Air intake /Sportovní sání/--jaké--kde--??

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
jamie.thomas
**
Příspěvky: 291
Registrován: 29 lis 2008, 14:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Air intake /Sportovní sání/--jaké--kde--??

Příspěvek od jamie.thomas »

Markus Huhtimo píše:Já bych ho bral, jenže ono už není a nebude, dle všeho. Resp. Na objednávku a čekání 2,5 měsíce kašlu, že. Takže musím vyřešit, co místo toho :-(
Tak to já bych si rači počkal než něco upravovat a dávat za to víc peněz. Já sem zvyklej na díly z USA čekat 1-2 měsíce (pokud to neni letecky), takže standard.
http://www.luxury-underwear.cz
--Nové kolekce za ceny outletu--
Reklama
 

HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Air intake /Sportovní sání/--jaké--kde--??

Příspěvek od HolyHole »

Tos mě celkem naštval, že už není. Teda ne ty, ale borci z obchodu, že ho už nemaj. Já ho chtěl taky objednat.

Tak nezbývá nic jiného asi než hledat ... KUA ](*,)
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Air intake /Sportovní sání/--jaké--kde--??

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Když vidím ty ceny jak píšete dodací lhůty co se vykašlat na nějaké kity koupit uni hříbek, vzduchovou hadici a spony? vyjde to na zlomek toho co udávají a funkci to bude také mít. Hadici s filtrem si dáte kam bude libo (mezi podběh a nárazník ideálně pro ideálně náporové sání) pokud máte obavu o mechanické poškození řeší to tahokov do nárazníku nebo filtr s takovým tím plastem okolo. Délka sání je sice ideální kratší, ale to jen z důvodu víření a tím pádem ztrát (hlavně jak máte takové ty harmonikové hadice) ale dají se sehnat hladké, nejlepší a také na některé modely dostupné je sportovní sání kde je vzduchu vedený v trubce tam už nejsou ani ztráty stlačitelností hadice nemluvě o hladkosti stěn trubky proti i sebelepší hadici. A co se týče supr filtrů co se jen vyperou a nastříkají máte někdo představu co dělá s váhou vzduchu vrstva oleje? Přestane měřit jak má sice jen nepatrně a až po několika stříkáních, ale postupně se zhoršuje. Jistě jste viděli moderní sací filtry od Greddy Apexi Blitz a podobných prestižních značek a žádný z opravdu výkonných se nestříká. Můj návrh není sice jen o tom koupit a vložit, ale za to o širší možnosti a individualizaci každého z vás nemluvě o finanční úspoře.
Jinak k některým příspěvkům co jsem četl.
Sportovní filtr pokud je kvalitní má jen přínosy pokud mezi ně berete i slyšitelnost sání. Motor má volnější dýchání což má za následek drobné navýšení výkonu a krouťáku. Jak je jasné umožní nasátí většího množství vzduchu což má pochopitelně za následek větší spotřebu (více vzduchu více benzínu - musí být zachovaný správný poměr), ale to jen v případě, že na to šlapete tzn posouvá se horní křivka o kus dál. Obecně vzato pokud nejdete o každé setině koně tak sportovní vložka filtru vyřeší vše(nasává tam kde má je to vedené v plastové trubce, neřešíte uchycení váhy, která bývá chycený právě k air boxu průchodnost vložek je vzhledem ke stejným materiálům schodná), jediné úskalí může být v menším průměru trubky přivádějící vzduch do air boxu, její lomení a v některých případech ne zcela šťastné umístění vstupu přívodu vzduchu do air boxu.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: Air intake /Sportovní sání/--jaké--kde--??

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Díky moc za příspěvek Vláďo! Skvělé čtení a pro mě samozřejmě moc poučné. O tom jsem taky uvažoval a né málo, ovšem jsem jeden z těch, co je úplně z jiného oboru (ekonom), takže na autě jsem sám schopen si tak maximálně vyměnit kolo :o Mrzí mě to, ale je to tak. Tzn. Všechno musím probrat s mýma klukama v servise, pro ně nebude problém mi cokoliv vyrobit, už je znám několik let a řešili jsme hafo takových věcí. Každopádně opravdu díky moc za radu :wink:
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Air intake /Sportovní sání/--jaké--kde--??

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Člověk se nesmí podceňovat a to že jsi z jiného oboru tak to je myslím jedno pro příklad jeden naprosto vynikající motorář za kterým se jezdí když si už člověk neví rady co to má jako hobby je provozním hotelu :D
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Air intake /Sportovní sání/--jaké--kde--??

Příspěvek od 89majlo96 »

je mozne to ze i30 nema vahu vzduchu ? Alebo ju ma ako sucast skrtiacej klapky ? Lebo ja na porubi ziadnu vahu nemam, jedine klapku a ta je na bloku motora
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Air intake /Sportovní sání/--jaké--kde--??

Příspěvek od Bolo »

A já koupil za kilo celé potrubí od filtru k váze vzduchu,pak jakože sport filtr (hrušku nebo jak) v polsku za 250 Kč a to jich tam měli na výběr že jsem si nemoh vybrat.No udělal za filtrem ďuru pro čidlo,nahodil filtr a jak pěkne to při jízdě duní,zvedla se mi spotřeba o milion litrů ale to je tím že se mi ten zvuk tak líbí a točím to hodně vysoko :mrgreen: A ty hlasité výfuky tam mají už od 750Kč...
Ale určitě to jezdí o něco lépe než před tím....jo a je to na kupéčku
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: Air intake /Sportovní sání/--jaké--kde--??

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Já to nakonec vyřešil tímto sáním : http://www.sportovni-filtry.cz/kn-kit-s ... l?cPath=29

Je to nejnižší cena v ČR a okolí, je přímo na můj dvoulitrový model a mají ho skladem, narozdíl od ostatních. Takže spokojenost :)
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
tommy_coupe
**
Příspěvky: 196
Registrován: 02 črc 2009, 18:09

Re: Air intake /Sportovní sání/--jaké--kde--??

Příspěvek od tommy_coupe »

Markus Huhtimo píše:Já to nakonec vyřešil tímto sáním : http://www.sportovni-filtry.cz/kn-kit-s ... l?cPath=29

Je to nejnižší cena v ČR a okolí, je přímo na můj dvoulitrový model a mají ho skladem, narozdíl od ostatních. Takže spokojenost :)
Svůj názor nebudu nikomu vnucovat, ale myslím, že tohle je ten nejlepší kit! Také jsem ho chtěl, nakonec jsem zvolil jen KN vložku, ale časem bych tenhle kit taky asi bral...
HYUNDAI COUPE GK 1.6 r.v. 2002
HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Air intake /Sportovní sání/--jaké--kde--??

Příspěvek od HolyHole »

Markusi pak nahoď nějaké foto, jak to budeš mít na autě 8)
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: Air intake /Sportovní sání/--jaké--kde--??

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Tommy, potěšil jsi mě svým komentářem :)
Holy, samože, hned jak to dojde (mělo by koncem příštího týdne), tak to tam hodím :D/
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
hawk
**
Příspěvky: 372
Registrován: 02 srp 2008, 09:07
Bydliště: olomoucko

Re: Air intake /Sportovní sání/--jaké--kde--??

Příspěvek od hawk »

Budu řešit a kupovat kit sání a vybírám mezi těmito dvěma:

1) http://www.performancecoupe.co.uk/0209C ... nkit2.html
a
2) http://www.performancecoupe.co.uk/0209C ... onkit.html

Dokázal by někdo poradit, který by mohl být lepší?
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: Air intake /Sportovní sání/--jaké--kde--??

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Já mám přesně ten první a má brutální zvuk :) Však jsi ho sám slyšel:). Je krásně slyšet, jak se ti pod kapotou nadechuje. Oproti dlouhému sání (Tenzo R Intake třeba) má ale nevýhodu, že nevede pod levou mlhovku auta, kde je otvor na nasávání, ale pod tu mlhovku vede pouze roura, která přináší vzduch k té hrušce, která je umístěná kousek od motoru...
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
hawk
**
Příspěvky: 372
Registrován: 02 srp 2008, 09:07
Bydliště: olomoucko

Re: Air intake /Sportovní sání/--jaké--kde--??

Příspěvek od hawk »

Jo já vím, ten zvuk byl super. Rozhoduju se mezi těma dvěma. U toho druhýho píšou, že je dokonalejší a že na něj nemá tolik vliv teplý vzduch od motoru a je taky dražší..ale zase nevím jak zvučí...mno uvidim je to dilema. :-k
HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Air intake /Sportovní sání/--jaké--kde--??

Příspěvek od HolyHole »

Já si cca před dvěma týdnama tohleto :
http://tuning.autodoplnky.cz/air-intake ... -s18025752
Prej do tří týdnů to má dorazit, tak jsem zvědavý.
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“