příslušenství

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Véna
**
Příspěvky: 114
Registrován: 29 lis 2010, 18:01

Re: příslušenství

Příspěvek od Véna »

Velice děkuji za odkazy k lemům blatníků. zahajím podrobnější pokusy. Láce to obšem není. [-o<
Už opravdu iX 35 2,0D HP 135 kw Style
Suzuki Intruder C 1800 LC (motorka)
Volvo S 70 TDI, S 60 D5
Ford Mondeo CRDI
Citroen Xantia 1,9 TDI a 2,0 HDI
Daewoo Espero,Nexia
a spousta favoritů a jiných škodovek počínaje Š 110 L
Reklama
 

budu
*
Příspěvky: 15
Registrován: 28 lis 2010, 18:11
Bydliště: Bytča

Re: příslušenství

Příspěvek od budu »

riesil niekto uz ramienko na zavesenie kabatov na hlavovu opierku predneho sedadla?
Kedze to je aktivna opierka, vedie do nej nejake lanko zo sedadla a nedaju sa tam nahodit klasicke univerzalne vesiaky.

Dika za rady.
Hyundai IX35 Premium 4x4 2.0i 5M/T Biela , od 20.12.2011
Dacia Logan MCV 1,4 dci strieborná
Fiat Tipo 1,7D - out
Škoda 100D - out
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: příslušenství

Příspěvek od juramac »

Ja osobne jsem to neresil a ani resit nebudu, ale na ebay jich je hromada ruznych typu. Jen si vybrat :D
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid ... Categories
tamburello
Příspěvky: 1
Registrován: 31 říj 2010, 14:21

Re: příslušenství

Příspěvek od tamburello »

jurap píše:Auto mám již 1/2 roku. O věcech které mě vadily jsem již psal v tématu "palubní počítač ix35". Nyní už většinou nic neřeším, protože to řešení nemá (denní svícení, hlučná zadní náprava - jako když sypete brambory...). Vadí mě pouze vysoká spotřeba. Jezdím za cca 12l. Když jedu na spotřebu a mimo město, tak jsem se nikdy nedostal pod 10l (4x4 2l benzín). Vůbec nejsem žádný závodník a dost často vozím vnoučata. Spotřeba byla deklarována podstatně nižší. Co se týká automatického dovírání oken, tak to je dobrá věc. Při jakémkoliv uzamykání vozu se Vám okna automaticky dovřou (somozřejmě pokud jsou otevřena nebo alespoň pootevřena). Funguje to jak na DO, tak na tlačítko v předních klikách dveří. V letních měsících se auto vyvětrá otevřením oken a pomalou jízdou. Při dosažení cca 20 km /hod se opět okna automaticky uzavřou =D> . Co se týká prahů, tak tady bych si to trošku rozmyslel. Na autě, ještě s jinými doplňky, je mám a tak už auto vyjelo přímo z prodejny. Nevýhodou je, že se prakticky nedá z auta vystoupit tak, aby se člověk nezamazal. Musí se udělat pořádný úkrok do boku a pro ženskou v sukni, starší lidi nebo děti je to obtížné. Ale parádní to jinak je. Přeji mnoho hezkých kilometrů...
Ufff, dost vysoka spotreba. Mam ten isty motor, najazdenych mam 20 tisic km a priemerna spotreba 8,5. Mimo mesta 8l !!!
nizzmo
*
Příspěvky: 74
Registrován: 14 čer 2010, 10:28
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: příslušenství

Příspěvek od nizzmo »

FISHkaa píše:Edit: vyšší spotřebu musíte čekat - auto má aerodynamiku cihly. Nejde to porovnávat se stejným objemem u běžných aut... :wink:
Objem cihly je jedna vec. Druha a dost podstatna vec, preco ma vyssiu spotrebu, je ze nieje mozne pri 4x4 verzii nastalo odpojit zadnu napravu. Riadiacka stvorkolky zadok pripoji vzdy aj pri malinkej strate adhezie. Cize pri pridavani, rychlejsom prejazde zakrut, pri stupani, .... Staci, ked na zadok posle iba par percent tociveho momentu, ktory si ani nevsimnete a spotreba ide okamzite hore.
Hyundai Santa Fe 4WD CRDi Premium .... Phantom Black
Hyundai ix35 2.0i Style 4x4 .... biely - predaný
Renault Megane 1,6 2013 .... Ženiné auto :)
Suzuki Jimny 1,3 VVT 1999 .... totalka v 2009
Nissan 200sx s14a (Silvia) .... (280HP) predane
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: příslušenství

Příspěvek od FISHkaa »

no já ti nevím, ale pokud neprasíš, tak k připojení zadní nápravy v tebou popisovaných případech nedojde... To má větší vliv ta aerodynamika a váha automobilu...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
nizzmo
*
Příspěvky: 74
Registrován: 14 čer 2010, 10:28
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: příslušenství

Příspěvek od nizzmo »

Tak to mi ver ze dojde. Aby si to chapal. Pripojenie zadnej napravy sa nedeje tak, ze odrazu mas v zadu 50% tociveho momentu, ale kludne ked ides do mierneho kopceka riadiacka ti na zadok posle mozno 10% tociveho momentu, aby nahodou nedoslo k strate adhezie. Opytam sa ta, kolkokrat sa ti pretocili ako mas 4x4 predne kolesa pri pohynani sa, kolko krat ti teraz cez zimu predne kolesa presmykovali pri ustalenej jazd do kopca po zasnezenej (neodhrnutej) ceste, ...?
Odpoviem ti kolkokrat mne. Ani jeden jediny raz. Minuly rok som jazdil v zime na manzelkynej predokolke - Suzuki Swift a to som presmykoval vsade. Samozrejme, ze to nebolo pneumatikami.
U miestneho dealera Hyundai mi tvrdili, ze u IX35 elektronika a motory su tie iste ako u novej Kie Sportage. Pisem to preto, pretoze sice Hyundai sa tym nechvali, ale Kia ano, ze maju najmodernejsiu riadiacu jednotku pre 4x4, ktora vie dopredu rozpoznat moznost straty adhezie a preto posiela na zadnu napravu skorej tocivy moment, ako u konkurencnych SUV. A bohuzial tato vymozenost znamena aj zvysenu spotrebu paliva.
Samozrejme vahu a aerodynamiku nepodcenujem.
Toto ale urcite nepatri do temy "prislsenstvi".
Hyundai Santa Fe 4WD CRDi Premium .... Phantom Black
Hyundai ix35 2.0i Style 4x4 .... biely - predaný
Renault Megane 1,6 2013 .... Ženiné auto :)
Suzuki Jimny 1,3 VVT 1999 .... totalka v 2009
Nissan 200sx s14a (Silvia) .... (280HP) predane
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: příslušenství

Příspěvek od FISHkaa »

hele, fakt je ta elektrika stejná? To by se mi naopak líbilo, protože mě to do teĎ mrzelo - myslel sem, že KIA má o generaci lepší Haldex 8)

V zimě ale i na poli protočím a protočil sem všechny kolečka, holt sem si to chtěl zkusit :-) Nejvíc mi to pomohlo když sem sjel z pole na příjezdovou asfaltovou cestu - pár prudkých rozjezdů a kolečka byly bahna zbavená 8)

Pokud je tak fakt co v KIA, tak ti už věřím.

Obecně sem auto kupoval s tím, že budu jezdit za 10l/100km a tak to je - důležitá je zábava z jízdy a ta, zejména v zimě na sněhu, je řádná 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
nizzmo
*
Příspěvky: 74
Registrován: 14 čer 2010, 10:28
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: příslušenství

Příspěvek od nizzmo »

Podla infa ktore mam, tak je to presne rovnake. Hele pretocim kolesa aj ja, ale to sa musim snazit. Bol som si dokonca na zasnezenej ceste zadriftovat :D Proste pri normalnej jazde kolesa nepretocim ako s normalnou predokolkou.
Hyundai Santa Fe 4WD CRDi Premium .... Phantom Black
Hyundai ix35 2.0i Style 4x4 .... biely - predaný
Renault Megane 1,6 2013 .... Ženiné auto :)
Suzuki Jimny 1,3 VVT 1999 .... totalka v 2009
Nissan 200sx s14a (Silvia) .... (280HP) predane
Véna
**
Příspěvky: 114
Registrován: 29 lis 2010, 18:01

Re: příslušenství

Příspěvek od Véna »

FISHkaa píše:hele, fakt je ta elektrika stejná? To by se mi naopak líbilo, protože mě to do teĎ mrzelo - myslel sem, že KIA má o generaci lepší Haldex 8)

V zimě ale i na poli protočím a protočil sem všechny kolečka, holt sem si to chtěl zkusit :-) Nejvíc mi to pomohlo když sem sjel z pole na příjezdovou asfaltovou cestu - pár prudkých rozjezdů a kolečka byly bahna zbavená 8)

Pokud je tak fakt co v KIA, tak ti už věřím.

Obecně sem auto kupoval s tím, že budu jezdit za 10l/100km a tak to je - důležitá je zábava z jízdy a ta, zejména v zimě na sněhu, je řádná 8)
Není stejná u Hyundai jako u KIA. To je totiž ten největší rozdíl, čím se oba vozy liší. (dočetl jsem se v seriozním tisku).
Jinak, pochopitelně, ta řada spojek a převodovčiček, čím se 4 kolka odlišuje od dvojkolky, holt litřík či dva stojí i kdyby necjozela k jevu, co správně popsal kolega..
Už opravdu iX 35 2,0D HP 135 kw Style
Suzuki Intruder C 1800 LC (motorka)
Volvo S 70 TDI, S 60 D5
Ford Mondeo CRDI
Citroen Xantia 1,9 TDI a 2,0 HDI
Daewoo Espero,Nexia
a spousta favoritů a jiných škodovek počínaje Š 110 L
timecom
Příspěvky: 1
Registrován: 14 úno 2011, 09:08

Re: příslušenství

Příspěvek od timecom »

Podla australskych stranok IX35 ma 4x4 system od spolocnosti JTEKT (t.j. Torsen).
Uživatelský avatar
borgio007
Moderátor
Příspěvky: 74
Registrován: 10 úno 2011, 12:55
Bydliště: BA

Re: příslušenství

Příspěvek od borgio007 »

Chlapci, nechcem Vam do toho kecat, ale ked si zoberiete... ono, mozno nemusi byt ani ta zadna naprava pripojena a zerie to viac... ale preco? Pretoze ten kardan sa otaca stale, takisto diferak... to je vsetko urcity valivy odpor a tam je aj nejaka ta spotreba...
Inak, teraz ked nadavate vsetci na spotrebu, preco si auto nedate spravit na LPG alebo ste nekupili diesel???
BMW 750d M ( G11) Individual, BMW X5 (F15) Individual, Hyundai ix35 CRDi Premium
jurap
*
Příspěvky: 14
Registrován: 20 zář 2010, 09:37

Re: příslušenství

Příspěvek od jurap »

Protože diesel je o dost dražžší a jde o to, kolik člověk najezdí za rok. Při 18-20 tis km/rok se to dlouho nevyplatí a to mluvím jenom o spotřebě. A co slyším, tak si stěžují lidi i na diesel. Aspoň mě to říkali v servisu.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: příslušenství

Příspěvek od FISHkaa »

tak jak to je? Má iX35 stejnou techniku jako KIA? Někdo kdo to na 100% ví? :-) 8)

PS: opakuju, že moje spotřeba mi nevadí. Diesel s DPF vs. mé krátké pravidelné pojíždění z/do práce = velká nedůvěra :roll:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
nizzmo
*
Příspěvky: 74
Registrován: 14 čer 2010, 10:28
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: příslušenství

Příspěvek od nizzmo »

borgio007 píše:Chlapci, teraz ked nadavate vsetci na spotrebu, preco si auto nedate spravit na LPG alebo ste nekupili diesel???
LPG som uz raz mal... Uz nechcem. Diesel ma vobec netaha, aj ked ten tocivy moment je u neho pekny. Ja som chcel benzin 4x4, preto mam benzin 4x4 a na spotrebu som nenadaval ani raz. Je pravda, ze spotreba je daleko od deklarovanej, ale takto ma toto auto uci jazdit pekne pomaly na spotrebu a celkom sa mi to paci. Predtym som jazdil na vsetkych autach ako prasa... :mrgreen:
Hyundai Santa Fe 4WD CRDi Premium .... Phantom Black
Hyundai ix35 2.0i Style 4x4 .... biely - predaný
Renault Megane 1,6 2013 .... Ženiné auto :)
Suzuki Jimny 1,3 VVT 1999 .... totalka v 2009
Nissan 200sx s14a (Silvia) .... (280HP) predane
Odpovědět

Zpět na „ix35 Pokec“