Nový Tucson

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alfréd
*
Příspěvky: 89
Registrován: 07 bře 2016, 21:17

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Alfréd »

Ahoj kluci a holky
Od 17.2.2016 jsem také (zatím) hrdým majitelem Hyundai Tucson.
Po mnoha letech ježdění v "benzínu" (2x Warťas, jedničková i dvojková Laguna, Chevrolet Cruze) jsem na starší kolena přesedlal na naftu - tak doufám, že budu spokojený.
Vybral jsem Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100 kW, v automatu.
Zatím veliká spokojenost. Ještě jsem ani všechny ty vychytávky nevyzkoušel a někde ještě popravdě tápu. Ale k tomu se snad postupně dopracuji.
Přemýšlel jsem při nákupu o motoru 136 kW - dneska musím říci, že bych ho asi ani nevyužil - ta 100 kW varianta je pro mě dostatečná - tahá jako bejk (a to jsem mu ještě nedal pořádně nažrat, zatím ho šetřím).
Tak doufám, že se tu budeme setkávat jen při příjemných pokecech.
Také bych rád další disky, abych nemusel převlékat gumy, ale nabídka je zatím velmi omezená - vím, že to tu už někdo řeší, takže kdyby jste na něco narazili, dejte vědět.
HYUNDAI Tucson 1,6 T-GDI HEV 4x4 AT N-Line Premium - Dark Knight
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100 kW 4WD AT STYLE Thunder grey 17.2.2016
Chevrolet Cruze 1,8 LTZ
Renault Laguna II 1,6 16V
Renault Laguna 1,8
Wartburg 353
Reklama
 

Uživatelský avatar
HOTHEAD
**
Příspěvky: 133
Registrován: 05 bře 2016, 06:42
Bydliště: Svitavy

Re: Nový Tucson

Příspěvek od HOTHEAD »

TAK JEZDÍM OSMÝ DEN SE SVÝM NOVÝM TUCSONEM DO PRÁCE, DENNĚ TAK 50 KM TAM I ZPĚT. NO
TRVÁ NEŽ ZAČNE RUČIČKA TEPLOTY MOTORU STOUPAT, DŮVODEM BUDE ASI 7,5 L OLEJE V MOTORU,
SPOTŘEBA NA KRÁTKÉ TRATĚ CCA 20 KM KOLEM 8,0 LITRŮ A TO JEZDÍM PIÁNKO NEŽ SE ZAHŘEJE.
ALE NA TAK VELKÉ AUTO TO BERU. A NA DELŠÍCH CESTÁCH SI PRŮMĚR SNÍŽÍM TAKŽE JEZDÍM ZA 6,5
COŽ JE MYSLÍM FAJN. ZATÍM PLNÁ SPOKOJENOST A UŽÍVÁM SI BEZSTAROSTNÝ PROVOZ
NOVÉHO AUTA. UŽ NIKDY OJETINU, MOCKRÁT JSEM SE JÁ I ZNÁMÍ SPÁLIL, TAKŽE PRO MĚ JASNÁ VOLBA.
HODNĚ NAJETÝCH KILOMETRŮ BEZ NEHOD A PROBLÉMŮ VŠEM ŠťASTNÝM MAJITELŮM NOVÝCH TUCSONŮ.
HYUNDAI TUCSON 2.0 CRDI STYLE 100KW AWD WHITE SAND 3/2016
FIAT STILO 3 D 1.8 98 KW
FORD SIERRA 2.3 D 49kw r.v.1989 NEJHORŠÍ AUTO NA SVĚTĚ !!
prodáno do AAA ( omlouvám se novému majiteli )
jipo
*
Příspěvky: 44
Registrován: 23 bře 2010, 21:28

Re: Nový Tucson

Příspěvek od jipo »

Tak také s troškou do diskuse. Mám předokolku 1.7 diesel od 11/2015 najeto 8,5 tis. km. Koupeno jako nové s instalací tažného + metalíza. Spotřeba po městě a okreskách 5,9, dálnice 6,1, taže bezva. Předtím jsem měl ix35 ve stejné motorizaci, takže v celkovém porovnání Tucson zlepšení o jednu třídu. Co mě štve - malé kapsy ve dveřích, při vypnutí zapalování se po chvíli vypne rádio, není zásuvka trvale pod napětím(dobíjení mobilu - už to řeším stejně jako u ix35), v palubce mohla být okládací schránka ( měla to kdysi už i30), oproti ix35 zmenšení kastlíku mezi sedadly a zase blbě řešení uchycení roletky v kufru(zajišťuje se se sespodu, což vadí při plnějším kufru). Taky mě štve stop/start, který když zapomenu po nastartování vypnout tak na první křižovatce zhasne motor -už to taky řeším. Na zimu mám plecháče po ix35 a blikající upozornění TMPS neřeším. Světla jsem vyřešil lepšími H7 a jsem spokojený. Závěr - i přes nedostatky za ty peníze bezva auto.
nafta 1,7 šedá met.
od11/2015
_________________
nafta 2.0 100 kW,
4x4 automat od 8/18
Uživatelský avatar
Ady71
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 úno 2016, 03:21

Příspěvek od Ady71 »

Start / stop je opruz, jak to chceš řešit? Slyšel jsem, že to obejít nejde, ale na druhou stranu zlatý český ruce. Dej vědět. Ty žárovky dobrej nápad.

Odesláno z mého SM-N910F pomocí Tapatalk
Tucson
1.7 CRDi 85 kW
R.V 2016
jipo
*
Příspěvky: 44
Registrován: 23 bře 2010, 21:28

Re: Nový Tucson

Příspěvek od jipo »

K vypnutí stop/start existuje profi cesta - http://www.cybertronic-labs.cz/start-st ... ker-i192c8 za asi 1000Kč ale podle hesla zlaté české ručičky to hodlám řešit v ceně do 50 Kč. Až to odzkouším tak vše zveřejním.
nafta 1,7 šedá met.
od11/2015
_________________
nafta 2.0 100 kW,
4x4 automat od 8/18
Uživatelský avatar
007
*
Příspěvky: 88
Registrován: 14 dub 2010, 20:03

Re: Nový Tucson

Příspěvek od 007 »

Souhlas start/stop mě nebaví,ale doufám, že si časem zautomatizuji, vždy když nastartuju to vypnout, stejně jako jsem ještě nezvykl zapínat přední park senzory, féčko předtím to pískalo furt nešlo to vypnout, tak snad jako Pavlovův pes brzo privyknu...jo ta roletka kufru zespoda dneska jsem ti toho všimnul, no uvidíme...
Tucson N Line
r.v. 2021 Style, 1.6 TGDi Mhev 110 kW, 4x2
předtím
1.7 CRDi Club
rv. 2015
předtím
Santa Fe
2,2 CRDi
rv 2007
Uživatelský avatar
schmidke
*
Příspěvky: 99
Registrován: 27 bře 2011, 19:29

Re: Nový Tucson

Příspěvek od schmidke »

Zdravím všetkých majiteľov aj čakateľov :-)
Od 10/2015 som majiteľom a spokojným. Išiel som po dlhom čase do benzínovej TGDi s tým novým automatom a napriek vyššej spotrebe neľutujem (nenajazdím veľa). Vychutnávam si ten motor, či v meste, či mimo. Je veľmi tichý, samozrejme že vo vyšších otáčkach sa ozve :-), športový režim je samozrejme "chuťovka". A nemusím premýšľať nad žiadnym chipovaním :D
Čo sa tu riešilo, veľa vecí súhlasím. Výborné stretávacie LED svetlá, slabulinké dlhé. Mimochodom, aké žiarovky ste tam vymieňali? Existuje aj nejaká LED varianta dlhých?
Zimné disky som kupoval DEZENT TD dark 7x17 5x114.3 ET40
Obrázek
Aj s TPMS snímačmi (za tie momentálne nevedia čo pýtať, lebo EÚ, povinnosť, trend... všetci držia ±rovnaké ceny, veď zarobíme)
Treba dať pozor na homologizáciu diskov, niektoré weby to nenapíšu, ale predávajú nehomologizované za ceny homologizovaných. Ak chcete aj TPMS, treba dať pozor na diskoch má byť taká obruba/plôška okolo otvoru na ventil, inak nemusí ventil sedieť a bude fučať. Ja som išiel do tých TPMS, čo sa raz naklonujú a potom sa už nepárujú, lebo aj za párovanie si v pneuservisoch rátajú pri každom prezutí :evil: Má to nevýhodu, že keď prehodia zadné/predné tak na displeji ho uvidím inde, ako je namontované, ale mne to nevadí. Keď párujete pri každom prezutí, tak ho napárujú na správne miesto.
Čo ma ešte štve, že po naštartovaní vždy:
1. svieti digitálny kompas na späťáku (dá sa ručne vypnúť, ale po každom naštartovaní...)
2. je vypnutá AUTO HOLD brzda (automat), musí sa ručne zapnúť
3. v rádiu je nastavená prvá stanica v poradí, ktorú si však neviete nastaviť, lebo ich nahádže do poradia pri prvom naladení podľa frekvencie
Budem sa na to ešte pýtať v servise, či to vedia zmeniť.
Trošku som bol ešte prekvapený, keď som chcel vopchať do mechaniky CD-čko a OPS! :shock: nebolo kde :roll: Takže mp3 a BT z mobilu.
A posledná pikoška. O polnoci ma ťahajú z postele policajti, že mám na parkovisku otvorený kufor dokorán :-$ :-$ :-$ Hanbím sa, ja viem. Ale ten kľúč má strašne dlhý dosah...
Tucson 1,6 T-GDi 4x4 PREMIUM,7DCT,white,10/2015
ex: ix35 1,7 CRDi STYLE,SMK,NAV,PNM
Uživatelský avatar
pepego
*
Příspěvky: 74
Registrován: 21 úno 2016, 20:28
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Nový Tucson

Příspěvek od pepego »

S tým kufrom si ma pobavil :lol: , mne sa to tiež stalo ,ráno idem k autu a víta ma otvorený kufor ,našťastie auto som mal doma pod prístreškom. Disky som dával tiež Dezent ,o snímačoch mi tvrdili že pri prehodení letných sa načítajú samé. S tým rádiom -stanice sa ti dajú uložiť podľa vlastného poradia do obľúbených. Ja keď som bol v servise so svetlami ,nastavovali mi ich trochu vyššie lebo stretávačky svietili desať metrov pred auto, som sa spytoval či nie je možné nastaviť cez diagnostiku ,aby sa pri vypnutí motora automaticky aktivovala elektronická brzdy. Tvrdili že sa to nedá, no mal som z nich pocit že tejto možnosti nemajú ani tušenia a chceli mať len pokoj.
TUCSON PREMIUM
2.0 CRDI A/T 136kw
kuzel34
*
Příspěvky: 32
Registrován: 20 úno 2016, 23:39

Re: Nový Tucson

Příspěvek od kuzel34 »

Ak by chcel niekto vyhadzat klasicke ziarovky tu je navod uz som to spravil a vyzera to naozaj lepsie.
http://www.hyundai-forums.com/2016-tucs ... guide.html
Uživatelský avatar
007
*
Příspěvky: 88
Registrován: 14 dub 2010, 20:03

Re: Nový Tucson

Příspěvek od 007 »

Ahoj, díky za tip na elektrony, vypadaj dobře. Ale nevím jestli půjdu do TPMS u zimáků. Je to nutné? Hlásí to nějaké chyby?Já osobně to ani nepotřebuju u letňáků, u kterých to mám...
Tucson N Line
r.v. 2021 Style, 1.6 TGDi Mhev 110 kW, 4x2
předtím
1.7 CRDi Club
rv. 2015
předtím
Santa Fe
2,2 CRDi
rv 2007
Uživatelský avatar
herkulo28
**
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2010, 17:14
Bydliště: L. Mikuláš

Re: Nový Tucson

Příspěvek od herkulo28 »

tak a na 90% padlo rozhodnutie na nový Tucson 1,7 CRDi 7DCT PREMIUM. Jediné čo ešte musím zvážiť je či dať panorámu alebo nie a to už len z estetického hľadiska. Proste sa mi to páči. Škoda, že na auto sa čaká 4 - 5 mesiacov.

mne sa páčia aj tieto:
CMS C22 7.5x17 5x114.3 ET47
Obrázek

alebo
CMS C21 hliníkové disky 7,5x17 5x114,3 ET47
Obrázek
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 7DCT PREMIUM 104kW/141k Thunder Grey
Hyundai i30CW COMFORT 1,6 CRDi VGT,85/116,6 st. manuál
Ford c-max 2.0 TDCi 100kW
Škoda Fabia combi 1.4 MPi
Fiat Tipo 1.9 TD (FIAT: Fehler In Allen Teilen = Chyba v každom diely)
Uživatelský avatar
Ady71
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 úno 2016, 03:21

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Ady71 »

CMS C21 hliníkové disky 7,5x17 5x114,3 ET47
Moc pěkný, mám brouka v hlavě ](*,)
Tucson
1.7 CRDi 85 kW
R.V 2016
Uživatelský avatar
báďa
**
Příspěvky: 141
Registrován: 31 říj 2015, 07:17
Bydliště: praha 9

Re: Nový Tucson

Příspěvek od báďa »

ahoj bando,já mám Tucson od 12/2015,bílý,verze welcome..zatím spotřeba 7 l,ale víceméně ježdění po Praze..první co jsem udělal byla výměna zárovek v osvětlení rz,zpátečky,komplet vnitřku,přisvícení do zatáček za ledky,podsvícení palubky modrými ledkami..druhá věc,..po dešti jsem se rozjel a při přibrzdění se mi začala valit voda ze střechy otevřeným oknem dovnitř po sloupku,takže jsem dal na přední okna ofuky heko..jinak zatím spokojenost,pominu li start stop..na zimu jsem koupil neorigo ale přesné gumové koberce za cca 600 kč,vanu do kufru..teď jsem objednal na léto textilní za prakticky stejnou cenu..trošku jsem nepochopil tlačítko na změnu posilovače řízení,nezaregistroval jsem žádnou změnu..udržování v pruhu je celkem sranda,hlavně na dálnici,dokáže to celkem pěkně zatáčet když je zatáčka dostatečně táhlá.. :P zatím najeto cca 4tis,bez nějakých závad.
Hyundai Tucson 1.7 crdi polar white 2015
bob ub
*
Příspěvky: 25
Registrován: 21 úno 2016, 18:01
Bydliště: Uherský Brod

Re: Nový Tucson

Příspěvek od bob ub »

Herkulo28 ,kde jsi přišel k té dodací lhůtě 4-5měsíců? Mám objednaný Tucson 1.7crdi 7dct style.dodací lhůta dle prodejce 2-3měsíce,doufám že to dodrží.
Hyundai Tucson 1.7crdi Dct 7 style 03/2016
Kia Sportage 2012
Kia ceed 2008
Uživatelský avatar
Ady71
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 úno 2016, 03:21

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Ady71 »

Co se týče dodací doby, tak mě bylo řečeno 2 měsíce ale skutek byl 3 týdny.
Tucson
1.7 CRDi 85 kW
R.V 2016
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Pokec“