Poskodeny lak

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
PARIK
*
Příspěvky: 24
Registrován: 07 lis 2012, 10:48
Bydliště: Hrbov

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od PARIK »

IX 20 má najeto 2000 km od prosince zatím dobrý,ale mám kiu ceéd a tam by mohl být i 2x větší a kamínky by to otloukly stejně.Až se stavím u :hyu: tak budu chtít přelepit větší.Snad si to i zaplatím :(
Reklama
 

JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od JirN »

frawd píše:Keby len solili a nesypali tie ko.otiny na cestu...
Promin, ale jak bys solil pri -20-ti??? :mrgreen:
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od milda h »

Ono je to bohužel celé o něčem jiném.
:hyu: toto podle mne zaspal při vývoji v Německu /nebo to byl úmysl- nevím/ Můj názor je, že se to celé týká aerodynamiky a proudění vzduchu.
Ale je to jen názor,domněnka.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od frawd »

JirN píše:
frawd píše:Keby len solili a nesypali tie ko.otiny na cestu...
Promin, ale jak bys solil pri -20-ti??? :mrgreen:
Oni to ale sypú stále, nie len keď je teplota nižšia než -7, kedy už soľ nie je účinná. Hlavne že je to lacné, otlčený lak a rozbité sklá si opravia vodiči za svoje.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
leopardo
*
Příspěvky: 28
Registrován: 13 zář 2012, 13:25
Bydliště: Praha

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od leopardo »

Dostal jsem kaminkem, naštěstí těsně nad okno, ale mám ďubku až na plech na hraně nad předním oknem. Dá se koupit opravný lak (Ice Blue XAF) v nějakém malinkém balení (jako lak na nehty) nebo si to holt musím dát někde namíchat?
Kolik to tak může stát? Opravovat od dealera to nenechám (nekradu), a na pojišťovnu to házet teda fakt nebudu.
Jinak kvalita laku je ve srovnámí s Fiatem i Pažoutem někde úplně jinde, asi tak o dva levely níž.
ix20 Trikolor 1,6, LPG, tažné zařizení
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od Hardcam »

Ja si tuzku nechavam michat, je to potreba pro kazdy auto v rodine :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
miche
*
Příspěvky: 39
Registrován: 29 zář 2011, 08:05

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od miche »

leopardo píše:Dostal jsem kaminkem, naštěstí těsně nad okno, ale mám ďubku až na plech na hraně nad předním oknem. Dá se koupit opravný lak (Ice Blue XAF) v nějakém malinkém balení (jako lak na nehty) nebo si to holt musím dát někde namíchat?
Kolik to tak může stát? Opravovat od dealera to nenechám (nekradu), a na pojišťovnu to házet teda fakt nebudu.
Jinak kvalita laku je ve srovnámí s Fiatem i Pažoutem někde úplně jinde, asi tak o dva levely níž.
Mě prodali malé balení za 400,-
Nechal jsem to tím zapatlat a hezky to nevypadá, to by se muselo opravdu nechat pořádně přeleštit :) Ale z rodiny to tam vidím jen já a mě je to u zadku, tak na to dlabu :roll:
Kvalita laku je děsivá (když se člověk podívá na světle z určitýho úhlu, je to jak pomeranč) :shock: , ale to jsem před koupí věděl, a viděl jsem lak na otcově Renaultu Clio (už z výroby taky tragédie, ale nemá metalízu teda)
Hyundai IX 20, Sienna Orange - 1.4/66kW Tricolor 2011
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: 2. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od JirN »

frawd píše:Oni to ale sypú stále, nie len keď je teplota nižšia než -7, kedy už soľ nie je účinná.
Tak Ti to reknu jinak: bud za to rad. Bydlis v Senci, takze nad zasobarnou nejlepsi pitne vody vestredni Evrope. Ta sul je poradne svinstvo a dostane se vsude a do spodni vody (a casem i do jeste spodnejsi), kde neni osetrena vozovka proti tomu. Proto je soleni zakazano v chranenych oblastech a taky v ochrannych zonach vodnich zdroju (co je asi Tvuj pripad). Asi bys nebyl moc rad, kdyby k Vam privedli procistenou vodu z Dunaje, protoze "Vase" je ponekud zasolena.
A kolem Senca na hodne mistech nesolili ani kdyz byla sul levnejsi nebo srovnatelne levna jak drt (pred 30-ti lety). Dokonce vetsinou nesypali nicim. Vim o cem mluvim, jezdil jsem tam jako zavoznik s IFA i busem na mnoha mistech kolem (pochazim kousek odtud, bydlel jsem tam 25 let a v zime pres zrmzly Bager (dnes Slnecne jazera :-)) jsme chodivali (pesky, ne autem :-D) k pribuznym.
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od milda h »

Dnes jsem po zimě konečně trochu umyl a prohlédl macíka a s potěšením mohu konstatovat, že k dalšínu oklepávání laku za zadními dveřmi již nedochází. A vypadá to, že opravdu stačilo ty dveře vytáhnout, jak je popsáno v předešlých příspěvcích v tomto tématu.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
kasala56
*
Příspěvky: 11
Registrován: 28 pro 2013, 22:59

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od kasala56 »

cus lidi mam ix 20 sedou metalizu tmavou ale potreboval bych vedet kod barvy v technicaku mam jen seda metaliza nevite kde najdu kod barvy nastrikane na aute diky
JoDo
**
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od JoDo »

kasala56 píše:cus lidi mam ix 20 sedou metalizu tmavou ale potreboval bych vedet kod barvy v technicaku mam jen seda metaliza nevite kde najdu kod barvy nastrikane na aute diky
V Garanční knížce na tom žlutým listě, jestli Ti to tam prodejce napsal. Mám červenou (v TP) a tam je napsáno TWR. Nebo na stránkách :hyu: v konfigurátoru. Tam kódy barev jsou.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Uživatelský avatar
Josifekkk
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2014, 20:14
Bydliště: Dlouhé

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od Josifekkk »

Ahojda. Nedávno jsem pročítal toto témá, jelikož mám doma rok staré auto a s tímto vším co popisujete ohledně lemů se mi tež stalo. Po zimě to udělalo takovou neplechu že jsem tomu nemohl uvěřit že se ta hrana tak rychle otluče.Tak se chci s vámi podělit jak jsem to začal řešit. V první řadě jsem zašel do servisu :hyu: a řekl jim jak je možné že po roce jsou tyto lemy a dveře tak potlučené. Oni mi řekly že o tem ví a že mi v rámci záruky bezplatně přestříkají lem a hranu dveří. Ale od výrobce mají toto pouze povolené jenom jednou. Tak s tím to jsem souhlasil a po neděli jdu na přestříkání. Ale pak co s tím dále? Chtělo by to nějak ochránit do budoucna. Tak jsem trochu hledal a našel folii 3M průhlednou ze které jsem si vyřezal díly na auto pěkně podle šablony kterou jsem si vytvořil. Sice to dalo trochu práce ale doufám že odměna bude po pár letech dostatečná. Teď jenom počkat až to chlapci v servise přestříkají a můžeme nalepit. Pro info přidávám pár fotek a snad po zdárném nalepení přidám foto jak folie bude sedět.
Přílohy
P1080974.JPG
P1080974.JPG (30.72 KiB) Zobrazeno 3683 x
P1080973.JPG
P1080973.JPG (31.67 KiB) Zobrazeno 3683 x
Šablona
Šablona
P1080986.JPG (31.64 KiB) Zobrazeno 3683 x
Člen Hyundaiclub.cz
ix20 1.4 CVVT 16V
Satin Amber
Uživatelský avatar
monty65
*
Příspěvky: 35
Registrován: 01 kvě 2013, 10:51
Bydliště: Ostrava

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od monty65 »

Snad jsem tu zprávně :-k včera jsem se vrátil z vysočiny a protože auto bylo jako muchlapka dal jsem se do očisty.Při oplachu autošamponu mi z narazniku ulitl kus laku :evil: v tu chvili jsem myslel že mně trefi :shock: .Jedu teď do :hyu: jsem zvědavý co mi nato řeknou :-k
Přílohy
DSCN3525.JPG
DSCN3525.JPG (42.12 KiB) Zobrazeno 3621 x
okraje laku jsou volné jak by to vubec nedrželo
okraje laku jsou volné jak by to vubec nedrželo
DSCN3524.JPG (56.95 KiB) Zobrazeno 3621 x
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Tak na to jsem zvedav taky...

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk 4
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskodeny lak

Příspěvek od 89majlo96 »

Ak si oplachoval wapkou tak ti povedia ze si pouzil vysoky tlak vodneho luca.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Odpovědět

Zpět na „ix20“