Zabezpečení auta

Moderátoři: frawd, Moderátoři

zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od zajic »

airwaves: Pro to abych si vyhodnotil pískování jako účelný prostředek zabezpečení vozidla mi stačí následující:
1) statisticky je ověřené, že se auta s vypískovanými kódy podstatně méně kradou,
2) pojišťovny ti na to buď přispějí, nebo ti dají slevu z pojistného na auto, které je kódy na sklech opatřeno (někdy obojí). Proč by to ty pojišťovny dělaly, když by to bylo nanic...
3) tohle zabezpečení je levné.

Je to jen můj názor a nikomu ho nevnucuji.
I30 combi, 1,4Tgdi,
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od airwaves »

Každé zboží má svého kupce. Souhlas že je levné. Souhlas, slevu dají i mě stačí když řeknu že to tam mám. Neobtěžují se zvednout od stolu :D . A statistika českých krádeží bez komentáře. :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

;-) dobre reklamni video. Pokud by brousil stejnym tlakem hned na zacatku tak to dopadne stejne. Piskovani jde hur ale jde taky. Nerikam ze je to spatne mam to taky ale proti kradezi to nepomuze...
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od Borek »

Chlapi,hádat se o pískování skel je blbost.Máte tuctový auta,kterých je deset v každé ulici a ty se nekradou na prodej,ale na náhradní díly :!:Tudíž je zlodějům nějaké pískování ukradené :mrgreen: . Pískování má smysl,ale u aut,kterých jezdí tisíce :?: :?: ...... 8-[ .Že by někdo ukradl běžný :hyu: a letěl ho prodat do bazaru nebo přes inzerát(asi bez dokladů,co?).....tomu snad nikdo nevěří :lol: .
Zabezpečení proti pohybu vozidla(k běžným věcem,s kterými člověk auto kupuje=mobilizér,alarm a zamykání zpátečky,přidat tajný vypínač zapalování,botičku.....)to má daleko větší smysl a hlavně účinek,aby auto nezmizelo. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Martanek7
*
Příspěvky: 19
Registrován: 19 led 2015, 12:29

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od Martanek7 »

To uz je podle me kazdeho vec co si kdo vybere, nebo koupi, ale ja bych doporucil za me zeder, kdyz se podivas na jejich web zeder.cz tak se podivej na videa a fotky :) zamek je tezce prolomitelny.
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od zajic »

Zeder vypadá opravdu dobře a za úvahu jistě stojí.
I30 combi, 1,4Tgdi,
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od Borek »

Martanek7-jo,to nevypadá špatně.I cena je celkem rozumná.Díval jsem se na fotky montáže na :hyu: :tus: -ten zámek je hodně nízko.Odemykání asi nebude nic moc :D .Ale jinak to vypadá dobře.
Když jsem kupoval nové :tus: ,tak Zeder nebyl.Nechal jsem namontovat medvěd blok(zamykání zpátečky),který samozřejmě nezabrání odtažení=ukradení auta.Namontoval jsem tajný vypínač zapalování=investice za 5 Kč=za ty peníze účinné,ale auto se samozřejmě dá také odtáhnout.Pro delší stání jsem koupil Kolobotku=speciální botička navlékající se na 2 matky kola,takže ji nelze sundat ani třeba vyfouknutím pneu(jako normální botičku),s vložkou zámku(odolná proti odvrtání,kyselině...) pod autem...
Tady je ukázka.Zámek je z vnitřní strany(pod autem)-na fotce jsou kola vytočená ven-po zamknutí se otočí volantem a k zámku se nikdo nedostane.
DSC01067-3.JPG
DSC01067-3.JPG (104.24 KiB) Zobrazeno 3989 x
DSC01069-3.JPG
DSC01069-3.JPG (105.32 KiB) Zobrazeno 3989 x
DSC01071-3.JPG
DSC01071-3.JPG (120.77 KiB) Zobrazeno 3989 x
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od Alf6 »

Pokud se dnes nejaky profik rozhodne, ze ti auto ukradne, tak to udela :D Muzes mit i dva tajne vypinace...nic nepomuze. O pace na volant se bavit nebudeme, protože to během par sekund zkusenejsi zlodej prekona. Paka je jen na okrasu a maximalne odradi nejake fetky. Tech profi zlodeju je ale minimum, většina jsou fetky co ti auto vykradou. No a když nebudou moct něco ukrást, tak ti ho ze vzteku hezky poskrabou nebo hodi do předního skla ze vzteku dlazebni kostku. :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od bony »

Ohledně CEBIA pískování skel si myslím taky svoje, byl jsem svědkem prodeje auta v AAA, kdy bylo vše prověřováno přes slavnou CEBII a světe div se, ale pán co měl zájem o koupi auta byl trošku dopředu před prodejcem AAA. Vzal si sebou měřák na lak, a jednoho pána co tomu asi dobře rozuměl. Za 10 min. bylo jasné veškeré údaje od CEBIE a od prodejce AAA byly fuč, původně první majitel, nebouráno, stav tachometru sedí... Po par min. bouráno na pravou stranu, sestavěno ze 3 aut, tachometr byl taky stočen... Prostě jen mazání kolem huby...
Jak tu psal někdo předtím, profík to ukradne pokud bude chtít.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od airwaves »

Co se týče Zederu nešel bych do něj. Pokud se zasekne zámek zpátečky dá se to nějak řešit. Ale už jen představa, že mě někdo z auta demontoval řídící tyč od volantu, vařil na ni a pak je tam zámek...kterej se vždycky může bloknout. Ne fakt ten pocit bych nedal. Jinak ale ta jejich vložka i klíč je origo zajímavé a asi dobré. Líbí se mi i kontakt rozpojující start vozu v uzamčené poloze. Ale za mě raději zpátečku od Constructu když bych měl být konkrétní. Znám ze služebáku Construct safetronic, což je elektronicky ovládaný zámek zpátečky čipem a pohoda.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od zajic »

Mne se zeder libi moc. Myslim, ze montaz budou mit zmaknutou. Jen bych se u noveho auta trochu bal kolize se zarukou - aby to v pripade nejake vady na rizeni nehral dealer na montaz zederu. Primo autosalon totiz zeder asi nenamontuje. Ale jinak to vypada dobre.
I30 combi, 1,4Tgdi,
Martanek7
*
Příspěvky: 19
Registrován: 19 led 2015, 12:29

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od Martanek7 »

Ahoj, ja udelal dobre ze jsem zainvestoval do zabezpeceni od zederu, zamek je primo na sloupku rizeni takze zlodeji ahoj :) a jsem spokojeny
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od bony »

Martanek7 píše:Ahoj, ja udelal dobre ze jsem zainvestoval do zabezpeceni od zederu, zamek je primo na sloupku rizeni takze zlodeji ahoj :) a jsem spokojeny
Pokud znáš dobrého zámečníka, tak ti určitě řekne, že každý zámek je překonatelný a zloději jsou vždy krok dopředu... A nepočítám to samovolné uzamčení za jízdy, to je potom krásná havárka... ;-)
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od zajic »

Z toho náhodného uzamčení při jízdě bych strach neměl - na zeder.cz k tomu uvádějí toto:
"Západka je proti náhodnému zamknutí volantu jištěna třikrát. Jednak je zařízení montováno vždy tak, že západka gravitací padá do stavu odemknuto. Dále je to jištěno ještě dost silnou pružinou, která vytlačuje západku ven z prstence. Do třetice je západka po odemknutí a vytažení klíče jištěna také mechanicky ve své spodní poloze." A mají na to certifikát TUV...

Jinak samozřejmě, že každý systém je překonatelný a každé auto se dá ukrást, ale zeder bude mezi mechanickými systémy zabezpečení, dle dostupných informací o něm, patřit k těm nejlepším.
I30 combi, 1,4Tgdi,
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od Borek »

Já bych u běžného auta,jako je i30,volil hlavně nějaké viditelné zabezpečení(třeba i nápis na kufru-defend,zeder lock...)Pokud má někdo spadeno na takovéto auto,kterých je plná každá ulice,tak proč by se zdržoval(třeba i s malým problémem,jako je páka volantu),když o 10m dál stojí to stejné auto bez zabezpečení. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „ix20“