ledacos to říká.
Například to nádherně ilustruje rozdílnou mentalitu Evropanů a Asiatů. Proč asi byli Korejci tak překvapeni? Protože vše funguje úplně stejně jako u nich v Koreji a nikdo si tam na nic nestěžuje. Že přestávky nejsou placené není nic neobvyklého ani ve vyspělé Evropě, ale že by zaměstnanci nepomohli firmě potřebnými přesčasy je pro Korejce nové, v Koreji prostě řekneš, že je potřeba pro firmu něco udělat a zaměstnanci se mohou přetrhnout. Je to otázka mentality, výchovy, "společenského ovzduší". Podobné problémy řeší každá asijská firma, která vstoupí do evropského pracovního prostoru. Mě spíš překvapilo, že na to nedošlo už dřív. My totiž pojmy jako loajalita, identifikace se s firmou apod. vůbec neznáme :cry:.
Nemůžu si pomoct, ale vždycky, když čtu něco takového, tak mám nezřízenou chuť parafrázovat slavný výrok JFK. Neptejte se co může vaše firma udělat pro Vás, ptejte se co můžete udělat Vy pro ni :mrgreen:.
Něco podobného zažívám i u nás v práci, a to nejsme ani automobilka, ani asijská firma. Lidé prostě chtějí jen brát, od toho tady přece zaměstnavatel je, nedej bože, když po nich ale něco chce. To, že většina z nich má benefity, na které ze zákona nemají nárok (např. týden dovolené navíc nebo rehabilitační pobyty), to jim připadá samozřejmé, to že chodí do sprch půl hodiny před koncem pracovní doby, to je podle nich taky v pořádku, stejně jako to, že stojí před píchačkama už pět minut před koncem pracovní doby. Nedej bože, ale pokud je někdo seřve, že si hodinu po začátku pracovní doby čtou noviny a pijí kafe, to je oheň na střeše a vyhrožování odbory. Já pracuji jako dělník (aby jste si nemysleli, že jsem nějaký zakomplexovaný úředník), který si udělá jakýkoliv přesčas, který se mu nabídne a neodporuje zák. práce. Protože podle mně existují u nás pracujících jen dvě možnosti. Buď sedíš doma a nebo máš víc peněz než ostatní, obojí prostě nejde. A navíc, v téhle momentálně špatné době, kdy se všude snižují stavy jsem zjistil, že loajalita zaměstance k firmě se stále cení a vyplácí.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tak trochu navážu na svůj minulý příspěvek. Ledacos nelichotivého to skutečně říká, ale o nás jako národu českém, moravském a slezském. Vypovídá to přesně o tom, o čem píše David. Brát by nám šlo, ale makat se nám nechce.
Nejvíc mě rozebrala hláška o neplacených přestávkách. Tak se podíváme co si o tom myslí zákon č. 262/2006 Sb. v platném znění, tedy Zákoník práce z dílny ještě ČSSD. Trochu to, s dovolením, zjednoduším. Máme zde pracovní dobu v délce 40 hodin týdně, tedy 8 hodin denně. Nejpozději po 6 hodinách práce máme nejméně na 30 minut práci přerušit, abychom si odpočinuli. Jestliže práci přeruším, tak nepracuji a tudíž nemám být za co placen. A 16 hodin přesčasů za měsíc, když zákon připouští až 8 přesčasových hodin na týden, mi rozhodně nepřijde moc (viz vyjádření HMMC, které jsem před chvíli četl na auto.cz).
Snažím se to brát podle sebe. Ano jsem kancelářská krysa, ale pravidla jsou všude stejná. Mám dvě základní povinnosti: během provozní doby firmy sedět na své židli a udělat svou práci. I já jsem v práci 9 hodin denně, protože pauzu na oběd mám 60 minut, neboť do nejbližší dobré restaurace trvá jedna cesta 15 minut. Začnu tedy v osm ráno a končím v pět odpoledne, ale za předpokladu, že mám hotovo, když nemám, dělám dokud hotovo nemám a ani by mě nenapadlo za to chtít peníze navíc. Je můj problém, že jsem si práci špatně naplánoval a nestihl jsem to v pracovní době.
Ale i díky tomuto svému přístupu ke svým povinnostem se o práci nebojím a vím, že mou ochotu firmě kdykoliv pomoci poznám jednak při vánočních prémiích jednak ve chvíli kdy potřebuju, aby firma vyšla v něčem vstříc mé osobě.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od zdenek76 »

já jsem to zachytil až dnes, kdy se to pohnulo ještě dále http://www.novinky.cz/ekonomika/186082- ... ovost.html

no, komentovat to nebudu, protože v té fabrice nedělám, takže nevím, jaký podmínky tam jsou
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
krtonozka
*
Příspěvky: 11
Registrován: 15 dub 2009, 09:02
Bydliště: Brno

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od krtonozka »

Mr.Hyundai: ono mozna to stezovani na prescasy je nesikovnym vyustenim pracovnich podminek viz:

http://www.sedmicka.cz/frydek-mistek/clanek?id=74803

Vypichuji:
"V létě testovali čtyři dny vytápění. V největších vedrech. Bylo tam přes třicet stupňů. Chodili jsme v kombinézách a skomírali žízní, protože na lince nesmíme mít vodu. Jeden člověk zkolaboval a složil se
přímo na pás. Jen ho stáhli na zem a čekali na sanitku,“

„Měli jsme v rodině úmrtí a děda chtěl, abych mu pomohl se zařizováním pohřbu. V ten den jsme měli mít nepovinný přesčas. Vysvětlil jsem šéfovi, že na něj nemohu jít, ale on mi ho nařídil povinně. Když jsem mu řekl, že to nejde, odpověděl, že s ním nebudu vyjebávat, a proto půjdu na linku,“

„O přesčase se dozvíme na poslední chvíli.Lidé, co mají děti ve školce, to nemají jak dát vědět domů, protože mobil nesmějí mít u sebe a o přestávkách se k němu nedostanou,“


Jak je to s návštěvami lékaře? Je možné strhávat zaměstnancům body, tedy trestat je, za preventivní prohlídku, nemocenskou nebo akutní návštěvu lékaře? Přijít o body znamená přijít o možnost získat finanční bonus. Finanční bonus není složka základního platu ale něco navíc, co má charakter odměn.
Na návštěvu lékaře má zaměstnanec výslovně ze zákona právo a nelze ho trestat za to, že toto právo uplatňuje.

Šéf odborů Radek Kuchař připustil, že problémy v Hyundaii řeší. „Denodenně mám telefonáty od lidí. Chyba není v Korejcích, ale v českém managementu,“
Hyundai Elantra 1.6 GL, 77kW, 2003
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To krtonozka: Právě jsem to na sedmičce taky četl. Ale pořád je to jen pohled z jedné strany, který nemůžeme považovat za 100% pravdivý, protože jsme u toho nebyli. Pohled jedné strany je vždy zkreslen jejími pocity, názor automobilky bude přesně opačný a taky nebude 100% pravdivý. Pravda je někde uprostřed. Ale zpět k tomu článku na sedmičce, neměl bych nejmenší problém většinu "argumentů" toho právníka rozmetat na prach, a to jsem práva nestudoval, jen mě baví se v zákonech hrabat. A o kvalitě tohoto právníka si iluze taky nedělám, kdyby byl fakt dobrej, tak je buď v nějaké advokátní kanceláři nebo státní zástupce či soudce. S pár právníky různých sdružení jsem se už setkal a jejich znalosti práva byly menší než moje, ale já holt nemám titul :lol:.
Nicméně ze všech těch článků, rozhovorů atp. vyplývá, že problém není v Korejcích, ale v chování českých manažerů, předáků a mistrů. A zase jsme u toho, jací my Čecháčci jsme. Je to stejné jako kdysi po únoru 1948. Vláda chtěla vyvlastnit vše nad 25 zaměstnanců, ale než to došlo až "dolů", tak si každý přidal svou část odvahy a důrazu a znárodnilo se všechno. Tady je to stejné, každý v tom řetězu od generálního managementu až k "poslednímu dělníkovi" si něco přidá, aby zalichotil a ukázal jak je dobrej, až se stane to, co tomu klučinovi kolem zařizování pohřbu.
Nechci si tu hrát na obhájce HMMC ani na soudce. Mám jasnou představu o tom, co to je dělat na lince a rovnou říkám, že já bych to dělat nemohl, z té rutiny by mi hráblo, o zchoulostivělosti své tělesné schránky ani nemluvím. Ale taky mám jasnou představu o tom, jak ta fabrika funguje, co lze a co nelze a mám jasnou představu o tom co od zaměstnanců očekávám (obecně). A stav, kdy vedení HMMC říká, že napřed potřebuje požadavky odborů, pak čas na analýzu a přípravu řešení se kterým přijde na jednání s odbory a odbory odpoví tak, že se buď bude jednat hned nebo vůbec, se mi nelíbí. Odbory se projevují jako bezmozci, kteří absolutně nechápou o čem to celé je. To není zrovna dobrá reprezentace případných nespokojených zaměstnanců. Z toho co jsem zatím četl a vím se prostě pár jedinců chce zviditelnit a vytřískat z toho "kapitál". A z toho je mi na zvracení. Nejhorší na tom ale je, že to poškozuje jméno firmy :hyu: . A to mě fakt s**e!!!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
krtonozka
*
Příspěvky: 11
Registrován: 15 dub 2009, 09:02
Bydliště: Brno

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od krtonozka »

Mr. Hyundai: predlozil jsem ten clanek na sedmicce hlavne aby bylo zrejme, ze udajne nejde jen o prescasy.

souhlasim ze zpusob reseni ze strany odboru nevzbuzuje prilis duvery. i kdyz podle vyjadreni odboru http://www.novinky.cz/ekonomika/186082- ... ovost.html stiznosti se zamestnavatelem resili:
"Vyhlášení stávkové pohotovosti je reakcí na to, že zaměstnavatel nechtěl řešit stížnosti lidí, ačkoli jsme to s ním už dříve projednávali," řekl Kuchař s tím, že k rozhodnutí závodního výboru o vyhlášení stávkové pohotovosti přispěl i spontánní protest zaměstnanců v montovně.

tezko soudit jestli je to zalezitost pár jedinců, kteri se chteji zviditelnit a vytřískat z toho "kapitál" jak pises. neznam ani jednoho pracovnika z Nosovic. dobry management by toto kazdopadne nemel dopustit a dobremu jmenu firmy rozhodne neprispiva.
Hyundai Elantra 1.6 GL, 77kW, 2003
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To krtonozka: Tebou zmíněný článek jsem četl, ale stejně tak jsem četl, že odbory do středy neprojevily žádnou aktivitu a vedení firmy neinformovali, že by něco nebylo v pořádku. Že vůbec existují se zjistilo až po středeční divoké stávce, kterou najednou podpořily a po necelých 24 hodinách už byly v čele protestů a vyhlásily stávkovou pohotovost. To už divné je, ne? A ještě drobnost k článku na sedmičce, kdyby tam opravdu bylo všechno tak hrozné, jak se teď snaží všichni líčit, tak by Ostravská OIP (oblastní inspektorát práce) řádila jak černá ruka. Sám jejich ředitel, pan Hahn, řekl, že zatím neměli jediný podnět (to bylo tuším v některém článku na auto.cz, ale jistý si nejsem)! Toho pána znám, neskrývám, že ho nemám moc v lásce, ale takovouhle příležitost zviditelnit sebe sama by si nenechal ujít, to Ti garantuju!
Když si tohle všechno dám dohromady, tak mi to celé ale kur**sky smrdí :!: Proto jsou mé reakce tolik ostré a nazlobené. Pokud jsem svými reakcemi kohokoli z vás naštval či urazil, tak se omlouvám, ale jsou věci, které v tichosti a klidu prostě přejít neumím :lol:.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Kalasnikov
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2009, 11:05

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Kalasnikov »

Firma v čele se sedmilhářem Vaňkem lžou jako když tiskne. Třeba převodovkárna dělala 2 měsíce 8 přesčasových hodin týdně včetně nočních, tzn. v pondělí na noční od 19 do 7 v úterý od 19 do 7 ve středu od 21 do 7 a pak ještě dvě osmičky s tím že skončíš v sobotu v 7 ráno, a v pondělí jdeš zase na ranní která je opět od 7 do 21 atd. ? Víte co to je pro lidi na linkách kteří dělají rukama a na čas?

Taky nevím proč bych měl něco dělat pro firmu, když mi firma ani nekoupí pořádné nářadí k práci, když ohodnotí kvaliťáka stejně jako uklizečku, a na kvalitu nehledí takže jenom vypisuju zbytečné papíry které se založí do složky a už se na ně nikdy nikdo nepodívá.

Odbory a zaměstnanecká rada si stěžují už velmi dlouho, nesmíš číst výplody toho profesionálního lháře Vaňka, nám taky tvrdil že do dvou let máme platy jako ve škodovce a podobně.

A inspektorát práce? Ten je uplacený stejně jako hygiena. Na e-maily zásadně nereagují, a v telefonu se vykrucují jak mohou aby nemuseli přijet a něco řešit.

Jinak ano tohle dělá český management. Co se týká korejců tak si pořád nejsem jistý. Buď to táhnou spolu s českým vedením a jenom předstírají zájem nebo když jsi přijde "šroub" stěžovat tak jim české vedení navykládá jaký má ten člověk problémy s pracovní morálkou a zamete se to pod stůl s tím že "Takovým lidem my vyhovovat nebudeme."
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od David PLEVA »

Kalasnikov píše:Firma v čele se sedmilhářem Vaňkem lžou jako když tiskne. ...."
Třeba mě teď a tady všichni ukamenujte nebo pověste za žebro na hák. S Petrem Vaňkem se znám už od roku 1997 a jsem rád, že jsem ho poznal, protože za to že jsem dneska tam, kde jsem (sice dělnická profese, ale celkem dobře placená) vděčím jemu, protože mě v roce 1997 seznámil s některými lidmi, kteří mi moc a moc pomohli. Z mého pohledu je P. Vaněk sice přísný, leč spravedlivý člověk (Spolupracoval jsem s ním a nemůžu si stěžovat). Toť můj názor.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Kalasnikov
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2009, 11:05

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od Kalasnikov »

To že je to lhář jsou fakta,

"U nás ty platy a benefity budou skutečně zajímavé."
Petr Vaněk 05/2007

"Kvalifikovaný dělník bude mít velmi podobný plat, jako třeba technicko-hospodářský pracovník v kanceláři."
Petr Vaněk 05/2007

a samozřejmě jak jsem psal předtím, celá převodovkárna 2 měsíce přesčasy ranní i noční, takže opět lež.

Já jsem od tohoto člověka od vstupního školení do teď pravdivou větu neslyšel.
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od tatchwud »

Kalasnikov píše:To že je to lhář jsou fakta,

"U nás ty platy a benefity budou skutečně zajímavé."
Petr Vaněk 05/2007

"Kvalifikovaný dělník bude mít velmi podobný plat, jako třeba technicko-hospodářský pracovník v kanceláři."
Petr Vaněk 05/2007

a samozřejmě jak jsem psal předtím, celá převodovkárna 2 měsíce přesčasy ranní i noční, takže opět lež.

Já jsem od tohoto člověka od vstupního školení do teď pravdivou větu neslyšel.
Řečeno slovy klasika: Já už Vás hezkou chvilku pozoruju,nejste vy proti němu nějak zaujatej? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: HYUNDAI - Nošovice

Příspěvek od ivan »

Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „Hyundai Nošovice“