i30-1.4 a 6rychlostní převodovka?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: i30-1.4 a 6rychlostní převodovka?

Příspěvek od Radim Brožek »

čistě teoreticky, šlo by převodovky vyměnit?
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Reklama
 

Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: i30-1.4 a 6rychlostní převodovka?

Příspěvek od Carolco »

Čistě teoreticky....šlo. Motory 1,4 a 1,6 jsou podle mě rozdílný jen ve vrtání válců. Pochybuju že změnili cokoliv na motoru(frému,spojku,díru na mrkev...)pro novou převodovku,moooooožná třeba uchycení na silentblok ,nebo lana řazení,ale největší problém bude se sehnáním nové převodovky a jako náhradní díl? To se cenově víc vyplatí auto i se starou převodovkou prodat a koupit už s novou. :mrgreen: Odhaduju cenu nový převodovky tak na 150 000,- Jedině snad z nějaký totálky,ale než budou na vrakárnách.... A těch čekatelů.... :lol:

Spíš mi to připomíná čas,když jsem auto kupoval já. Jestlipak dealer řekne zákazníkovi - "Vydržte,teď tu 1,6 s pětikvaltem nekupujte,za tři týdny budou s šestikvaltem." :lol: Mě by sice čekání nepřineslo šestku,ale ušetřilo by nám třicet tisíc a měli bychom facelifta.... :? Ale kdyby byly v pr..... ryby,nemusely by být rybníky. :D/
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: i30-1.4 a 6rychlostní převodovka?

Příspěvek od N2DRFT »

Hujer píše:Do 1,4 benzinu 6 kvalt? ](*,) Boze lidi,priste nesetrte a kupte si rovnou silnejsi motor u ktereho ta 6 ma smysl!
no pozor, 1,4 benzín má 80kw a je to 5-ti kvalt
renault mégane 1.6 který se liší výkonvě o 1kW má 5 nebo 6-ti kvalt, neni to o výkonu.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
mcpapa
*
Příspěvky: 62
Registrován: 01 pro 2012, 18:23
Bydliště: Beroun

Re: i30-1.4 a 6rychlostní převodovka?

Příspěvek od mcpapa »

cau, jen by me zajimalo v teoreticke rovine(protoze asi nikdo nebude mit praktickou;) co vsechno by obnaselo a jestli by vubec bylo mozny vymenit starou prevodovku za novou a co vsechno by se muselo menit(prevodovka, tahla, kulisa...). U starych skudek se menil taky 4q za 5q zcela bezne, tak si myslim, ze uplna blbost by to byt nemusela. Dalsi vec je ta, jestli je tam vubec nejaky rozdil aby to za tu upravu stalo;) jezdim kazdej den cca 20km po dalnici tak by se mi ta rychlost navic hodila, ale zase co jsem cetl ruzne nazory, tak na sestku toci nova trica skoro stejne jako stara na petku. Diky David
i30 CW 1,6 CVVT + LPG red 2009
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: i30-1.4 a 6rychlostní převodovka?

Příspěvek od severtom »

Carolco píše:Čistě teoreticky....šlo. Motory 1,4 a 1,6 jsou podle mě rozdílný jen ve vrtání válců. Pochybuju že změnili cokoliv na motoru(frému,spojku,díru na mrkev...)pro novou převodovku,moooooožná třeba uchycení na silentblok ,nebo lana řazení,ale největší problém bude se sehnáním nové převodovky a jako náhradní díl? To se cenově víc vyplatí auto i se starou převodovkou prodat a koupit už s novou. :mrgreen: Odhaduju cenu nový převodovky tak na 150 000,- Jedině snad z nějaký totálky,ale než budou na vrakárnách.... A těch čekatelů.... :lol:

Spíš mi to připomíná čas,když jsem auto kupoval já. Jestlipak dealer řekne zákazníkovi - "Vydržte,teď tu 1,6 s pětikvaltem nekupujte,za tři týdny budou s šestikvaltem." :lol: Mě by sice čekání nepřineslo šestku,ale ušetřilo by nám třicet tisíc a měli bychom facelifta.... :? Ale kdyby byly v pr..... ryby,nemusely by být rybníky. :D/
Kvalitní příspěvek, v prvním odstavci máš podle mě naprostou pravdu. Nicméně je tu už dost příspěvků o tom, že podobně jako třeba u BMW se uživatelům zdá 5kvalt lépe poskládaný a užitečnější než 6kvalt. U dieselu je to jinak, ale pro benzín to zdá se platí.

Ve druhém odstavci - to je klasika všech autorizáků - odřít tě. Našel jsem si na webu H auto, které jsem chtěl, mělo být u mého dealera, nebylo, muselo se zaplatit a za 2 dny ho přivezlo... aspoň jsem nečekal 2 měsíce jako u koncernu... mělo být o 10 tyček levnější, nebylo, prodejce na férovku řekl, že na web H dávají uměle ponížené ceny, a v salonu pak zákazník narazí na realitu. Kdo už tam dojde natěšený a s penězi, dost často 10 tyček připlatí. Když ne, tak mu nedají výbavu, koberečky a další věci "zdarma".

Taky mi tvrdili, že po prázdninách se bude zdražovat, a samozřejmě přišlo zlevnění, ale potřeboval jsem auto na dlouhou cestu po Evropě, tak jsem ho koupil.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
mcpapa
*
Příspěvky: 62
Registrován: 01 pro 2012, 18:23
Bydliště: Beroun

Re: i30-1.4 a 6rychlostní převodovka?

Příspěvek od mcpapa »

ten prispevek na ktery reagujes je pres dva roky stary :D nema nekdo nejaky info o vymene prevodovky?
i30 CW 1,6 CVVT + LPG red 2009
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: i30-1.4 a 6rychlostní převodovka?

Příspěvek od pilotzz »

mcpapa píše:ten prispevek na ktery reagujes je pres dva roky stary :D nema nekdo nejaky info o vymene prevodovky?
Před rokem jsem se ptal v Hyu service (při garančce) - mluvil jse s nějakým padesátníkem v montérkách a odpověď byla - dodělávat "6-kový kolečko" do převodovky nee, to vyjde levněji koupit na vrakáči převodovku.
A než měnit kupovanou převodovku a kompletní mechanismus řazení, to raději prodat a koupit jiné :mrgreen:
Možná dnes je převodovek více (nevím, nesháněl jsem), a pokud to nějaký kutil dokáže svépomocí, ale "na objednávku" za oficiální hodinové sazby je to ekonomicky spíše nesmysl.
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
Uživatelský avatar
mcpapa
*
Příspěvky: 62
Registrován: 01 pro 2012, 18:23
Bydliště: Beroun

Re: i30-1.4 a 6rychlostní převodovka?

Příspěvek od mcpapa »

Já bych si to právě kdyžtak provedl sám, to neni až takovej problém, ale jde mi o to, co všechno se musí měnit:) Nejlépe by bylo, kdyby to předtím už někdo provedl, to by bylo nejlepší:)
i30 CW 1,6 CVVT + LPG red 2009
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: i30-1.4 a 6rychlostní převodovka?

Příspěvek od severtom »

mcpapa píše:ten prispevek na ktery reagujes je pres dva roky stary :D nema nekdo nejaky info o vymene prevodovky?
Právě že hardcam zablokoval nově (ne mnou) založené téma 6kv místo 5kv
Google mi nenašel, že by se to na fóru řešilo a vyřešilo.

Mám zkušenost s Felinou, tam 6kv prostě nebyly, ale existovaly firmy, např. Sixta MB, které vyráběly sportovní převodovky s poměry, jaké sis řekl. Samozřejmě i 6kv, nicméně informace byla, že jsou samozřejmě tenčí nebo žádné synchrony, aby se to do špajzky vešlo, a že to na běžné ježdění není, odděláš to. Cena byla okolo 30 000, takže žádná raketa oproti novým dílům H :)
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
mcpapa
*
Příspěvky: 62
Registrován: 01 pro 2012, 18:23
Bydliště: Beroun

Re: i30-1.4 a 6rychlostní převodovka?

Příspěvek od mcpapa »

Jojo vim o tom, to téma jsem založil já, ale což:)

Spíš mi jde fakt jenom o to, že bych si na vrakáči koupil za cca 10tis převodovku, co jsem tak zjišťoval, a tu prohodil s tou stávající, ale asi do toho nepujdu, když nebyl ještě nikdo úspěšný přede mnou:)
i30 CW 1,6 CVVT + LPG red 2009
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Příspěvek od nulda »

Už jste někdo řešil a vyřešil?
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Uživatelský avatar
mcpapa
*
Příspěvky: 62
Registrován: 01 pro 2012, 18:23
Bydliště: Beroun

Re: i30-1.4 a 6rychlostní převodovka?

Příspěvek od mcpapa »

Ja to resil a vyresil, koupil jsem passata cng a ten toci pri 130 asi 2800 :D
i30 CW 1,6 CVVT + LPG red 2009
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Příspěvek od nulda »

Výborně a teď to levnější řešení. Převodovek je už dost kolem 10000kč
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: i30-1.4 a 6rychlostní převodovka?

Příspěvek od nulda »

https://www.drive2.com/l/8754240/ asi se to moc nevyplati
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“