Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Hardcam »

Stepane, na ty dva nema vubec smysl reagovat :wink:

sice jsem se tu kladne vyjadril k Japoncum a Volvu, nicmene po pul rocnim zkusenosti s i40 (vyjimecne je diky me vic pohybu nez byla Sonata, takze uz cca 13tkm) neni jediny duvod nakupu litovat bez ohledu na porizovaci cenu...nicmene s diesel bych treba mel nazor jiny.
Loupajici se volant je Hyundai kolorit, resil jsem to na i30 (zatim jedenkrat za 130tkm), bude se to resit i na i40, neni to nic, z ceho si delat vrasky, ochotne se to resi a kdyz prestane original volant bavit, je spousta firem, co ho za 1200,- udelaji podle vkusu majitele za pouziti velmi kvalitni kuze, investice vzhledem k cene auta naprosto miziva.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Gandalf »

A nemůže mít kombi oproti sedanu nepatrně modifikovaný převod?
Chápu, že v tomto rozhodování je typ karoserie zřejmě předem definován, ale mě se v případě i40 od prvních snímků víc líbí sedan :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8998
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od idam.i »

Z toho volantu by som si ozaj nerobil ťažkú hlavu.Mne to urobili na 1.krát hneď úplne super.Zobrali to k čalúnikovi a odvtedy úplna spokojnosť. =D>
pred .http://moje.auto.cz/?sekce=foto&im_id=i ... da527ee113
a po : http://moje.auto.cz/?sekce=foto&im_id=i ... da527ee113
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8998
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od idam.i »

Hardcam,ja som z autom velmi spokojný,len to nechcem moc ventilovať.Úprimne nejazdil som i40 vnafte,len benzín.Keď som vyberal,tak som prečítal všetky vtedy dostupné testy i40, tvrdili v nich,že naftové verzie majú horšie riadenie.Vieš o tom niečo? Väčšina ludí volí automatický diesel,tak nechcem moc vyrývať. [-X
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od airwaves »

Tak to bych klidně bral za hlupáka a za blbce. OK, tvůj nazuor beru. jenže já jsem horší případ paranoik ! Už jsem pár for četl a tohlre tema je směšné přes kopírák.Mám mega a co vzít? C5 nebo s-maxe... třeba. :D Prostě já mám zase názor a můžu mít přece svůj názor, že je to celý legrace. Forum spí a je probuzeno atraktivním tématem.... a jinde takovýto blekoty po třech příspěvcích pošlou někam. Copak takto se vybírá auto? Aha ok on se ptá jen na názor :D Já doufám, že pokud se pletu a fakt něco bude kupovat, že má aspoň v excelu parametry těch aut a už je projel. Tak se chci taky něco dozvědět. A odpopvěď nepřichází. Místo toho další lékařský zprávy. :D A přitom není těžká ta odpověď, stačí něco někde nakopírovat a udělat si dál legraci. Nevěřím že ten člověk co tímhle stylem píše a defakto pracuje vůbec něco vybírá, vůbec dostane možnost. Jinak samo, respektuji všechny názory ale taky mám svůj :D prostě si někdo dělá prdel a nebo sní.....a nebo je divnej :D . Co takhle i10 nebo citigo? Mám od firmy 5 mega a mám za to pořídit auta na rozvážení pizzy. Co by jste mi poradili?
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od airwaves »

Nemůžu najít brejle dal jsem to sem dvakrát pardon...
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Je ta fce smazat...

odeslano z telefonu.
mattycz
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 pro 2013, 09:39

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mattycz »

to Mr.Hyndai děkuji za konstruktivní příspěvek. to Airwaves nevím proč sem mám davat tabulky , kterych je všude plno,
nevím proč ti mám říkat kolik jsem s vozidly co chci najezdil ,nebot jsem se tu ptal na názory ja a to lidi co maji s tímto vozidlem zkušenosti.Opravdu není tento příspěvek flame nedávno jsme do firmy koupily 10 i30 1,6 crdi , týden jsem s ni jezdil a překvapilo me jak dobre auto to je.Z toho jsem usoudil ze i40 by mohla byt sve tride stejně dobra či lepší.
Navíc bych chtěl zachovat uniformitu firmy když už jsme se rozhodli pro ty i30. A poslední je mnou již několikrát zmiňovana 5 léta záruka, protože už nechci u 3 letého vozidla měnit zadrený motor. A již jsem se rozhodl bude to i40 combi v automatu a naftě. Jo a airwavesi přečti si moje příspěvky kde jsem se ptal na srovnání vozu ve stejně třídě a kategorii.Nikdo zde nemichal jablka z hruskama. To vše a vítám zde další názory at mi rychle uběhne čekací doba na novy vůz :-)
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od airwaves »

Jasně v pohodě jen si vyměňujeme názory. Proč by jsi sem měl dávat tabulky? No přece ten ví toto a ten zase támto. Chceš názory zkušenosti a dej k dispozici svoje to je přece férovej požadavek ne? Třeba tabulka kolik ta auta stojí na palivu a na servisu pro 100 000km by mě zajímala máš takovou?
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mattycz
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 pro 2013, 09:39

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mattycz »

právě , ze názory vice lidi jsou pro me cennější než syrová data a ano srovnaval jsem 2 vozidla , které jsi jsou ve vsem podobne, v porizovaci cene, velikosti,reprezentativnosti . To jestli zaplatim o 1500 Kč vice za servis je pro mne nepodstatné, protože vozidlo si na sebe vydělá. A znovu opakují, kdybych mel s vozy zkušenosti nebudu se ptát zde.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od airwaves »

A až se tě třeba ekonom, nebo manželka zeptá proč si se rozhodl pro i40 a ne pro supa tak co jim teda řekneš?
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mattycz
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 pro 2013, 09:39

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mattycz »

Už jsem to několikrát psal, ale pro tebe znova, cena,vzhled, 5 leta záruka, sedacky, interiér, zachování stejně značky ve firmě a chuť zkusit jinou značku nez Škoda, které jsem mel 3.Jo a manželka se nepta autům nerozumii a jako manažer se kromě majitele nikomu jinému nezpovidam.
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od milan74kb »

:hyu: 5 rocna zaruka je len marketingovy tah. Kia slovo drzala, ale uz tento moj prvy :hyu: je fraska s doplnkami za 30 litrov ...
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Příspěvek od hanz.1 »

milan74kb, trochu to s tou zárukou rozveď. Já to nevidím tak černě.
i40 CRDi Style + Navi
mattycz
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 pro 2013, 09:39

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mattycz »

Taky by me zajimala konkretni zkusenost a ne jen jedna pani povidala ?
Odpovědět

Zpět na „i40“