Navigace v ix35

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrej
**
Příspěvky: 131
Registrován: 15 bře 2010, 13:13
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od Ondrej »

Ospravedlnujem sa, ale mne to trha srdce, ked sa tu siria dezinformacie o mojej milej ix35.
Takze k teme. Moje doterajsie kratke skusenosti:
Navigacia je na vybornej urovni, ako vsetky ostatne navigacie na trhu.
Stranka podpory: www.navigation.com/hyundai
Skoda ze zatial iba v anglictine atd. (CZ, SK – nie je). Kto vie po anglicky, najde tam dost informacii. Da sa tam stiahnut aj manual v anglictine atd. (CZ, SK – nie je). A toto povazujem za najvacsiu chybu navigacie ix35!!! Dostanem tovar – AUTO! A nie je k nemu aspon Slovensky manual navigacie (dokonca celeho audiosystemu ktory s nou suvisi)?!? Ved to je asi aj proti zakonnym obchodnym predpisom? Ze je cela navigacia v anglictine – nevadilo by mi, ale ze nedostanem k nej prelozeny manual, ako ju obsluhovat – to je vrchol!!! „Sudruhovia“ z Hyundai by rychlo s tym mali nieco urobit, lebo takto odradia vsetkych zaujemcov o navigaciu, mimochodom o vybornu navigaciu! Pritom ide o banalnu zalezitost. Sikovny prekladatel prelozi tych cca 65 stranok A5 za pol dna! A potom uz iba vytlacit. Taketo veci ma rozculuju najviac. Chcel by som vidiet americanov, keby im dali manual napr. iba v nemcine. Hyundai by sa asi nedoplatil sudnych trovov, lebo americania by sa urcite pri kazdej kolizii na ceste vyhovarali, ze im nikto nepovedal, ze pocas jazdy sa nemaju hrat s dispalyom. Ako ma Slovak resp. Cech vediet co sa pise v tych vystrahach s vykricnikmi?!

Navigacia obsahuje tieto mapy od firmy Navteq:
Andorra, Austria, Belgium, Denmark, Republic of Ireland, Faroe Islands, Finland, France, Germany, Gibraltar, Greece, Greenland, Guernsey, Iceland, Italy/Vatican City, Jersey, Liechtenstein, Luxembourg, Malta, Man, Monaco, Norway, Portugal, San Marino, Spain, Sweden, Switzerland, The Netherlands, United Kingdom
Albania, Belarus, Bosnia & Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Estonia , Hungary, Latvia, Lithuania, Macedonia, Moldova, Poland, Romania, Slovakia, Slovenia, Ukraine, Serbia and Montenegro
Firma Navteq dodava mapy do 80% zariadeni roznych znaciek. Takze mapove podklady v tychto zariadeniach su uplne rovnake a rovnako podrobne (napr. aj Ovi maps od Nokie, urcite aj iPhone atd.)! Existuje sluzba “ Map Reporter“ kde mozete zadavat zmeny resp. nove cesty alebo body zaujmu, ktore zapracuje navteq do dalsej aktualizacie. Aktualizacia map prebieha cez 1G USB kluc, takisto upgrade firmware (dufam, ze hned ten najblizsi bude aspon cestina) – mal by to vraj zvladnut kazdy sam. Upgrade map bude asi plateny.
Specialnou funkciou navigacie je vypocet trasy v troch variantach: najrychlejsia – najkratsia – najekonomickejsia.
Audiosystem – kvalitnejsi od zakladneho v kufri mam subwoofer.
Telefonovanie ovela komfortnejsie ako na zakladnom audio systeme.
Zadna kamera super, hlavne pri parkovani medzi auta a pruhy nakreslene na zemi. Avsak ked prsi, tak je na displeyi rozmazany obraz, ale ten je pri dazdi rozmazany aj pri pohlade von cez bocne okno. Toto sa da snad vyriesit iba stieracom na kamere?
Atos-Prime 2005-2010
ix35 2.0i Style 4WD Benzín 3.5.2010-24.10.2013
ix35 2.0i Style 4WD LPG-Elpigaz2 24.10.2013- ...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od Hardcam »

Mam tez origo navi a mam v ni tez mapy Navteq, jsem spokojen.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od juramac »

Na to, ze navigaci vyuziju asi 5x - 10x do roka ,mi lepsi sluzbu udela Navigon v iPhonu, ktery je take na Navtequ , ale navic umi cesky ( i slovensky ) , stal mne pred rokem pouhych 65 USD ,ma veskere budouci updaty zdarma a umi vse, co ten navigacni predrazeny zazrak v palubce. A navic si ho mohu vzdy odnest v kapse, neriskuji v lepsim pripade rozbiti okna a rozlamani desky,mohu ho vyuzit i v jakemkoliv jinem aute treba na dovolene z pujcovny a nebo i pri dohledavani adresy pesky apod. Ale chapu, ze mnozi radi zaplati za ten krasny pocit z velkeho displaye , i kdyz tomu nerozumim.....ty penize se daji vyuzit jinak, ja si treba radeji koupim nezavisle topeni Webasto, ktere mi v zime udela kazdy den rano urcite vice radosti. :)
Uživatelský avatar
Ondrej
**
Příspěvky: 131
Registrován: 15 bře 2010, 13:13
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od Ondrej »

to Hardcam: A dostal si k nej manual v cestine, resp. je cela navigacia v cestine?
Mas v nej aj moznost - najekonomickejsia trasa?
Atos-Prime 2005-2010
ix35 2.0i Style 4WD Benzín 3.5.2010-24.10.2013
ix35 2.0i Style 4WD LPG-Elpigaz2 24.10.2013- ...
Uživatelský avatar
Ondrej
**
Příspěvky: 131
Registrován: 15 bře 2010, 13:13
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od Ondrej »

Po mesacnych skusenostiach musim zmenit poradie (mojich) dovodov preco mat zabudovanu navigaciu.
Povodne poradie:
1. dizajn
2. navigacia
3. kvalitne audio
4. telefonovanie
Nove poradie:
Neviem sa presne rozhodnut. Najviac vyuzivam kvalitne audio = super zvuk, ale vynikajuce je aj telefonovanie. Vzdy som mal telefonovanie v aute na polsednom mieste, ale s tymto displayom je telefonovanie hracka. Velke ikony, velke pismo. Zacinam menit nazor na telefonovanie z auta a v poslednej dobe coraz castejsie vybavujem telefony prave pocas jazdy. Kto potrebuje vela telefonovat pocas jazdy, tak urcite odporucam!
Atos-Prime 2005-2010
ix35 2.0i Style 4WD Benzín 3.5.2010-24.10.2013
ix35 2.0i Style 4WD LPG-Elpigaz2 24.10.2013- ...
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od laxo18 »

pretoto uprednostnujem aj ja stavanu navigaciu a ten priplatok nieje len kvoli mapam ale aj kvoli audiu a tam kludne moze byt plus zosilovac a ine reproduktori ale to nemusi byt presne ako som napisal ale moze
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od juramac »

Kolega ve firme ma zajem koupit do sveho forda 2Din Clarion NX509 , o kterem tady padla nekolikrat zminka a protoze na netu neni o ni prilis ceskych informaci, tak mne pozadal, zda bych mu nezjistl info zde. Vim, ze tam jsou mapy iGo, ale to je asi vse, protoze to jde jinak mimo muj ramec pozornosti... Jake s ni mate kdo zkusenosti? Mapy, zda je tam cestina, jak je to s BT a telefonem, aktualizace map apod. Diky.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od Hardcam »

Ondrej píše:to Hardcam: A dostal si k nej manual v cestine, resp. je cela navigacia v cestine?
Mas v nej aj moznost - najekonomickejsia trasa?
Promin, ze jsem Ti neodpovedel. Navigace je kompletne v cestine, ma bluetooth handsfree, umi videa, fotky...navod je anglicky/nemecky/spanelsky atp., ale ne cesky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
bamba
*
Příspěvky: 90
Registrován: 29 dub 2010, 10:04

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od bamba »

havros píše:Navigace zatím česky bohužel není...
A podle vyjádření :hyu: ani jentak nebude. Nemají v plánu.
Nissan Almera Spring 1.4 GX, 1999
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od juramac »

No, ja jsem mel dojem, ze ale treba ten Vlarion, ktery se dava dodatecne napr. do iX55 a nebo i jinych, a na ktery jsem se pred nedavnem ptal, cesky umi. Mate s nim nekdo zkusenosti ?
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od havros »

Dodatečně montovaná navigace česky umí, tady byla řeč o original Hyundai navigaci z výroby :wink:
Uživatelský avatar
Ondrej
**
Příspěvky: 131
Registrován: 15 bře 2010, 13:13
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od Ondrej »

Teraz asi potesim tych, co vstavanu navigaciu z vyroby nemaju.
Ano, presne tak, navigacia sa mi jedneho pekneho dna zasekla (zamrzla). Ostatne (radio, bluetooth, telefon) funguje. Iba navigacia ostala trcat na jednom mieste a uz tyzden sa z toho nevie spamatat. Mozem bludit hore dole aj 300 km, ani sa nehne.
Dnes rano som bol dohodnuty vraj na 1/2 hodinky, vraj to len upgradujeme a bude. Cakal som 1/2 hodinky, cakal som hodinku, cakal som dve hodinky az som sa na... zobral svoje druhe auto. Vraj ked to bude, tak zavolaju. Je 13:08 stale nic!
Nemate niekto skusenost s takymto problemom?
Atos-Prime 2005-2010
ix35 2.0i Style 4WD Benzín 3.5.2010-24.10.2013
ix35 2.0i Style 4WD LPG-Elpigaz2 24.10.2013- ...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od Hardcam »

Vetsinou pomuze reset pristroje. Ovsem jak je to se zabudouvanou navigaci, u ktere je videt jen celniho plocha, to netusim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
bamba
*
Příspěvky: 90
Registrován: 29 dub 2010, 10:04

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od bamba »

Dej pak prosím vědět, jak to dopadlo. Mám ji taky objednanou, tak abych věděl, co mě čeká...
Nissan Almera Spring 1.4 GX, 1999
Uživatelský avatar
Ondrej
**
Příspěvky: 131
Registrován: 15 bře 2010, 13:13
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od Ondrej »

Vysledok: auto mi odovzdali o 15:30.
Navigacia stale nefunkcna, nefunguju uz ani hodiny (hodiny beru cas z GPS).
Zajtra rano objednavaju komplet celu novu navigaciu. Ked bude v servise zavolaju ma na vymenu.
Atos-Prime 2005-2010
ix35 2.0i Style 4WD Benzín 3.5.2010-24.10.2013
ix35 2.0i Style 4WD LPG-Elpigaz2 24.10.2013- ...
Odpovědět

Zpět na „ix35 Elektronika“