Ciptuning benzinove Elantry 1.6

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Ciptuning benzinove Elantry 1.6

Příspěvek od Deegr »

S tím odbržďováním na válcích si dejte také pozor. Do PC se musí vložit spousta dat, aby to změřilo výkon motoru a už jsem slyšel, že po chipnutí ty údaje změní, aby bylo vidět, jak to pořádně s výkonem hnulo. Nejlepší je jim říci, ať tam před čipem zadají ty údaje a vyžádat si, že chcete být u toho, aby jste viděli, zda něco nemění.
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Ciptuning benzinove Elantry 1.6

Příspěvek od black_sheep »

taky nějak nedůvěřuju těm měřením na brzdě... :/
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ciptuning benzinove Elantry 1.6

Příspěvek od Donald »

Víte hoši, ten graf si můžu strčit za klobouk. O ten vůbec nejde, i když taky o něčem vypovídá. Důležité jsou koně anewtonmetry pod kapotou. To si každý musí vyzkoušet sám. V mém případě byl rozdíl markantní, asi jako kdyby místo dvoulitru tam byl najednou motor 2.2 l - a to už je rozdíl. Protože motor provozuji spíš v nižším otáčkovém pásmu, oceňuji zlepšenou reakci na plyn (zmizela turbodíra) a tah v nízkých otáčkách. Ale nikoho nechci přesvědčovat, protože jsem to dělal pro sebe a ne pro nevěřícího Tomáše.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Ciptuning benzinove Elantry 1.6

Příspěvek od Deegr »

Já jsem věřící :-) Vždyť jsem si nechal také nachipovat auto, i když to byl benzín, tak proč hned, že jsem nevěřící?
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ciptuning benzinove Elantry 1.6

Příspěvek od Donald »

Kamaráde, já tím mířil spíš na černou ovci a jeho věrné stádečko.
Ne, chci říci, že každý si to musí rozvážit a vyzkoušet sám. Kdyby chiptuning nefungoval, byla to jen mýdlová bublina, rychle by splaskla. Na druhou stranu, pokud budu trvale využívat výk. potenciál nad 20 procent jeho maxima, zkrátím životnost pohonných agregátů nejméně o polovinu. To si snad každý rozumný člověk spočítá.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Ciptuning benzinove Elantry 1.6

Příspěvek od Deegr »

Já vím, jen se jmenuju zrovna Tomáš :-)
To tě zklamu, ale chipem nikterak dramaticky nesnížíš životnost motoru. Při testech jsou motory nastaveny na vyšší výkony i otáčky a musí to vydržet. Např. BMW M5 V10 točila až 10 000ot/min a sériové auto má omezovač na 8250 ot/min. Navíc pak ještě sníží výkon motoru, aby splňoval veškeré emisní limity ve všech zemích prodeje.
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Ciptuning benzinove Elantry 1.6

Příspěvek od enjoy »

Tak jsem si psal s Camp performance,jelikoz akci za pulku meli do konce brezna,ale ceny nemeli zmenene... Tak mi rekli,ze mi daji polovicni cenu i ted.takze v utery volam a objednavam se.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ciptuning benzinove Elantry 1.6

Příspěvek od Donald »

enjoy - držím palce a těším se na dojmy a zkušenosti, věřím, že rozhodně nebudeš zklamán.
Motor je mechanicky připraven na daleko vyšší výkony. Citlivěji se musí se spojkou, tankovat kvalitní palivo (nebo přidávat aditiv), kvalitní olej s každoroční výměnou (do 15 tisíc km), vzduch a paliv. filtry měnit raději dřív než později. Pak je vše OK
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Ciptuning benzinove Elantry 1.6

Příspěvek od enjoy »

Dneska vecer bude hotovo:-).
Jinak teda doufam,ze na brzde neshledaji na motoru nejakou zavadu,to bych opravdu nerad.
Jinak auticko papa jen Vervu a jezdi na Castrol,tak to by snad mohlo stacit.
Ja od toho neocekavam zazraky,bude mi stacit jakekoliv zlepseni,uz tak pomerne ziveho motoru.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
M.Ela1600
**
Příspěvky: 193
Registrován: 18 črc 2011, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Ciptuning benzinove Elantry 1.6

Příspěvek od M.Ela1600 »

Ha - tak to pak vecer poreferuj. U tveho preplnovaneho dieslu by to melo melo bejt sakra znat :D
Elantra 1.6 2006
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ciptuning benzinove Elantry 1.6

Příspěvek od Donald »

Ano, tam se dá snadno zvýšit tlak přeplňování vzduchu a tlak paliva v railu. Nejde o absolutní hodnoty, ale o zvýšení tlaku právě v oblasti volnoběžných a nízkých a středních otáček. Pak vůz hbitěji reaguje a lépe táhne odzdola. S matrixem nebo elantrou nebudeme zdolávat rychlostní rekordy, že.
Ale dnes jsem se docela pobavil, když jsem jel do práce z chalupy autem. Řidič v octávce II přede mnou mi chtěl po výjezdu z uzavřené obce ujet a pořádně šlápl na plyn. Nevím, co měl pod kapotou (zřejmě TDI 77 kW), ale brzy mu došel dech a já v tach. 130 stále na 4. rychl. stupeň jsem ho předjel, jemu už došel dech. A právě o takovém předjíždění to je - zkrátit jízdu na levé straně vozovky a bezpečně se zařadit před předjížděné vozidlo, i když řidič se tomu snaží zabránit.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Ciptuning benzinove Elantry 1.6

Příspěvek od enjoy »

Tak jsem doma.Ale vůbec se mi nechtělo :mrgreen:
Jsem plný poznatků,za prvé,že můj Matrix nebyl v úplně nejlepší kondici,naměřili mu 76kW,mezi 2200-2500 ot. je takový malý výkonový skok,ale nic zásadního.prý turbo třeba vyčistit(což ani nevím,že se dělá).
No a teď k pozitivům.. Po úpravě 89kW a 272Nm.Což je tedy dejme tomu 13kW navíc..
Co se týče jízdy... Moc dobrý!Už jen proto,že je to opravdu znát a to jsem si dával hodně bacha na placebo efekt :mrgreen:.
Celkově mi největší radost dělá znatelně lepší zátah na 3,4 rychlostní stupeň,což človek tak nějak používá nejvíc a není to úplně špatný pocit když člověk předjíždí a říkéá si,toho už ne.. a teď může říct,toho ještě klidně jo.
Co se týče Camp performance,řekl bych,že není co vytknout,hodinku jsem si poseděl v křesle,mezitím byl matrix 4x na válcích a víc toho vlastně nevím,protože jsem ho při tom neviděl,jen slyšel :D .To je asi jediná věc co mě mrzí,že jsem byl izolovaný v kanclu a nemohl koukat a překážet u úpravy :mrgreen:
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ciptuning benzinove Elantry 1.6

Příspěvek od Donald »

To jsem rád, že pozitivní dojem převážil. Jak jsem psal, CP má tendenci podhodnocovat výkon motoru, nicméně potom ten bonus je víc než markantní. Těch 15 navíc je sakra znát.
Taky jsem si uvědomil, že jezdím spíš defenzívně (žena vedle mě přesto každou chvíli vyhrožuje, že už se mnou nepojede) a motor je líný.
Myslím, že chlapi u CP jsou profíci a nesnaží se člověka ojebat.
Tak teď už si za volantem jen užívat! enjoy - přeji hodně šťastných kilometrů.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
M.Ela1600
**
Příspěvky: 193
Registrován: 18 črc 2011, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Ciptuning benzinove Elantry 1.6

Příspěvek od M.Ela1600 »

Jeste mne tak napada, ze bude dost rozdil ve vykonu tzv. v motoru (setrvacnik) a na kolech - viz. grafy napriklad zde:

http://www.rri.se/popup/performancegrap ... hartsID=29


podle tohodle by ten vykon odpovidal...:D v pondeli bude ten pidi moturek cipnutej, tak uvidime.
Naposledy upravil(a) M.Ela1600 dne 16 dub 2012, 15:32, celkem upraveno 1 x.
Elantra 1.6 2006
Uživatelský avatar
M.Ela1600
**
Příspěvky: 193
Registrován: 18 črc 2011, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Ciptuning benzinove Elantry 1.6

Příspěvek od M.Ela1600 »

Tak pridali cca 3kw a 10Nm kroutak :D malinko znat to je...holt atmosferickej benzin, zadny zazraky jsem ani neocekaval - auto je trochu zivejsi a jde lepe do otacek. Motor se probouzi uz ve 2500 predtim po 3 tis a taha to liP a uz tesim az dam blacksheepovi ve spribtech na frak..:-P:-P
Naposledy upravil(a) M.Ela1600 dne 16 dub 2012, 21:31, celkem upraveno 1 x.
Elantra 1.6 2006
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“