TPMS

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS

Příspěvek od t0x!n »

Hele bydlim v Brne, to vis (neni zrovna moc levny mesto), v neautorizaku mam prezuti pneu s vyvazenim za +-300-400, kdyz jsem kupoval TPMS v Hcku na druhou sadu na Ceeda, tak jsem se v H ofiko servisu vlezl do 4500 celkem, to jeste navic vlastne delali to, ze jsem jim privezl kompletni kola, takze museli sundat pneu, odmontovat moje puvodni skryty ventilky, nahodit TPMS a znovu obout. Chtit nekde na mensim meste 900 za prezuti, tak jim podekuju a necham to udelat jinde, kazdy ma moznost volby nepodporovat smejdy.
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: TPMS

Příspěvek od vorlajz »

chceš mi říct, že nazutí 4 pneumatik na ráfky, vyvážení tě bude stát 300 až 400 Kč?
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
stp.fx
*
Příspěvky: 32
Registrován: 18 zář 2016, 20:34

Re: TPMS

Příspěvek od stp.fx »

Radunov píše:
Radunov píše: ...dostal jsem zakázkový list kde byl uveden limit 5000Kč, přitom to mělo stát á 4600Kč, řekl jsem si dobře, tak jsou tak zvyklý zaokrouhlovat nahoru. Dnes mi paní ze servisu volala že to je hotové a můžu si pro to přijet, ale neobtěžovala se mi říct cenu, tak jsem se tam pro to vydal s tím že mám pár poznámek na který se chci zeptat, ok přijdu tam, sednu si, řeknu zakázku a začnu se ptát jestli mi pomocí diagnostiky ukáží že jsou baterie v TPMS plně nabité abych měl jistotu co mi namontovali a jestli mi k nim dají návod z balení. Tak na obě věci jsem dostal negativní odpovědi, nelze a nic takového tam není. Hm. Povzdech jsem si nahlas že to umí úplný hovno a stojí to takový prachy. Odvětili na měření tlaku. Haha, vždyť to ani neukáže okamžitou hodnotu... Pak mě řekli cenu za zakázku - 5850kč...[/color][/b]
Kolik Ti tedy nakonec naúčtovali za TPMS ventilky? Těch 3760Kč?

Já je mám teď objednaný (cca týden zpátky) u Hyundai Centrum Praha a jdu na kompletaci kol příští pátek. A když jsem s nimi komunikoval emailem, tak mi napsali cenu 3760Kč (což ok) a po přečtení Tvého příspěvku jsem se dnes ještě jednou koukal na ceny HCP (https://pneu.hyundaipraha.cz/) a najednou tam mají cenu za tuto (3NF40AC000) sadu 4190Kč :) Asi zdražení před sezónou, aby více vydělali?!? Tak cca očekávám problémy ve smyslu, jestli mi nebudou chtít naúčtovat 4190Kč namísto 3760Kč... Je třeba být připraven.
_
Hyundai i30 kombi bílá Weekend Design 1.6 GDI
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS

Příspěvek od t0x!n »

vorlajz: ano a nehladal jsem podle ceny, ale podle dostupnosti od prace, nasel jsem typky co mam 2 km od firmy, minulej rok pred prodejem i30 jsem u nich prezouval za 4 kila, rok predtim kdyz jsem resil skryty ventilky za 350 vc. toho, ze mi montovali i ty ventilky a pekne u toho nadavali jaka je to sracka :D muzes na ne mrknout napr. zde https://www.facebook.com/auto.pneu.servis.tomas.novak/ samo tam je uvedena i jina cena, protoze, kdyz k nim dojedes dostanes "karticku" a proste se vzdy po tel. domluvis na casu a cene, nikdy jsem nemel problem a vetsinou vzdy kdyz jsem tam byl, tak mi kola delali 2 manici naraz, takze to opravdu slo rychle :wink:
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: TPMS

Příspěvek od ulthar »

Jak to tak ctu, tak TPMS jsou opravdu vasnive tema :-D

Loni jsem taky resil co a jak s tema TPMS a musim rict, ze v H servisech jsou opravdu odbornici. Jeden tvrdil, ze se ventilky musi parovat pres diagnostiku. Druhy tvrdil, ze se to naparuje samo a treti pro zmenu, ze se to sice naparuje samo, ale umi si to zapamatovat jenom jednu sadu ventilku...
Takze jsem zvazoval, jestli necham jedny kola a koupim jenom gumy, nebo risknu ventilky s tim, ze se muzu celkem spalit nebo budu jezdit s kontrolkou.

Kontrolku jsem zavrhl kvuli pripadne nehode a tahanicim s pojistovnou.
TPMS se mi riskovat nechtely.
Takze jsem koupil proste jenom druhou sadu pneu a kazdy rok prezouvam. Jedno prezuti me vyjde cca na 400. A zjistil jsem, ze to prezouvani ma jistou vyhodu. Clovek si poradne zkontroluje stav pneu a znova se to vyvazi (kdyz jsem prezouval zime->leto, tak se mi zdalo, ze mi to obcas v urcite rychlosti malinko vibruje s volantem. Rekl jsem to v pneuservisu. Frajer to hodil a vyvazovacku a rikal, ze mam pravdu, kolo bylo lehce nevyvazene.)

BTW. zajimalo by me jak ten system funguje. Nekdo tu tusim psal, ze 0.1 baru nebo 15% od ostatnich kol. Vcera rano jsem sedl do auta, dojel do mesta na parkoviste. Kdyz jsem znova prisel k autu, nastartoval jsem a zacalo rvat tmps. Prijedu na benzinku a obe predni shodne 1.7, zadek shodne 2.2... Coz mi teda neprijde, ze by to bylo 0.1baru nebo 15%...

Coz mi tak pripomina... Mam napsane, ze mam tlakovat na 2.2 cele auto. Kolik tlakujete vy? Jak se vam sjizdi gumy? Kazdy ze znamych rikal, ze u kazdeho auta tlakovali vzdycky vic nez udaval vyrobce jinak se jim blbe sjizdely gumy...
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
serak
**
Příspěvky: 123
Registrován: 17 říj 2014, 13:26

Re: TPMS

Příspěvek od serak »

Na bočním sloupku dveří je štítek, kde v mém případě stojí, že všechny kola na 2,2. Tak to tak tlakuju.
Senzory mě varují jakmile spadne tlak na 2,0 nebo těsně pod.
_________________
Tucson 1.6 T-GDI 4x4 Icebreaker 5/2020 -
i30 1.6 GDI kombi Weekend 10/2014 - 05/2020 prodáno
Renault megane I break 2006 - 2015 prodáno
Renault R19 II 1999 - 2006 prodáno
Dacia 1300 1995 -sešrotováno
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

TPMS

Příspěvek od Neo-Mike »

Tak 2 tydny zpatky jsem u Pokorneho v Brne taky nechaval nazout zimni gumy na disky. Vse jsem jim dovezl, od nich bral akorat senzory. A celkova cena cca 4200,- byla. Takze za me jednoznacne palec nahoru. Taky jsem zvykly, ze servis si za hlinikove disky bere tak 800-900,-. Rad se k nim vratim ;-) .
Ja mam napsany tlak na 2,5, takze i tolik mam v gumach.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
thornych
**
Příspěvky: 184
Registrován: 15 čer 2014, 07:23

Re: TPMS

Příspěvek od thornych »

Ten tlak v pneu mě taky zajímá – u všech dosavadních aut jsem měl udané různé tlaky pro různá zatížení auta (poloviční zatížení / plné zatížení) a u zadních kol se tlaky dost lišily….
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Octavia III FL 1.5 TSi Elegance (služ.)
ex.: Opel Astra G 1.6 16V, Ford Focus 1.8 TDCi, Fiat Punto II 1.2, Škoda Octavia II 1.9 TDi 4x4, Škoda Octavia II 1.9 TDi, Octavia III 1.6 TDi 4x4, i30 kombi - 1.6 GDi
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: TPMS

Příspěvek od only_one »

přezutí za 500 normální cena. Zvyšující se pouze pokud je nutnost vícero závaží opravy ventilku a pod. Léta jeden servis, léta stejná cena..
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: TPMS

Příspěvek od Radunov »

idam.i píše:
Nemáš svoje vlákno,tak aspoň takto.
Ako si spokojný so svetlym interierom? Díky.
nemám se světlým interiérem zatím nejmenší potíž, tak mám zatím taky najeto 3500km a před používáním jsem na na sedačky nastříkal ten pikatec na textil že by na tom neměl tak ulpývat bordel a jak já rád říkám: když budu chtít nechat interiér vyčistit tak je jedno jakou má barvu :lol: a děti zatím nemáme...
I30 kombi GDi gdh
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: TPMS

Příspěvek od Radunov »

vorlajz píše:Radunove, ty jsi v tom servisu to auto i kupoval???

každopádně je to na hovno přístup, naštěstí, já, když jsem se v servisu na něčem domluvil, tak to dodrželi...
ano kupoval jsem to u autorizovaného dealera :hyu: , kde jsem si teď nechával obout kola - HB Pardubice
I30 kombi GDi gdh
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: TPMS

Příspěvek od Radunov »

stp.fx píše:
Kolik Ti tedy nakonec naúčtovali za TPMS ventilky? Těch 3760Kč?

Já je mám teď objednaný (cca týden zpátky) u Hyundai Centrum Praha a jdu na kompletaci kol příští pátek. A když jsem s nimi komunikoval emailem, tak mi napsali cenu 3760Kč (což ok) a po přečtení Tvého příspěvku jsem se dnes ještě jednou koukal na ceny HCP (https://pneu.hyundaipraha.cz/) a najednou tam mají cenu za tuto (3NF40AC000) sadu 4190Kč :) Asi zdražení před sezónou, aby více vydělali?!? Tak cca očekávám problémy ve smyslu, jestli mi nebudou chtít naúčtovat 4190Kč namísto 3760Kč... Je třeba být připraven.
na faktuře je 3890kč bez daně za ventilky a po slevě 10% 3501kč bez daně...závaží nepočítají do ceny přezutí, to je navíc u mě 8x10Kč bez daně (to jsem ještě nekontroloval jestli je 8x závaží na kolech)...práce 735Kč bez daně (s daní 890Kč) a po slevě 25% to je 551Kč...slevy tam jsou aby jim to vyšlo do těch 5000Kč [-o< ....mě se pokoušeli tvrdit že v sezoně to bude levnější, ale už jim nevěřím ani slovo a že kompletní zimní sada vyjde od nich pak na 15 000Kč ...já je koupil jinde ale mám lepší gumy a stejně jsem ve výsledku na 16 000Kč :D ale aspoň mám Continental TS860 a ne Nokian :D
I30 kombi GDi gdh
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: TPMS

Příspěvek od vorlajz »

dneska jsem nechal vyvážit zimáky a zaplatil jsem Kč 200,- ... kdyby mi to někde za stovku přehodili, tak bych do toho šel :D :D :D
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: TPMS

Příspěvek od robil »

Neo-Mike píše:Tak 2 tydny zpatky jsem u Pokorneho v Brne taky nechaval nazout zimni gumy na disky. Vse jsem jim dovezl, od nich bral akorat senzory. A celkova cena cca 4200,- byla. Takze za me jednoznacne palec nahoru. Taky jsem zvykly, ze servis si za hlinikove disky bere tak 800-900,-. Rad se k nim vratim ;-) .
Ja mam napsany tlak na 2,5, takze i tolik mam v gumach.
Jestli mám správné informace tak Pokorný v Brně končí.Prý velká konkurence.
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

TPMS

Příspěvek od Neo-Mike »

Robil: odkud mas ty informace? Nejake podrobnosti kdy? To by me tedy nemile prekvapilo.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“