Tolerance garanční kontroly

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Tolerance garanční kontroly

Příspěvek od dibarbora »

MichalFB píše: 17 dub 2024, 15:08 A vieme citovať aj nejaký relevantný zdroj? Zatiaľ je podľa
mňa najviac relevantné vyjadrenie z 3ch autorizákov- Balvín v Brne, pokorný v modriciach a Trnava. Prečítal som celé vlakno a nič konkrétnejšie tu nie je.
Ja som sa teda pýtal na časový interval, ale vo všetkých servisoch sa ma spýtali, koľko to má “ujeto”. Tak usudzujem, že pre nich má väčšiu váhu práve nájazd, než časový interval.
Autorizák sa Ti môže vyjadriť ako chce.. (v princípe aj "5000km" po musí byť pre nich v pohode pretože prehliadka = tržba).. aj tak je ich vyjadrenie hodnotné asi ako sľub politika pred voľbami.
"Budget" na záručné opravy drží garančný technik na importe a on sa Ti nijako nevyjadril... ber to tak, že keď nemáš prešvihnuté km/čas, tak je to plusový bod pre teba a pre neho minimálne o argument menej, ktorý by mohol použiť na zamietnutie plnenia... keď je to prešvihnuté, tak je to zase plusový bod pre neho.. zákazník musí len veriť, že oprava bude "posvätená"...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Reklama
 

Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 40
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Tolerance garanční kontroly

Příspěvek od MichalFB »

Dobre, tak zatiaľ je to stále dojmológia😃
Akurát som pozeral do garančnej knižky a servis minuly rok bol 16.5. 2023, nie 15.5.2023, ako som si myslel. Takže defacto 16.5.2024 je u mňa stále rok, na deň presne (škrt mi spravil prestupny rok, keďže ho auto asi neráta, pretože podľa palubovky sa dostanem na -1 deň práve 16.5.2024)
Každopádne, táto téma ma natoľko zaujala, že napíšem mail na import - písal som im, keď mi blbol bluelink a odpísali do týždňa, takže je šanca, že odpisu aj teraz.
Zatiaľ mi totiž stále ako najrelavatnejšie pripadá práve vyjadrenie z autorizaku….
Ja mám teda s autorizakom v Brne len dobré skúsenosti. Auto som tam dával 2x- keď mi v zime odletel kamienok z kamiónu do skla, šlo to cez poistku a do 3 dní bolo auto doma, potom oprava korózie pod zadným plastovým krytom prahu na vodičovej strane. Všetko super prístup a jednanie. Takže nemám popravde dôvod servisy rozporovať

Keby sa bavíme a prepaleni intervalu o mesiac, pripadne o 1000km, asi je to jasne, ale 1 deň/ 100km, to by v tolerancii mohlo byť. A aspoň budem mať oficiálne vyjadrenie.
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Tolerance garanční kontroly

Příspěvek od JoKo »

a na aky import budes pisat? hyundai motor czech s.r.o., alebo hyundai motor zzech s.r.o.,organizacna zlozka slovakia?
pretoze kazdy importer pristupuje trosku rozdielne k podmienkam...

p.s.: kde su tie {stare zlate} casy, ked nebol problem 3 500km nadlimit, alebo mesiac po a s uznavanim reklamacii - osobna skusenost...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 40
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Tolerance garanční kontroly

Příspěvek od MichalFB »

Auto som kúpil a prihlásil v ČR, tak to bude český.
ale dovolím si predpokladať, že všetky i30 sú vyrobené v Nošovicích, takže podmienky budú rovnaké. Keď odpíšu, odpoveď postnem sem.
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Tolerance garanční kontroly

Příspěvek od JoKo »

podmienky vobec nemusia byt rovnake. kazdy importer si na svojom trhu urcuje podmienky {uznavania reklamacii}.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 40
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Tolerance garanční kontroly

Příspěvek od MichalFB »

Očividne hľadáme prekážky, namiesto odpovedí 😂
Píšem to teda za seba, pre môj prípad… som zvedavý na oficiálnu odpived, pretože žiadna taká sa tu nenachádza.
Vyjadrenie to tu možno konečne rozsekne
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 40
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Tolerance garanční kontroly

Příspěvek od MichalFB »

Odpoveď prišla takmer obratom.
Téma je teda uzavretá, pomerne jednoducho:

Dobrý den, pane,

děkujeme za kontaktování infolinky Hyundai Motor Czech.

Co se týče záruky pak platí, že nejdůležitější údaj je Garanční knížka, co ukazuje vozidlo je pouze informativní údaj. O záruku tedy nepřicházíte, jeden den nehraje roli.

Hezký den.

S pozdravem / Best regards

Michaela Svobodová
Call center administrator

Dávam to sem z mobilu, screenshot môžem dodať neskôr.
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tolerance garanční kontroly

Příspěvek od Mexican »

konecne som sa dostal k tomu videu o tom borcovi s Ioniq6. Takze aby som to zhrnul, odpoved helpdesku o 1 dni presahu nema ziadnu vypovedaciu hodnotu. No a zacinam mat pocit, ze sa nam Hyundai fakt nejak kazi. Ale to je asi globalne nastavenie spolocnosti ako takej, nielen Hyundaia. Proste oj*bat zakaznika ako sa len da. Dam krk na to, ze ak sa mi nieco rozsype, tak to zacnu zvalovat na svetko mzone, zacnu sa krutit a podobne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 40
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Tolerance garanční kontroly

Příspěvek od MichalFB »

Zase ale žiadna relevantná odpoveď.
3 autorizaky + oficiálny calldesk Hyundai má teda u mňa oveľa vyššiu výpovednú hodnotu, ako random borci z fóra, ktorí v tomto prípade, plácali do vetra.
Nejdem sa tu s nikým škriepiť, ale v celom vlákne tu nepadol relevantný odkaz na zdroj, ktorý by toleranciu potvrdil/ vyvrátil.

LSS- v garančnej knižke máte uvedený mesiac/ počet km.
Toto treba dodržať, počítadlo v aute je nepodstatné.
Záruku nestrácate
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tolerance garanční kontroly

Příspěvek od Mexican »

v zarucnej knizke je to napisane jasne rok/15 000km. To co nastane skor. Takze ano, ak dojde na pravnu bitku tak ak tam budes mat o 15 006km a motor ti vyleti spod kapoty, Hyundai CZ ako ten co preplaca opravu autorizaku moze (ale nemusi) povedat ze mas smolu a vyrok autorizaku nebude mat ziadnu vypovedaciu hodnotu. Podobne ako nebude mat vypovedaciu hodnotu vyrok nejakeho agenta z helpdesku. Takze ta autorizak postavi pred vec, ze oprava na zaruku bola zamietnutnuta. A odovzdaju ti auto ako hromadu dielov (niekde na YT je video myslim zo Slovenska ked autorizak takto vratil polorozobraty Tucson predoslej generacie, samozrejme s mnozstvom chybajucich dielov. Ano, mozes sa sudit ale vieme ako dho a ako efektivne sudy funguju

PS2. ked tu placame, preco placas s nami? Ak si si isty, tak to predsa riesit nepotrebujes
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Tolerance garanční kontroly

Příspěvek od Boryš »

Jen tak naokraj, není to ohledně termínu garančky, ale také odpověď "odborníků" přímo od zastoupení Hyundai. Měl jsem svého času dotaz ohledně toho jaké příčníky koupit na kombík i30 GDH. Chtěli po mně VIN aby to mohli projednat s techniky.. Poté mi poslali odkazy na příčníky uchycené na hagusy (u i30 GD jsou to jen takové imitace, příčníky se montují na montážní body). Přitom i výrobce měl na svých stránkách, že ty příčníky nejsou na i30 GD...

Tak tolik k relevantnosti vyjádření nějakého referentíka z podpory Hyundai Motor Czech.

A když napsali že jeden den nehraje roli, jak je to jeden den a 1 hodina a víc? I na tom se dá točit že jeden den ano, ale dva dny už ne...
Třeba to bude jako u technické. Stanice TK se na nějakém dni netočí... Ale v různých článcích se vyhrožuje, že zpoždění technické byť o den (jízda bez technické) může být velký problém.
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 40
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Tolerance garanční kontroly

Příspěvek od MichalFB »

Mexican píše: 18 dub 2024, 16:21 v zarucnej knizke je to napisane jasne rok/15 000km. To co nastane skor. Takze ano, ak dojde na pravnu bitku tak ak tam budes mat o 15 006km a motor ti vyleti spod kapoty, Hyundai CZ ako ten co preplaca opravu autorizaku moze (ale nemusi) povedat ze mas smolu a vyrok autorizaku nebude mat ziadnu vypovedaciu hodnotu. Podobne ako nebude mat vypovedaciu hodnotu vyrok nejakeho agenta z helpdesku. Takze ta autorizak postavi pred vec, ze oprava na zaruku bola zamietnutnuta. A odovzdaju ti auto ako hromadu dielov (niekde na YT je video myslim zo Slovenska ked autorizak takto vratil polorozobraty Tucson predoslej generacie, samozrejme s mnozstvom chybajucich dielov. Ano, mozes sa sudit ale vieme ako dho a ako efektivne sudy funguju

PS2. ked tu placame, preco placas s nami? Ak si si isty, tak to predsa riesit nepotrebujes
Zatiaľ som na tomto fóre našiel odpovede, sú tu dobre rady. Ale toto vlakno bolo bez relevantných zdrojov.
A ak máš nejaké video, hod sem link. Inak je to zas bez hodnoty.
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tolerance garanční kontroly

Příspěvek od Mexican »

nech sa paci :-)

https://www.youtube.com/watch?v=u-IjFL4 ... Autoservis

pardon za OT, nie je to i30 ale ked uz tu diskutujeme o autach z rovnakej stajne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 40
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Tolerance garanční kontroly

Příspěvek od MichalFB »

No. Videjko super, viem, kam chodiť s autom po skončení záruky. 😃

Ale aj tak to nevysvetľuje prepalenie intervalu, čo riešime tu.
Pani, chúďatko, šla do iného servisu na olej. P. Vaculík o tom v jednom videu tiež vravel, že záruka nepadá výmenou oleja inde, než v autorizaku (to video môžem nájsť, neviem presne, kde to vravel). Ale v manualy je jasne napísané, že podmienkou záruky je servis iba v autorizaku. Čo je úplne logické. Takže áno, pani v tom asi bola nevinne, ale šla inde, tak záruka padla.
Ja teda chodím len do autorizaku, plánujem to po celu dobu záruky.
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Tolerance garanční kontroly

Příspěvek od JoKo »

uz to bolo viacejkrat pisane, ze takuto podmienku si nemoze dat vyrobca, napriklad rozhodnutia sudu vo svedsku https://motofocus.cz/legislativa/3367,b ... i-podminky; https://motofocus.cz/legislativa/6693,p ... epochodila

ked som si pozeral par rokov dozadu, tak naozaj podmienka servisovania v autorizovanych servisoch v pripade kia {cz} zmizla...


p.s.: k tomu manualu :hyu: je clanok https://motofocus.cz/legislativa/3389,p ... ve-vyjimky

Kód: Vybrat vše

Požádali jsme české zastoupení automobilky firmu Hyundai Motor Czech o vyjádření. Dle vyjádření pana Miloše Adámka – Senior PR Managera se uvedená formulace vztahuje na odmítnutí záruční opravy v případě, že oprava byla provedena nesprávně a následná záruční oprava by se měla vztahovat na dříve provedenou práci (viz. náš odstaven výše). Což je samozřejmě v pořádku, ale dle nás uvedená formulace může uvést zákazníka v omyl a může nabýt dojmu, že svůj vůz musí servisovat jen v autorizovaném servisu. Firma Hyundai Motor Czech přislíbila úpravu formulace v blízké době, tak aby nebyl zákazník uveden v omyl. 
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“