Zapojenie kamery do orig. navigácie

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Radar
*
Příspěvky: 43
Registrován: 11 úno 2008, 14:03
Bydliště: Zvolen

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od Radar »

Ak prepínaš signál medzi PGS modulom a front kamerou čím vlastne obchádzaš tento modul tak sa ti tie pruhy nebudú zobrazovať a nemá to zmysel rozvíjať.
Hyundai i40 VF Bussiness Edition, 1.7 CRDi 100 kW, MT 10/2013

Hyundai ACCENT 1,5 CRDi VGT Elegance Wine Red 12/07 - SOLD
Reklama
 

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

Radar píše:Ak prepínaš signál medzi PGS modulom a front kamerou čím vlastne obchádzaš tento modul tak sa ti tie pruhy nebudú zobrazovať a nemá to zmysel rozvíjať.
Stačilo sa opýtať. Pôvodne som nepochopil, čo si vlasne tým pinom 2 chcel riešiť. :P

Určite budem obchádzať PGS modul. Nemá zmysel, aby sa mi pri zobrazení z prednej kamery zobrazovali na obrazovke tie pomocné pruhy. Budem podľa potreby prepínať vstup do NAVI. Buď predná kamera, alebo výstup z PGS. Jediné čo od toho chcem je vidieť ako ďaleko, resp. vysoko je obrubník. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE: Začal som pracovať na prednej kamere. :P
Přílohy
IMG_2132.JPG
IMG_2132.JPG (133.05 KiB) Zobrazeno 2521 x
IMG_2136.JPG
IMG_2136.JPG (74.07 KiB) Zobrazeno 2521 x
IMG_2138.JPG
IMG_2138.JPG (81 KiB) Zobrazeno 2521 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od Beri »

To se Ti opravdu povedlo, něco takové bych si taky představoval.
Když už jsi takhle pokročil, tak bych se chtěl zeptat, jestli už máš prakticky vyzkoušený video vstup do navigace s přepínáním pomocí R signálu?
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

Beri píše:To se Ti opravdu povedlo, něco takové bych si taky představoval.
Když už jsi takhle pokročil, tak bych se chtěl zeptat, jestli už máš prakticky vyzkoušený video vstup do navigace s přepínáním pomocí R signálu?
To to je úplný začiatok. Keď som robil dovieranie okien a mal som vonku navigáciu, len som si nafotil konektory. Už som nevládal robiť niečo ďalšie. Ja verím, že to čo sme teoreticky vyriešili, bude fungovať aj v praxy. :P

P.S. Akonáhle sa posuniem ďalej budem informovať. Samozrejme mám v plane otestovať napätia a celkovo fungovanie kamery ako takej. V tomto prípade to ale urobím tak, že urobím modul popredu. Je to tak jednoduché, že to musí ísť. Ak to tak náhodou nebude fungovať, tak to potom prerobím. :P :P :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Talk
Příspěvky: 4
Registrován: 08 srp 2012, 17:22

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od Talk »

Vaše téma mě docela zaujalo, ale z troche jiného důvodu, než uvažujete. Nebylo by rozumné tuto kameru nechat běžet trvale (po nastartování motoru) a pořizovat kamerový záznam (pochopitelně záleží na ton, co dokáže konkrétní kamera snímat)? Při řešení případných problemů v provozu Vám pak tento záznam může pomoci (vlastní zkušenost). Aktuální zobrazení na NAVI po stlačení tlačítka by pochopitelně zůstalo.
Chtěl jsem k podobnému účelu využít přední kameru line asistu (přeci jenom "kouká" vice shora), ale nějak na to není energie ani čas.
I40 1.7 CRDI 100kW Experience Premium, Blue Spirit + modrá kůže, 75000 km
Sonata NF 2.4 Elegance LPG, 125000 km na LPG
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

Talk píše:.... Nebylo by rozumné tuto kameru nechat běžet trvale (po nastartování motoru) a pořizovat kamerový záznam .....
Koľko ľudí, toľko chutí. :wink: Nahrávať si čo sa deje pred autom počas jazdy je samozrejme super vec. Ja sám som do nedávna mal takúto kameru pred spätným zrkadlom. Nebolo treba sa o ňu vôbec starať, žila si svojim svetom. Nahrávala na SD kartu a pri zaplnení karty premazávala najstaršie záznamy. Bohužiaľ je po nej a novú som ešte nekúpil.

Kameru čo idem dať do spodnej časti nárazníka, robím pre konkrétny účel a chcem ju pre tento účel mať na konkrétnom mieste. Toto miesto určite nie je vhodné na nahrávanie stavu pred autom. :P

Ja osobne neodporúčam spojiť tieto dva rôzne pohľady do jedného. :wink:
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 09 dub 2016, 22:30, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

Pridávam fotku z výroby modulu. Tento nesie názov ALT. 5. :wink:
Přílohy
IMG_2151.JPG
IMG_2151.JPG (150.24 KiB) Zobrazeno 2397 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE: Blížim sa do finále. :wink:
Přílohy
IMG_2158.JPG
IMG_2158.JPG (218.49 KiB) Zobrazeno 2385 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
diamond
**
Příspěvky: 153
Registrován: 19 říj 2015, 13:14
Bydliště: Košický kraj

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od diamond »

robertbulko píše:UPDATE: Blížim sa do finále. :wink:
nazdar ej keby si býval bližšie hneď maš zákazníka paradna praca čo robíš ma svojom aute =D>
09/2014 i30 1,4 biely
12/2015 TUCSON 1,7 CRDi style WHITE SAND
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

diamond píše:... ej keby si býval bližšie hneď maš zákazníka paradna praca čo robíš ma svojom aute =D>
Ďakujem :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
diamond
**
Příspěvky: 153
Registrován: 19 říj 2015, 13:14
Bydliště: Košický kraj

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od diamond »

Len tak koľko by trvalo na TUCSONA namontovanie prednej kamery a palubnej kamery ? :shock:
09/2014 i30 1,4 biely
12/2015 TUCSON 1,7 CRDi style WHITE SAND
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

diamond píše:Len tak koľko by trvalo na TUCSONA namontovanie prednej kamery a palubnej kamery ? :shock:
hmmm, keď si zoberiem čo obnášalo prísť na to ako funguje cúvacia kamera v spolupráci s navigaciou v i40 a následne ako poriešiť (a či to vôbec pôjde) doinštalovanie prednej kamery, tak aby sa zobrazovala na orig. navigácií... Je to dosť komplikované. Ja som stále na teoretickej úrovni. Vôbec neviem ako to bude fungovať v praxy. Myslím si, ale... To sa ukáže, keď sa pustím do finálnej fázy. Neviem čo presne si predstavuješ pod pojmom palubná kamera. Čo sa týka prednej kamery, bol by to ten istý proces ako na i40. Bolo by potrebné zohnať schémy od Tucsona a celé to prebádať. i40 je pre mňa priestor, kde sa už dokážem ako tak orientovať. Tucson je pre mňa priestor nepoznaný....

Momentálne som s inštaláciou prednej kamery na tom tak, že netuším ako dostanem kábel z predného nárazníka od kamery cez motor do interieru k navigácii. Neviem či bude fungovať modul tak, ako som ho navrhol. Rozhodol som sa vyrobiť modul skôr ako to otestujem preto, že nechcem mať rozobraný interier dlhšie ako jeden víkend. Nie je to sranda. Len "blbé" dovieranie okien mi dalo dosť zabrať. Rátam s tým, že to bude fungovať. Na druhej strane viem, že určite príde nejaká neočakávaná haluz, ktorú budem musieť riešiť za pochodu. Vo všeobecnosti, všetko čo som na aute urobil, bol prototyp. :P

Aby som ti odpovedal na otázku koľko by to trvalo. Úprimne, neuším a výsledok je hodne neistý. Schválne, pozri sa kedy som začal riešiť dovieranie okien a kedy som úspešne nainštaloval modul do môjho auta. Aby si nemusel hľadať. Začal som (schválne neuvediem celý dátum) v 2013 a dokončil som to v 2016. Samozrejme som sa tomu nevenoval celý ten čas, ale niekde medzi som skončil na tom, že to neviem urobiť. Nemal som prostiriedky, ktoré prišli neskôr. Asi tak... :P
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 12 dub 2016, 10:10, celkem upraveno 2 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
diamond
**
Příspěvky: 153
Registrován: 19 říj 2015, 13:14
Bydliště: Košický kraj

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od diamond »

robertbulko píše:
diamond píše:Len tak koľko by trvalo na TUCSONA namontovanie prednej kamery a palubnej kamery ? :shock:
hmmm, keď si zoberiem čo obnášalo prísť na to ako funguje cúvacia kamera v spolupráci s navigaciou v i40 a následne ako poriešiť (a či to vôbec pôjde) doinštalovanie prednej kamery, tak aby sa zobrazovala na orig. navigácií... Je to dosť komplikované. Ja som stále na teoretickej úrovni. Vôbec neviem ako to bude fungovať v praxy. Myslím si, ale... To ukáže, keď sa pustím do finálnej fázy. Neviem čo presne si predstavuješ pod pojmom palubná kamera. Čo sa týka prednej kamery, bol by to ten istý proces ako na i40. Bolo by potrebné zohnať schémy od Tuscona a celé to prebádať. i40 je pre mňa priestor, kde sa už dokážem ako tak orientovať. Tuscon je pre mňa priestor nepoznaný....

Momentálne som s inštaláciou prednej kamery na tom tak, že netuším ako dostanem kábel z predného nárazníka od kamery cez motor do interieru k navigácii. Neviem či bude fungovať modul tak, ako som ho navrhol. Rozhodol som sa vyrobiť modul skôr ako to otestujem preto, že nechcem mať rozobraný interier dlhšie ako jeden víkend. Nie je to sranda. Len "blbé" dovieranie okien mi dalo dosť zabrať. Rátam s tým, že to bude fungovať. Na druhej strane viem, že určite príde nejaká neočakávaná haluz, ktorú budem musieť riešiť za pochodu. Vo všeobecnosti, všetko čo som na aute urobil, bol prototyp. :P

Aby som ti odpovedal na otázku koľko by to trvalo. Úprimne, neuším a výsledok je hodne neistý. Schválne, pozri sa kedy som začal riešiť dovieranie okien a kedy som úspešne nainštaloval modul do môjho auta. Aby si nemusel hľadať. Začal som (schválne neuvediem celý dátum) v 2013 a dokončil som to v 2016. Samozrejme som sa tomu nevenoval celý ten čas, ale niekde medzi som skončil na tom, že to neviem urobiť. Nemal som prostiriedky, ktoré prišli neskôr. Asi tak... :P
Palubna kamera ](*,) neviem kde som to našiel ale je to kamera pod spetak no dik budem to tu sledovať :shock:
09/2014 i30 1,4 biely
12/2015 TUCSON 1,7 CRDi style WHITE SAND
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

diamond píše:Palubna kamera ](*,) neviem kde som to našiel ale je to kamera pod spetak no dik budem to tu sledovať :shock:
OK, tak nainštalovať takúto kameru je brnkačka. Kúpiš si kameru podľa vlastného výberu niekde na ebay/aliexpress a hodíš ju do auta. Buď ju budeš napájať zo zapaľovača, alebo sa trošku posnažíš a schováš kábel za tapacír a napájanie poriešiš z poistkovej skrinky. Inštalácia cca do hodiny. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Odpovědět

Zpět na „i40“