Motor 1,6 GDI

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

mbelas
*
Příspěvky: 79
Registrován: 16 čer 2010, 09:55
Bydliště: Opava - Chvalíkovice

Re: Motor 1,6 GDI

Příspěvek od mbelas »

FISHkaa píše:proč by to nemělo mít menší spotřebu ,když je menší :mrgreen:
Nemyslím, že je dobré rozjíždět tady flame na téma že škodovka je best a forever. Zvlášť u lidí (jako já), kteří od koncernu doslova utekli a neustále mají před očima pohromu firemního vozového parku... :!:

Edit: ještě zajímavější by bylo porovnat cenu při stejné výbavě :mrgreen:
:D No díky za koment a srovnání :-k Rozměrově je ix35 větší, papírové hodnoty spotřeby vs- realita jsou jinné.................nechci se ho :hyu: navážet , byl to mlj názor ....... 8) Všem :hyu: mnoho bezproblémových a šťastných kilometrů =D>
Škoda Yeti 1,2 TSi ...........mazel :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,6 GDI

Příspěvek od FISHkaa »

nz :mrgreen: Rozhodně co se týká spotřeby a měření dle EU jsou parametry jiné, ale pro všechny auta 8)
Taky přeji hodně pohodových km :wink:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
vladislav
*
Příspěvky: 12
Registrován: 25 led 2011, 16:25

Re: Motor 1,6 GDI

Příspěvek od vladislav »

Trochu přidám své zkušenosti s tímto motorem....Mám sice Sportage 1,6GDI,ale motor stejný..Jezdim s ním poměrně dlouhé trasy asi 150 km do práce....Tankuji benzín v Rakousku, u nás minimálně..Nemohu si stěžovat,že by byl motor líný..Na normální jezdění je plně dostačující....Tankuji v poslední době od plné do plné nádrže..Zatím nemám autu co vytknout..
http://www.spritmonitor.de/en/detail/452169.html
Flufi
*
Příspěvky: 30
Registrován: 05 dub 2011, 22:40

Re: Motor 1,6 GDI

Příspěvek od Flufi »

vladislav píše:Trochu přidám své zkušenosti s tímto motorem....Mám sice Sportage 1,6GDI,ale motor stejný..Jezdim s ním poměrně dlouhé trasy asi 150 km do práce....Tankuji benzín v Rakousku, u nás minimálně..Nemohu si stěžovat,že by byl motor líný..Na normální jezdění je plně dostačující....Tankuji v poslední době od plné do plné nádrže..Zatím nemám autu co vytknout..
http://www.spritmonitor.de/en/detail/452169.html
Tady musím oponovat. Motor 1.6GDI je naprostá katastrofa. Chtěl jsem ho původně také. Kiu s 1.6 jsem si půjčil na víkend a najel s ní asi 500km. Sportage s tímto motorem absolutně nejela. Byl obrovský problém předjet auto, natož nějaký kamion. Původně jsem si myslel, že tento motor bude stačit-závoďáka nepotřebuju. Ale abych nemohl předjet kamion s autem za půl milionu mně přišlo hrozivé. Řekl bych, že lépe jede můj 14 let starý Renault Megane 1.4! Nakonec volba padla na ix35 1.7CRDi. A naprostá spokojenost.
vladislav
*
Příspěvky: 12
Registrován: 25 led 2011, 16:25

Re: Motor 1,6 GDI

Příspěvek od vladislav »

Každý z nás máme právo na svůj názor..Ale stačí si přečíst nějaký test..Jak na auto tak i na motor..Je jich na internetu hodně..Auto ,které má zrychleni na stovku za 11 vteřin myslím nebude žádný lenoch.Obrovský problém předjet auto je hodně přitažené za vlasy.. 8) .Možná to bylo kusem nevím..Jezdím už přes 30 let..Aut jsem vystřídal hodně..Ale srovnávat toto auto se 14 let starým Meganem 1,4i je dost na pováženou.. 8)
Ta 1,7 CRDI je rozhodně na předjížděni horší..Stačí si jen porovnat údaje od výrobce..Ale jak jsem už napsal ze začátku každý má právo na svůj názor.. :)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,6 GDI

Příspěvek od FISHkaa »

Flufi píše:Tady musím oponovat. Motor 1.6GDI je naprostá katastrofa. Chtěl jsem ho původně také. Kiu s 1.6 jsem si půjčil na víkend a najel s ní asi 500km. Sportage s tímto motorem absolutně nejela. Byl obrovský problém předjet auto, natož nějaký kamion. Původně jsem si myslel, že tento motor bude stačit-závoďáka nepotřebuju. Ale abych nemohl předjet kamion s autem za půl milionu mně přišlo hrozivé. Řekl bych, že lépe jede můj 14 let starý Renault Megane 1.4! Nakonec volba padla na ix35 1.7CRDi. A naprostá spokojenost.
Ahoj, já ti nevím. Pokud ho řádně točíš, tak podle mě jede dobře. Samozřejmě to není přeplňovaný motor, tak má jinou charakteristiku a tudíž vyžaduje jiné provozní otáčky a chování řidiče při předjíždění či jiném požadavku akcelerace...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Flufi
*
Příspěvky: 30
Registrován: 05 dub 2011, 22:40

Re: Motor 1,6 GDI

Příspěvek od Flufi »

vladislav píše:Každý z nás máme právo na svůj názor..Ale stačí si přečíst nějaký test..Jak na auto tak i na motor..Je jich na internetu hodně..Auto ,které má zrychleni na stovku za 11 vteřin myslím nebude žádný lenoch.Obrovský problém předjet auto je hodně přitažené za vlasy.. 8) .Možná to bylo kusem nevím..Jezdím už přes 30 let..Aut jsem vystřídal hodně..Ale srovnávat toto auto se 14 let starým Meganem 1,4i je dost na pováženou.. 8)
Ta 1,7 CRDI je rozhodně na předjížděni horší..Stačí si jen porovnat údaje od výrobce..Ale jak jsem už napsal ze začátku každý má právo na svůj názor.. :)
Jasně, že každý má právo na názor. Já nechtěl vyvolat žádné hádky...Samozřejmě záleží na tom, jak auto vytočím, ale to srovnání jsem napsal právě kvůli tomu, že tak jak točím toho Renaulta, tzn. když chci předjet, tak na dvojku přes 60km/h, tak uplně stejně jsem musel točit i tu Kiu. Opravdu předjet kamion byl alespoň pro mě docela problém. Přesně si tu situaci vybavuju, když jsem s půjčenou Sportage vyjel z autosalonu a po cestě domů jsem předjížděl kamion. V ten moment jsem byl rozhodnutý, že tento motor ne. Nebyla tam žádná síla, která by mě tlačila dopředu. Kia, potažmo ix35 s 1.6GDI má slabý točivý moment. Sešlápl jsem plyn a de facto žádná odezva...
Uživatelský avatar
koko
**
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2010, 09:29

Re: Motor 1,6 GDI

Příspěvek od koko »

roztočit všechny 4 kola v rozměru 215/70R16 to dá docela zabrat, ale když se vytočí motor na 4000 až 5500, tak to jede a pak jen řadit. Je to "trochu" jiná jízda než s klasikou. Výkon je slušný. zrychlení 11,1 (dnes má většina normálních aut). Chce se to trochu naučit jezdit s takovým autem [-X
ix35 1,6 GDI
i20
Lantra
luiz
*
Příspěvky: 66
Registrován: 11 dub 2011, 16:02

Re: Motor 1,6 GDI

Příspěvek od luiz »

Jako majitel 1.6 GDI musím říct, že je tento motor dostačující. Je to věc zvyku, ale kdo není závodník, je spokojen. Mimochodem s tím dieselem 1.7 sis moc nepomohl.
ix35 1.6 GDI Style white
vladislav
*
Příspěvky: 12
Registrován: 25 led 2011, 16:25

Re: Motor 1,6 GDI

Příspěvek od vladislav »

Já si nemyslím,že by ten motor 1,7 CRDI byl zase tak špatný..U nás na Kia-forum ho má docela dost lidí a nestěžují si..(auta s motory 1,6 GDI mají čekací dobu i více jak půl roku).
Spíš myslím,že Flufi měl auto se syrovým motorem a překvapilo ho jak ho musí točit,aby z něj dostal rychlost..Já mám najeto přes 6tis km auto je už úplně o něčem jiném než když jsem vyjel od prodejce..
Jinak naprosto souhlasím s tím co napsal ... koko ... :)
Flufi
*
Příspěvky: 30
Registrován: 05 dub 2011, 22:40

Re: Motor 1,6 GDI

Příspěvek od Flufi »

luiz píše:Jako majitel 1.6 GDI musím říct, že je tento motor dostačující. Je to věc zvyku, ale kdo není závodník, je spokojen. Mimochodem s tím dieselem 1.7 sis moc nepomohl.
A jel jsi s tím motorem 1.7? Já jel s oběma motorama, tudíž to můžu porovnat. Pokud seděls jen v 1.6 a stačí ti, tak fajn. Já jen říkám, že oproti 1.7CRDi je ten motor slabší...
vladislav
*
Příspěvky: 12
Registrován: 25 led 2011, 16:25

Re: Motor 1,6 GDI

Příspěvek od vladislav »

@Flufi
Každý z nás si hájíme to své..Je to naprosto normální..Ale ten benzín té naftě ujede...Stačí se jen podívat na technická data...Nafta je o 100kg těžší...Má 14 kW méně..Má i nižší maximálku.. O vteřinu a kousek pomalejší na stovku..Ten benzin se točí hodně snadno...Já myslím,že je dobře že si spokojený se svou volbou....Ale ten benzin zase není tak špatný..
Výstřižek 5.PNG
Výstřižek 5.PNG (123.57 KiB) Zobrazeno 5167 x
Uživatelský avatar
koko
**
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2010, 09:29

Re: Motor 1,6 GDI

Příspěvek od koko »

Chlapci, nehádejte se [-o< . Měl jsem 1,7 půjčenou a můžu hodnotit jako velice dobrý :wink: . kolega natrefil na období kdy dávali slevu 75 tis. na 1,7 CRDi, protože 1,6 GDI nejsou. S ostatními slevami nakonec vyšlo o 15 tis víc než ta moje cihla. Spotřeba 5-6l nafty, svižná jízda, a cena v tomto případě výborná. Osobně bych se nerozmýšlel. Kdo jezdí víc km, vřele doporučuji.
ix35 1,6 GDI
i20
Lantra
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,6 GDI

Příspěvek od Nexus »

nezkoušel jsem ani jeden motor, ale jednoznačně bych se zastal benzinu:) ta nafta tě sice opře do sedačky, ale tak na dvě vteřinky? Pak řadíš, zase než zabere turbo a znova řadíš. Benzin má rozhodně rychlejší start a dlouhý záběr narozdíl od chrochtáku, nafťáky mi prostě na silnici nestačí, ať se jedná o start z křižovatky nebo pružné zrychlení, teda pokud to nejsou nějaký V8 4.2L od audi :mrgreen: :mrgreen:
nejspíš si neměl zajetý motor, tudíž tě PP nepustí a výkon je přiškrcen a nejsi na ten motor a auto zvyklý, vždy trvá než se s tím motorem zkamarádíš :wink:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: Motor 1,6 GDI

Příspěvek od potki »

Trochu mimo diskusiu, ale ja by som k vyhodam 1.7 CRDi pridal aj to, ze sa auto ako ojazdene bude lepsie predavat v porovnani s benzinom - mam tieto skusenosti, ked som predaval Accenta - skoro kazdy chce len naftaka.
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Odpovědět

Zpět na „ix35 Motor a převodovka“