Přestavba Sonaty na LPG

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

klema
Příspěvky: 2
Registrován: 06 dub 2011, 01:05

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od klema »

Ahoj, nez jsem si nechal namontovat plyn, hodne jsem smejdil po recenzich, taky tady a nahodou jsem narazil na dobry ohlas na AutoMT /p. Němec/ v Radotíne. Jen pro zajimavost prikladam link, ktery me od navstevy u nej odradil. Predesilam, ze osobni zkusenost s nim nemam.
http://www.jeep-club.net/forum-tema/pom ... tine-41870
Sonata 2.0 98 LPG
Reklama
 

garni123
*
Příspěvky: 36
Registrován: 09 bře 2006, 23:53
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od garni123 »

tak jsem před časem komunikoval s fy. Naptun Harfa...distalo se mi této odpovědi viz č. 265..http://www.neptun-harfa.cz/Diskusni-forum-LPG/3311.html.

Můžu se vás, kteří máte NF a jezdíte spíše dálky, kolik už jste s vozem najezdili???
Mercedes Benz C200 CDI
Hyundai Sonata NF 2,4 automat rv. 2006 (US Verze) - spolehlivá:-) - 3. 1. 2013 Prodáno
VW Passat 1,9 TDI (77 KW) - díky Bohu už je pryč
Hyundai Lantra 1,6 16v, rv. 11/1995 - 296 400 Km,v roce 2005 prodáno
Uživatelský avatar
Jabberwocky
*
Příspěvky: 35
Registrován: 07 čer 2012, 18:21
Bydliště: Praha

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Jabberwocky »

Měl bych takový, asi trochu pitomě postavený, ale přece dotaz. Šli byste do přestavby na plyn u Sonaty EF, r.v. 1999, najeto cca 236 000? Chápu, že to záleží na mnoha parametrech (kolik člověk najezdí atd.), nicméně zajímá mě spíš takový obecný názor – jestli do takhle starého auta má ještě smysl vrtat. Vůz je jinak vcelku v pořádku, vše funguje, jak má, nejvíc zatím odchází lak… Díky.
„Pekáč“ – Sonata EF-B, V6, manuál, benzín, r.v. 2002
„Černá huba“ - Kia Pregio, 2.7 D, r.v. 1998
RIP: „Kosatka“ – Sonata EF-A, V6, automat, benzín, r.v. 1999 (rozstřelena pitomcem, když stála zaparkovaná přes noc před domem)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Farrael »

Záleží jak rychle se ti investice vrátí, ale já bych už asi u tak starýho auta do toho nešel. Kdyby mělo menší nájezd, tak proč ne, ale tady už se asi nové lpg nevyplatí. Max. nějaký levnější systém jako je magic.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Jabberwocky
*
Příspěvky: 35
Registrován: 07 čer 2012, 18:21
Bydliště: Praha

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Jabberwocky »

Návratnost je pro mě bohužel tak trochu neznámá. Jezdím spíš nárazově, navíc auto mám krátkou dobu. Kolik s ním vlastně najedu, je ve hvězdách. Zkoušel jsem kalkulačku u Neptun Harfa, u BRC mi návratnost při odhadovaném nájezdu vycházela na cca 3, možná 4 roky. To už je asi kravina, plánovat u takhle starého vozu tolik dopředu, což? Navíc, jak říkám, odhad nájezdu je Achillova pata – v zimě auto bude asi spíš stát, zatímco teď jsem za měsíc najel 1500 km. Ono se to blbě průměruje při tolika neznámých :-/
„Pekáč“ – Sonata EF-B, V6, manuál, benzín, r.v. 2002
„Černá huba“ - Kia Pregio, 2.7 D, r.v. 1998
RIP: „Kosatka“ – Sonata EF-A, V6, automat, benzín, r.v. 1999 (rozstřelena pitomcem, když stála zaparkovaná přes noc před domem)
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od jiri.vacha »

Máš staré auto a malý nájezd,do toho bych určitě nešel,aby se ti to vyplatilo,tak aspon dvacet ročně musíš najet,mín už je to takový diskutabilní.Jezdím třicet až čtyřicet ročně a hlavně dálky. :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Farrael »

Tak tak. To se ti nevyplatí. Při takovym ročníku a nájezdu už je to lepší zakoupit nainstalovaném přímo v autě. Odpadne ti počáteční investice a pak ti už je vlastně jedno kolik toho najedeš.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Hardcam »

Jirko, v jinym tematu jsi psal, ze za 4 roky jsi najel 100tkm, to neni 40 rocne :mrgreen:
v tomhle pripade by se do LPG vyplatilo jit pouze do "jetyho", s investici 30tKc to vubec nevypada zajimave a navratne v blizky budoucnosti.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Jabberwocky
*
Příspěvky: 35
Registrován: 07 čer 2012, 18:21
Bydliště: Praha

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Jabberwocky »

Fajn, díky za odpovědi. Víc hlav víc ví. Ale jinak je Sonča fakt příjemné svezení, i přes ten věk.
„Pekáč“ – Sonata EF-B, V6, manuál, benzín, r.v. 2002
„Černá huba“ - Kia Pregio, 2.7 D, r.v. 1998
RIP: „Kosatka“ – Sonata EF-A, V6, automat, benzín, r.v. 1999 (rozstřelena pitomcem, když stála zaparkovaná přes noc před domem)
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od jiri.vacha »

Hard:Zase nějakej štoura :mrgreen: .První rok jsem najel asi dvacet,víš =P~ ,další rok pětadvacet a loni už čtyřicet,nu a letos už mam patnáct,je teprv červeneccccccc :shock: .To ještě doženu,jsem se trochu flákal no. :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Hardcam »

Jirka: dyt jo, ja si z tebe jen delal dobry den :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Nexus »

Jabberwocky: záleží jak dlouho si tu sonatu plánuješ nechat. Jestli je v loji lak tak bych to asi neřešil, ale pokud ti hnije jako mě tak je to trošku vážnější problém, který momentálně řeším a snad je téměř vyřešeno. Svezení fajn, motoru to evidentně nevadí, ale jde o nájezd km jelikož instalace nového lpg rozhodně převýší reálnou cenu vozu a s tím je třeba počítat. Já se byl dneska zeptat na přehození z auta do auta a prý to vidí okolo 3tis za práci, materiál by neměl být potřeba žádný nový a jestli jo tak maximálně atakuju 4 tis... ale dávat 35tis za plyn do auta v hodnotě cca 25tis?? Neřikám vyloženě ne, ale pokud nemáš podvozek a kastli v hodně dobrém stavu, vykašlal bych se na to. Táta má najeto 270tis, sice motor naprosto vpořádku, ale ostatní části dosluhují. Nedávno levá poloosa, pravá při zatážení je jak bubeníček, ložiska, minulý týden odešel alternátor (ještě že jsem měl v garáži náhradní)... holt kilometry to má, svoje dávno odsloužilo a další investice nemají smysl.

tady je fotka nápravnice, kterou jsem včera vyndal z kousku co jsem koupil na ND. Zcela vyhnilo uložení ramena, ostatně se divím že to ještě vůbec mohlo držet. Akorát mě to heclo k tomu, abych vyndal i tu svojí a koukl se, jestli to není v podobném stadiu...
http://img24.eu/v-w4ue16fy.jpg
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Farrael »

No tak ta už je hodně po smrti.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Jabberwocky
*
Příspěvky: 35
Registrován: 07 čer 2012, 18:21
Bydliště: Praha

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Jabberwocky »

Nexus: On je problém, že nejsem žádný extra technik, takže stav vozidla posoudit moc neumím. Rozhodně v něm nic neklepe, jede měkce, plynule, automat se chová korektně… Nebýt odřeného laku a míst, kde se lak už opravoval, tak bych si ani nemyslel, že je to tak staré auto. Nekupoval jsem ho v bazaru, nýbrž od známé, u nichž v rodině bylo celou dobu provozu. Nejdřív nějaký strejček, pak ona. Teď po strejčkovi podědili něco jiného, tak nadbytečná kára šla z domu. Jiný známý, vyučený automechanik (ovšem neživí se tím), kterého jsem si pozval k nákupu, pak pod auto se mnou vlezl a říkal, že shnilé to není (jak říkám, já to fakt posoudit moc nesvedu). No a nechat si ji hodlám do té doby, dokud bude bez problémů jezdit (a pokud ekoterorosti nějak nedomrví legislativu, samozřejmě). Měl jsem ji u Hujera v servisu na opravu pár drobností a výměnu brzdových kotoučů a ani tam se netvářili, jako že je to vrak. Jen prý mě časem bude čekat výměna výfuku, ale není to nijak akutní. No a protože je auto zřejmě na svůj věk a nájezd fakt docela v kondici, začal jsem vymýšlet blbosti, jestli by se nakonec přece jen LPG nevyplatilo… Mimochodem, jak dlouho zástavba v servisu trvá? Díky.
„Pekáč“ – Sonata EF-B, V6, manuál, benzín, r.v. 2002
„Černá huba“ - Kia Pregio, 2.7 D, r.v. 1998
RIP: „Kosatka“ – Sonata EF-A, V6, automat, benzín, r.v. 1999 (rozstřelena pitomcem, když stála zaparkovaná přes noc před domem)
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od jiri.vacha »

Tvůj problém je nájezd kilometrů,ne stav auta :mrgreen: Já mam taky 2001 a 200 tis na tacho.Ale jezdím hodně,proto plyn.Zástavba je práce na jeden max dva dny.Jestli jezdíš po městě,nějaké to okolí a krátké vzdálenosti,motor se startuje na benzín,každý start,při dosažení cca 40 stupnů provozní teploty se teprv automaticky přepne do plynu,takže tvá úspora bude minimální,proto dlouhá návratnost.Já měl tu investici asi za sedm měsíců zpátky(30tis.kč)No a ted jezdím za polovic,to je ta úspora :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Odpovědět

Zpět na „SONATA“