Pneumatiky Kumho

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
Avalanche
*
Příspěvky: 72
Registrován: 27 čer 2006, 13:49
Bydliště: Praha

Příspěvek od Avalanche »

Hanz píše:Já byl s Kumhama taky rozhozenej a už bych je na auto nechtěl :cry:
Pod to se podepíšu. Stojí fakt za houno... Já se těšim, až je sjedu a vyměním za jiné...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

:cry: Já je ani nesjel a dostaly vycházky :twisted:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Citam o tých vasich problemoch s Kumhami, tiez ked sme objednavali Accenta som sa pytal predavaca za akych podmienok by bolo mozne dostat znackove pneu (ich predvadzacka jazdi na pirelli p6000, preco asi?) lebo na neho pojdu hlinikace. Predavac bol velmi neochotny, poradil nam nieco v tom zmysle ze predat kumha niekde v bazare a kupit si nove pneu...neporadil nic ohladom doplatku za vacsie 15" ako doplnku, len stale mlel o tom ze Kumho je fajn ..... Nemali ste niekto podobny problem?
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmrak »

Já ty kumha neměl moc dlouho, jsem je hodil na civica a palil a palil ...
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
Uživatelský avatar
getzik
**
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2005, 19:36
Bydliště: ČR

Příspěvek od getzik »

Já jsem s kumhama žádný problémy neměl. Dal jsem je pryč, protože se kupovaly 15" elektrony a tak i na ně nové pneu.
Hyundai i30 1,4 T-GDI 7-DCT Style Ultimate, Demitasse Brown
Hyundai Tucson 2,0 CRDi 4x4 Style Premium, Polar White
vipe

Příspěvek od vipe »

Andy4 píše:Citam o tých vasich problemoch s Kumhami, tiez ked sme objednavali Accenta som sa pytal predavaca za akych podmienok by bolo mozne dostat znackove pneu (ich predvadzacka jazdi na pirelli p6000, preco asi?) lebo na neho pojdu hlinikace. Predavac bol velmi neochotny, poradil nam nieco v tom zmysle ze predat kumha niekde v bazare a kupit si nove pneu...neporadil nic ohladom doplatku za vacsie 15" ako doplnku, len stale mlel o tom ze Kumho je fajn ..... Nemali ste niekto podobny problem?
Já jsem se při koupi dotazoval přímo u dovozce (chtěl jsem 15 místo 14 a jinou značku pneu) a bylo mi řečeno že mi je vykoupí 1000,- Kč/1 kus a dodaj jakoukoliv značku s 15 diskama samozřejmě za plnou pálku. :lol:
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

vipe píše:
Andy4 píše:Citam o tých vasich problemoch s Kumhami, tiez ked sme objednavali Accenta som sa pytal predavaca za akych podmienok by bolo mozne dostat znackove pneu (ich predvadzacka jazdi na pirelli p6000, preco asi?) lebo na neho pojdu hlinikace. Predavac bol velmi neochotny, poradil nam nieco v tom zmysle ze predat kumha niekde v bazare a kupit si nove pneu...neporadil nic ohladom doplatku za vacsie 15" ako doplnku, len stale mlel o tom ze Kumho je fajn ..... Nemali ste niekto podobny problem?
Já jsem se při koupi dotazoval přímo u dovozce (chtěl jsem 15 místo 14 a jinou značku pneu) a bylo mi řečeno že mi je vykoupí 1000,- Kč/1 kus a dodaj jakoukoliv značku s 15 diskama samozřejmě za plnou pálku. :lol:
No ale aspon nieco, tu v kosiciach to bola neochota. .... ALE dnes som bol pozriet nasho noveho Accenta v predajni a vsetkých na vsetkých 5.tich kuskoch boli obute Pierelli P6000 tak sa tesím ze Kumha ostali doma v korei. :lol:
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Tak mam najeto asi 15000 na Kumhach. Vim, ze se blizi kvapem zima, ale po vcerejsi ceste z Mnichova jsem se zarekl, ze uz zadnou dalsi delsi cestu s temahle "vibratorama" nepodniknu. No a vzhledem k tomu, ze me ted ceka dost jezdeni, objednal jsem Pirelli P3000 Energy za 1200Kc/ks. Takze problem snad bude uspokojive vyresen :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
hoop
*
Příspěvky: 23
Registrován: 15 dub 2006, 09:41
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od hoop »

XMira píše:Tak mam najeto asi 15000 na Kumhach. Vim, ze se blizi kvapem zima, ale po vcerejsi ceste z Mnichova jsem se zarekl, ze uz zadnou dalsi delsi cestu s temahle "vibratorama" nepodniknu. No a vzhledem k tomu, ze me ted ceka dost jezdeni, objednal jsem Pirelli P3000 Energy za 1200Kc/ks. Takze problem snad bude uspokojive vyresen :D
To je velmi slušná cena na tak kvalitní pneumatiku. :wink: Kdes je sehnal?? Já mám totiž taky letňáky Kumho.......Ne že by byly špatný, ale každej výrobce pneumatiky má jiný směsy a navíc kvalita výroby se asi dost liší.
Hyundai Getz 1.3 Tundra Green ;o)
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Sehnal jsem je tady:
http://www.pneunet.cz/index.php?sekce=p ... o&ID=881&m
a za podobnou cenu maj jeste Continental EcoContact 3, ktery muzu taky vrele doporucit - jsou vyborny na vode a maj asymetrickej dezen.....
BTW: ale koukam, ze lehce zdrazili, a ze navic neprijimaji nove objednavky :(
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Andy4 píše:
vipe píše:
Andy4 píše:Citam o tých vasich problemoch s Kumhami, tiez ked sme objednavali Accenta som sa pytal predavaca za akych podmienok by bolo mozne dostat znackove pneu (ich predvadzacka jazdi na pirelli p6000, preco asi?) lebo na neho pojdu hlinikace. Predavac bol velmi neochotny, poradil nam nieco v tom zmysle ze predat kumha niekde v bazare a kupit si nove pneu...neporadil nic ohladom doplatku za vacsie 15" ako doplnku, len stale mlel o tom ze Kumho je fajn ..... Nemali ste niekto podobny problem?
Já jsem se při koupi dotazoval přímo u dovozce (chtěl jsem 15 místo 14 a jinou značku pneu) a bylo mi řečeno že mi je vykoupí 1000,- Kč/1 kus a dodaj jakoukoliv značku s 15 diskama samozřejmě za plnou pálku. :lol:
No ale aspon nieco, tu v kosiciach to bola neochota. .... ALE dnes som bol pozriet nasho noveho Accenta v predajni a vsetkých na vsetkých 5.tich kuskoch boli obute Pierelli P6000 tak sa tesím ze Kumha ostali doma v korei. :lol:
No jen aby ti to ještě nepřezuli :D
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

kumho

Příspěvek od slabostka »

Podelím sa o skúsenosť - som obyčajný vodič, jazdím bežne viac menej predpisovo- pohodovo, mimo mesta 90-100, po dialnici 100-110 výnimočne getza trošku preženiem. Mám najazdených 35 000 z toho tak asi max. do 5000 na zimných gumách. S origo KUmho power star 758 R14 na origo elektronoch nemám problém, bez vibrácií, hlučnosť neviem posúdiť, zdá sa mi že ide skor o hlučnosť podvozku ako takého, počítam že podľa doterajšieho priebehu do zjazdenia na značky opotrebenie ešte tak do 10 000km?. Takže nemám pocit že by šlo o vyslovene slabé gumy, napr. na vode vyslovene lepšia stabilita ako na zimných matador ale to je asi normálne letné vs zimné na vode. Kolega mal na novej fabke myslím barumky a tie mu odošli po 20 000 km... V poslednom teste 175/64 R14 vyšli najlepšie Pirelli P4, Continental, Fulda a Kumho KH 17. Uvidím čo bude o rok dva keď budem meniť letné za nové, myslím že pri pohodovej jazde tie rozdiely nemožu byť priepastné.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: kumho

Příspěvek od XMira »

slabostka píše:Podelím sa o skúsenosť - som obyčajný vodič, jazdím bežne viac menej predpisovo- pohodovo, mimo mesta 90-100, po dialnici 100-110 výnimočne getza trošku preženiem. Mám najazdených 35 000 z toho tak asi max. do 5000 na zimných gumách. S origo KUmho power star 758 R14 na origo elektronoch nemám problém, bez vibrácií, hlučnosť neviem posúdiť, zdá sa mi že ide skor o hlučnosť podvozku ako takého, počítam že podľa doterajšieho priebehu do zjazdenia na značky opotrebenie ešte tak do 10 000km?. Takže nemám pocit že by šlo o vyslovene slabé gumy, napr. na vode vyslovene lepšia stabilita ako na zimných matador ale to je asi normálne letné vs zimné na vode. Kolega mal na novej fabke myslím barumky a tie mu odošli po 20 000 km... V poslednom teste 175/64 R14 vyšli najlepšie Pirelli P4, Continental, Fulda a Kumho KH 17. Uvidím čo bude o rok dva keď budem meniť letné za nové, myslím že pri pohodovej jazde tie rozdiely nemožu byť priepastné.
Nebyt toho, ze ty kumha byly naprosto krive muzu rict, ze uzasne drzely na suchu a skoro se nesjizdely. Na vode to byl skotecne uz znacny rozdil. No a zkus nekdy vic rozdrazdit Getzanka, nebo si je nech ukazat roztocene na vyvazovacce v pneuservisu. Hned uvidis, jestli mas vic stesti, nez ja :wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

Asi tak jak "SLABOSTKA". Letní Kumha mají za sebou 28000km a tuhle sezónu je dojezdím.Takže dostanou zhruba ještě 10000. Při jízdách většinou ve čtyřech lidech je to dost slušná výdrž a řeknu vám, že se vždycky celou zimu těším, až přezuju z Pirelli SnowControl na tyhle korejce, protože ty pirelky jsou neskutečně hlučný a s vibracema taky žádná sláva. Jak přezuju na Kumha, ticho po pěšině. Takže je to všechno trochu taky o štěstí na dobrou várku gum. Můj závěr: barumky jsem míval na dřívějších autech, co se týká jízdních vlastností, celkem to šlo, hlučnost taky, výdrž slabota (nikdy víc jak 20kkm nevydržely). Zimní Pirelli - koupil jsem je podle výsledků několika "nezávislýc" testů, kde vždy patřily k nejlepším v celkovém hodnocení. Mají za sebou tři zimy a zhuba 20kkm, daší zimu budou v pohodě sloužit a pak se uvidí, tzn., že výdrž na jedničku. Jízdní vlastnosti jsem čekal trochu lepší (možná je to daň za tvrdší směs), hlučnost a vibrace - jak jsem psal výše, je to celkem bída. Letní Kumha - nejnižší hlučnost a vibrace, výdrž vypadá, že bude celkem solidní, jízdní vlastnosti - pocitově se mi jeví na mokru trochu nejisté. Takže, asi tak.
GETZ Dynamic 1.1/48kW
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

Najeto prakticky 40 tis. km (pochopitelně střídání léto/zima) a letos poslední sezóna původních pneu Kumho. Už se moc moc těším, až se koupí něco jiného. Nic bych proti těmto pneu neměl, kdyby se prakticky nedaly vyvážit a pořád nevibrovali :( Jinak drží dobře, jsou tiché, sjíždí se tak akorát, vypadají dobře, ale Kumho nikdy více. Já se naopak vždy těším na zimní Savy - to je ve vztahu k vibracím úplně někde jinde.
Getz 1,3 MAX
Odpovědět

Zpět na „GETZ“