brzdove dosticky a kotuce - znacka

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: brzdove dosticky a kotuce - znacka

Příspěvek od tempest »

Co jsem se ptal, tak tam se to prý musí rozhodit to rameno, jinak se na to nedostaneš, protože je to u železa!!! Past, vedle pasti, ty p...

Máš nějaký přípravek na zatlačení pístku? Nemusí se otáčet a šroubovat dohromady?
Reklama
 

r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

Re: brzdove dosticky a kotuce - znacka

Příspěvek od r0b3rt »

musi, mam pipravek z alzy, dnes som ho vyzdvihol osobne, ale po vymene brzd ho planujem vratit v 14dennej lhute, pretoze mi bude zbytocny :))) ale podla toho ako ta sada vyzera - je cela znicena a oleja, tak hadam ze nie som jej prvy docasny majitel :)


https://www.alza.cz/hobby/stlacovak-brz ... 34.htm?o=1
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: brzdove dosticky a kotuce - znacka

Příspěvek od patriknet »

ja som si pred par dnami menil zadne kotuce i desticky. Aby si dal dole ten strmen, musis uvolnit jednu cast toho ramena. Ale neboj sa toho, ide to lahko. Vytiahnes sktutku, zlahka klepnes po ramene a ta spodna cas vypadne. Podobne to nasadis spat. Pri nasadzovani spat presne napasuj rameno aby si tam mohol vopchat tu skruktu. Geometriu urcite nie je potrebne robit, vsetko sadne spat na povodne miesto, nema sa to kam pohnut ani o milimeter.

Na zatlacenie piesta potrebujes specialny nastroj, ja som to kupil na nete za cca 15EUR.
https://www.priceorcan.cz/iso-sada-pro- ... istku-12ks

Ked to budes mat dole, poriadne to precisti a natri asi idealne medenou vazelinou.

Pridavam este dve linky, mozno to niekomu pomoze:
https://www.youtube.com/watch?v=t-LUQZ7BFhk (navod na elantru - ale dost podobne)
https://hyundaieu01.files.wordpress.com ... rsmall.pdf

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: brzdove dosticky a kotuce - znacka

Příspěvek od tempest »

Zadní pístek jsem zatlačoval tou sadou, ale pak jsem našel tohle:
https://www.aliexpress.com/item/WHDZ-Au ... autifyAB=0

Vyjde to o dost levnější jak ta sada a pístek šel zatlačit docela dobře, takže bych se toho nebál i tímto. Dá se to na golu a tlačí se na to +šroubuje. Jinak ta komplet sada se dá použít jenom na zatlačování pístků s drážkou pro kolíky. Normální pístek se tím zatlačit nedá, takže na houby. Pořád se točí ta koncovka, co doléhá na pístek.

Originál desky mají na sobě kolíčky ze strany pístku. Ty kolíčky přijdou zaaretovat do pístku? Viz. prostřední destička níže. Co jsem tam dával druhé desky, tak ty nic takového neměly.
Přílohy
kolicky.jpg
kolicky.jpg (69.37 KiB) Zobrazeno 4286 x
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: brzdove dosticky a kotuce - znacka

Příspěvek od mikodim »

Kolíčky drzia ten pliešok, ktorý sa na doštičky dáva..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: brzdove dosticky a kotuce - znacka

Příspěvek od tempest »

Jo, ale tam žádný nebyl. Teda alespoň takový, který by šel volně oddělit od destičky.
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: brzdove dosticky a kotuce - znacka

Příspěvek od patriknet »

ty kolicky jsou tam proto, aby se pistek neotacel, tj. meli by zapadnout do direk na pistu.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: brzdove dosticky a kotuce - znacka

Příspěvek od tempest »

Co se stane, jak se bude protáčet?
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: brzdove dosticky a kotuce - znacka

Příspěvek od Vendelín »

Nestane se nic,protože ty kolíčky slouží pro udržení plechu,který se vkládá mezi deštičku a brzdový pístek.On totiž přední pístek nemá žádné vybrání.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: brzdove dosticky a kotuce - znacka

Příspěvek od patriknet »

aha, tak promin. Ja jsem mnel rozebrane jen zadne brzdy, a tam maji ty kolicky vyznam a neni tam nijak plisek mezi destickou a pistem.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: brzdove dosticky a kotuce - znacka

Příspěvek od tempest »

Na zadních brzdách ŽÁDNÝ přídavný plech v originále není, který by se tam dodatečně vkládal.
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: brzdove dosticky a kotuce - znacka

Příspěvek od patriknet »

kluci, v lete jsem menil zadni kotouce i desticky (daval jsem tam tusim brembo kotouce), ted auto stalo 2 tydny (se zatazenou rucnou - tak parkuji vzdy). Ale ted kdyz jsem se rozsjizdel, tak jsem citil jak to pri rozdejdu kruplo, brzdy se odlepili (zatim nic vyjimecneho, akorat to bylo trochu silnejsi). Ale kdyz jsem jel, tak pri brzdeni se ze zadnich kol ozyval docela neprijemny zvuv ve vrekvenci otaceni kol. Rikam se, ze se to asi trochu prilepilo, asi zarezlo, tak jsem to rozjezdil a "rozbrzdil", po par silnejsich zabrzdenich to bylo pryc (zatim se mi to nikdy nestalo, resp ne v takove mire). Ale dnes kdyz jsem jel za svetla, tak se divam, a co nevidim. Na zadnich kotoucech je po obvodu cca 5-6mm rezavy pas (na obou stranach). Vypada to jako na nejakem starem aute, ktere nejezdi... zbytek plochy, kde desticky kotouc drou, je plocha cista.
Nedokazu si to vysvetlit, nejakou dobu jsem na kola nekoukal, ale podle mne to tam nebylo, Muselo se to stat ted. Premyslim jak se to mohlo stat? Proc je ta rez jen tam? Jak to resit a co s tim v budoucnu?

Predem diky za info.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
slabostka
*****
Příspěvky: 1728
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: brzdove dosticky a kotuce - znacka

Příspěvek od slabostka »

so sadou na brzdy v cene cca 30E samozrejme zatlačíte aj piestik vpredu, ale ten sa dá poľahky stlačiť aj bežnou stolárskou svorkou.
aby brzdy dobre fungovali treba mať všetko OK - premazané vodiace trne, doštičky v brzdiči s maličkou vôľou, prachovky bez poškodenia, piestik ľahko sa vracajúci...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
markiparki
Příspěvky: 2
Registrován: 04 pro 2018, 20:13

Re: brzdove dosticky a kotuce - znacka

Příspěvek od markiparki »

original diel
original diel
ABC224ED-7D96-47CF-9101-B53651AB74A8.jpeg (96.42 KiB) Zobrazeno 2285 x
Ahojte,

na obrazku je original dosticka vybrata z auta po vymene za aftermarket trw.

ako nahradu som kupil Trw https://www.autodielygafa.sk/Products/s ... zd-1167308

vsimnite si rozdielny tvar (problemove miesto som oznacil cervenou sipkou) oproti aftermarket TRW. Takisto to maju aj ostatne znacky...

upozornili ma na to v neautorizovanom servise kde som si nechal vymenit predne kotuce aj brdzy (obe TRW)

Technik mi vravel ze to museli upravit (asi brusenim)..nenasiel som nikde original diel na nete (asi fy.Mobis KPB 2505F GG) vsetky aftermarket maju tu "hranu" rovno a nie skosene ako original.

Diely som vyberal sam..

Vy ste s stym nemali problem?

Takisto hlasim ze po vymene,pri testovacom brdzeni na dialnici ( z asi 160km/h) po poriadnom dupnuti auto vyrazne tiahne na pravu stranu. 3 opakovane brdzenia a stale to iste. pri mensich rychlostiach sa to sprava ok. takisto cca pol hodinu po tom testovacom brzdeni sa mi rozsvietila oranzova kontrolka isg systemu (´A" v kruzku) - na druhy den to zmizlo.

i30GD Hatch 12/2016 1.6crdi 81kw
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“